Bocelli se přiznal k porušení karantény, zpochybnil závažnost pandemie. “Úřady to všechno nafoukly. Kde je ta závažnost?!”

Italský operní zpěvák Andrea Bocelli se přiznal k porušení omezujících opatření, které omezovaly pohyb občanů a zároveň i šíření koronaviru během nejhoršího období pandemie v Itálii. Vyjádřil se tak v úterý v italském Senátu, informovala britská stanice BBC.

Omezení pohybu 61-letý Bocelli podle vlastních slov porušil, protože si myslel, že “zůstat doma v mém věku nebylo správné ani zdravé. Už mám určitý věk a potřebuji slunce a vitamin D”. 
Další detaily o svém přestupku neposkytl.

Světoznámý italský tenorista se také vyjádřil, že po zavedení epidemiologických restrikcí se cítil “zahanben a uražený”, protože ho nařízení “zbavily osobní svobody”, i když se nedopustil zločinu, píše agentura AP.

Koncem května Bocelli prozradil, že v březnu měl pozitivní test na koronavirus, průběh onemocnění však u něj byl jen mírný. Podle vlastních slov měl jen trochu zvýšenou teplotu.

Italské úřady podle Bocelliho “nafoukly” závažnost “takzvané pandemie”. 

“Znám mnoho lidí a bohudík, nevím o nikom, kdo by skončil na jednotce intenzivní péče. Tak kde je veškerá ta závažnost,” prohlásil Bocelli na pondělní konferenci v italském Senátu, informovala agentura DPA.

Jeho vystoupení uvedl předseda italské pravicové strany Liga Severu Matteo Salvini, který dlouhodobě kritizuje způsob, jakým k pandemii přistupuje současná italská vláda premiéra Giuseppe Conteho. 
Konferenci spolupořádal poslanec Salviniho strany a další pravicový senátor, který veřejně bagatelizuje hrozbu koronaviru.

Bocelliho nejnovější výroky překvapily mnoho jeho spoluobčanů, protože ještě na jaře, když v Itálii vrcholila epidemie, byl tento operní zpěvák vnímán jako symbol jednoty italského národa v boji proti koronaviru, vysvětluje BBC. Na Velikonoční neděli Bocelli odzpíval sólový koncert z prázdného milánského Dómu, který byl živě vysílán na Youtube.

Itálie byla v Evropě první zemí postiženou rozsáhlou epidemií vyvolanou koronavirem SARS-CoV-2. 
Nákaze tam dosud podlehlo více než 35.000 lidí a infikovaných bylo více než 246.000 osob.

Hlavné správy
https://bit.ly/335dtiq

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 7. 2020 23:47

Není operní zpěvák, jenom si na něj hraje. Bohužel je to další příklad nesmyslné politické korektnosti. Protože je slepý, nikdo si nedovolí říci, že je parodie na tenora. Neuzpívá bez mikrofonu ani prd.

Editor
29. 7. 2020 01:39
Odpovědět  Janinna

To je něco jinýho, on má techniku, má repertoir, ale neutáhne bez mikrofonu sál. To není operní zpěvák, operní zpěvák musí bez mikrofonu utáhnout MET nebo Scalu, jinak to prostě nejde.Gott uměl zpívat, byl prvotřídní profesionál, ale prostě nebyl operní tenor a to teda Bocelliho strčil do kapsy s přehledem.

Monika
30. 7. 2020 10:43
Odpovědět  scipio

Vy jste odbornik na v operetni zpev?

Editor
1. 8. 2020 08:30
Odpovědět  Monika

je označován za operního zpěváka, kde je mikroport považovaný za urážku oboru, pokud se nejedná o nahrávku. Opereta je trochu něco jiného, ale stejně i v operetě musí být zpěvák schopen “utáhnout” plný barák bez mikrofonu.

Monika
30. 7. 2020 10:41

Ten kluk je fajn zpevak. Ovsem jeho hendicap nespociva pouze ve fyzicke slepote, nybrz bohuzel i v te dusevni.

Jarda
1. 8. 2020 06:31

Asi tím, že nečte a nekouká na negativní zprávy, tak myslí logicky a říká pravdu.