blognezařazené

Blackout. Cílená akce vlády. Toto a mnohé další zaznělo v debatě se Štěpánem

09.09.2022 20:51

Stanislav Novotný si do dalšího dílu pořadu O čem se mlčí pozval Vladimíra Štěpána, jenž hovořil o energiích, jejich cenách, ale i o demonstraci na Václavském náměstí. „Tady to je něco neskutečného, jaký přínos ta demonstrace měla. Jednak tedy psychologický, že to šlo do celého světa a dali jsme od roku 1989 zase poprvé vědět, že jsme rovnoprávný stát, ale hlavně ty přínosy ekonomické. Den po demonstraci klesly ceny plynu,“ poznamenal mimo jiné Štěpán.

“Zločinná vláda Petra Fialy bez mrknutí oka poslala z našich daní firmě ČEZ 74 miliard korun. Přestože by měli aktéři, minimálně premiér a ministr financí po takové kroku sedět ve vazbě, podpořila vláda ze státního rozpočtu, tedy z našich daní, jakoby se nechumelilo, soukromou firmu Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského a Sev.en energy Pavla Tykače. Aby mohli prodávat budoucí výrobu elektrické energie. To se to podniká, že, páni bez svědomí? Hlavně, když si sáhnete do našich peněženek. Nebojíte se, že si kromě politiků lidé najdou i vás?” zeptal se úvodem moderátor Stanislav Novotný. “A protože uplynulo několik dní od průlomové demonstrace, kdy se na Václavském náměstí v Praze sešlo nejméně 120 tisíc lidí, aby se ostře vymezili vůči současné vládě, která dělá všechno pro to, aby se raketově zvyšovaly ceny všech energií, pozval jsem do studia jednoho z frontmanů demonstrace a zároveň špičkového energetického odborníka ze skupiny Energie není luxusní zboží Vladimíra Štěpána,” dodal Novotný.

Štěpán se rozhovořil zejména o vlivu celé transakce na ceny. “Ty jsi řekl tu první část, že někdo tady jako soukromé subjekty prakticky dostaly peníze, ale já vidím riziko v té dobré části, to znamená, k čemu ty peníze slouží. A ty peníze slouží k tomu, aby se vyvezla elektřina a ta elektřina tady potom bude chybět, protože když v zimě nebude plyn, což tedy téměř jistě nebude, když Rusové zavřeli kohoutky, tak lidé přejdou, i fabriky, z plynu na elektřinu a bude blackout,” míní Štěpán.

“Ty jsi na Václaváku v sobotu řekl, že jsi schopen vyjednat kontrakt, jenom když vláda požádá, už ti volal ministr Síkela, nebo dokonce pan premiér Fiala?” zeptal se dále Novotný. “No, ministr Síkela ani premiér Fiala nám nevolali nikomu ze skupiny, trvá to už rok, první dopis byl ještě v listopadu, bych řekl, na Babišovu vládu, a od té doby bych řekl už několikrát na tuto vládu žádná reakce… A já vidím ten problém v tom, že když Rusové zavřeli ten kohoutek, a my máme tu spotřebu dneska osm milionů kubíku za den, tak jich bude brzy 50 milionů kubíků za den, a jediný plyn, který máme, bude plyn v zásobnících, a ten je Němců. Takže první otázkou je, jestli ten plyn poskytnout, a za druhé, za kolik. Může to být 50, 60, 70 korun – a na to já jsem reagoval na obojí, že z hlediska cenového i bezpečnosti dodávek už v lednu jsem chtěl po vládě, ať vydá ten papír, že tam zajedu – protože jsem to dělal pro tři státy EU ty kontrakty a že ten plyn přivezu, že je nejlepší čas. Teď máme září a zřizují státního obchodníka, kde nikdo nebude umět ten plyn nakoupit. Takže ten je určen pro dodávky pro sociálně slabé, ale neřeší nám tento problém, a to je průšvih,” zmínil Štěpán.

Novotný se pak velmi zostra strefil do vlády, která podle něj nechá umírat děti na podchlazení. “Před demonstrací se v obavách ale snížila ta elektřina, to znamená, že je to čistě spekulativní záležitost. To znamená, že je to tunel jako blázen,” dodal Novotný.

“Tady to je něco neskutečného, jaký přínos ta demonstrace měla. Jednak tedy psychologický, že to šlo do celého světa a dali jsme od roku 1989 zase poprvé vědět, že jsme rovnoprávný stát, ale hlavně ty přínosy ekonomické. Den po demonstraci klesly ceny plynu. Teď premiér říká, že zavede tarify se sníženými cenami, tarify dodávek energie pro ty zranitelné. To všechno jsou přínosy demonstrace. Jedné demonstrace. A ta demonstrace druhá, která bude 28. 9., ta se bude konat v desítkách měst, a já si myslím, že počet lidí bude desetinásobný. Protože tím, jak premiér nazval ty demonstranty, víceméně jako nějakou lůzu proruskou, a nás taky, tak já jsem řekl, že se k tomu hrdě hlásím, protože jestli jsem takový proruský grázl, když tedy jedu pro kontrakt, aby lidi nezmrzli, a aby nepřišli o domy… Já podezřívám vládu, že přes vysoké ceny energie, přes připravované zdanění, přes tu obrovskou inflaci těch cen, připraví tady miliony lidí o domy a byty. A já bych chtěl vědět, že to není cílená akce vlády, ale zatím mě všechno vede k tomu, že to je cílená akce,” řekl Štěpán.
https://bit.ly/3Rw51Pf

sdílet na

11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
sizok
9. 9. 2022 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel, je to cílená akce. Ožebračit celou republiku za teplé místečko
pro chochola fialu v Bruselu. Nic víc, nic míň.
Hloupý národ, hloupá vláda. Zaslouží si ji.

Lev Prch
9. 9. 2022 21:27
Odpovědět  sizok

A co my kteří jsme tu banderovskou verbež nevolili?

Buchtík
9. 9. 2022 21:38
Odpovědět  Lev Prch

Tak budeme “odmajetněni” úplně stejně jako ti blbečci, co je volili. Blackrock a Vanguard už jsou připraveni, za babku od nás pak ty nemovitosti koupi, až se budeme topit v dluzích za energie.

Lev Prch
9. 9. 2022 21:41
Odpovědět  Buchtík

Pokud budeme sedět s rukama v klíně tak určitě.V opačném případě budou mít kolaboranti prdel v kalupu,aby je ona “””lůza “”””nevzala do rukou jako se to kdysi stalo Mussolinimu.

Pavel K
10. 9. 2022 14:52
Odpovědět  Lev Prch

Máš svatou pravdu, ty výkřiky do tmy, že je to cílená akce ví snad kde kdo. Tedy ten komu to trochen myslí. Už před pěti lety jsem psal na PP, že se ta salámovka bude stupňovat. Psal jsem, že rok co rok nám nakládají více a více na hřet a lidi mlčí. I jsem koketoval s myšlenkou, že ČR byla vybrána na pokus kolik toho národ vydrží, než se začnou bouřit. Už jsem několikrát zval na návštěvu ke mě domů. Rád bych ukázal v přímém přenosu spokojené občany, kteří to “vždycky” nějak udělají, aby předčili souseda, ale domluvit se a říci pojďte jim nakopat tlamy, tak to prrr, to už ne, to už se bojí. Co kdyby. Je mi na zvracení.

Jitka
10. 9. 2022 16:15
Odpovědět  Buchtík

A to je ten záměr – četla jsem o tom už začátkem roku

jar
10. 9. 2022 00:02
Odpovědět  Lev Prch

Dělat si zásoby doma pro sebe a svou rodinu,připravit se i na výměnný obchod . Fijaloví dojebávači už dojebali,co se dalo.Tak se aspoň připravme a nedejme se co je doma,to se počítá.

Jitka
10. 9. 2022 16:14
Odpovědět  Lev Prch

Máme smůlu – to je bohuzel ta demokracie

Pavel z Moravy
10. 9. 2022 19:44
Odpovědět  sizok

Takovou cílenou akcí tu dělají už roky, ale covid to úplně zpečetil. Vždyť oni se ani netají, že nás chtějí úplně ožebračit, zdecimovat a zaprodat, i když to udělali již dávno jejich předchůdci. Už mně to také neuvěřitelně se.e. Jeden nechce nikoho osočovat, ale to jsme fakt tak vypatlaný národ, že si to necháme líbit? 1000 prodejných dacanů likviduje národ? Sakra, kde je vaše důstojnost lidičkové. Ze zkušeností mého docela dlouhého života ale vím, jak jsem vždy dopadl, když jsem šel jak se říká na barikádu. Vždycky jsem nakonec zůstal sám jako nějaký ch.j. Ostatní to vždy nějak zaonačili, aby se nezasvinili. Já tomuto národu dávno nevěřím, přestože se člověk snaží bojovat, ale už mně ta zbabělost fakt štve tak, že člověk je potom vzteklý jak divoká svině, když vidí ty zbabělce a vychytralce, kteří čekají jak to dopadne.

jiří
10. 9. 2022 08:31
Ohodnotit příspěvek :
     

comment image

Gales
10. 9. 2022 11:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Čez,Křetinský a Tykač.Ti na drahotě rejžují.Fiala by jim měl přihrát ještě nějakou dotaci aby vydrželi.