Bill Gates předpovídá datum konce pandemie

Akutní fáze“ pandemie Covid-19 skončí v roce 2022, předpověděl na svém blogu miliardář Microsoft a nadšenec do vakcín Bill Gates, který také označil vzestupující varianty Omicron, jako “týkající se”.

„ Možná by bylo hloupé dělat další předpověď, ale myslím si, že akutní fáze pandemie skončí někdy v roce 2022 ,“ předpověděl miliardář v příspěvku na svém blogu GatesNotes. 

Za pár let doufám, že jediný okamžik, kdy budete muset skutečně myslet na virus, je, když dostanete každý podzim společnou vakcínu proti Covidu a chřipce.

Farmaceutické společnosti měly historicky problém prodat vakcínu proti chřipce populaci, kvůli její poměrně nízké míře účinnosti, což je z velké části způsobeno tím, že vědci museli odhadnout, jaký kmen chřipky bude v daném roce převládat. 

Gates je však optimistický ohledně terapeutik a poukazuje na to, že farmaceutický gigant Merck nedávno obdržel schválení FDA pro své antivirotikum molnupiravir pro vysoce rizikové lidi. Pilulka „ výrazně snižuje vaše šance, že budete hospitalizováni nebo zemřete na Covid-19 (ačkoli ne tak jak jsme původně doufali) ,“ řekl.

Technologický magnát připustil, že navzdory zavádění a masovému šíření vakcín proti Covid-19 po celém světě zemřelo v roce 2021 virem více lidí než v roce 2020, a dodal, že letošní zlepšení pandemické situace nebylo tak „ dramatické “. jak doufal.

Sám Gates však může bezpečně usnout na vavřínech, protože během pandemie navýšil své čisté jmění na 137 miliard dolarů.

Miliardář se pokusil překlenout třídní propast mezi sebou a svými čtenáři, když prohlásil, že rok 2021 byl „ nejneobvyklejším a nejtěžším rokem jeho života “, zatímco „ podezřívám, že mnoho lidí, kteří toto čtou, může říci totéž. “ 

Gates nazval vznik varianty Omicron viru „ týkající se “, ale řekl, že svět je „ lépe připraven řešit potenciálně špatné varianty “, než byly dříve. Jihoafričtí vědci, kteří objevili variantu Omicron, většinou navrhli, že příznaky jsou mírné a nejsou velkým důvodem k obavám.

Gates si opakovaně stěžoval na nespravedlnost distribuce vakcín po celém světě a označil to za „ největší zklamání “ během pandemie a řekl, že „ nemá smysl “ v chudších zemích očkovat nízkorizikové lidi před starší a zranitelnou populací. 

Jeho mnoho nevládních organizací souvisejících s očkováním se snažilo přesvědčit bohaté země, aby využily prostředky na očkování afrických národů, z nichž mnohé zvládají pandemii lépe, než se očekávalo, díky dlouhodobé znalosti levných a široce dostupných antiparazitárních a antiparazitárních léků na malárii.
https://bit.ly/3Grq7Zn

sdíletj na

4.7 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
8. 12. 2021 23:49

Všeho do času Bille.

Albi
9. 12. 2021 10:47
Odpovědět  krtek

Já bych mu i věřila. Však už před časem avizoval, kdy to celosvětové testování skončí
Pak si dají asi pauzu – oddechový čas na zhodnocení a připravu další “plándémie”. Jak už varoval, pravděpodobně neštovic.

zdena
9. 12. 2021 11:50
Odpovědět  Albi

Přesně….

zdena
9. 12. 2021 11:48

no, jo, no… ten to musí vědět… kdo jiný….. že ??? Už si nahrabal, splnil si přání, po šikovném rozvodu nejspíš převedl jmění na manželku a je v toho…. No, ale aspoň že už ten kovid zabalí…. Aspoň to….

ZRX1200
9. 12. 2021 18:51

Vypadá to, že kill Bill se chystá zařadit do svého divadýlka kus z repertoáru Járy Cimrmana ‘Strašlivý vítr z hor “. Jeho představení je už značně obehrané a diváci začínají pískat. Uvidíme s čím přijde příště.