Krize UKRAJINAnezařazené

Bílá invaze 2014 – Ukrajina – historie

MOSKVA – Stovka kamionů z ruského humanitárního konvoje vjely v pátek na Ukrajinu, a to bez oficiálního povolení ukrajinské strany a požadovaného doprovodu Červeného kříže. Místo něj doprovázejí vozy ozbrojení proruští separatisté. Kyjev obvinil Rusko z “přímé invaze”. Podle posledních informací agentury Interfax vyrazilo na Ukrajinu 280 vozů.

Počty ruských vozů se však u jednotlivých zdrojů liší. Hranici podle ukrajinských pohraničníků už přejelo 145 z 262 ruských kamionů; tento celkový počet původně uvádělo ruské ministerstvo zahraničí. “Ukrajinští pohraničníci a celníci nebyli připuštěni ke kontrole nákladu,” uvedla agentura Interfax-Ukrajina. Ruská agentura Interfax později s odvoláním na mluvčího celní správy dodala, že “ruští celníci ukončili odbavování konvoje s humanitární pomocí” a “všech 280 vozů vyrazilo na Ukrajinu”.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko označil vjezd ruského konvoje do země bez celní kontroly a bez doprovodu Červeného kříže za “do nebe volající porušení mezinárodního práva”. Slíbil však, že Kyjev udělá vše možné, aby situace neměla vážné následky.

více: https://www.lidovky.cz/

Rusko vyslalo na Ukrajinu nový humanitární konvoj

13.4.2014

Kyjev/Moskva – Nové sankce Evropské unie proti Rusku vstoupily v platnost. Členské státy se na nich dohodly už v pondělí, v úředním věstníku EU ale vyšly až v pátek.

Nové restrikce by se dotýkají i ruských ropných koncernů Rosněfť, Transněfť a ropné divize Gazpromu.

Druhý ruský humanitární konvoj dorazil na Ukrajinu: Přivezl s sebou 2 000 tun nákladu!

Dnes ráno dorazil do Luhanska druhý humanitární ruský konvoj. Dlouhá kolona čítala dvě stě kamionů a během jejího průjezdu východní Ukrajinou byla po celou dobu doprovázena místními povstaleckými milicemi.

https://bit.ly/3UPyXb2


Kamiony přivezly celkem 2 000 tun humanitární pomoci. Do centra proruských separatistů dovezly obilí, cukr a další potraviny. Důležitou součástí konvoje byly také léky a generátory na výrobu elektřiny.

Největší radost z konvoje měli místní obyvatelé Luhanska, kteří kamiony vítali doslova s otevřenou náručí a už na první vozidlo z dálky mávali. Někteří se dokonce neubránili slzám v očích.

Moskva tento konvoj vypravila v době relativního příměří a dlouhá kolona překročila rusko-ukrajinské hranice v noci na dnešek. Při přejezdu mezi oběma státy kamiony použily přechod Doněck.

dále ČTK, Blesk https://bit.ly/3GEbZiy

Humanitární konvoj z Ruska? Cynická provokace agresora, reaguje Kyjev

13. srpna 2014 • 07:09

Ruský konvoj takřka tří stovek kamionů s humanitární pomocí určenou pro východní Ukrajinu se po zastávce ve Voroněži opět vydal k hranicím s Ukrajinou. Kolona by podle plánů mohla ve čtvrtek dorazit do ukrajinského Luhanska, který je pod kontrolou proruských separatistů. Zda se tak ale skutečně stane, není jasné. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov konvoj označil za provokaci a prý jej do země nevpustí.

Západ i Kyjev podezírají Moskvu, že by pod záminkou distribuce pomoci mohla na východ Ukrajiny dopravit zásoby rebelům. Rusko ale tvrdí, že jde o výlučně humanitární akci.

Rusko uvedlo, že se s Kyjevem dohodlo na trase jízdy na ukrajinském území a na tom, že kolonu budou doprovázet zástupci Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK), Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě i ukrajinských úřadů. To v úterý potvrdil i ukrajinský exprezident Leonid Kučma, který vystupuje jako vyjednávač. Podle něj kamiony překročí hranici v Charkovské oblasti a pojedou do Luhanska. Toto město ovládané rebely je podobně jako Doněck obklíčeno ukrajinskou armádou.

Avakov ale na Facebooku napsal, že ruské kamiony do Charkovské oblasti nevjedou. Konvoj s humanitární pomocí označil za „cynickou provokaci agresora“.

více,..

https://bit.ly/3EoQY96

sdíletj na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jiří
19. 11. 2022 22:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ukrajinský ex-prezident Petro Porošenko se přiznal, že Minské dohody na mírové urovnání občanské války na Ukrajině podepsal jen proto, aby Ukrajina získala čas na vycvičení nové ukrajinské armády podle standardů NATO, která bude nejlepší ve Východní Evropě.
Ruští vtipálci Vovan a Lexus mají další zářez. Zavolali Petro Porošenkovi a vydávali se za bývalého amerického velvyslance v Moskvě. Porošenko narovinu přiznal, že Minské dohody nikdy neměl v plánu naplňovat, byly podepsány jen pro získání času.
https://rumble.com/v1v86ue-poroenko-na-kameru-piznal-e-minsk-dohody-byly-podvrh-aby-ukrajina-zskala-as.html

Rapa
19. 11. 2022 23:18
Odpovědět  jiří

Dobrá zpráva z ruska: Jeden z velmi schopných lidí z frontové linie generál Lapin končí třitýdenní dovolenou a vrátí se ke svým jednotkám střed na frontu ( pokud nedostane nový ůkol vrchního velitele) gen. Lapin je oblíbený i u nejnižších hodností,neřídí nic zezadu,ale je velmi často v první linii s ostatními a je velmi ůspěšný.

20. 11. 2022 04:48
Odpovědět  Rapa

Taky dobrá zpráva. Od Svatoše:
Putine zachraň nás! V noci na dnešek vypukl největší skandál v dějinách EU a NATO!

20 listopadu, 2022
Včera se provalilo, že Brusel a Paříž organizují v Africe dětské otroctví, a že dětmi vytěžené zlato končí v západoevropských bankovních trezorech! Lidská práva Brusel ani Paříž nezajímají, za to zlato ano! Afričané volají Putina na pomoc! Italská premiérka Meloni potvrdila, že Paříž a Brusel organizují dětské otrokářství v Africe! Co na to, rotující předseda EU Petr Fiala? Půjde česká vláda opět proti Putinovi?
Včera 19. listopadu vypukl největší skandál v dějinách EU. Pár hodin po té, co tento pátek v africké republice Burkina Faso vypukly masové nepokoje a demonstranti s ruskými vlajkami začali požadovat okamžitý odsun francouzské armády z Burkiny Faso, a ukončení všech vztahů s Francii, a požadovali, aby Rusko, stejně jako to učinilo loni v Mali, poslalo do Burkiny Faso na ochranu Afričanů Wágnerovi žoldnéře, vystoupila v italské televizi premiérka Georgia Meloni a tvrdě napadla Francii.
Pokračování zde:
michalapetr.com

Markýza
20. 11. 2022 13:57

Před chvílí jsem to taky četla a málem jsem se počůrala smíchy. Ne nad těmi chůďátky, co tam těží to zlato, samozřejmě – ale nad tím lesem ruských vlajek. Jaujau, kolektivní západe….to se ti nepovedlo. A mmch, zprávy z Mali zcela utichly, ale z událostí v Burkině soudím, že Wagnerovci vypomohli a buď vysmahli, nebo tam sice pořád jsou, ale zticha a nikam se tam nikdo nedere. A Frantíky že z Mali zřejmě už vymetli.

David
20. 11. 2022 10:46
Odpovědět  jiří

To se ovšem dalo očekávat. Předtím to samé udělali Chorvaté, vyzbrojili se a obsadili republiku Srbská krajina.

Markýza
20. 11. 2022 17:08
Odpovědět  jiří
Frankie
19. 11. 2022 23:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

jiří
20. 11. 2022 00:21
Odpovědět  Frankie

Tajná smlouva reptiliánské elity.
https://www.youtube.com/watch?v=OL9u4reSrRc

Gales
20. 11. 2022 09:39
Odpovědět  jiří

Nojo no.Třebas i ty ,,demonstrace” pořádané Vrábelem jsou demonstrací za probuzení sebeuvědomění a rozvoji duchovna na poražení temnoty.Nebo co.