Krize UKRAJINAnezařazené

Běloruský Lukašenko varuje před třetí světovou válkou

27.2.2022

Běloruský vůdce vyzval Západ, aby projevil „zdrženlivost“, pokud jde o sankce proti Moskvě

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko varoval Západ před uvalením přísných sankcí na Moskvu s tím, že taková opatření by mohla Rusko dohnat do „ třetí světové války“. 

„ Nyní se hodně mluví proti bankovnímu sektoru. Plyn, ropa, SWIFT. Je to horší než válka. To tlačí Rusko do třetí světové války, “ řekl Lukašenko v neděli, jak ho citovala místní média. Dodal, že konečným výsledkem může být jaderný konflikt.

Ruský vojenský útok proti Ukrajině, nařízený prezidentem Vladimirem Putinem 24. února, byl odsouzen západními státy a vyvolal novou vlnu tvrdých sankcí proti Moskvě.

„ Tady musíme být zdrženliví, abychom se nedostali do problémů. Protože jaderná válka je konec všeho .”

Při posledním kroku proti Moskvě EU, Spojené království, Kanada a USA uvedly, že „ vybrané ruské banky “ budou odříznuty od mezinárodního platebního systému SWIFT – opatření, na které Rusko v minulosti varovalo, by bylo považováno za vyhlášení války. Navzdory hrozbě dalších opatření Lukašenko zdůraznil, že Rusko i Bělorusko „ přežijí “ jakékoli sankce.

” Máme zkušenosti. Na toto téma jsme s Putinem diskutovali více než jednou. přežijeme. Není možné nás vyhladovět k smrti, “ řekl.

Odvetná opatření vyvíjená Moskvou a Minskem budou „ velmi hmatatelná “, ale je důležité si je „ velmi pečlivě promyslet“ , řekl Lukašenko, aby nedošlo k sebepoškozování.

Běloruský vůdce také řekl, že pokud Západ přistoupí k umístění jaderných zbraní do sousedních zemí, požádá Putina, aby „ vrátil “ vlastní ruské jaderné zbraně Bělorusku.

Moskva v neděli uvedla, že Ukrajina souhlasila s vysláním týmu vyjednavačů do Běloruska k jednání o ukončení vojenského konfliktu. Rozhovory se budou konat v Gomelské oblasti, blízko hranic Ruska a Ukrajiny, řekl hlavní ruský vyjednavač Vladimir Medinskij.ČTĚTE VÍCE: Putin uvádí ruský jaderný odstrašující prostředek do nejvyšší pohotovosti

Putin odůvodnil svou vojenskou ofenzivu proti Ukrajině tím, že je naléhavě potřeba „ demilitarizovat “ zemi, aby byla chráněna nově uznaná Doněcká a Luganská lidová republika a aby bylo zajištěno, že Rusko nebude ohrožováno NATO z ukrajinského území. Kyjev označil útok za nevyprovokovaný a neoprávněný.

Putin v neděli nařídil ruským jaderným odstrašujícím silám, aby byly v nejvyšší pohotovosti, a upozornil na „ nepřátelské akce “ a „ agresivní prohlášení “ vůči Moskvě ze strany západních zemí.

Lukašenko popisuje podmínky pro jaderné nasazení

Běloruský vůdce popsal situaci, která by ho přiměla požádat o „vrácení“ zbraní do Minsku

Běloruský prezident Alexander Lukašenko objasnil svůj postoj k jaderným zbraním tím, že řekl, že pokud Západ přesune svůj arzenál blízko hranic jeho země, Minsk požádá sousední Rusko o „ vrácení “ jaderných zbraní Bělorusku.

Běloruský vůdce v neděli pro média připomněl rozhovor se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Podle něj v sobotu Macronovi řekl, že „ pokud Amerika, nebo Francie, rovněž jaderná mocnost, převeze své jaderné zbraně do Polska, do Litvy, k našim hranicím “, pak požádá ruského prezidenta Vladimira Putina, „ aby vrátil zbraně, které jsem ti v minulosti bez jakýchkoliv podmínek dal .”

Lukašenko také dodal, že uprostřed ruského útoku na Ukrajinu Minsk a Moskva zařídily obranu Běloruska. „ Budeme koordinovat s Putinem a převezeme sem s Ruskem vhodné další zbraně, které by mohly způsobit tak nepřijatelné škody, že s námi nebudou chtít bojovat ani Poláci, ani Litevci, “ řekl podle agentury Tass

Bělorusko bylo prvním státem, který se na počátku 90. let dobrovolně vzdal jaderných zbraní.

Elysee ve svém přečtení telefonátu mezi Macronem a Lukašenkem uvedl, že francouzský prezident zdůraznil „ závažnost rozhodnutí, které povoluje Rusku rozmístit jaderné zbraně na běloruské půdě “.

Macron také vyzval Lukašenka , aby „požadoval co nejrychlejší stažení ruských jednotek z běloruské půdy “ a vyzval ho, aby „ spolupracoval s mezinárodním společenstvím “ na Ukrajině. Začátkem tohoto týdne Bělorusko nabídlo, že uspořádá rozhovory o příměří mezi Ruskem a Ukrajina. Lukašenko sice podporuje Rusko, ale trvá na tom, že běloruské jednotky nebyly zapojeny do ruské vojenské operace.

Moskva zahájila útok na Ukrajinu 24. února. Putin vysvětlil vojenskou akci naléhavou potřebou „ demilitarizovat Ukrajinu “, chránit Doněckou a Luganskou lidovou republiku a zajistit, aby Rusko nebylo ohroženo NATO z ukrajinského území. Západní země útok odsoudily a uvalily na Rusko nové tvrdé sankce.

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
1. 3. 2022 00:17

Ano, Baťka má naprostou pravdu, jako ostatně vždy! Ta západní anglosasko-germánsko-frankofónní verbež včetně našich idiotů a vrtichvostů pindostánu ve Strakovce budou tak dlouho Rusko provokovat, až jim porostou nad Bruselem a Washingtonem jaderné hříbky! Přitom si ta idiotská, výše jmenovaná verbež neuvědomuje, že Rusko z jimi vyvolaného armagedonu vyjde lépe, než oni sami! V Rusku je ještě ze sovětských dob zachovaná civilní obrana ve velmi dobrém stavu, mnoho ruských měst má dostatek protiatomových krytů prakticky pro všechno obyvatelstvo, všechna sovětská a ruská metra jsou koncipována a stavěna, jako obrovské protiatomové kryty, takže naděje na přežití je v Rusku několikanásobně vyšší pro velkou část ruské populace, než v pindostánu, kde má luxusní kryty jen hrstka miliardářů a normální populace by šla do kytek v pravém slova smyslu?!! Ale to by byla přece těmito NWO zločinci a gaunery ta “vysněná”, drastická redukce světové populace?!? sic! Jak je možné, že za ca. 30 až 40 let se k moci na kolektivním západě a v pindostánu dostali nejtěžší psychopaté a váleční zločinci všech dob, předčící ve své patologické zrůdnosti i nacistické Německo?!?