Ázerbájdžán „provedl vojenskou operaci“ v Náhorním Karabachu

Ázerbájdžán „provedl vojenskou operaci“ v Náhorním Karabachu
Vojáci se při odvetném úderu zaměřili na pozice místních milicí, uvedlo Baku

Operace „Odplata“ v Náhorním Karabachu © Ministerstvo obrany Ázerbájdžánu
Ozbrojené síly Ázerbájdžánu provedly vojenskou operaci proti milicím v Náhorním Karabachu, které se snažily „vytvořit nové bojové pozice“ v regionu, uvedlo ve středečním prohlášení ministerstvo obrany země. Dodalo, že ázerbájdžánská armáda během operace nazvané „Odplata“ převzala kontrolu nad některými „důležitými velitelskými výšinami“.

Operace byla zahájena poté, co místní milice „hrubě porušily“ dohodu o příměří z roku 2020 mezi Jerevanem a Baku, kterou v roce 2020 zprostředkovala Moskva, dodalo ministerstvo obrany. Baku již dříve obvinilo milice z Náhorního Karabachu z útoku na ázerbájdžánské pozice v regionu a potvrdilo smrt nejméně jednoho vojáka.

Ministerstvo rovněž zveřejnilo video, které zřejmě ukazuje letecký útok na základnu místní domobrany, na níž se nachází několik dělostřeleckých jednotek. Záběry ukazují několik tažených dělostřeleckých zařízení a nákladních automobilů, které byly zničeny.

V oblasti Náhorního Karabachu panuje již několik dní vysoké napětí. Region, který je oficiálně uznán jako součást Ázerbájdžánu, není pod faktickou kontrolou Baku. Žije zde významné etnicky arménské obyvatelstvo.

Jerevan i Baku se v poslední době vzájemně obviňují z vojenských provokací v regionu a hlásí oběti na životech. Rusko, které má v oblasti mírové síly, oznámilo „porušování příměří“ a uvedlo, že přijalo opatření k „vyřešení“ vzniklých problémů.

Každá strana obviňuje tu druhou z útoků, včetně „intenzivního“ ostřelování, již od pondělí, kdy se v místních médiích objevily první zprávy o vzplanutí konfliktu. Arménská média informovala o tom, že ázerbájdžánské jednotky v minulých dnech zaútočily na místní etnické arménské milice na několika místech v Náhorním Karabachu, a obvinila Baku z plánování ofenzívy v regionu.

Arménské ministerstvo obrany potvrdilo smrt nejméně dvou vojáků při útoku Ázerbájdžánu a dodalo, že dalších 14 vojáků bylo zraněno. Tajemník arménské bezpečnostní rady Armen Grigorjan ve středu místním médiím řekl, že Baku chce, aby Arménie přestala využívat takzvaný Lačinský koridor – horskou cestu, která ji spojuje se spornou oblastí Náhorního Karabachu – a zvolila si jinou trasu. Grigorjan takové požadavky odsoudil jako porušení dohody z roku 2020.


Ruské mírové síly umístěné v regionu v úterý informovaly o třech případech porušení příměří ze strany ázerbájdžánských jednotek a uvedly, že v jejich důsledku byl zraněn nejméně jeden člen místní domobrany. Mírové síly se snažily situaci vyřešit spoluprací s ázerbájdžánskou i arménskou stranou, uvedlo ruské ministerstvo obrany ve svém prohlášení.

Úřady samozvané Náhorněkarabašské republiky, které sporný region kontrolují, podle médií potvrdily smrt nejméně jednoho člena místní domobrany a v reakci na ázerbájdžánské akce vyhlásily v regionu částečnou mobilizaci.

Jerevan a Baku vedly v roce 2020 44 dní trvající válku, během níž Ázerbájdžán obsadil části Náhorního Karabachu, území kontrolovaného Armény od počátku 90. let 20. století, které de-jure zůstává pod kontrolou Baku. Konflikt skončil dohodou o příměří, na jejímž základě byly do regionu vyslány ruské mírové jednotky.

Situace na místě zůstala od té doby napjatá, neboť obě strany se opakovaně vzájemně obviňovaly z vyprovokování nepřátelství.

3.4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3.4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
67 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Josef
3. 8. 2022 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko má také nějaké mírové síly? O míru mluví furt, jen si ho představuje jinak, než většina členských států OSN. Viz ruská okupace Ukrajiny.

Tom
3. 8. 2022 21:40
Odpovědět  Josef

Viz blbce Pepu…

VAL
3. 8. 2022 23:41
Odpovědět  Josef

Z OSN se stal placený slouha a poskok darebáckých států, takže argument co si jak představuje kolektivní západ na mě nepla, neb mám tu organizaci, včetně darebáckých států, hluboko v pr-deli.
O OSN si tu žvástej a morálně se pobuřuj až odsoudí ostřelování Doněcka a Luhanska, ignorování Minských dohod, propagaci nacismu a hajlování v Banderstánu, napadení Srbska, Iráku, Afganistánu, Libye, Sírie, Vietnamu atd. atd. Kapišto?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Honza
4. 8. 2022 08:58
Odpovědět  VAL

Vale, Sýrie. Akorát tu okupovalo spíše Rusko, Turecko a ISIS.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:18
Odpovědět  Honza

Opět píšeš před záchytkou,čerstvě propuštěný Vygume?

Honza
4. 8. 2022 09:32
Odpovědět  Lev Prchala

Jistě, prcálku.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:46
Odpovědět  Honza

F73+A52+F100+F200+F600+F800.

Janka
4. 8. 2022 13:08
Odpovědět  Honza

ved Syria Rusov pozvala oficialne…..da sa to povedat o Lybii ci Iraku?

Vladimír
4. 8. 2022 13:31
Odpovědět  Janka

Janko, Vy se prosím také naučte, jak se píše Libye.

Honza
4. 8. 2022 16:31
Odpovědět  Janka

Váš Bilak jich taky pozval.

Lev Prch
4. 8. 2022 19:20
Odpovědět  Honza

Když jsi zlitej nepiš, projeví se to!

Janaz
4. 8. 2022 05:04
Odpovědět  Josef

Blbeček trolíček, a nepomýlil si si to náhodou s usákovom?

Lev Prchala
4. 8. 2022 07:38
Odpovědět  Josef

uSSA má mírové síly v rámci Operace TRVALALÁ OKUPACE v Německu,Japonsku,Jižní Koreji ještě 77.let po konci druhé světové války???!!!!!!!!

Pavel K
4. 8. 2022 09:47
Odpovědět  Lev Prchala

👍 👍 👍

Frankie
4. 8. 2022 07:46
Odpovědět  Josef

Pepo, nemusíš dokazovat jaký jsi hňup. To tady každý ví.

Pavel
4. 8. 2022 08:38
Odpovědět  Josef

„Pepku vyskoč“ a možná se ti v té duté palici rozsvítí! OSN díky umístění sídla a financování USA je vykastrované a nefunkční! Kosova,Irák,Lybie,Sýrie i Ukrajina tyto všechny konflikty v poslední době rozpoutaly USA za tichého mlčení OSN!!! Zhruba 200 válek vedených USA od jejího vzniku,opravdu mírumilovná země!!!

Honza
4. 8. 2022 08:53
Odpovědět  Pavel

Pavle, něco z té základky jste zapomněl, např. jak se píše Libye.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:20
Odpovědět  Honza

Když se rozdával rozum,tak ty jsi stál frontu na vlasy!

Honza
4. 8. 2022 09:27
Odpovědět  Lev Prchala

Tys tam stál, ale nějak marně 😜

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:47
Odpovědět  Honza

VLASY TVOJÍ HLOUPOST NEPŘIKRYJOU PEPKU!.-))))

Pavel
4. 8. 2022 09:41
Odpovědět  Honza

To si píšeš asi sám sobě příteli. Tady je totiž vypavlováno, takže asi nevíte do koho se nabourat. Takže ten jiný Pavel z té základky ti řekne pouze toto – vrať se do Aspenu, protože tam žijí tobě rovní. Je mi vás opravdu neuvěřitelně líto jak sloužíte svým chlebodárcům. Můj jeden velice moudrý známý, ale starší než já, mi před 10 lety řekl toto, Pavle, podívej se jak si tato tzv.elita vychovává tyto generace, aby jim sloužily a hle je to tady. Tak služte a zaprodávejte zemi, ale počítejte s tím, že jednou vás vše dožene. Teď v této kolonii sloužíte Bruselu a všem těm globalistickým grázlům, zastřešovaným amíky. Naše osazenstvo tady neslouží nikomu.

Pavel K
4. 8. 2022 09:52
Odpovědět  Pavel

Příteli napsal jsi to skvěle a já s tím naprosto souhlasím. Tihle pomejdanový výtvoři když nemají argumenty tak hledajé pravopisné chyby. Po ovoci poznáte je.
P.S. ještě že neštěká 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
4. 8. 2022 10:06
Odpovědět  Pavel

My nemáme vazby na nikoho, nikomu nepodléháme, což vy asi neznáte. Navíc jsou mezi námi věkové rozdíly. To vy si nemůžete pamatovat jak kvalitní výuka na našich školách v době mého mládí byla. Nejodpornější ale je když vaše střední generace/ předpokládám/, když jste chodil na základku ještě před převratem , vymývá dnešním dětem jejich malé a nevinné mozečky a vštěpuje jim do nich nenávist proti Rusku a jejich lidem. Tyto děti asi ani žádného Rusa neviděli, natož aby jim ten mohl nějak ublížit. A vězte, že to byl tento národ, který svým vítězstvím nad tím nejodpornějším co se na planetě kdy vyskytlo, tedy nacismem umožnil vašim předkům, abyste se narodil.

Pavel
4. 8. 2022 10:18
Odpovědět  Pavel

Zde musím konstatovat, že pokud si toto neuvědomujete tak se řadíte do zástupu ubohých příslušníků tohoto národa, kteří takto s nevědomými spoluobčany manipulují. My na tomto webu jsme krom vás trolíků skuteční vlastenci, kteří neslouží nikomu, za žádné prebendy, ale pouze vyjadřujeme přání žít ve svobodné vlasti, která patří nám a ne cizím silám, které si tuto zemi kolonizují a náš lid ovládají přes své nastrčené loutky. Toť naše heslo – Naší vlastí je důstojnost, vládou chlapství a naše země se jmenuje svoboda. A pro vás přátelé z webu, jak říká Val, všechny naše myšlenky se zhmotňují ve vesmíru a my jsme nyní jako jeden celek, některé záležitosti bychom řešili různě, ale celek zůstává.

Honza
4. 8. 2022 11:02
Odpovědět  Pavel

O Aspenu toho mnoho nevím, mne stačila UK.

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:14
Odpovědět  Honza

Houposti mohou být půvabné,HLOUPOST NIKDY!

Per
4. 8. 2022 09:45
Odpovědět  Honza

Trouba napadne pravopis, ale jinak souhlasíte. Protože musíte souhlasit. Pokud nesouhlasíte, souhlasíte s neomarxismem.

Honza
4. 8. 2022 11:20
Odpovědět  Per

Neomarxismus nemám rád, stejně jako ruský I jiný neonacismus. Nikdy bych byl nečekal, že se tak silně rozšíří právě v Rusku.

Lev Prchala
4. 8. 2022 12:15
Odpovědět  Honza

Hloupost neosvobozuje od myšlení.

Honza
4. 8. 2022 13:32
Odpovědět  Lev Prchala

Ale jo, Tebe od něj úspěšně osvobodila, asi jako Rusové Donbas.

Lev Prch
4. 8. 2022 15:25
Odpovědět  Honza

Opět promluvila tvoje hlavička…..z trenek.

vavi
4. 8. 2022 13:56
Odpovědět  Josef

Ďaľší platený kok.t , utekaj sa schovať pod sukne svojim chlebodárcom !

Pozor
3. 8. 2022 23:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Týmto útokom Azerov dostalo Rusko priam prihrávku na smeč a môže uzemniť Azerov a prerušiť jeho dodávky plynu do Turecka a EU. Uvidíme ako Rusko s touto prihrávkou naloží.

Janaz
4. 8. 2022 05:08
Odpovědět  Pozor

Skutočne tyranský a skorumpovaný režim Azerbajdžanu je teraz hlavnou zbraňou usákov v tejto časti sveta, takže majú svoje paprče aj v neustálom štvaní Azerov voči Arménsku, rozumej Rusku. Amícki cocotkovia si myslia, že budú predávať do Európy azerbajdžanský plyn , nad ktorým majú kontrolu oni.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Lev Prchala
4. 8. 2022 07:38
Odpovědět  Pozor

Azeři jsou svině ze své podstaty!

HonzaP
4. 8. 2022 09:20
Odpovědět  Pozor

To máte pravdu, Rusko toho určitě využije, aby Západu zkomplikovalo život. Snaží se využít každý lokální konflikt, jako teď v Kosovu.

Lev Prchala
4. 8. 2022 09:48
Odpovědět  HonzaP

Kosovo mají na triku amiokupanti,jako vždy.

Honza
4. 8. 2022 11:02
Odpovědět  Lev Prchala

Nebo Marťani?

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:15
Odpovědět  Honza

Copak,chodí tě strašit na záchytku i s bílejma myškama?

Per
4. 8. 2022 09:53
Odpovědět  HonzaP

Poněkud se pleteš. Není to USA a jeho válečná organizace NATO, která se vykonstruovanou záminkou snaží rozvrátit mír a začít III. WoW na planetě?

HonzaP
4. 8. 2022 10:00
Odpovědět  Per

Jistě soudruzi, za všechno špatné mohou USA a Marťani a za všechno dobré esesesr, tedy RuSSko se Severní Koreou a Eritreou 😏

Lev Prchala
4. 8. 2022 10:07
Odpovědět  HonzaP

Tě nějaká Eritrejka z Chánova nechala,že to pořád inzeruješ????
A vše špatné je od amiokupanta,to máš pravdu,Marťane.

Pavel K
4. 8. 2022 09:55
Odpovědět  HonzaP

…..a to říkal KDO?!!!

Pavel
4. 8. 2022 10:39
Odpovědět  HonzaP

Nechceš již duševně dozrát? Mám ve své knihovně stovky knih různého žánru všech možných klasiků jak ze západu tak z východu. Místo toho co zde předvádíš by ti prospěla četba těchto děl. Nebudu ti vyjmenovávat všechny ty úžasné literární osobnosti, které se podílely na tvorbě těchto literárních děl. Prospělo by ti to. Teď jde ale o to, jestli tvoji přítelíčci, kteří vedou tuto zemi do poroby právě takovou literaturu a spisovatele nezakázali. To dělali nacisté a věř, že skvělých západních spisovatelů, kteří se ale nehodí sortě vašich grázlíků bylo a je mnoho. Číňané říkají, že člověk má jít proti proudu řeky až k prameni, tam objeví sám sebe a zjistí podstatu života. To by ti fakt prospělo.

Honza
4. 8. 2022 11:06
Odpovědět  Pavel

No vidíš, Tys šel proti proudu a konvertoval od komunismu k nacismu. K tomu se blahopřát nedá. Který symbol od Dmitrije Utkina používáš? Ten je Hitlerem a Wagnerem fascinován.

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:16
Odpovědět  Honza

Moudří mluví,protže mají co říci.Blbci jako ty,jen aby něco řekli.

Honza
4. 8. 2022 11:21
Odpovědět  Lev Prchala

Anebo napsali. Jsi toho krásnýn dokladem.

Lev Prchala
4. 8. 2022 12:16
Odpovědět  Honza

Jen hlupák svůj omyl obrací ve ctnost a ještě se tím vychloubá…..Honzíku.

Pavel
4. 8. 2022 13:17
Odpovědět  Honza

Tedy jestli takoví jako ty vycházejí z UK, tak mi vás je líto a nedivím se, že to tady tak vypadá. A můžeš nyní psát co chceš, s takovými jako ty se špinit nebudu.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:29
Odpovědět  Pavel

Po hadráku takových inteligentů vychází valná většina.Ještě,že se toho Karel IV.nedožil,zrušil by jí.

Honza
4. 8. 2022 13:34
Odpovědět  Pavel

Tak VUML už tady naštěstí není.

Lev Prch
4. 8. 2022 15:27
Odpovědět  Honza

Mirda Tupolánek to z protekce dál,řekni, přímluvi se za tebe.

Ladislav
4. 8. 2022 06:35
Ohodnotit příspěvek :
     

💤 „Mírivá“ vojska usa!

US_Interventions.jpg
Lev Prchala
4. 8. 2022 07:39
Odpovědět  Ladislav

Mírová v rámci Operace Trvalá okupace.

BB Rad
4. 8. 2022 07:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Další akce k roztočení spirály vojenských akcí po celém světě Zion-US zupáků . Ve světle akcí Taiwan(Čína) , Kazachstán ,náhlé problémy států mající zájem na BRICS , POKUSY O PŘEVRAT v Guatemale(atentát na prezidenta) veliké a tvrdé tlaky na africké a arabské státy – to vše dokazuje a určuje azimut veškerého konání Západu. US jdou do BANKROTU ! A jejich cíl- vyrabovat RF a to i za cenu světové války a mezitím všechny náklady zaplatíme MY. A AMÍCI si budou opět žít nad své možnosti ,ale na úkor svých satelitů.

Pavel K
4. 8. 2022 09:57
Odpovědět  BB Rad

👍 👍 👍 👍

Jiří
4. 8. 2022 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

josef, Vy budete nějáký akademik. Copak to dělalo mírotvorného NATO v Jugoslávii, Iráku ?

Lev Prchala
4. 8. 2022 11:17
Odpovědět  Jiří

Vražilo,kradlo s plnou držkou demokracie……tak,jako vždy!

Honza
4. 8. 2022 11:22
Odpovědět  Lev Prchala

No jo, Rusko vraždí a krade bez demokracie, to jde taky.

Lev Prchala
4. 8. 2022 13:31
Odpovědět  Honza

Eliminaci baderonacistů není vraždění,máš špatný notičky Vygume.

Honza
4. 8. 2022 14:26
Odpovědět  Lev Prchala

Jistě, ty tisíce ruských civilistů zabitých ruskou armádou v Mariupolu, Severodonecku, Charkove aj. to byl samej nácek. Hlavně děti a ženy.

Lev Prch
4. 8. 2022 15:29
Odpovědět  Honza

A hlavně ty ženy,děti starci vražděny Azovem a Pravým sektorem po osm let…..to bylo z lásky k bližnímu ty notičko z velvyslanectví amiokupanta 🤮😡

Lev Prch
4. 8. 2022 15:32
Odpovědět  Lev Prch

P.S.
Tvoje veškerý vzdělání spočívá v poslechu Goebels odtud máš ty 3,14čoviny, který neustále opakuješ.

Honza
4. 8. 2022 16:35
Odpovědět  Lev Prch

Rossiji 1 občas poslouchám, to je pravda, člověk musí mít tu náckovskou propagandu z první ruky.

Lev Prch
4. 8. 2022 17:37
Odpovědět  Honza

Poslouchat a rozumět není totéž!

Honza
4. 8. 2022 16:34
Odpovědět  Lev Prch

Jen jestli to není čirý výmysl ruský či sudeťácký propagandy. Nějaký důvěryhodný zdroj máte?

Lev Prch
4. 8. 2022 17:37
Odpovědět  Honza

Či, že jsi výmysl?????