nezařazené

Austrálie: Výsledky byly zatčeny při protestech proti zablokování koronaviru

Nejméně sedm policistů bylo zraněno během celostátních demonstrací proti vládním opatřením proti šíření COVID.

Sydney je dva měsíce v uzavírce, zatímco Melbourne a hlavní město Canberra se v srpnu uzavřely [William West/AFP]
Sydney je dva měsíce v uzavírce, zatímco Melbourne a hlavní město Canberra se v srpnu uzavřely [William West/AFP]

21. srpna 2021

Více než 250 lidí protestujících proti uzavření koronaviru v Austrálii bylo zatčeno a mnoha dalším hrozí pokuty za nedodržování zdravotních předpisů.

Nejméně sedm policistů bylo ošetřeno se zraněním poté, co při některých sobotních demonstracích, které se konaly ve více městech po celé zemi, došlo k potyčkám. Největší a nejnásilnější protest byl v Melbourne. Mnoho z nich bylo organizováno lidmi v šifrovaných skupinách online chatu.

Sydney je dva měsíce v Lockdownu, zatímco Melbourne a hlavní město Canberra se začaly tento měsíc uzavírat. Podle pravidel uzamčení jsou lidé většinou uzavřeni ve svých domovech a mají omezené sociální interakce.

Navzdory těmto opatřením oznámil stát Sydney v Novém Jižním Walesu v sobotu rekordních 825 nových infekcí denně. Několik měst bojuje s vypuknutím vysoce nakažlivé varianty Delta.

Demonstranti tvrdí, že uzavírky by měly skončit, ale úřady tvrdí, že jsou nezbytné k potlačení šíření viru a záchraně životů.

V Melbourne dav asi 4 000 převážně maskovaných demonstrantů odpaloval světlice, řval a produkoval hudbu v centru města. Státní policie Victoria zatkla 218 lidí a udělila více než 200 pokut, každou za více než 5400 australských dolarů (3 850 dolarů).

Šest policistů státu Victoria bylo hospitalizováno a tři lidé zůstali ve vazbě kvůli údajnému napadení policie. Strážníci použili pepřový sprej na několik lidí a ve svém prohlášení uvedli, že jim nezbyla jiná možnost.

Ve státě Nový Jižní Wales policie uvedla, že zatkla 47 lidí a uložila více jak 260 pokud v souvislosti s demonstracemi v celém státě. Vydali také 137 pokut po zastavení asi 38 000 vozidel, která se blížila k městu.

Státní policie v Novém Jižním Walesu uvedla, že 32letý muž, který údajně napadl důstojníka, byl zatčen a očekávalo se, že podá obžalobu. Důstojník byl převezen do oblastní nemocnice se zraněním hlavy a krku.

Zástupce komisaře Nového Jižního Walesu Mal Lanyon uvedl, že policie očekává, že identifikuje více lidí pomocí bezpečnostních kamer a záběrů ze sociálních médií.

Více než 2 000 lidí se také shromáždilo v botanické zahradě města Brisbane, aby protestovalo proti uzavírce a opatřením proti očkování, přestože státní policie v Queenslandu uvedla, že nikoho nezatkla.

“Probuď se, ovečko,” zněl jeden z protestů v Brisbane.
https://bit.ly/3myfvkR

Podle pravidel uzamčení jsou lidé uzavřeni ve svých domovech a jsou jim omezeny sociální interakce [William West/AFP]

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Michal47
28. 8. 2021 17:27

Australským anglosasům už docela ruplo v kouli, nebo jak hezky říkají Rusové им уехала крыша, ( jim odletěla střecha?), takovou nesmyslnou hysterii nemůžeme my Slované nikdy pochopit! Ti australané, kteří ještě docela neztratili soudnost a prostý lidský rozum by té australské sebrance, která si drze ještě říká tzv. “vláda” měli z toho jejich baráku v Canbeře udělat kůlničku na dříví, vyhnat je odtud a zavřít do psychiatrické kliniky na uzamčené oddělení se strohou ostrahou!