Austrálie bude financovat smrtící zbraně pro Ukrajinu

Canberra uvedla, že s pomocí NATO poskytne Kyjevu smrtící vojenskou pomoc

Australský premiér Scott Morrison nařídil financování smrtící vojenské pomoci pro Ukrajinu – což je krok oproti jeho předchozímu závazku nesmrtící pomoci – protože vojenský konflikt mezi Kyjevem a Moskvou pokračuje.

Austrálie zahájí dodávky zbraní Ukrajině prostřednictvím svých spojenců v NATO, oznámil Morrison v neděli ráno.

„Australská vláda se bude i nadále zastávat toho, co je správné, pokud jde o Ukrajinu,“ řekl Morrison a dodal, že ačkoli země „již poskytuje významnou podporu, pokud jde o nesmrtící pomoc“ , rozhodl se „poskytnout jakoukoli můžeme podpořit smrtící pomoc prostřednictvím našich partnerů v NATO, zejména Spojených států a Spojeného království.

Morrison řekl, že Canberra by poskytla vojenskou pomoc prostřednictvím USA, Spojeného království a dalších členských států NATO, spíše než aby posílala zbraně z Austrálie přímo , „protože to je nejefektivnější způsob, jak to udělat“.

„V těchto oblastech již poskytují podporu a my jim budeme pomáhat s tím, co dělají,“ řekl premiér.

Austrálie je nejnovější zemí, která přislíbila Ukrajině zbraně a další vojenskou pomoc, ve stopách USA, Spojeného království, Německa a dalších spojenců NATO.

Německo tento týden slíbilo poslat Ukrajině 1 000 protitankových zbraní a 500 střel země-vzduch, zatímco Belgie a Nizozemsko se zavázaly dodat 2 000 kulometů a 200 střel.

The Sydney Morning Herald

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
vlastisl
27. 2. 2022 09:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen jim tam pošlete ty zbraně alespoň se sami dříve pozabíjejí a vzduch se vyčistí a všichni hodní okolo budou mít čisté ruce !

zdena
27. 2. 2022 10:45
Odpovědět  vlastisl

kolik lidí asi bude vědět, jak se to obsluhuje ? Vždyť oni otvírají vagony a dávají rovnou každému, kdo si přijde ? To bude úrazů……