Assange: Máte iPhone? Používáte Gmail? Jste v pr*eli
Praha – Mobilní telefony nebo internet se stále častěji stávají pro mnoho zájmových skupin otevřeným oknem do našich životů. A my o tom, v naprosté většině případů, nemáme ani tušení. Tvrdí to několik organizací, které společně s WikiLeaks nedávno zveřejnily nový web Spy Files.
Julian Assange si při prezentaci nového projektu skupiny WikiLeaks dovolil drobný vtip. „Kdo máte iPhone?“ zeptal se. „Kdo máte BlackBerry? Používáte Gmail?“ Těm, kteří na otázky zareagovali souhlasně zdviženou paží, pak suše oznámil: „Tak to jste v pr*eli.“
Na začátku prosince začala skupina WikiLeaks zveřejňovat stovky dokumentů o globálním průmyslu na sledování osob. Materiály nám přibližují výrobce telefonů, které zaznamenají každý pohyb uživatelů a fotí bez jejich vědomí, nebo GPS, která vás najde kdekoli na světě.
Systémy k vyhledávání a ničení lidí
„11. září umožnilo evropským zemím, Spojeným státům, Austrálii, Kanadě, Jihoafrické republice a dalším, aby vyvíjely špionážní systémy, které sledují nás všechny,“ uvedl Assange, zakladatel WikiLeaks.
Nejedná se tu pouze o technologie, které používají žárliví manželé nebo zaměstnavatelé ke kontrole pracovníků. „Západ prodával tyto systémy ve velkém do zemí, jakými jsou Sýrie, Libye, Tunisko nebo Egypt,“ připomíná expert na informatiku Jacob Applebaum.
Špionážní systémy jsou předmětem byznysu, a to bez regulace. Například francouzská firma Amesys prodala třeba odposlouchávací technologie bývalému libyjskému vůdci Muammaru Kaddáfímu. Ten je používal proti opozici. „Tyto systémy se vyrábějí k vyhledávání lidí a k jejich ničení. Používají se stejně jako zbraně,“ komentuje to Jacob Applebaum.
Spy Files: dvě společnosti z Česka
Na mušku WikiLeaks se dostaly také dvě společnosti z Česka. Produkt firmy Invea-tech umožňuje především policii odposlouchávat hlasovou komunikaci přes internet. Software společnosti Phonexia, který funguje jako vyhledávač v audio záznamech, dokáže z nahrávky hlasu určit jazyk, pohlaví, najít klíčová slova a rozeznat i psychický stav mluvčího.

„Jak tuhle technologii klient používá, nejsme schopni kontrolovat. Nemůžeme přijít ke klientovi a udělat tam domovní prohlídku,“ říká o vlastním produktu Petr Schwarz, vedoucí technologie ve firmě Phonexia. Podle Schwarze se spolu s technologiemi musí vyvíjet také legislativa a před zneužitím nás tedy mají chránit vhodné zákony.
Nejvlezlejší slídil roku? Stát a facebook
Problémem je to, že nejčastěji nás „špehují“ právě ti, kteří by nás měli chránit, tedy státní úřady. Dále sledovací zařízení využívají technologické a komunikační společnosti, jednotlivci a určité zájmové skupiny.
Jan Vobořil, právník Iuridicum Remedium: “Základním problémem je samotný fakt, že data jsou shromažďována. Tím vzniká ve společnosti atmosféra sledování, která není dobrá pro demokratický a svobodný rozvoj.”
Česká nevládní nezisková organizace Iuridicum Remedium každý rok udílí anti-ocenění Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra), které je určeno „nejvlezlejší firmě, úřadu či technologii.“ V loňském roce byly takto v různých kategoriích negativně „oceněny“ například Policie ČR, ministerstvo vnitra anebo facebook.
Naopak pozitivním příkladem se loni stala obec Vír díky aktivitě místních lidí i zastupitelstva, kteří se vzbouřili proti kamerovému systému zabírajícímu veřejná místa v obci.
Už jsem si myslela, že tady dneska nikdo není, že při sobotě někde flámujete? s tou vší technikou za chvíli budeme v pr*eli všichni…. pod drobnohledem, ještě každému nějaký čipík, zakázat hotovost a je vymalováno.
Připomnělo mi to jednu sci-fi povídku, v ní čipovali děti hned od malinka.
A také ta zmínka, že nejvíc šmíruje svoje občany stát, tak se mi vybavil ten film Nepřítel státu, hraje v něm Will Smith, Gene Hackman.
Jo, to je dobrý film. Jinak na vědomí dávám, že v pravobok je new video a poslušně hlásím, že sleduji Švejka;)
Koukám, že v tom parlamentu ti Švédi také mají nával, jen co je pravda.
Manžel také koukal… poslušně hlásím:)
…. a poslušně hlásím, že dneska už jdu do peří:))) asi usnu dřív než se dotknu polštáře.
Ahoj zítra?
celou dobu tady nikdo není a najednou všichni do peří. Velmi doporučuji přečíst si Limes Inferior od Janusze Zajdela. Konec to má sice takový, jako když nevěděl jak to ukončit, ale vlastně až do konce je to zajímavý popis takové společnosti, která funguje tak nějak vlastně jako pravý reálný socialismus, všichni mají práci, ale nikdo nic nedělá, nikdo nic nedělá, ale plán se plní, plán se plní, ale nikde nic není k sehnání, nic není k sehnání ale všichni všechno mají, všichni všechno mají ale všichni nadávají a kradou. A je to tam včetně Tuzexu, vexláků a šedé zóny. Jinak nevím, proč to limituje, ani Iphone nebo gmail bych neviděl jako limitující prvek.
Jak nikdo není? celý večer se bavím sama se sebou, pak se ozval Josh, a ty se objevíš skoro v půl druhý a divíš se, že už jsme zalezlí v peří.))
ale je,…;)
http://img24.cz/images/78076480558975773781.png
aj, aj… všechno pod kontrolou?… zrovna na podobné téma píšu příspěvek
Tak já jsem napsal také,- výše …to je tak, když tomu jdeš naproti;)
Pod drobnohledem…tak to můžu vyprávět;)
Co je to selfie?
To jsme takhle jedou kdysi byli u moře a jak už to ubývá, tak se tam na pláži lehátku povalujeme, přismahujeme, když na mě po kávě přišlo si odskočit na malou. Sklouznu z lehátka a prokopávám si cestu mezi lehátky krásným, horkým, načechraným pledním pískem, když najednou z písku vykopnu mobil… nikdo nikde neb je čas oběda a tak se ohnu a mobil zdvihnu, že se podívám a pak optám a té správné osobě vrátím, pokud tu už neleží déle a půjde nahodit. Na pobřežním hajzlíku mi to ale nedá, čí, že…. A protože stejně, jako ženský v ten okamžik nepotřebujeme ruce, tak při tom postávání, nic nedělání a čekání se obouruč věnuji mobilu. Značku neznám a tak se snažím jej nahodit tlačítky, abych zjistil více, když boční tlačítko zaraguje – cvak, cvak, ozvese se zvuková závěrka . To už ale někdo přichází a tak oklepu a odcházím s tím, že tedy kouknu na pláži. Na pláži kousek od nás mladá holka s prckem nešťastně cosi hledá a že prý prcek si vzal mobil na hraní a…. to už ale přicházím já se svým poctivým úmyslem a mobil s úsměvem vracím šťastný mamině a spokojeně ulehám zpět na lehátko s hřejivým pocitem dobrého skutku, že poctivý člověk není ten, který něco najde a někdo ho vidí mi docvakne, stejně jako v mobilu a promítne scéna na hajzlíku,…a kuwa,..přemýšlím, přemýšlím..nic, nic mě nenapadá. Nic, krom situace, že později, kdesi … “Tak, jak jste se měli? Fotky nějaký máš ?“
„Jo, jsou v mobilu, se podívej…..“ Takže, není selfie, jako selfie.
ilustrační foto
Chi, chi,… tak to si mě tedy rozesmál:)) máš dobré zážitky z dovolené, chi, chi…snad si ty fotky v mobilu ta maminka prolistovala a vymazala… jinak pěkná prekérka:))) nevím, nevím, jak by to vysvětlovala.
No, jestli neprolistovala,…tak, tak je samoživitelka. No, psychicky já nic moc no,;)
tak jsem si představila, že jsem v její kůži… asi bych byla ta samoživitelka:)) to by nerozdejchal? a to se vlastně ani nedá vysvětlit. Ale…třeba tam byly vidět jenom… nohy???
Nohy,…? Objektivy jsou spíš více širokoúhlé….Já to viděl jinak. Hele a do mé kůže jsi se nevměstnala? Ta bezmoc,…to bylo horší. Sem se potil i u moře. Ale byl to dobrý skutek, no. Myslím, že jsem vrátil mobil,.A jestli byla samoživitelka…Tak,..
Hele už jsem 3x vrátil nalezený mobil. Jednou mi vrátila naše pošťačka,..takový řetězec.
Chi, chi,… do tvé kůže?, hmmm… udělal si dobrý skutek, ne?…tím, žes vrátil mobil, samože?… no jo, jde ti o tu vaši mužskou pýchu:))
Stejně třeba kdyby ses zvedl a šel k ní a řekl…. stalo se tohle a tohle, .. asi by nevěřila.
Už třikrát? ty mobily asi přitahuješ…. snad po té zkušenosti z pláže už nefotíš. A když tak, tak plně oblečen, chi, chi…
Hele ty chi,..chi. to není chlapská pýcha. Ten krok bych určitě nenašel. Ale nakonec, zde k článku, jsem koukal na ten software co vše umí…a nakonec ti mladí ty mobily nepustí z pazory ani na tom hajzlíku. 😉
Takový livesexchat;) pro Big Brother;)
….
Live Viewing Video
Zobrazení živé obrazovky
Live Remote Control
Poslech okolí
Zachycení obrazovky
Nahrávání hovorů
Keylogger
Co je to
Instagram
Snapchat
Facebook
Tinder
Gmail
Hangouts
Skype
Odinstalujte ochranu
SMS zprávy
Historie volání
Místa GPS
Živá poloha
Obrázky / videa
Aplikace Zobrazit / Blokovat
Kalendář
Kontakty
Geofencování
Webová historie / Blokování
Schránka
Oznámení
Průzkumník souborů
Příkazy SMS
Ztráta textu
Statistika
Obnovit Los tData
Detekce nahé fotografie
Zařízení Shell
Instalované aplikace
Zpráva o využití aplikace
Najít zařízení
ochrana před krádeží
Blokovat hovory
Zablokujte SMS
Blokovat webové stránky
ŘÁDEK
Kik
Viber
KakaoTalk
ViberChat
Túra
Imo
Zolo
Neomezená změna zařízení
Podpora live 24/7
odinstalovat ochranu mobilem ? Za mých mladých let se sundala rukou 😛
Chi, chi:)) bože… už toho nechte, dneska perlíte:)
Ten software to je pěknej šmírák Joshi,…. hlavně že ctíme listovní tajemství… zábavné.
No za pár $ a víš, kde máš manžela ;)..
Už to bohužel nikdo nezastavíme. Už nejsme sami…Software a algoritky si s námi udělají své šuplíčky s albumy, daty,…
Tak to nevím co myslíš…Jednuduchou ochranu, ale na video nabízí i dTest , takovou tu šoupací záslepku, ale to je jen na kameru, to okolo je jiná. Oni si vždy najdou cestu – myslím. Pár let nazpět někdo seknul noťas a majitel si ho šel nakonec hledat sám, když cajti na to kašlali a tak no našel a viděl, jak mlaďas se nahání u porna. On to dal přeci i na novu. Měl nastopováno, kde je a stále se nic nedělo. Nakonec ho vyzískal. A matka toho zloděje nakonec majitele a Novu k soudu za to, že ho zveřejnili.
no, já měl na mysli ochranu zcela jinou … Takovou, co se používala už za antiky 😛
aha,…tak to jsem pobral po svém;)
ufff, až jsem se lekla, že jsem na scipia reagovala mimo mísu, když si začal o šoupacích záslepkách.
Janino, i záslepky se používaly. Pravda, nebyly šoupací a smysl byl poněkud jiný. 🙂