nezařazené

Američtí zdravotníci odmítají očkování proti COVID-19

Pracují v čele boje proti koronaviru a mají přednostní přístup k vakcíně COVID-19, ale očkování odmítají.

V nemocnici sv. Alžběty v Kalifornii byla ze 700 způsobilých zaměstnanců nemocnice méně než polovina připravena přijmout vakcínu, když jim byla nabídnuta. V lékařském centru Providence Holy Cross v Los Angeles v Kalifornii odmítla očkování každá pátá zdravotní sestra a lékař.

Přibližně 20% až 40% předních pracovníků okresu LA, kterým byla vakcína nabídnuta, učinilo podle úředníků veřejného zdravotnictví v okrese totéž.

okrese Riverside odmítlo vakcínu – odhadem 50% – , uvedla ředitelka veřejného zdraví Kim Saruwatari.

Pochybnosti o vakcíně cirkulující mezi zdravotnickými pracovníky po celé zemi byly pro vědce překvapením, neboť předpokládali, že zaměstnanci nemocnic budou jedni z nejznalějších a vstřícní vědeckým důkazům podporujících bezpečnost vakcíny.

Počet zdravotnických pracovníků, kteří vakcínu odmítnou, je nejasný, existují však zprávy o nižší než očekávané účasti na očkování v celé zemi, což vzbuzuje obavy u epidemiologů, kteří tvrdí, že dopady na veřejné zdraví mohou být katastrofické.

Nedávná studie nadace Kaiser Family Foundation zjistila, že 29% zdravotnických pracovníků „váhá s očkováním“. Respondenti průzkumu uvedli, že s největší pravděpodobností nebudou očkováni, s vysvětlením, že se obávají vedlejších účinků, které se objeví; že nedůvěřují vládě v zajištění bezpečnosti vakcín; že mají obavy ze zpolitizování vývoje těchto vakcín; nebo cítili, že nebezpečí COVID-19 je přehnané.

Nejistota je sdílena mezi zaměstnanci v domovech s pečovatelskou službou, kteří představují zhruba 35% z více než 25 000 úmrtí COVID-19 v Kalifornii.

Ale asi čtvrtina zaměstnanců vyjádřila neochotu se nechat očkovat, uvedli správci pečovatelských domů a zaměstnanci, s nimiž pohovořil The Times.

“Bojí se vedlejších účinků, nevědí, co se stane nebo zda je to opravdu ochrání,” řekla zdravotní sestra v pečovatelském domě v Los Angeles, která požádala, aby její jméno nebylo zveřejněno, protože nebyla oprávněna mluvit s médii. 

“Stalo se to tak politickým.”

https://www.latimes.com/california/story/2020-12-31/healthcare-workers-refuse-covid-19-vaccine-access

sdíletj na