Americký žoldák označil příjezd na Ukrajinu za „past“. VIDEO

Jeden z amerických žoldáků řekl podrobnosti o cestě na Ukrajinu, kde se měl zúčastnit nepřátelských akcí. Podle jeho slov jde o „past“.

Žoldák ze Spojených států řekl, že se rozhodl připojit k silám územní obrany Kyjeva. Zahraniční žoldnéři podle něj nedostali žádné zbraně, střelivo ani výstroj.

„Byli jsme součástí gruzínské legie 102. brigády ukrajinské územní obrany. Naše základna byla zničena, stejně jako sousední základna. Zemřeli Američané, desítky Britů. Nic nám neřekli, naši smrt považují za jejich vlastní. Snažili se nás poslat do Kyjeva bez zbraní, vybavení, munice. Lidé, kteří měli to štěstí, že dostali zbraně, dostali zásobníky s pouhými 10 náboji ,“ řekl americký žoldák.

Dodal, že když chtěli žoldáky poslat zpět do Kyjeva, ale ti to začali odmítat, cizincům hrozili, že budou střeleni do zad.

„Když nás chtěli poslat do Kyjeva, řekli jsme: ne. Celá naše skupina: Američané, Kanaďané, Britové. Ale řekli nám, že musíme jít… jinak nás střelí do zad,“ řekl Američan.

Žoldák řekl, že se jemu, dalšímu Američanovi a Britovi podařilo schovat v sanitce a dostat se z Kyjeva.  Podařilo se jim dostat na hranice, ale tam se potýkali s dalším problémem.

„Takže jeden Brit a Američan jsme se schovali do sanitky, abychom se odtamtud dostali. Dostali jsme se na hranici a tam byl další problém. Každého, kdo má vybavení nebo vojenskou techniku, vytáhnou a pošlou zpět na frontu.“, říká cizinec.

Řekl, že se mu opět podařilo dostat k polským hranicím se skupinou humanitární pomoci, ve které bylo mnoho veteránů z Velké Británie.

„Na hranicích zase vytáhli spoustu lidí z fronty, vzali jim pasy. Měli jsme na sobě bundy Červeného kříže a dostali jsme humanitární propustky, abychom mohli projet hranice ,“ vzpomíná žoldák.

Američan varoval ostatní cizince, že účast na bojových akcích na Ukrajině je past.

„Lidé by sem už neměli chodit, je to ďábelská past a nikdo nebude moci odejít. A znám mnoho lidí, kteří mohou tento příběh potvrdit ,“ uzavřel.

https://bit.ly/35YVopO

The economist

OČITÝ SVĚDEK
Bojovníci ukrajinské cizinecké legie jsou žádáni, aby podepsali smlouvy na dobu neurčitou. Někteří odmítli

https://econ.st/3IhmLsp

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
16. 3. 2022 01:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Ted jde hlavně o to, aby mu ostatní věřili a neměli ho za Putinového agenta.

All
16. 3. 2022 03:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Především britové,američané i canada nemá vůbec co pohledávat na ukrajině a už vůbec ne žoldáci.Cizinci s degenerovanou historií,bez jakýchkoli znalostí Dějin.

Frank
16. 3. 2022 07:33
Ohodnotit příspěvek :
     

A co všichni ti pomatení blázni od Ukrajinců asi tak čekali? Přivítání chlebem a solí? A to mohli být rádi, že nenarazili na ruské vojáky.

Františe
16. 3. 2022 07:54
Ohodnotit příspěvek :
     

To se mají naši žoldáci na co těšit. Když je nezabijou Rusové, tak je zabijí Ukrajinci při útěku pěkně ze zadu. Ale co. Škoda jich nebude.

Milan h
16. 3. 2022 08:05
Odpovědět  Františe

a tady dostanou metal za hrdinny boj proti Rusum pri cemz hrdinne padl ruskou kulkou

Gales
16. 3. 2022 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Holt.Západní demokracie v praxi.Jen si to blbečci užijte.Sami vidíte jak se tam jedná i s civilisty.Kdo se odmítne podvolit,je zastřelen.