Americký protest proti ruským ponorkám

Čínská média se vysmála americkému protestu proti působení ruských ponorek u pobřeží Ameriky.

Přední vojensko-politický portál ČLR „Sohu“ kriticky (a ironicky) vyhodnotil protest vyhlášený vrcholným vojenským vedením Spojených států proti Rusku – „partneři“ požadují ukončení aktivit ruských ponorek
u pobřeží Ameriky.

Protest Washingtonu

Oficiální Pentagon, ústy velitele amerického námořnictva Richarda V. Spencera, protestoval proti Rusku – Washington požaduje, aby byly zastaveny aktivní operace ruské ponorkové flotily u pobřeží Ameriky.

Spencer informuje již o čtvrtém ruském ponorkovém raketovém nosiči, který byl zaznamenán u pobřeží Spojených států od začátku léta. Ruské akce nazývá „hrozícími“, uvádí, že v tisku je označují za „pozdravy
od Putina“, požaduje, aby takové „akce“ byly zastaveny, a vyhrožuje tvrdou odpovědí.

„USA konstatují, že vnější politika Ruska je „tradičně agresivní“, .. podobným způsobem se Rusko chovalo před známými akcemi ve Venezuele a na Ukrajině“.

Podle pozorovatelů z edice „Sohu“ si nejvyšší vojenské vedení nemůže a nemělo dovolit taková prohlášení, zejména prohlášení takových oficiálních protestů. Z pohledu čínských novinářů se Spojené státy nejen podepsaly pod vlastní impotenci před Ruskem, ale také se proměnily v objekt posměchu:

  • Washington zaprvé přiznává svůj vlastní strach z ruských jaderných ponorek a přímo tím potvrzuje, že na rozdíl od Ruska, nemůže s takovými hrozbami nic dělat. 
  • Za druhé, Spojené státy dělají směšné protesty – není těžké předpokládat, že podmínky nebudou splněny, a zesměšňovat Pentagon budou všichni, včetně vlastních občanů.

„Logicky nelze vysvětli ani to, proč Spencer zmiňuje Venezuelu a Ukrajinu – jaký vztah k potřebě proamerických převratů má Rusko? Tam také byly ruské ponorky, kterých se tak bojí Washington?
Svoje provokatéry v Hongkongu také dají do souvislosti s ruskými ponorkami?“

Závěrem.

Čínští novináři také ironicky hovoří o názvu „Pozdrav od Putina“ a trvají na tom, aby se flotila ČLR chovala podobně – „Sohu“ vyjadřuje naději, že se v americkém tisku brzy objeví strašné publikace o „Pozdravu od Si Ťin-pchinga“.

https://zen.yandex.ru/media/antiukrop/protest-ssha-protiv-deistvii-rossiiskih-podlodok-u-poberejia-ameriki-vysmeialo-kitaiskoe-smi

sdílet na