Americký kongresman: USA se zhroutí jako SSSR

Vůdce americké Libertariánské strany a její bývalý prezidentský kandidát, stejně jako dlouholetý kongresman za Texas, dr. Ron Paul řekl, že americký systém pod prezidentem Donaldem Trumpem se „rozpadá“ a prosperující ekonomika je jen „iluzí“.

„Sovětský svaz se zhroutil v roce 89 a my čelíme něčemu podobnému” řekl v úterý Ron Paul pro Washington Examiner.

„Doufám, že se náš systém zhroutí stejně klidně jako sovětský,” dodal kongresman. Paul řekl, že kolaps amerického systému je způsoben obrovským dluhem, inflací a nespravedlností měnové politiky.

„Dobrý pocit je jen kvůli vypůjčeným penězům,” vysvětlil, „je to bublinová ekonomika v mnoha oblastech
a ty bubliny se chystají prasknout.”

Paul dodal, že očekává, že se změní přítomnost USA v zahraničí.

„Myslím, že naše postavení ve světě a naše říše skončí, a pak, doufejme, že se otevřou dveře a lidé řeknou: Podívejte libertiáni budou mít možnou odpověď co dál.“

Paul dále potvrdil, že je zklamaný Trumpovou zahraniční politikou, zejména jeho postojem k Severní Koreji
a jeho podporou vojenské role Saúdské Arábie v Jemenu.
„Myslím, že zahraniční politika je totální katastrofa, Trumpův přístup zní – jeden den klid, ale druhý den bojuje proti každému ve světě a říká, že bychom měli začít vést tu a tam válku,” upozornil Paul.

Bývalý kongresman uvedl, že nadále vidí USA na cestě k fašismu, zejména kvůli pokračující válce proti terorismu.

„Každý, kdo si myslí, že se nic neděje, neletěl v poslední době v letadle, protože kontroly jsou tak autoritativní-fašistické, jak je to jen možné,”  pokračuje Paul. Paul se odvolává na stále přísnější bezpečnostní kontroly na letištích, které jsou velmi útočné na soukromí.
Naopak ideologie libertariánů je založena na svobodě a co nejmenším stavu.

Pokud jde o prezidentské volby v roce 2020 řekl:

„My jako libertariáni musíme ještě na tom pracovat, voliči přijímají skutečně modrého libertariána, ale myslím, že je velmi možné jít tímto směrem a mít oblíbeného kandidáta,” řekl Paul.

Připomínáme, že libertariánský vůdce kandidoval na platformě pro občanské svobody a proti válkám, proti republikánským prezidentským kandidátům v roce 2008 a 2012.

Vzhledem k tomu, že americký politický systém je v podstatě jenom stranou demokratů a republikánů, kteří zemi dovedli k katastrofě, existuje potenciál pro to, aby třetí strana v budoucnu přesvědčila voliče.

Jeho syn, senátor Rand Paul z Kentucky, v určitém okamžiku měl dobrou pozici v prezidentském klání v roce  2016, což vede k úvahám, že do USA dorazil libertariánský moment.

„Já nechápu, proč Paul nazývá zhroucení Sovětského svazu „jemným“, protože Rusové prošli peklem a 90 procent občanů ztratilo všechno a muselo zčásti hladovět.
Až poté, co se stal prezidentem Putin, se situace pro Rusy zlepšila a on vyhnal strůjce kolapsu, oligarchy se dvěma pasy, kteří ukradli národní bohatství.
Možná, že Paul uzná, že ve Spojených státech dojde k násilným střetům, protože koneckonců neexistuje žádná jiná země s tolika zbraněmi jako v Americe.
Občanská válka je docela možná.
Bohužel, v USA neexistuje žádná postava jako Putin, která by mohla znovu udělat “skvělou” zemi. Jak říká Ron Paul, Trump ničí Ameriku a přispívá k jejímu zhroucení,“

okomentoval von Freeman na blogu Schall und Rauch.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americky-kongresman-usa-se-zhrouti-jako-sssr/

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře