Američané nezvládají problémy, stále častěji musí vyhrožovat všem okolo

Čím více problémů USA mají, tím agresivněji začínají vystupovat a to i vůči svým “spojencům v EU”. 
Spoléhají se přitom na skutečnost, že proamerické politické elity, které jsou na jejich výplatní listině budou plnit americké rozkazy a pomohou udržet EU ve vazalském postavení, a Američané budou moci i nadále parazitovat na celém světě.

Podle toho, jak sílí americká agresivita je však zřejmé, že všechno se nevyvíjí tak, jak by si Američané přáli. 
Evropské, stále silnější, snahy vést politiku nezávislou na USA vyvolávají ve Washingtonu vlnu nervozity.

Portál Politexpert informuje o požadavku USA, aby Evropa začala ve větší míře kupovat předražené a starší americké zbraně, plyn či ropu. V případě, že Evropa neposlechne, Američané vyhrožují, že Evropa ztratí jejich vojenskou podporu a stane se “obětí ruské agrese”.

Zábavná je skutečnost, že o agresi říkají představitelé státu, který má vojenské základny po celém světě, vede nevyhlášené války v mnoha státech Afriky či Asie a organizuje barevné revoluce vůči cizím zemím.

Pokrytectví Američanů se však již stává únavným a kromě servilních proamerických politiků, kteří jsou zatím
v EU u moci (ale i jejich doba skončí, stejně jako skončila doba Porošenka na Ukrajině), americké politiky nenávidí stále více Evropanů a pokud Američané nezmění svůj přístup, jejich počet bude i nadále růst. 
Na Slovensku, podle průzkumu, pokládá více lidí USA za hrozbu, než jiné státy.

Mainstreamová média se snaží svým zombifikovaným čtenářům vykreslovat obraz idylické euroatlantické jednoty a solidarity, kterému už ale začínají nedůvěřovat i samotní zombifikovaní čtenáři, kteří se postupně stále častěji probírají “z Matrixu”.

Pokud je euroatlantická jednota a solidarita skutečností, proč potom Němci tak úporně odmítají americký plyn, ropu a mermomocí se snaží dokončit projekt Nord Stream2, který se snaží Američané zoufale zastavit? 
Proč Turci souhlasí s projektem South Stream? 
Proč se stále silněji projevují sympatie k Euroasijské jednotě – která představuje noční můru pro USA, protože díky propojení Evropy a Asie do jednoho celku se ocitnou se svými sankcemi v izolaci?

Washington zuří nad drzostí Němců, kterým nestačil trest v podobě amerických útoků vůči Deutsche Bank, útoků vůči koncernu VW, či známé kauze s německým zlatem v amerických depozitech, ke kterému nemají Němci přístup. Berlín stále častěji kritizuje přítomnost Američanů na svém území a odmítá dobrovolně zvyšovat své příspěvky do NATO (rozuměj platit Američanům výpalné za jejich starší a předražené zbraně). 
Pro Američany je situace alarmující, pokud totiž ztratí Německo, tak se struktura zbývajících proamerických elit v EU může velmi rychle zhroutit.

Američané už nejsou hegemoni a existence jednopolárního světa je nenávratnou minulostí. 
Platí rčení o chcípající kobyle, v dalším období budeme svědky další klesající efektivity a konkurenceschopnosti USA. Americký dluh ve výši přes 22 bilionů USD je břemenem, které táhne ke dnu americkou ekonomiku, bez ohledu na to jaké lži vychrlil proamerický konspirační mainstream pro své konsternované čtenáře.

Informace o tom, že americký dluh vlastně není zásadní problém a americká ekonomika je dostatečně silná na to, aby vše zvládla jsou nejapné, stačí si položit otázku – co by říkali Američané kdyby měli namísto dluhu přes 22 bilionů USD přebytek? Říkali by, že přebytek 22 bilionů USD není zásadní problém a že americká ekonomika je dostatečně silná, aby přebytek přes 22 bilionů USD zvládla nebo by vnímali přebytek 22 bilionů USD pozitivně? 

Kolik coca coly je třeba vypít a kolik hamburgerů je třeba ročně sníst k tomu, aby někdo bezvýhradně věřil bludům, že americký dluh není problémem? Není totiž problémem pouze do doby, dokud je dolar celosvětovou rezervní měnou.

Problémem není jen americký dluh přes 22 bilionů USD, ale i obchodní deficit ve výši 800 miliard USD. 
Washington má na svých bedrech velmi těžký náklad, není to jednoduché živit své žoldáky na základnách rozmístěných po celém světě. 

Když Američané vyvíjejí své zbraně, stojí je to minimálně 5x více než Rusko a Čínu, přitom jejich zbraně nejsou 5x lepší než ruské zbraně. Navzdory svému obrovskému vojenskému rozpočtu ztrácejí Američané své mocenské postavení ve světě a tento trend bude nejen pokračovat, ale se i zrychlovat. 
Podle názoru více expertů můžeme být v nejbližším období svědky stále větších amerických problémů.

Trump se snaží zastavit úpadek USA. Je si vědom skutečnosti, že Američané ztrácejí svou efektivitu a postavení, což je vidět například i v činnostech různých světových organizaci a v postoji k mezinárodním smlouvám. Američané prostě musí odstupovat od všech smluv, které v minulosti uzavřeli, protože pokud by tyto smlouvy dodržovali i nadále, jejich úpadek by se ještě více zrychlil.

Trump doufá, že se mu podaří vztahy přeformátovat nyní a všechny donutit přijmout nová pravidla více výhodné pro USA, protože možná za rok již nebudou mít Američané tolik možností diktovat světu své představy. Američané opouštějí mnohé smlouvy a organizace (dohoda s Íránem o jaderném programu,
s Ruskem o raketách středního a krátkého doletu, s Čínou, Pařížská klimatická dohoda, Výbor pro lidská práva OSN), důvodem je minimalizovat americké finanční výdaje. 
Kdyby Američané měli finance, tak by platili, avšak s financemi je stále větší problém.

Washington kvůli své špatné ekonomické kondici stále tvrději tlačí i na NATO. 
NATO vnímají Američané jako organizaci, kterou mohou držet EU pod krkem. 

Američtí vojáci se roztahují v Evropě, Američané diktují Evropě své podmínky ve vojenské, politické či ekonomické sféře. Je třeba, aby státy EU kupovaly ve velkém staré americké zbraně a pomáhaly tak Američanům finančně se udržet nad vodou. 

K tomu aby se americké představy prosazovaly, slouží prodejné promaerické elity, které jsou natolik svázané
s USA, že bez problémů obětují zájmy vlastních zemí a spoluobčany, jen aby vyšly Američanům vstříc.

https://www.hlavnespravy.sk/americania-nezvladaju-problemy-coraz-castejsie-sa-musia-vyhrazat-vsetkym-naokolo/1777678

sdílet na