Airbnb ubytuje ukrajinské uprchlíky

Nájemní platforma nabídne krátkodobé bydlení až 100 000 lidem opouštějícím Ukrajinu

Společnost Airbnb v pondělí oznámila, že bude nabízet „bezplatné krátkodobé ubytování“ pro uprchlíky, kteří utíkají před konfliktem na Ukrajině. Snaha platformy se zaměří na Německo, Polsko, Maďarsko a Rumunsko a mohla by se rozšířit i na poskytování dlouhodobějšího ubytování.

Společnost Airbnb tento krok oznámila v příspěvku na svém blogu a uvedla, že bude financován samotnou společností Airbnb, dárci do fondu společnosti pro uprchlíky a hostiteli, kteří nabízejí své nemovitosti zdarma prostřednictvím neziskové organizace Airbnb.org, kterou tato společnost pro krátkodobé ubytování založila.

Tento krok není pro Airbnb ničím bezprecedentním – v posledních pěti letech poskytovalo ubytování afghánským, syrským a venezuelským uprchlíkům, lidem postiženým přírodními katastrofami a zdravotnickým pracovníkům v prvních týdnech a měsících pandemie Covid-19. V posledních letech Airbnb poskytovalo ubytování i lidem, kteří se ocitli v nouzi.

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Františe
1. 3. 2022 18:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Jací ukrajinští uprchlíci to budou?? Slovenští celníci i obyčejní lidé hlásí, že na přechodu na Ukrajinu jsou pouze a jen Afghánci, muslimové, Arabové, dokonce i černoši. Ukrajinci ani jeden.Tak koho to budou ubytovávat??

Frank
1. 3. 2022 19:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Nikdy bych nevěřil, že Ukrajinci jsou černí.