Agresor altruista

Zní to jako špatný vtip, jako zpupnost nejhrubšího zrna, jako naprostá ztráta soudnosti. Zní to takto a řekl to prezident USA při nedávné inspekci amerických okupačních sil v Iráku:

Amerika by neměla bojovat za každý národ na této zemi, aniž by za to byla odměněna. Pokud chtějí, abychom bojovali, musejí zaplatit.

Takže aby bylo jasno, ty nevzdělané stádo tupých vidláků z východu, nebohá Amerika nese na svých bedrech břímě světa. Hrozně ráda by mír, ale musí válčit po celém světě za ostatní, a ještě to všechno sama platí.
Ale dělá to jen proto, že chápe svou povinnost a odpovědnost, sama žádné zájmy za svými hranicemi nemá,
a pokud má, tak je v žádném případě neprosazuje (a nikdy neprosazovala) vojensky.

Opravdu nevím, co si svět bez dobrodiní americké agrese počne.
Jediná možnost je začít si za to požehnaní platit, protože USA už nikoho zadarmo bombardovat nebudou.

  • Chceš státní převrat? Zaplať!
  • Chceš být bombardován? Zaplať!
  • Chceš okupaci? Zaplať!
  • Chceš mrtvé civilisty, vypálené školy, sankce, embarga, zničená města? Zaplať!

Amerika už to pro tebe zadarmo neudělá.

Snad by takové „státnické“ prohlášení nebyl ani takový problém, kdyby to byl jen další z blábolů šmelináře, kterému se udělal prezident. Bohužel je to podle všeho v USA široce rozšířený blud, nevyhnutelný následek postižení mesianistickým mindrákem. Je-li příznakem šílenství ztráta soudnosti a kontaktu s realitu, pak jsou Američané evidentně kolektivně těžce duševně nemocní.
A to už problém je, tím spíš, že takhle banda šílenců je těžce ozbrojená vším, co moderní civilizace nabízí,
od jaderných zbraní přes mafiánské metody po akciové trhy.

Demokrati všech zemí, třeba se spojte a na hlavu se stavte, ale tuhle absurditu, která by nebyla vtipná ani
na Silvestra, už ničím netrumfnete. A nejenom do konce roku.

Válka je mír, mír je válka. Orwell se může jít zahrabat.

https://tribun.red/2018/12/28/agresor-altruista/

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
2. 1. 2019 09:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Také jsem zaznamenal ten jeho “výron”. Je to prostě šílená země. Tímto výrokem by ale vznikla překážka k intervencím, tak jak to doposud praktikovali.

Editor
2. 1. 2019 13:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná bych to viděl tak, že před každou otázku bych dal ne.
Nechceš státní převrat? Zaplať!
Nechceš být bombardován? Zaplať!
Klasické výpalné.

Editor
2. 1. 2019 16:54
Odpovědět  Janinna

Sice jsem to nepsal já, že je ta země šílená, ale je. Nejlépe se to pozná podle toho, že průměrný Američan je přesvědčený, že se dá ze všeho vystřílet. Jakákoliv zápletka jakéhokoliv scifi filmu, lhostejno jestli povedeného nebo nepovedeného je notně proložená přestřelkami normálními střelnými zbraněmi pozemské provenience a USA hoši vždy proti jakékoliv sofistikované zbrani paprskové nebo jiné spolehlivě zvítězí. Je to prostě americká reálie, pravdu má vždycky bouchačka. Jiná reálie, je prostě běžné, že zaměstnavatel prošustruje penzijní fond zaměstnanců a ti mají prostě smůlu. Další je to, že došly peníze na léčbu, máte smůlu, jdete domů. Je mi jasné, že jsou to vymyšlené příběhy, ovšem jsou to příběhy pro obyčejné lidi, takže to musí být založené na reáliích, jinak by se to nechytlo, je to určené pro domácí trh. To, že se to cpe tady je zase jen a jen kšeft. ale právě z těchto reálií je vidět, že ta země je šílená.

Editor
2. 1. 2019 17:26
Odpovědět  Janinna

můj zubař (kamarád, spolužák ze ZDŠ) vybělování nesnáší a nedělá, protože to ničí sklovinu. Jednou jsem se o tom zmínil a řekl mi, že jestli si to nechám někde udělat, ať mu tam pak nelezu, že to nejde už zachránit. Ale to je ten skvělý kšeft pro zubaře v USA. Kamarádka sem jezdí z Anglie k zubaři a platí si to, protože i s letenkami ji to vyjde na polovičku než v UK. Jede se podívat na maminku, zajedeme se poklouzat na hory, když je sníh a zima, dojde si k zubaři a letí domů babičkovat.