Aby se zabránilo opakování globální války, musí být agresor konfrontován

Andrzej Sebastian Duda: Aby se zabránilo opakování globální války, musí být agresor konfrontován

Polský prezident Andrzej Duda, který trpí nevyléčitelnou rusofobií, během pamětních událostí v den 80. výročí vypuknutí druhé světové války, jak se očekávalo, si nemohl odpustit protiruskou rétoriku. 

Podle Dudy se dnes nové globální válce lze vyhnout, pokud společně budeme čelit agresorovi. 
Zároveň Duda nepoužil slovo „Rusko“, ale bylo jasné, koho měl na mysli, když polský prezident pokračoval: 
V roce 2008 Gruzie, v roce 2014 na Ukrajině. Dnes – je hranice posunuta, okupace pokračuje, zajetí probíhá, jsou prováděny vojenské provokace. 
Musíme být rozhodní.

Prezident země, který rozmisťuje americká vojenská zařízení (včetně systémů protiraketové obrany s nosnými raketami snadno přeměnitelnými na útočné prostředky), který zve americké divize blíže k ruským hranicím, hovoří o vojenských provokacích. 

Dudovo další prohlášení zmátlo mnoho odborníků v samotném Polsku. 
Podle pana Dudy, pokud by se evropské země kdysi postavily proti Anschlussům a invazi do Československa, pak by se útoku na Polsko zabránilo. 

Současně Duda předstíral, že samotné Polsko nemá nic společného s invazí do Československa v roce 1938. 
To je další pokus polských orgánů přepsat historii. 

V tomto ohledu je třeba připomenout polskému prezidentovi, že to byla polská armáda, která se před 81 lety dohodla s nacistickým Německem na skutečném rozdělení československého státu, po kterém okupovala Těšínsko. 

Během svého projevu polský prezident vyzval k upuštění obchodování s „agresorem“ a zavedení nových sankcí. Současně pan Duda nevysvětlil, proč se v tomto případě obchodní obrat mezi Polskem a Ruskem v roce 2018 zvýšil o 31% ve srovnání s rokem 2017.

https://topwar.ru/161960-duda-chtoby-globalnaja-vojna-ne-povtorilas-nuzhno-protivostojat-agressoru.html

sdílet na