Pohoda NI?

Tak je tu zase období, kdy vtrhnete do hytlermarketu a bleskově, jako celý rok, hážete ty podřadné hnojačky do jezdícího koše a tak jako celý rok lamentujete polohlasně ve frontě k pokladnám. (Prej to mají těžké, děvuchy. No pokud mají šestky, tak samože mají.), tak vzpomínáte na klidné tlupy v obchůdcích Ženy za pultem.
Ale těsně před tím, mezi regály marketu, je nějak více idiotů, než během roku. Každý ocas, každá negramotná s titulem, se motá s košem, jak maďar v kukuřici a čumí, jak brontosaurus, když ho kopnete do řiti a zvoláte ať uhne. No neuhne. Vzpomněl jsem ihned na momentku, kdy Trockému hvízdli cepín mezi rohy.
Prostě s košem je potřeba co nejvíce zavázet a nejlépe od něj odejít v místě, kde proudí davy osvícených. To pak jde politika stranou a vibruje ve vzduchu občanská válka.
Rozhodl jsem se letos výjimečně, že usmažím naháče a uhnětu paschu. Tu pravou ruskou. Ta se sice míchá o velikonocích, ale my, jako děti jsme na tátovi vynutili, že ji udělal i o vánocích. (pascha=pašije)
Tzv. tvarohový dort.
Neeexistuje lepší zákusek, ať už chuťově, nebo zdravotně!!

Jednou někde v zápalu práce, nebo na vandru jsem se jebnul do nehtu prostředníku levé ruky. Nehet černal a bolel, ale začal ODRŮSTAT. Až přišla chvíle, že se jako odloupne a vy trhnete kombinačkama a prst bude ihned připraven na další nový nehet.
No ale zrovna v ten okamžik mě zavolal otec z kuchyně a požádal o hnětení Paschy. Je v tom teda ten tvaroh, ořechy, kandované ovoce, smetana, vanilka a asi třista dalších mlaskovinek. Voní až na Ural. Proto se ti opilci přestěhovali z Olympu Na Rižu.
No a já hnětu a hnětu………..a hnětu. A až bylo DOHNĚTENO, můj milovaný stotřicetikilový „atěc mjeďvjeď“ se optal hotovo? A já řek ano! a začal jsem olizovat dlaně, prsty atd. No, ale co jsem zjistil je patrno už ze slohu. Prostředníček čistý, bez čeného nehtu.
No táta už tlačil to těsto do formy, kde mělo zůstat zatížené asi dva dny. No a já ani necek.
U štědré večeře jsem pak sledoval „kdo“. A byla to máma. Chvíli chuděra žužlala, krčila obočí a nakonec vytáhla „kost“ nehtovou.
Hm, řekla a hodila na odpadkový talíř na svátečním stole. Trochu jsem se zastyděl, jak mě to učili ruští prapředci, ale v poho.
OVŠEM když jsem to vykecal na šichtě, jako „učeň mezi tovaryši“ se od té doby říkalo „vykuř mi nehet cype“.
A tak jsem se jako učeň stal slavným.

Tak okolo těch rejdů zvaných Vánoce dávejte pozor na svůj žlučník, strojek, kapsu, protézu a užívejte pohody.

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
23. 12. 2018 14:09
Ohodnotit příspěvek :
     

mňamka ni?
Pasje neb – „Kuchařské tejemství“. Takové skoro po našem, „Jak si pejsek s kočičkou dělali dort.“?. ?

Editor
23. 12. 2018 21:34
Odpovědět  josh-xy

Ahoj:))) hmmm, takže vánoční pasku, paschu si pekl…. ty labužníku? A zdědil si na ní i paskovnik? Málokdo na ní má tu původní formu, dneska se peče v takových „papírových“ jako květináčích. I když ta se dá upéct i v kastrolu, je jedno v čem, obsah je důležitý:)) S tvarohem ji neznám.

Administrátor
23. 12. 2018 22:03
Odpovědět  Janinna

No, jo, už přemýšlím, že na Silvestra by mi to mohlo obohatit pajšl…?.
A tady ještě pro Janinnu, ona mi nabídle také pár kousků, tak musím opětovat i já těch pár po degustační a kvalitářské revizi?. Tak jsme se alespoň obohatili pamlsky?
http://img24.cz/images/45114266569685691629.jpg

Editor
23. 12. 2018 22:11
Odpovědět  josh-xy

No to je nádhera:)) se nedivím, že ti ta chuť vydrží až do silvestra:)) I ty ořechy se povedly hezky napůl…. to mě se většinou rozlomí. A i úlky jsou? A i fotka pěkně ostrá?

Administrátor
23. 12. 2018 22:17
Odpovědět  Janinna

A vedle, ty takový „kundičky“, tak to jsou plěný datle chalvou. Ořechy, ty jdou skoro všechny takhle loupnou. Jsou to papíráče a navíc obrovský.ve šlupce 6cm. Ale fajné sou ty krajné;)

Editor
23. 12. 2018 22:30
Odpovědět  josh-xy

chi, chi… ty datle jsem poznala:) ale myslela jsem, že je v nich nějaký krém. Chalvu mám ráda, teď jsem si ji také přivezla z Turecka. Ty krajní vypadají jako šlehačkový, věřím, že je to dobroučké:)
Já co mám ořechy, tak ty mají šlupku jak beton. Jinak jsou vynikající, ale vylouskat je! No, většinou, skoro vždycky… no vlastně vždycky? tuhle bojovku dostane manžel… a je vždycky nadšený??

Editor
23. 12. 2018 22:06
Odpovědět  Janinna

Aha, tak to neznám. Jenom nerozumím tvým slovům o rozumném katolíkovi.