7 milionů granátů na Ukrajinu – aneb Rusku dochází munice

Ze sítí: Mudr.Ivan David

7 milionů granátů na Ukrajinu – aneb Rusku dochází munice

Za 11 měsíců od ruské invaze na Ukrajinu tam vybuchlo 5000 dronů a řízených střel a sedm milionů dělostřeleckých granátů. Rakouský expert na ozbrojené síly plukovník Markus Reisner nyní analyzuje, jak by mohla tato krvavá válka pokračovat. Zabíjení bude podle něj trvat ještě dlouho. Jeho analýzy už jsem zde několikrát uvedl.

Plukovník Markus Reisner, špičkový analytik rakouských ozbrojených sil a v současnosti také velitel gardového praporu ve Vídni, nyní v novém, velmi zajímavém článku informuje o situaci na Ukrajině – a také o tom, jaká je situace dvou válčících stran.

Jeho shrnutí průběhu války ve východní Evropě: “Tato válka je jako boxerský zápas – Ukrajina vyhrála několik kol, ale ke K.O. ještě nedošlo.”

Vývoj však ukazuje, že Ukrajina čelí velkým výzvám, vysvětluje plukovník Reisner: Ruská armáda již vypálila sedm milionů dělostřeleckých granátů na cíle na Ukrajině, v únoru 2022 prý měla k dispozici 17 milionů nábojů. „Rusko má tedy stále k dispozici 10 milionů nábojů – a nadále vyrábí 3,4 milionu dělostřeleckých granátů ročně. Takže jsou schopni vést tuto válku delší dobu,“ říká armádní důstojník.

S pomocí Západu by Ukrajina mohla vytvořit dva armádní sbory – pro průlomy na Krymu nebo Donbasu. Bez násobné pomoci Západu proti té nynější je ale malá šance, že Ukrajina spustí další úspěšnou ofenzívu.

A armádní expert jasně varuje: “Nemá cenu označovat ruskou stranu za neschopnou.” Úspěchy byly i pro ruskou stranu. Ukrajina nyní čelí velké výzvě získat více zbraňových systémů pro útočnou operaci – armádní velení v Kyjevě požadovalo asi 300 bojových tanků ze západoevropských zemí, ale v současné době jich dostává pouze 30. „Britové dodávají deset hlavních bitevních jednotek – tanků Challenger, Finové a Poláci mají každý deset hlavních bojových tanků Leopard 2.“ Rusko má stále připraveno k v záloze kolem 3000 bojových tanků.

Plukovník Markus Reisner ve své nejnovější analýze také zmiňuje současnou „válku, která již nebyla považována za možnou“: „Obrazy z Bachmutu s mnoha mrtvými na otevřeném poli připomínají bitvy první světové války.“ Tyto útoky přinesly velké ztráty nejen ruské armádě, ale i Ukrajině, která chce držet své pozice.“

K tomu dodávám, že zatímco Markus Reisner ukazuje pole poseté údajně pouze mrtvými vojáky skupiny Wagner, Jevgenij Prigožin, šéf této skupiny, mluví po dobytí Soledaru o „městě, posetém mrtvými těly ukrajinských vojáků“. Mrtvých je v této válce, která po stu letech připomíná děsivou zákopovou 1. světovou válku, příliš mnoho. Některým to však stále nestačí.

Zejména vojákovi v čele státu bychom měli sotva uvěřit, že bude chtít samostatně jednat proti zájmům NATO, jehož byl dlouhá léta zaměstnancem.

Plukovník Reisner i bývalý vojenský poradce německé kancléřky Merkelové generál Erich Vad se shodují, že z války na Ukrajině se stala tzv. „opotřebovávací“ válka, která někdy bývá označována jako „materiálová“. O vítězství v takovém druhu války rozhoduje schopnost průmyslů znepřátelených stran dodávat na frontu více zbraní a munice. Ukrajina je v tomto konfliktu v podstatě v roli žoldáků kolektivního Západu, který dodává zbraně a peníze. Jenže v tomto konfliktu je Ukrajina i s celým kolektivním Západem tou slabší stranou. Ruský průmysl běží a zvyšuje obrátky vojenské výroby. Do velkosériové výroby byl zaveden nejmodernější tank T 90. Doposud byla jeho roční produkce v desítkách kusů – nyní z výrobních pásů budou sjíždět minimálně stovky kusů ročně. Výroba přesných dálkových raket, které ničí ukrajinskou infrastrukturu již měsíce běží v režimu na 3 směny 7 dní v týdnů.

Rusko ale hlavně disponuje úplnou výrobní základnou. Od těžby uhlí a železné rudy, přes tavbu oceli až po konstrukci tanků. Včetně přesných naváděcích systémů, které jsou minimálně srovnatelné se západní produkcí. V EU naopak dochází k totálnímu útlumu průmyslu v rámci Zeleného údělu. I po 11 měsících války jsou odstaveny italské ocelárny kvůli vysokým cenám elektřiny. Belgické ocelárny na podzim přerušily výrobu kvůli nedostatku železné rudy. V Německu výroba oceli během loňského roku klesla na polovinu kvůli vysokým cenám emisních povolenek. Německo plní cíle klimatické neutratily a s ní je válečná výroba neslučitelná.

To je hlavní důvod, proč se vedou zdlouhavé tance o dodávky směšných 30 kusů tanků od různých zemí. Tedy množství, které Rusové vyrobí asi za týden. A na závěr přidám k zamyšlení nejzávažnější argument, proč NATO a kolektivní Západ válku na Ukrajině už předem prohrál. Většina průmyslových kapacit byla z EU i USA přestěhována do Asie. Pokud Čína přiškrtí nebo zcela přeruší export železa, oceli a dalších výrobků, mohou západní vojáci začít hledat bílá prostěradla, aby z nich udělali kapitulační vlajky.

Je třeba si tato fakta uvědomit a začít hledat diplomatickou cestu, jak ukončit nesmyslnou válku na Ukrajině, která stojí statisíce životů a nás ekonomicky ruinuje. NATOidní „guma“ na českém Hradě cestou k uchování míru v ČR rozhodně není. Představuje spíš riziko zatažení zcela odzbrojené ČR do válečného konfliktu.

sdíletj na

3.7 23 hlasy
Ohodnotit příspěvek
56 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
PENNYS
15. 1. 2023 18:38

Velice dobrý odhad ,ale prezidentské volby ukázali jak
“NAŠI BRATŘI usa”
BEZ JEDINÉHO VÝSTŘELU DOBYLI CELÝ EVROPSKÝ KONTINENT!!!
JEDINÝ VZDORUJÍCÍ STÁT, MADARSKO ČEKÁ STEJNÝ OSUD JAKO ČESKÝ STÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aragonit
16. 1. 2023 00:20
Odpovědět  PENNYS

Vinikajúci článok.
Vďaka redakcii za preklad
Maďarsko má stále šancu odolať. Horšie je to s nami ostatnými. Ak tak pôjdeme na Ruský front skôr ako Maďari

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 11:14
Odpovědět  PENNYS

Maďaři nebyli oukropci ani v době Rakousko- Uherska a není důvod aby byli teď. Můžete je mít rádi nebo ne, ale je to poslední důstojný národ zde v Evropě jinak plné přizdisr.áčů a služebníčků Bruselu, který to svoje vězení národů nazývá unií. Znovu se do prd.elky narodit a slyšet slovo unie, alespoň v podání těchto grázlíků jediné pravdy, tak první slovo které vyslovím bude, nechte mne utratit. Teď zde mám něco pro Milana a jeho mozkovnu k přemýšlení. Moje známá, stará paní 80 let, velmi vzdělaná mi dnes přinesla k roznosu časopis Hraničář, klubu Českého pohraničí jehož jsem členem. Tato paní je komunistka a samozřejmě volila pana Baštu a jak znám komunisty, tam se většinou volí jednotně. Takže předpokládám, že volili Baštu. Jejich řady již samozřejmě prořídly. Kdo potom tedy zavinil ten propadák pana Bašty? Bude to asi opravdu smutné zjištění. Říkala mi, že je z toho nesmírně špatná jak to zde vypadá. Ona vzdělaná učitelka si dělá starost o národ, který si pod sebou sám dobrovolně řeže větev. Nyní prý přes všechnu nechuť půjde volit menší zlo, tedy Babiše, což jsem jí nevymluvil, ženě, která se nenechala za žádnou cenu zblbnout a očkovat.

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 11:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Říkala mi, kolik jejich známých má po tom sajrajtu problémy. Milane, komunisté asi volili Baštu a naši espéďáci, kteří mudrovali, že on by to asi nevyhrál, asi volili to menší zlo, tedy Babiše? Tož to je fór roku. Život jde dál a my všichni jak říkal Shakespeare jsme herci na tomto jevišti. Já jsem již hercem posledních okamžiků, ale tak jako mojí vzdělané známé je mi tady z toho na zblití. Jsem ale dostatečně starý, abych pochopil, že tato společnost bude mít to co chce, neříkám co si zaslouží, to by bylo nefér vůči těm, kterým se tento sajrajt zajídá jako mně.

milan h
16. 1. 2023 16:25
Odpovědět  Pavel z Moravy

Madari su narod ktery ma sedesat procent slovanskych genu

Standa
16. 1. 2023 16:50
Odpovědět  milan h

Chicht, a možná , že člováci mají 70% madarských.(Uherských, tatarských ,tureckých,kumánských) A protože každá druhá ,třetí žena-manželka v ČR je Slovenka či Moravanka( to jsou pouze slováci , co nedošli do Čech) jsme na tom stejně.U Čechů bych mohl ještě podle průzkumů dodat germánské geny.

Staník
16. 1. 2023 19:50
Odpovědět  Standa

To je blábol. Doporučuji studovat a vzdělávat se. Germán rovná se Němec je poměrně nová ideologie. Pro Římany byl Germán žijící na hranici. Nerozlišovali Germány v dnešním Německu od Germánů na současné české nebo sovenské. Spousta germánských kmenů žijících na našich hranicích už jsou historiky pokládané za slovanské. Jasně, že jako nejzápadnější Slované jsme promícháni s Němci, ale i dalšími příslušníky armád, které procházely naším územím. Důležitá je kultura a jazyk, ke které se naše země hlásí, spíš hlásila, a ta je slovanská.

Pedro
15. 1. 2023 18:40

Samý expert a super lempl, nikdy nepracoval, rád si hraje na vojáčky a pracující tyto lemply živí o stošest a oni si vyrábí války, konflikty. My co makáme, chceme zabíjet někde lidi v sousední zemi, protože se mají líp, nebo mají větší pole? Ty zmrdy co chtějí válčit, vyhnat do boje, ale za své a ty zmrdy z kanceláří, co posílají umírat cizí kluky, pověsit. A jejich bastardy nahnat do první linie! Já válku nepotřebuji, vyjdu s každým a pokud mu nic nekradu, vyjde i on se mnou. Zločince řešit basou a ne válkou. To by bylo v base miliardářů že?

Pavel
15. 1. 2023 18:41

hezká analýza ale to už se vědělo od počátku akorát se počítalo s tím že putina svrhnout a odstraní ze systému ruská pokroková opozice a moc přejde na spřátelené politiky bohužel si neuvědomují že rusko vděčí putinovi a jeho klice za mnoho a ti kdo šli proti vládě už zdrhli nebo byli odstraněni fyzicky nebo politicky nyní se čeká jestli umře nebo odejde sám ale oni nechápou až odejde tak to bude jak v té hře od J.C posel z liptákova – …… A pak jdu na odpočinek a přijde novej. Mladej. Ale to bude sekáč, pánové! Ne jako já. Ten se nezakecá… osobně si myslím že by jsme se měli modlit aby nedošel ten mladej co se nezakecá to by byl teprve mazec

katango
16. 1. 2023 13:08
Odpovědět  Pavel

Měl k tomu vést výpadek dostupnosti Cocacoly a kabelek Louis Vuitton. Na Amíky by to možná platilo, ale tady se přepočítali.

Teuton
15. 1. 2023 18:41

To, že prvé kolo prezidentských voleb vyhrál bývalý bolševický lampasák a někdejší předseda základní organizace komunistické partaje, je plivnutí do tváře všem obětem komunismu. Je vyložená ostuda, že tento bolševický šmejd má naději se dostat na Hrad.

Pavel K
15. 1. 2023 18:48
Odpovědět  Teuton

👍 👍 👍 👍 👍

Pavel
15. 1. 2023 20:25
Odpovědět  Teuton
Aragonit
16. 1. 2023 00:36
Odpovědět  Pavel

Je to len znak toho že východná Európa chce byť obetovaná

milan h
16. 1. 2023 16:30
Odpovědět  Teuton

s tema obetma neprehanej nebyls na svete a ostatni je propaganda tak jak o Stalinovy ovsem PP je pro me vlastizradce darebak a blb a k tomu je velmi malo inteligentni proste guma

Gales
15. 1. 2023 18:41

Zelenej mozek na Hradě je rizikem nejenom pro Čechy ale i pro celou Evropu.

janle57
15. 1. 2023 19:00

Realisticky podaná analýza vyhlídek Ukrajiny v dalším pokračování války,mimo kvanta
lidí,které v zemi ještě zůstaly,nemá co z vlastních zdrojů nabídnout,infrastruktura,
logistika a veškerý obranný průmysl v tahu, s tím asi těžko budou zahajovat ofenzívu
na Krym,zbraně ze Západu jsou ve stylu každý pes jiná ves,navíc to ukr.mužici ani
ovládat neumějí,zelenému tričku teče do bot,takže hradní generál brzy všem věrným
poddaným zavelí “do boje”, u svých šéfů z NATO to má určitě schválené.

me2d44
16. 1. 2023 10:05
Odpovědět  janle57

To mne rozesmálo! Kvanta lidí? Asi proto Ukrajina mobilizuje “bábušky” do 60 let a ukrajinské ambasády po celém západě začaly odchytávat ukrajinské emigranty a rozdávat jim povolávací rozkazy! Mládež ukrajinských oligarchů mezitím chlastá a žere ve francouzkých barech. Na samotné Ukrajině už pomalu není koho povolat – a když, tak je bez výcviku, který trvá nejmíň 3 měsíce (a pak stejně bude vycvičenec jen maso pro děla. Realita je taková, že kdo na Ukrajině dostane povolávák, tak zdrhne – když ne hned, tak po prvním boji.

Helena
16. 1. 2023 10:14
Odpovědět  me2d44

Proto tady do čela bude dosazen ten, který bude ochoten české mamánky poslat šupem na smrt na ukrajinu. To je jediný, jediný zájem USA a NATO – b. vých. blok bez mužů, ženy a děti nebude mít kdo bránit. Pak to snadno obsadí, a opravdová velká válka o ruské zdroje může začít.

me2d44
16. 1. 2023 10:24
Odpovědět  Helena

Helenko, umíte si sama sebe představit s granátometem, nebo za kulometem? Nepodceňuji ženy, ale jsou věci, které jsou vyloženě chlapská záležitost. Ve svém věku – a se zdravotními problémy – si ani sebe neumím představit, že bych měl ležet někde v bahně a pokoušet se válčit – a to mi uznali 18 let služby v armádě!

katango
16. 1. 2023 10:45
Odpovědět  me2d44

Helena píše o českých mamáncích. Ženy zmiňuje v otázce, kdo tedy bude bránit české ženy a děti. Já tam o žádným ležení v blátě s kulometem teda nečtu.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
16. 1. 2023 10:45
Odpovědět  me2d44

No, ale máte jistě syny, zetě, synovce, možná mladé vnuky, mladší bráchy…a teď si představte, že je násilím nasáčkují do ostře hlídaného vlaku a vysadí někde na poli na ukrajině. Myslíte, že někoho bude zajímat, že dosud drželi v ruce akorát tak mobil? A myslíte, že někoho bude zajímat co se stane s těmi ženami a dětmi, co tu po nich zbydou.

Janka
16. 1. 2023 10:43
Odpovědět  Helena

otazka je este ina, ci cisto nahodou po odludneni vychodnej a strednej Europy sem nenatahaju arabskych a azijskych migrantov, ktorych sme odmietli celu tu dobu…..uz nebude mat kto namietat a povie sa, ze treba pracovne sily (aj ked tito sa urcite trhat do prace nebudu)

Pavel K
16. 1. 2023 11:52
Odpovědět  Janka

Ale hlavně kdo je bude píchat. To těm černejm zzmrrdům slíbili když sem utíkali. Si pak budou moc odchytit jaká se jim bude líbit.

sizok
15. 1. 2023 19:05

Rádoby expert. Cha, cha.

Martin23
15. 1. 2023 19:11

Jinak řečeno Rusko, s Čínou a Indií v zádech, prostě západ v zástupné válce utahá.

Burák
16. 1. 2023 07:39
Odpovědět  Martin23

Jojo, Západ už vlastní suroviny dávno sežral a o kolonie až na drobné vyjímky přišel. Moc bych se ale neradoval, protože oko Mordoru se může zaměřit na naše suroviny, aby přežil jejich vlastní průmysl. Železnou rudu i uhlí máme. Naštěstí už ale nejsou horníci.

Markýza
15. 1. 2023 19:23

Děcka, o čem to je? Nečetla jsem protože mě porazil titulek, jak je Rusko bez munice a od té doby tu přemítám, jestli už zase, nebo ještě furt :-)))

Markýza
15. 1. 2023 21:28
Odpovědět  Markýza

Tak už jsem to našla, jak jsou bez munice……….jaujaujau.

https://www.youtube.com/watch?v=Tbxo2yjRjsk

delnas
15. 1. 2023 22:31
Odpovědět  Markýza

Pobavlo i rozesmalo…dik

unor 2022
15. 1. 2023 19:26

Kdyz uz expert, tak by z jeho ust melo predevsim zaznit, ze ne Ukrajina, ale NATO.
Na Ukrajine valci NATO. I s pouzitim sve soukrome uk armady.
Takze jako ve skole. Pan expert necht vyjde za dvere tridy a vrati se s jinou.

Lubek
15. 1. 2023 19:28

Odkiaľ tento ujo získal informáciu o stave munície Ruska? Skutočne sa nestačím čudovať. Keď Rusi vošli do Donbasu, podobní “ujovia” donekonečna omieľali, ako Rusi plnia či neplnia plán útoku. Neverím, že Rusi pred útokom zvolali tlačovku a odborníkom – novinárom, analytikom a komentátorom ukazovali na mapách smery útokov, počty a druhy nasadenej techniky, veliteľov, ciele a termíny ich dosiahnutia. Ale komentátori a novinári to tak podávali.
Tuná mi to prichodí, že do Ruska vycestoval dáky “ujo” ako audítor. Nariadil inventúry v Ruských skladoch. Vymenoval inventúrne komisie, zorganizoval poučenie, zabezpečil inventúrne lístky a čaj pre inventúrnikov v studených skladoch. Potom skontroloval regále a úložiská, či sú všetky označené inventúrnymi lístkami, prevzal súpisy a dohliadol na poverené osoby, čo prepisovali do digitálnej formy druhy munície, počty, úložné miesta, expiráciu.
Sumarizoval a ohlásil Stoltenbergovi : “Máme to!”

Burák
16. 1. 2023 07:57
Odpovědět  Lubek

Já si myslím, že mají obrovské zásoby o kterých se Západu ani nezdálo. Ale hlavně nejsou hloupí. Vypálí přesně tolik, kolik stihnou vyrobit a ještě jim zbyde na skladě. Pamatuji jak na Západě čuměli, když po rozpadu CCCP poprvé vstoupili do podzemních továren sovětského svazu. To hlavní co je tehdy udivilo byl fakt, že konkrétně jedna továrna mohla vyrábět zbraně po celou dobu války aniž by potřebovala neustálý dovoz surovin na výrobu. Navíc byla pod obrovskou horou, tudíž by je ani dnes žádnou raketou neohrozili. A Putin určitě v podobných zařízeních výrobu obnovil. Na 100% je tehdy ani neukázali všechny.

Peter 008
15. 1. 2023 19:37

Jaksi nevidíme očividné. Vždyť ale ona neprobíhá snaha o globalizaci ale reálná DEGLOBALIZACE!!
Západ chce opět diktovat, tak jak byl zvyklý po celá staletí, ale jaksi se mu to nepodaří. Když sem tam tvrdím, že “západní elity neoliberálů a liberálů” jsou idioti, myslel jsem v podstatě na to, že si

  • ničí vlastní průmysl, a to od té doby, co ho začali “posílat” do “levných zemí”
  • ničí si vojenskou sílu, rozkladem schopností armád a neuvěřitelně drahou a neúčinnou NOVOU výzbrojí
  • ničí si vlastní potenciál lidí ničením kvality vzdělávání – včetně tzv. “elitního školství”, ta degradace už probíhá u nich dost dlouho
  • ničí svou ekonomiku stálým tištěním nepodložených “peněz”
  • ničí si zdraví svých obyvatel jednak špatnou lékařskou péčí, jednak “očkováním”, jednak sázkou na rozšiřování “konzumace” drog všeho druhu. Takové rozšiřování spotřeby drog by nebylo možné bez tichého souhlasu velmi vlivných “přímluvců”. A také nekvalitními a nebezpečnými přísadami do jídel a potravin
  • dá se pokračovat dále – například likvidace zemědělství, kultury, důvěryhodnosti v mezinárodních vztazích atd. atd.
  • energetiku – ta je ukazatelem vyspělosti

To může trvat z hlediska lidského života dost dlouho, ale konec “západní civilizace” prostě nadchází. V jaké fázi je ve skutečnosti, to nelze říci, ale je nevyhnutelný. Protože systémy zlodějů, parazitů, podvodníků, vrahů za posledních dva tisíce let nejméně se už vyčerpávají a není co dělat a koho ničit než sebe sama.

novyzivot-v-eu2.jpg
unor 2022
15. 1. 2023 20:19
Odpovědět  Peter 008

Veci na zapade dospely tak daleko, ze se blizi doba, kdy budeme vdecni za dalsi osvobozeni ‘rudou armadou’.
Tentokrat pro zmenu od toho, co jste nazorne vyjmenoval.
A dalsich a dalsich hruz jako je napr. rodic 1 a rodic 2.

Aragonit
16. 1. 2023 00:55
Odpovědět  unor 2022

Presne tak. Budeme musieť byť oslobodení lebo sami toho nie sme schopní.
Zaviazli sme v odpornom bahne satanistických rejdov a ošiali spotrebného nihilizmu
https://aragonit11.blogspot.com/2022/12/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

Pavel K
16. 1. 2023 08:28
Odpovědět  Aragonit

Ano sami už nejsme schopni se z toho vyškrabat. Je to daný, od padesáti výš nás tolik není a jme staří, no a pod padesát oblblí západem.

Pavel z Moravy
16. 1. 2023 11:51
Odpovědět  Pavel K

Pavle, pokud Evropa nějak přežije, jakože já si myslím, že tady bude ten ohlašovaný světový skanzen, tak zde bude trvat nejméně 100 roků, než to zde bude opět k žití. Teď jsme již mimo mísu.

Peter 008
16. 1. 2023 08:32
Odpovědět  Aragonit

Já si myslím, že spíše budeme muset být “převychovaní”. Pokud se tím bude chtít někdo zabývat.

ladik
16. 1. 2023 21:38
Odpovědět  unor 2022

Mohlo by to být “do třetice všeho dobrého”, ale obávám se, že potřetí nás rudá armáda osvobodit nepřijde.

Jan1
15. 1. 2023 19:45

Rakusaci jenom odjakziva prohravaji valky a tenhle spenat si tady hraje na experta! Sami maji ubohouckou armadu a naposled je spalila Ruda armada v tazeni Hitlera na SSSR. Denacifikace se po valce v Rakousku nekonala.

Vaska
15. 1. 2023 20:30

chuťovka –
Z Telegramu
Generál Pavel – “Ukrajina má dostatek zbraní, ale nemůže zvítězit díky kvantitativní převaze Ruska. Pokud vyrovnáme nepoměr lidských sil z 1:4 na 4:4, Rusko porazíme”.
“Jsme ve válce, je povinností každého bojeschopného muže, či ženy bránit svobodný svět před agresorem”.
“Jako bývalý vrchní velitel sil NATO doporučím jak Parlamentu ČR, tak ostatním představitelům států zastoupených v NATO navýšení vojenské pomoci Ukrajině, jak v materiálních, tak v lidských zdrojích”.
“Válka přináší oběti, ale pro mě bude každý padlý hrdinou, ne jen číslem”. “Na změně ústavy umožňujuící poslat jak českou profesionální armádu, tak ostatní bojeschopné do boje proti zlu se již pracuje a jako prezidentovi mi bude ctí toto podpořit a podepsat”. “Jsem vojákem tělem i důší a jako vrchní velitel AČR k tomu budu mít ústavní pravomoc”.
Zdroj: Twitter Generál Petr Pavel.

Buchtík
15. 1. 2023 20:48
Odpovědět  Vaska

Chápete, že tohle se dá lehce ověřit, když se odkazujete na Twitter toho gumáka? Nic takovýho tam nikde nemá, proto taky v tom Vašem postu není odkaz na ten konkrétní tweet.
https://twitter.com/general_pavel
Kdyby tohle řekl teď, tak je úplně jasný, že se odepíše, zas tak blbí ti jeho poradci nejsou a on je poslušnej (je to voják, takže ví, kdy má poslouchat a držet hubu).

Čímž neříkám, že to v případě jeho zvolení nenastane – nastane, zcela tutově. Generál je prostě jednosměrná jízdenka na východ pro český plebs.

Ale pro jeho diskreditaci by stačilo, kdyby se lidi na ten jeho Twitter podívali, kdo ho všechno podpořil, aby jim bylo jasno, a ne si takhle okatě vymejšlet.

Veny232
15. 1. 2023 21:04

Těm co za tou válkou stojí nejde o zisk materiální…krmí páníčka z Pentagramu…a tomu je jedno jakou vlajku měl ten voják na uniformě…podceňujete Bestii a její Kreatury…když říkají 30 tanků jede jich 300…když řeknou 300 jedou jich 3000. ..
Amerika má ve skladech stále dost nervového plynu V2 na vyhubení celého kontinentu,je jedno kterého…jde jen o to jak moc která strana bude chtít neprohrát…prostředky k tomu mají obě…
Bohužel strana Bestie z Pentagramu vyhrává každou mrtvolou bez ohledu na národnost…zatím co druhá strana každou mrtvolou prohrává a na tu první stranu přímo střílet nesmí….a zástupnou armádu nemá….jako ta první strana.
Bude to takto,přijde mobilizace a naženou tam pár milionů Slováků Čechů a Poláků…až dostanem pořádně na zadek…tak budou mít důvod použít těžší zbraně…. Ze Střední Evropy se stane jaderná střelnice…

Milan ze Zahrady Čech
16. 1. 2023 06:52

Výroba přesných dálkových raket, které ničí ukrajinskou infrastrukturu již měsíce běží v režimu na 3 směny 7 dní v týdnů.

Jen takový přípodotek – jedná se o výrobu v počtu 100 kusů denně. Je to asi dva tři měsíce, co jsem zde dával odkaz na to, že na Putinův rozkaz rozjeli nepřetržitý provoz a produkci raket zmnohonásobili. Dalo by se to dohledat na michalapetr nebo na cz24.news, ale jsem línej.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
primak
16. 1. 2023 06:56

Není tady žádný odkaz – co to znamená dole “sdíletj na”? Na gogglu se dá najít mnoho odkazů toho rakouského plukovníka z Theresiánské militérní akademie o té válce. Nicméně co on tvrdí zde v textu, neodpovídá tomu nadpisu (od něho, nebo od toho, kdo to sem dal?)

primak
16. 1. 2023 06:58
Odpovědět  primak

Ti dole, kteří se podivují na tímto expertem, by si měli přečíst celý článek než vydaj svůj unáhlený názor.

Jiří
16. 1. 2023 08:30

EU samo rozhodlo o své porážce ,tím že ničí těžký průmysl.Rusko má budoucnost ,neboť umí vše podřídit vítězství.Česko? Bude těžko.

Boomer
16. 1. 2023 11:11

.. analýzy plk.Reisnera sleduji už od počátku konfliktu. Ve svých hodnoceních je velmi profesionální, nestranný a nenechává se strhnout k nějakým fabulacím. Jeho zpráva je jasná.. opotřebovávací válka, s výraznou jednostrannou převahou kapacit pro doplňování ztrát.
Já sám za sebe jen dodávám.. i kdybychom se strhali, nedokážeme vyprodukovat stejná kvanta za stejné peníze jako Rusko.

PENNYS
16. 1. 2023 11:28

ČETL NĚKDO Z VÁS VUBEC JAKÝ HOW-na HÁZÍ “PRAŽSKÁ SMETÁNKA ” A ŘEPOHNUJ” NA NÁS, NA VESNIČANY A MENŠÍ MĚSTA?????????????????????????????????????
JEN SE DIVÍM ,ŽE TOMU “HNOJOVI” JEŠTE NIKDO NEYVYŠTOUCHNUL ,ALESPON JEDNO PRASEČÍ OČKO………………………

Havlochuj..jpg
Pavel z Moravy
16. 1. 2023 11:46

Tento náš národ o sobě rozhodl už dávno. Volí grázly a zlo, bude mít to zlo všude kolem sebe. A jak vidno, není mu pomoci. Ono kdo nemá v hlavě, nemá nic. Ukrajince a banderovce mám v zádeli. Ti si svoji cestu vybrali. Kecy o tom, že nemohu ( jako větší celek ) odmítnout nátlak nějakého grázla neberu. Neházím všechny Ukrajince do jednoho pytle, ale myslím si, že jsou na tom ve většině stejně jako jejich vůdce v zeleném triku. Opravdu jsou mi ukradení a nic k nim necítím.

Jan1
16. 1. 2023 17:18

Rakousky spenat tady dela machra, ackoliv vi houby. Z tech zapadnich expertu je duveryhodny jedine American Scott Ritter.

Boomer
16. 1. 2023 21:01
Odpovědět  Jan1

.. najděte si videa plk. Reisnera s jeho rozbory jednotlivých fází konfliktu, je jich na YT dost. Povrchní a politicky orientované komentáře Scotta Rittera ve srovnání s nimi nemohou obstát.
Žádná válka není nepřetržitý řetěz brilantních vítězství pouze na jedné straně.

Kupříkladu operace Charkov a Cherson..to prostě nejde popřít, víme jak to dopadlo a víme už taky proč.
https://1url.cz/3rfVw