blogKrize UKRAJINAnezařazenévideo

„Rakušanovi pohůnci si netroufli.“ Ale v Německu ano. Roger Waters budí vášně

„Rakušanovi pohůnci si netroufli.“ Ale v Německu ano. Roger Waters budí vášně

26.05.2023 17:59 | Ze sítí

Spoluzakladatel britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters je vyšetřován policií v Berlíně kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. K jeho vystoupení se vyjádřili i Roman Šmucler a Jan Hřebejk, k jeho pražskému koncertu pak Jindřich Rajchl.

„Rakušanovi pohůnci si netroufli.“ Ale v Německu ano. Roger Waters budí vášně
Foto: Repro YouTube
Popisek: Rocková legenda Roger Waters

„Frontman skupiny Pink Floyd Roger Waters opět vystoupil v Praze. Tento umělec opakovaně kritizoval Západ za eskalaci konfliktu a za dodávky zbraní na Ukrajinu. S ohledem na to, že napsal manželce Volodymyra Zelenského dopis, v němž obvinil extrémní nacionalisty z Ukrajiny, že přivedli svou zemi ‚na cestu do této zničující války‘, jsem čekal, jestli nebude naší policií zatčen hned po příletu na Ruzyň a obviněn ze spáchání trestného činu popírání genocidia. Inu, nestalo se. Je vidět, že Rakušanovi pohůnci si na hvězdu světového formátu netroufnou a že jen otravují život obyčejným občanům vlastního státu,“ poznamenává na svém facebookovém profilu šéf strany PRO Jindřich Rajchl.

„A tak jediný ‚postih‘, kterého se Watersovi za jeho otevřený postoj dostalo, bylo zařazení jeho jména na seznam nepřátel Ukrajiny. Poněkud paradoxní je v této souvislosti fakt, že název webu, jenž člověka apelujícího na co nejdřívější dosažení míru na tuto černou listinu umístil, zní v překladu ‚Mírotvůrce‘”. Ale v dnešní absurdní době, kdy média ve službě válečné propagandy dokázala udělat ze slova ‚mír‘ sprosté slovo a která zcela vážně tvrdí, že míru lze dosáhnout pouze pomocí zbraní, už se tomu ani nedivím. Já budu od první do poslední chvíle tvrdit, že míru musí být dosaženo u jednacího stolu, nikoliv v zákopech. Neb jedinou výhrou, které můžete ve válce dosáhnout, je sjednání míru,“ dodal.

„Waters se v Berlíně vysmál nacistům. Jako herec si vzal uniformu známou z geniálního filmu The Wall. A Němci ho vyšetřují. To je tak strašná ostuda pro Němce! Táta Rogera byl pacifista jako syn, ale umřel v bitvě s nacisty. The Wall je sarkasmus nacistům. Politici jsou často totálně nevzdělaní. Takhle Waters kritizoval na koncertu rasovou vraždu v Česku. Což ho zažalovat a rozmazat to s celosvětovou ostudou?“ píše s odkazem na server Novinky.cz prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. 

„Beru Rogera Waterse stále jako spolutvůrce legendární skupiny Pink Floyd, na které jsme vyrůstali. A jako ‚militantního pacifistu‘, což se dá vysvětlit rodinnou zkušeností. Jeho otec se narodil až po smrti svého otce (dědečka RW) v IWW a sám Waters se zase narodil až po smrti svého otce v IIWW… Jeho proruské a antisemitské názory jsou samozřejmě ekl, ale stále je to velký umělec. Nemůžeme plivat na Picassa jenom kvůli tomu, že byl komunista (v době nejhoršího stalinismu)…,“ konstatoval pak na svém twitterovém profilu režisér Jan Hřebejk. Reagoval tak na škodolibá slova reportéra České televize Jakuba Szántó o Watersovi.

ze sítí a PL

sdílet na

33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
27. 5. 2023 00:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Inu, nejen že: “Je vidět, že Rakušanovi pohůnci si na hvězdu světového formátu netroufnou a jen otravují život obyčejným občanům vlastního státu,” ale ji vidět i to, že i náš oPozičník práská a otravuje život jen obyčejným občanům vlastního státu.
Ale třeba je to tím, že Roger měl jenom červenou pásku na rukávu, a ne Zetko na zádech. Kdyby měl Zetko a přešel s ním na oPozíčníkovu demošku proti bídě, tak by si náš oPozičník třeba troufnul.

P.S. Dělám si srandu. Netrounul. To by mohlo rozkomíhat jeho pozici. Ale když vovcím takhle krásně nakrmí ouška, tak si pozici třeba posílí.
Je to šibal, ten náš oPozičník.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
27. 5. 2023 08:29

Tak to je všeobecně známo, že si stroufají na ty co se můžou málo bránit, třeba tady další oběť našich posledních dvou vlád. Kolikátá?

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-doktorka-dezinformatorka-uz-neleci-40432474#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_m

jiří
27. 5. 2023 10:48
27. 5. 2023 01:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Bohužel Rajchl nadějně vykročil a následně se začal donekonečna – někdy až zcela trapně – distancovat všeho východního. Jenže pokud chce získat voliče, musí se rozmyslet, co chce. Tohle je totiž konflikt mezi – možná autoritářským – normálním světem v Eurasii a úchylným euroatlantickým světem. A stejně tak je rozdělená společnost v celé Evropě (u nás nevyjímaje) na dva nesmiřitelné tábory. Pokud bude nadále fantazírovat o idolech z USA, pak si vybral korporátní fašismus. Je úplně jedno zda v USA vládne Biden, De Santis nebo Trump. Za každým z nich stojí nadnárodní kapitál, protože jinak se tam už dnes kandidovat (při ceně 3-4 miliardy na volební kampaň) nedá. A na straně korporátního fašismu je přeplněno – pětidemolici a ANO bude přetahovat voliče jen velmi obtížně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
27. 5. 2023 02:02
Odpovědět  pavelpe

Z pojmu autorikářský se stala téměř nadávka, přičemž masírovaný všelid postupně přestal rozlišovat mezi pojmem autoritářský a despotický. Ale je noc a nemám náladu na mudrování. Tak jen přidám oblíbené úsloví mého sprostého strejdy Josefa, který se jím řídil po celý život, jeho statkem, pokud ho ještě měl, počínaje, rodinou konče:
“Bl-bec král, kterej není králem ve svým vlastním království.”
Když to drobet pozměním: “Bl-bec národ, který není králem ve svém vlastním státě.”

Jaroslav
27. 5. 2023 13:57

V době kdy je každý (chudák) výjimečný, všichni mají na vše práva, jenom nikdo nemá žádné povinnosti je trochu autority potřeba jako sůl. Za mého mládí, v době (dle dnešních kritérií) pravicově extrémního socialismu, když jsem nechtěl makat, dostal jsem po čuni, a bylo po výjimečnosti. Také tehdy muselu všichni makat, jaká to hrůza! Prostě totalita ….

27. 5. 2023 02:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Šoupnu to sem, že jinak nevím, kam bych to nalepil. Ne že by to bylo něco až tak uchvacujícího, ale před chvílí jsem si všiml jedné zajímavé okolnosti – smyslu pro detail u ruských novinářů. Ještě před týdnem dobýval na Politnavigatoru Kuchtíkův orchestr buď Bachmut (Artěmovsk), nebo jen Bachmut. No a teď zčistajasna Bachmut kamsi zmizel i se závorkama a namísto něj, cituji: Artemovsk zničil plány ozbrojených sil Ukrajiny. Protiofenzíva odložena
Oleg Kravcov.  
26.05.2023 09:11
  (Msk), Moskva

Ztráty ozbrojených sil Ukrajiny u Artemivska zmařily plány široce medializované protiofenzívy Ukrajiny… atd. atd.

https://www.politnavigator.net/artemovsk-vnes-slomal-plany-vsu-kontrnastuplenie-otlozheno.html

tupý hulvát
27. 5. 2023 07:32

Zase jsem dajaký zmetěný,Prigožin tvrdí,že Rusko selhalo s tzv.demilitarizací a ukrajinskou armádu jen posílilo.Tvrdí,že je připraveno 400 000 západními zbraněmi vyzbrojených Ukrajinců a tady všichni pořád melou o neexistující UA.

Autor
27. 5. 2023 08:20
Odpovědět  tupý hulvát

Vojáků je dost. Mnohem horší je to pro ně s výzbrojí a výcvikem.
Ostatně bez příliš velikého zveličování se dá říci, že případný velký válečný konflikt Evropa bude uskutečňovat za pomoci klacků a praků (dokud nedojde guma), přednost budou mít fotbaloví “fans”, kteří budou ovládat boj s nožem, žerděmi od praporů, házení odstrašujících petard, takže se z nich vytvoří nový oddíl “Rychlého nasazení evropských sil bleskové reakce”, tzv. “Blitzkrieg fans”.
Na frontě postaví NATO velké tribuny a odtud se bude na území protivníka vysílat negativní signál v podobě kelímků, tácků od párků, urvané sedačky, ty petardy a kamení z praku. Nepřítel se podle “našich” analytických center lekne – oni v těch centrech by se lekli určitě! – a v nepochopení situace ustoupí a pošle do pole boje svoje hudebníky.
Takže pokud máte doma nože a vidličky – ukryjte je nebo vám je armády zabaví. 🙂

zdena
27. 5. 2023 08:48
Odpovědět  tupý hulvát

ve válce vždycky mlží a účelově lžou obě strany… je to nezbytné…. nemůžou na sebe všechno nepříteli “vykecat”

tupý hulvát
27. 5. 2023 09:28
Odpovědět  zdena

To já všechno vím,také to mohou být osobní ambice,přesto se mi celá ta akce dlouhodobě nezdá.Rusové dodávají ropu do ukrajinských tanků?Jediná možnost je snaha odzbrojit NATO,ale to mi připadá jako pohádka.

Pavel K
27. 5. 2023 10:34
Odpovědět  tupý hulvát

👍 👍 👍 👍
Přesně, vše je divné. Je to taková strkaná, aby ti nahoře nepřišli o kšefty. Jen ty videa co jsou po netu, člověk ani nerozezná co je reál a co fake. Třeba různé videa jak někde leží mrtví vojáci a oni jsou v takovém stavu jako by si tam jen tak lehli. Ani umazaný nejsou a s tou naftou je to legrační. Ale nekecám do toho, bo tomu nerozumím. Ale divné mě to připadá.

Boomer
27. 5. 2023 13:01
Odpovědět  Pavel K

.. inu, koukněte se na to z jiného úhlu. Kdyby měli Rusové dojet k ukrajinským tankům, museli by pálit svoji vlastní naftu. Takhle prodají naftu Ukrajincům, ti to ovšem neplatí, zaplatí to jiní(třeba my..) a ukrajinské tanky přijedou na šrotovací stanoviště zvesela.
Summa sumarum Rusové ušetří naftu ve vlastní nádrži, nemusí se nikam trmácet a ještě něco vydělají..

Pavel K
27. 5. 2023 20:45
Odpovědět  Boomer

No jistěééé kšeft je kšeft!! Ale jinak to je jako u blbých na dvorku.
🤦‍♂️ 🤦‍♂️ 😊

Jaroslav
27. 5. 2023 14:07

Jedná se o starobylé ruské město Bachmut, jak bylo v době založení pojmenované bátuskou carem. Proč Rusové tak nástojí na jménu Artomovsk je mi záhadou. A Prigozin tvrdí, že Uk armáda má dnes více tanků a jiné výzbroje, než na začátku a k tomu ostřílenou armádu. Prý si ruská armáda na začátku nadělala do kalhot. Má to kluk těžké, porozumět ruské generalite. Čili pokud nějaký optimismus, tak opatrně. Dnes jsou na světě dvě silné armády a ty se perou na Ukrajině. Měli by se na to vy SR ať a raději se domluvit. Je s kým bojovat

Editor
27. 5. 2023 21:12
Odpovědět  Jaroslav

U(nited)K(ingdom) armáda má víc tanků než na začátku? A prosím, kdy že měla armáda Spojeného Království méně tanků než v současnosti, když jich pár desítek poslala UA(ukrajinské) armádě. Ujasněte si zkratky států.

Karel
27. 5. 2023 06:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Evropu již opět ovládl nacismus.A mlátí kolem sebe hlava nehlava. Lkviduje již v zárodku vškerou kritiku a hlavně lidi, kteří s ním nesouhlasí. Všechny evropské vlády již přijaly nacismus jako za svůj. Putin má v tomto směru pravdu.

ijn
27. 5. 2023 08:46
Odpovědět  Karel

Novotný jde v tomto trendu příkladem, viz jeho veřejné opovrhování českým národem, potřebujeme vyhnat z domů a zbít děti a zapálit domy……trestní šetření skončilo napomenutím,….. prý má ochranu pětikoalice!!!!!!!!!!!!……..český PP president i premiér se s ním scházejí,…..asi dodávají odvahu !!!!!!!!!!!

ijn
27. 5. 2023 08:48
Odpovědět  ijn

na svobodné televizi č.59 je záznam jednání a příspěvků k Novotnému trestu

Autor
27. 5. 2023 06:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Celou dobu od (l)istopadu mám takový “šimravý” pocit. A poslední dobou, především od “vítězství” p-rezidentky Čaputové, od podobné události v souvislosti se “spolu” (politické seskupení v budoucnu zakázané na území normálního světa), se ten pocit potvrzuje, že se “naši eurozápadní politici” chovají přesně tak, jak si myslí, že se chovali (všichni) a chovají (čínští) komunisti. Vůbec jim do hlavy nedochází, že ti přes všechno se skutečně starali o stát, o lidi. A že třeba být ředitelem nebo majitelem, či akcionářem nějakého podniku vůbec neznamená, že takový byť jen na chloupek rozumí tomu, co se v podniku vyrábí. A pak to dopadá, jak to dopadá.
Ale chtěl jsem říci, že skutečných odborníků v každé profesi je velmi málo, kromě oblastí, kterým rozumí každý, tj. např. fotbal, hokej, módní oblečení, řízení auta, drbů, chlastu, podnikání … atd.
Tak i umění, zpěvu si myslí, že rozumí každý a přitom se málokdy shodnou dva lidé aspoň na jednom “přívlastku”. Jen jedno ale vím bezpečně, že tvorbě umělce, který se nebojí říci poctivý názor, uvěřím spíše než žvástům radoby (o)u(d)mělců,.

jiří
27. 5. 2023 07:16
Ohodnotit příspěvek :
     

26/5 VEČERNÍČEK.
https://www.facebook.com/100084617054786/videos/3433887543529515/

Slavek
27. 5. 2023 08:45
Ohodnotit příspěvek :
     

Vzacna vyjimka mezi umelci. Nehrabe jenom penize, ale bojuje za sve presvedceni. Ukazuje lidem, kde se nachazime diky chazarum. Takovych je zoufale malo.

pája
27. 5. 2023 11:58
Odpovědět  Slavek

Neštvi mě Slávku, je takových zoufale mnoho, plácnu, 16náct x odmocnina z -1. To stačí.:)

jiří
27. 5. 2023 08:53
Ohodnotit příspěvek :
     

… z historických materiálů.
https://www.facebook.com/pavel.marek.borovinka/videos/605839184838207/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
27. 5. 2023 10:17
Odpovědět  jiří

Vsichni vedi, ze nejvetsi agresor dnesni doby jsou USA. Tyhle americke bestie si zaslouzi poradnou valku na jejich kontinente, aby tam nezustal kamen na kameni. Zadny stat si nedovoli jit proti temhle americkym zrudam. Pritom by stacilo poslat par bomb na Washington, New York a dalsi hnUSAcka mesta. Hned by meli jine starosti. Amerika potrebuje dostat poradne presdrzku. Je to nejodpornejsi stat na svete – krvavy, prolhany a lupicsky.

pája
27. 5. 2023 13:13
Odpovědět  Jaris

I v Americe žijí dobří lidé, proto byl bych s těma bombama dost opatrnej, přístup kus od kusu mi přijde vcelku fér.:)

Pavel K
27. 5. 2023 15:44
Odpovědět  pája

Tak s tou paušalizací taky nesouhlasím, dobrá ale ti kteří jsou podle vás slušní a dobří by mohli dávat nahlas najevo svůj nesouhlas. Ale ne nějakýma stávkama se kterými si mocní vytírají zádel. To vidíme i zde u nás. Nebo by to muselo být opravdu masivní. Několik set tisíc nemá smysl. Nebo velký nesouhlas a odchod ze země. Nevím, ale zkrátka něco dělat. V napadených zemích Spojenými státy žilo spousta slušných lidí, kteří chtěli JEN spokojeně žít než je amíci pro suroviny a vliv pozabíjeli. No a co řadový občané udělali? V klidu si žili v blahobytu laciného zboží, PHM, energií atd. Samozřejmě spousta toho uloupeno v cizích zemích. Proč se tedy nechávalo spousta mladých AMI naverbovat k vraždění ve jménu USA? Ano jsou tam slušní JSOU, ale těch bude asi hódně málo z celku. Však jsme OST pro ně póvl, a ne jen ost. Tak proč NÉ bum bum. 🙋‍♂️

Slavek
28. 5. 2023 08:28
Odpovědět  pája

Ty jsi ale debil!

Pavel K
27. 5. 2023 10:45
Odpovědět  jiří

Tohle by se mělo těm chciválkům púouštět od rana do noci a druhý den znovu.
Dokud to nikdo nepozná na vlastní kůži nepochopí. Jsou to americké zrůdy pod taktovkou Združeního pěstitelského klubu Modrého paličáku.

jméno
27. 5. 2023 09:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Šmucler by se měl v první řadě starat o to, aby stav zubní péče v Česku nebyl pod úrovní Turecka.

Pavel K
27. 5. 2023 13:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Všechno je špatně, svět se načisto pomátl. Tady se dali dva dohromady a byli na UA a nazpět to vzali asi přes Čoudelku a byla lýžovačka s vánicí jako kulisa společných radovánek. Jinak to není možný. Pak že se na tom Hradě předvolbama neočkovalo.

Vzkaz proruským! Ovčáček spolu s Novotným na Ukrajině. Toto vzniklo ve vlaku | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Slavek
27. 5. 2023 18:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tema pandemie, ockovani.
Komunita Amisu v Lancaseru v Pensylvanii nema TV, neockuje se a je tedy neockovany normal, spolehajici na svou vlastni imunitu. Vysledek? Pandemie, COVID, rousky lockdowny, ockovani byly humbuk. Amisove maji nizsi umrtnost jak ostatni obyvatelstvo.
https://cz24.news/existuje-100-neockovana-komunita-ktera-je-skvelou-kontrolni-skupinou-odhalujici-covidovy-podvod-video/