blognezařazenépolitika

Rodiče, manželky, dědové, babičky – Čtěte a mluvte. Pavel je válka

Rodiče, manželky, dědové, babičky – Čtěte a mluvte. Pavel je válka

Podrobně jsem analyzoval, co oba kandidáti v duelech na kameru řekli. Videa výroků a souvislostí. Mohu se mýlit, ale mě obsah slov Petra Pavla vyděsil. Ne, Andrej Babiš neumí mluvit. Generál hovoří s bravurou profesionálního hráče pokeru. Také na to byl vyškolen. Musel jsem pečlivě sledovat obsah jeho slov v duelech s Babišem. Též analyzovat obsah toho Babišovo drmolení. 

Volba Pavla za prezidenta je obrovské riziko. S volbou Babiše není jistota žádná. Na morální gesta vhazováním prázdných obálek je příliš vážná doba! Každá prázdná obálka je hlas pro generála. Přesvěčte jít k urnám každého, na kom Vám alespoň trochu záleží! Ti kdo se o politiku nezajímají, k volbám nechodí, si musí uvědomit, že politika se zajímá o ně. Riziko, že budou navlečeni do uniforem je zásadní. 

Po internetu koluje video “Generál Pavel chce vyhlásit válku”. Je to sestříhaný FAKE. Tak to vskutku neřekl. V originále však jinými slovy řekl totéž. Jen, že “zatím” je ta válka proti Rusku v podpoře Ukrajiny. Přesněji její aktuální vlády. Nikoli prostých Ukrajinců. Ten FAKE je hloupý a navíc diskreditující. V duelech s Babišem však generál Pavel prozradil mnohem víc a z toho jde opravdu strach. 

Vše zásadní jsem proto z obou duelů vybral, aby si každý mohl jednoduše udělat vlastní názor, kdo co konkrétně u podstatných otázek přímo na kameru vyřkl. Text je navíc doplněn o další živé výroky dalších osob, aby mohl každý vše pochopit v plných souvislostech. Přesněji v souvislostech, které alespoň mě osobně tvoří jednu zcela ucelenou mozaiku, z které mi vyplývá, že nás gemerál Pavel do konfliktu s Ruskem zatáhne. Ne snad až zcela záměrně, ale proto, že je přesvědčen (a v dulelu to nezpochybnitelně na kameru řekl a v NATO o tom jsou přesvědčeni rovněž), že Rusko je třeba porazit, že musí z Ukrajiny ustoupit. Rusko však za žádnou cenu neustoupí.

Text je proto doplněn dokumentem ruského autora. V něm západní publikum prosí “Nevěřte mi, ale alespoň mě vyslechněte”. V dokumentu je plně zachyceno jak konflikt vnímají Rusové a že se nikdy nevzdají. Z toho alespoň mě vyplývá, spustí-li se veškeré v NATO předpřipravené mechanismy, spolu s navíc aktuálně Fialovo vládou připravovanou zákonnou novelou, že se již pro vyslání našich chlapců na frontu nebude muset ptát parlamentu, je náš brzký vstup do horkého konfliktu naprosto nevyhnutelný. 

https://ok.ru/videoembed/4552208550504

(FAKE)

https://ok.ru/videoembed/4552208747112

(ORIGINÁL)

Generál si hned v úvodu duelu na České televizi krátce postěžoval na nefér kampaň protikandidáta. Na jeho plakáty, že Babiš chce mír, Pavel válku. Dle něj podpásovka zneužívající strach voličů. V dalším textu se pokusím ukázat, že až taková podpásovka to rozhodně není.

 Stížnost  generála na nefér podpásové plakáty, že Babiš je mír, Pavel je válka: 

https://ok.ru/videoembed/4552480000616

Potom začala debata. Ti které politika nezajímá, ji odhaduji nesledovali. Kdo by poslouchal skoro dvě hodiny nějakých politických keců. Ti, kterým poradil pan Bašta nebo Okamura vhazovat prázdnou obálku, neb je to gesto každého morálního občana, nejspíš také ne. Ono ale jde o příliš. Nějakým morálním gestům se vláda, které budou určeny, pouze vysměje. O to víc pokud díky nim budou mít na hradě svého generála. Pan Koller měl pravdu, když v jedné z diskusí, myslím na Svobodném Vysílači prohlásil, že Bašta je chameleón. K vypočítavému postoji Okamury se raději ani vyjadřovat nebudu. Ať si to přečte na svém facebooku od svých členů a voličů, co si o něm myslí. 

Ne, Andrej Babiš mluvit opravdu neumí. Zlepšilo se to, ale stále nic moc. Na jakýkoli dotaz loví z hlavy všechny souvislosti, zprava, zleva, ze široka. To je sice důkaz, že o věcech přemýšlí ze všech stran, ale posluchač se v tom utápí. Skočil-li mu navíc moderátordo nebo protikandidát do řeči, měl problém navázat, občas se navíc chytl na vyrušení a začal odpovídat mimo původní téma a původní dotaz vpodstatě zapoměl. Za to byl obratem moderátorem opět vyrušován a napomínán. Moderátor to snad dělal schválně. Navíc, i v případech, že mu jasně na nějaký dotaz odpověděl, znovu a znovu chtěl slyšet nějakou jinou konkrétnější odpověď, ačkoli taková prakticky nebyla objektivně možná. Generála nepřerušil snad jedinkrát a dotěrnými doplňkovými otázkami jej nezasypával. 

Generálovo odpovědi byly jak když vystřihne. Stručně jasně po vojensku. V otázkách mimo rámec armády však byly veškeré jeho výroky sice naprosto profesionální, bravůrné, ale nic než obecné keci se posluchač nedozvěděl. Konkrétním a zcela konstruktivním návrhům Babiše se navíc dokázal vysmát a s ledovým klidem profesionálního karetního hráče (nebo perfektně v klamání protivníka vyškoleného špiona pro práci v nejhlubším utajení), vyložil svou obecnou, naprosto nic neříkající odpověď. Text proto doplňuji o výroky obou pánů na ekonomické otázky, kde Andrej Babiš má naprosto konkrétní a lehce realizovatelné návrhy (pokud by byla ze strany naší vlády vůle) a Petr Pavel jen perfektně a naprosto přesvědčivě vyřčené, bohužel ale jen floskule. Tedy i kdyby nedošlo k tomu nejhoršímu – válce, s naprosto neúměrnou drahotou všeho by Babiš přece jenom něco z pozice prezidenta udělat dokázal. Pavel v zásadě nabízí jen svolání jakýchsi odborníků různých názorových proudů. 

Petr Pavel, co se týče vystupování, má můj naprostý, zcela upřímný obdiv. Naším prezidentem však být z mého pohledu nesmí. Riziko, že nás zatáhne s Fialou, Černochovou a NATO do války je naprosto reálné (pro mne osobně hraničící s jistotou).

Se šílenou drahotou nám také nepomůže, neboť z jeho výroků vyplývá, že tomu opravdu naprosto, ale naprosto nerozumí a prezentuje jen jakési neurčité obecnosti, které mu poradili jeho propagandisté. I já amatér něco tuším o tom, že inflace vzniká, pokud centrální banka do oběhu skrze nepřiměřené nízké úroky začne hrnout neúměrné množství peněz, a díky tomu se začnou zvedat jak mzdy, tak i ceny. U nás je pouho pouhé zdražování se kterým ČNB vcelku nic neudělá. Stoupá pouze index spotřebitelských cen, nikoli mzdy. Důvod. Neúměrná cena klíčového vstupu veškeré domácí výroby a služeb – elektřiny. Tu ale vyrábíme. S plynem je to horší. Zde cenu bez koordinace s EU vyřešit nelze. Cenu elektřiny má však stát-vláda plně ve svých rukou. O tom ale níže v části ekonomika.

Posluchač sledující zejména formu vystupování, nikoli obsah slov, musel nabýt jasného dojmu. Pavel je reprezentant “par exellence”. Co otázka, to odpověď rychlá, stručná, velmi přesvědčivě řečená. Babiš koktavec plácající páté přes deváté. Důležitý je však obsah slov. Nikoli forma. A to zejména v dnešní napjaté době, která aktuálně připomíná blížící se hurikán. Andrej Babiš není žádná výhra, ale on je určitá naděje. Minimálně v tom, že svým kličkováním získá snad ještě nějaký čas.

Otázky na téma válka

Pavel – Válka na ukrajině je i naše, válku musíme vyhrát, Rusko se musí stáhnout:

https://ok.ru/videoembed/4552498874984

Babiš – Nepošlu naše děti do války

Pavel – NATO je obranná ne útočná organizace (Pozn.: Asi jako v případě 2 měsíců bombardování Srbska zahájeného 14 dnů po tom, co jsme do něj vstoupili, nebo v případě přepadení Iráku pro Husajnem držené zbraně hromadného ničení, které se nikdy nenašly)

Pavel – Náš závazek pomoci napadené jiné zemi NATO vyplývá z článku 5 (Pozn.: článek pro členy závazný není. Je na vládě každého člena, jakou formou napadnutému pomůže a zda-li vůbec. U nás se k případnému nasazení vojska musí usnést i parlament – zatím. Vládní novela, že se naše vláda nebude must nikoho ptát, je v plném proudu příprav):

https://ok.ru/videoembed/4552517093992

Babiš – Při napadení jiného člena NATO jako první svolám bezpečnostní radu státu:

https://ok.ru/videoembed/4552534723176

Pavel – Při napadení jiného člena NATO jako první kontaktuji NATO:

https://ok.ru/videoembed/4552534657640

Pavel – Ke kolektivní obraně zde máme NATO, tam je většina opatření předjednaných tak, bez toho aby se musela svolávat nějaká politická jednání!!! (Pozn.: Napadení člena NATO ze strany Ruska je přitom s vyhrocováním konfliktu na Ukrajině naprosto reálné. Například Slovenska. Slovenska jako takového ne. Ale letecké základny US-Air Force na Slovensku, kterou přes nesouhlas většiny Slováků jejich prezidentka bez zaváhání USA pronajala. Kdy? V tom momentě, jakmile z této základny začnou na Rusko startovat americké stíhačky. Přitom naše vláda intenzivně pracuje na tom, aby obdobným způsobem pronajal letiště v Mošnově.):

https://ok.ru/videoembed/4552558643816

Kdo je leader NATO. Nezpochybnitelně USA. Kde se vzal vládou a médii mohutně podporovaný kandidát Petr Pavel. Byl to lobista Kolář, kdo jej vytvořil a to na podnět ambasády USA!!! Ten Kolář, který boural v Praze sochu maršála Koněva, osvoboditele Prahy před fašismem.

https://ok.ru/videoembed/4551643236968

Proč se Rusko nikdy nevzdá. Odpověď naleznete v dokumentu ruského autora “Nevěřte mi, ale prosím alespoň mě vyslechněte” 

https://ok.ru/videoembed/4554408266344

Podobné odpovědi jako na ČT zazněly u obou kandidátů o pár dnů dříve v duelu pro Blesk.

Babiš – Mám mírový plán. Kontaktoval bych Zelenského. Potom všechny leadery zemí EU. Zjistil bych jejich pohled na věc. Pokusil bych se všechny pozvat do Prahy na mírový sumit.

Pavel – To jsou nesmysle. Od toho zde máme NATO:

https://ok.ru/videoembed/4552014891624

Ten scénář zataření našich mužů do frontových linií Ukrajiny si z výše uvedeného dokážu plně představit.

  • Rusové zaútočí v odvetě na například na Slovensku ležící letiště USA. Nebo dokonce provokaci. Nějaká raketa dopadne do nedalekého Ukrajinského přeshraničí. Například na železniční shromaždiště zbraní určených pro Kyjev v Rumunsku. 
  • President Pavel kontaktuje NATO. To NATO, kde mají vše již, jak řekl předpřipravené. Zde aktivují článek 5.
  • Následně toto oznámí Fialovi, že zde máme aktivovaný článek 5. Fiala formálně svolá vládu, ta to posvětí v souladu s předpřipravenými plány NATO a jde se za nadšeného hýkání médií na Rusa
  • Nejprve stálá armáda, hend po ní aktivní zálohy. V krátkém čase mobilizace vybraných ročníků. V odvetě začínají dopadat Ruské rakety na česká letiště, zbrojovky, železnice, elektro trafostanice…

V kombinaci s novelou, kterou vláda aktuálně tlačí, že se nebude již po novu muset ptát žádného parlamentu, zda-li s aktivací článku 5 také souhlasí, v jaké podobě a zda-li vůbec, s generálem v presidentském křesle, vše dohromady, považuji za smrtící koktejl! 

Co aktuálně a velmi spěšně Fialova vláda posouvá do parlamentu ke schválení. To dokáže asi nejlépe vysvětlit JUDr. Jindřich Rajchl. Ten Rajchl, který byl v době covidu úhlavním nepřítelem Babiše. Tehdy vedl proti jeho vládě okolo 30 žalob pro neustavnost nařízení. Zavírání občanů v okresech, prakticky zákaz vycházení po setmění, povinné roušky, povinná vakcinace, segregace neočkovaných, zbytečné testování, atd… Soud Babišovo nařízení shodil ze stolu, do druhého dne vláda vydala nové stejného principu, pouze lépe právně ošetřené. To soud opět shodil, vláda vydala jiné a tak stále dokola. Tak tento JUDr. Rajchl to pochopil, řekl bych, naprosto shodně, jako já trochu přemýšlející amatér. To absolutní nebezpečí pro všechny naše spoluobčany, pokud se stane president generál z NATO, jehož kampaň iniciovalo velvyslanectví USA za podpory lobysty Koláře nenávidějící Rusko až za hrob.

JUDr. Rajchl volá POPLACH – lidi probuďte se !!! Prosím, prosím všechny. Odpusťte panu Babišovi. Generál Pavel, v kombinaci s Fialovo vládou, Černochovou na obraně a navíc schválenou novelou s právem na 60 dnů, bez jakéhokoli dalšího jednání vyslat naše kluky do Ukrajinských zákopů, TO JE SMRT

https://ok.ru/videoembed/4552492714600

Maminky, otcové, synové, prarodiče. Jsou-li vám Vaši příbuzní, potomci, známí, kamarádi blízcí. Dojdete-li ke steným závěrům jako já po chladné a zcela racionální analýze, mluvte s nimi. Sdílejte tento článek kde můžete, zachraňte je. Zachraňte sebe. Zachraňte nás.

Chcete aby v blískosti Vašich domů vybuchovali ruské rakety? Chcete aby ti nafrontě skončili takhle, nebo aby toto byli přinuceni dělat?

https://ok.ru/videoembed/4551806618216

NECHCETE! Tak jděte a hoďte to v co největším počtu tomu proklínanému Babišovi! Prázdná obálka je hlas pro Pavla.

Najděte si čas a shlédněte toto velmi kvalitní americké akční drama “Nedívej se nahoru” z roku 2021. Rozhodně se nudit nebudete. Film Vás vtáhne do děje okamžitě. Ta kometa, to je Rusko, které se nikdy nevzdá a u nás vládnou, ale zejména v USA naprosto a do detailu stejní magoři jako v tom filmu. 

https://ok.ru/videoembed/4552278215272

Nevěříte, že je film naprosto přesná alegorie současné reality? Tak si zkuste najít čas, a zkuste se seznámit s následujícími dvěma vysoce kvalitními texty.

– The SAKER: USA – opice s jaderným granátem v tlapě, neoconi jako existenční hrozba pro naši planetu

– Přemysl Janýr, PSYCHOPATÉ I a II

Komunisticko-STBácká minulost kandidátů

Pro mne osobně je prakticky zcela nezajímavá. Mne zajímá jejich současnost a co od obou pánů můžeme na hradě očekávat. Protože se v duelech různě na toto téma osočovali a navíc se internetem šíří nálepky, FAKE, různé lži včetně pravdivých dokumentů, dávám sem vykrucování obou pánů ze svých minulustí a to včetně jejich výroků z minulosti, které někde řekli na kameru a nyní se interpretují všelijak. Názor nechť si udělá každý sám. Malý rozdíl zde ale přece jenom vidím.

Andrej Babiš ať spolupracoval s STB nebo ne, byl maximálně spolupracovníkem, na kterého to STB vedlo spis a komunistou řadovým.

Petr Pavel na toho STBáka přímo studoval, byť pro oblast vojenství. Tedy studoval na toho, kdo ty spisy na své spolupracovníky přímo vedli a komunistou byl aktivním, neb zastával funkci předsedy místní buňky.

Pavel – jak se bránil v duelu na ČT a co tehdy skutečně na Seznamu proběhlo:

https://ok.ru/videoembed/4551595919976

Babiš – jeho argumentace v ČT a co povídal před lety u Jana Krause:

https://ok.ru/videoembed/4551593822824

Ekonomika – jak by kandidáti řešili tu dnešní drahotu

 K otázce jsem se vyjádřil již výše, že Andrej Babiš navrhoval konkrétní řešení drahoty, a to výkupem akcií ČEZu a následnou rapidní slevou ceny elektřiny. Není třeba být ekonom, aby bylo jasné, že pokud se na našem území zdraží klíčový náklad veškeré výroby a služeb, tak že své produkty musí rapidně zdražit. Naprosto všichni. Tomu se říká zvýšení indexu spotřebitelských cen. I zaměstnanci na tom budou bledě a budou chtít přidat. Jenže problém je že není od kud brát. Proč? Protože zisky v případě ČEZu se z 30% ztrácí mimo republiku. Kam mizí zisk mezi výrobní cenou a výhodným prodejem na Lipské burze toho 70% státního podílu netuším. Pokud elektřinu prodá Temelín na burze své dceři ČEZ distribuce za velmi výhodných podmínek a i kdyby si divize ČEZ distribuce na ni ještě něco přihodila, než ji prodá podnikatelům a domácnostem, je ještě jakž-takž únosné.

Stát takto v podstatě od oběratelů vybírá skrytou dodatečnou daň. Co vláda se zizkem ze svých akciovek ČEZ výroba (elektrárny) a ČEZ distribuce (dráty po kterých vám ji dodává) financuje, je již otázka druhá. Připadá mi, že především kyjevskou válku a ukrajinské uprchlíky.

Elektřinu, kterou nakoupí na burze od Temelína ale rakouský EON, nebo například Pražská energetika, byť za docela draho, domácnostem a našim podnikatelům překupuje za ještě dráž. To jsou zisky již výhradně soukromé. U EON je navíc problém, protože peníze tímto způsobem z ČR odtékají a do oběhu se k nám již nevrací. To by je museli utratit za něco u nás vyrobeného, nebo u nás zpětně investovatl. Prostě kdokoli roužne v obýváku, jde si uvařit kafe, pekař co rozžhaví pec, autoservis spustí zdviž a korunka ke korunce kape v Rakousku, nebo v případě zahraničních partnerů ČEZu někde v USA. Ztratit státní kontrolu nad komoditou jejíž cena ovlivňuje cenu absolutně všeho u nás vyrobeného je zásadní průšvih. Domácí producenti jsou v zahraničí nekonkurence schopní tedy nevyváží a doma je začne drtit levný dovoz. Následuje krach, propouštění… 

Stát musí platit sociální programy. Nemá ale z čeho, když není nikdo, kdo by mu platil daně. Musí pak začít vydávat dluhopisy, ty ale kupují též zahraniční investoři a úroky jdou opět mimo republiku. Saturovat dluhopisy může i ČNB tak, že peníze začne tisknout (tak jednoduché to díky svázanosti se světovým měnovým fondem navázaným na především Dolar to zase není). Ve finále, aby se zachovala alespoň nějak únosná parita kupní síly obyvatel (aby ve velkém neumírali hlady pod mosty), začnou na bankovkách přibývat nuly. Tak to je teprve potom inflace. S takovou ČNB ale již nic nenadělá.

Petr Pavel však pojmy inflace a růst indexu spotřebitelských cen naprosto nerozlišuje. Andrej Babiš jde po příčině hrozící inflace a to je všeobecné zdražování všeho pro nesmslnou drahotu klíčového finančního vstupu. V našem případě elektřiny. S cenou plynu nic moc nenaděláme. Ten netěžíme (něco malinko na Moravě). Jediná cesta je nakoupit v Rusku napřímo. To by i prodávalo. Stejně jako Maďarsku, ale my máme nákupy z Ruska napřímo zakázány. Navíc je těžké jej do Evropy dopravit. Záhadný terorista přece vyhodil ty severní plynovody do luftu. Cenu elektřiny však vláda vyřešit může. A to v podstatě obratem. Pak by index spotřebitelských cen začal opět klesat (nastalo by zlevňování). 

Premiér Fiala nám počátkem léta zdělil, že musí chránit zahraniční akcionáře. Ale že to řešit určitě bude. Nejdříve však v horizontu 2 až 5 let. Tak to může být již polovina tuzemských producentů po krachu, nebo přestěhovaná mimo území ČR. Říkám si, je to blbost, neschopnost, lenost nebo záměr?

Generála Pavla poradci naučili, že má mluvit o inflaci a naslouchání odborníkům různých názorů. Bývalému premiérovi se navíc vysmál, že řešení ceny elektřiny, klíčového vstupu, je jen jakési odtržené zabíhání do detailů, které se musí řešit komplexně. Dle něj se u nás z čista jasna, respektive kvůli Putinovi vzala nějaká ta inflace a tu dle něj vyřeší ČNB, nezávislí odborníci, případně EU.

Má pozn.: NATO by to dokázalo vyřešit také. Pokud porazí ve válce Rusko. To prodá svá státní ložiska a potrubí zahraničním přátelů. Rázem cena klesne, opraví se potrubí v Baltu i na Ukrajině (tam pomalu uhnívá pro neúdržbu) a Němci si mohou začít spouštět své plynové elektrárny, pro vykrytí svých větrníků a solárních panelů jak je libo.  Green Deal pak může frčet jedna radost. No to se ale dostávám již na tenký led neb to je teorie, o které se mluvit nesmí. Zavání konspirací.

Pokud bychom měli všichni v ČR levnou elektřinu, tak bychom ten drahý plyn ještě nějak dali. Jako třeba Španělé. Ti jsou s elektřinou na štíru, ale zase mají levný plyn z Afriky.

Nu posuďte řešení pana Fialy a řešení té “inflace” z úst obou presidentských kandidátů.

Premiér Fiala počátkem léta k národu:

https://ok.ru/videoembed/4552273562216

Babiš a Pavel v duelu na Blesku:

https://ok.ru/videoembed/4552181353064

 Pavel a Babiš v duelu na ČT: 

https://ok.ru/videoembed/4552331102824

ZÁVĚR

Z mého pohledu, i pokud nedojde ke katastrofickému scénáři (kapitola Válka), já budu volit rozhodně Andreje Babiše a pokusím se to vysvětli, pokud možno největšímu počtu lidí i když v době covidu mne opravdu svým chaosem hodně, ale hodně naštval. Též zdílím Babišův názor, že je jedinou protivahou všech, jejichž kandidáti-strany se díky rozdříštěnosti nedostali do parlamentu. Těch propadlých hlasů bylo tehdy opravdu strašně moc.

Andrej Babiš – prosba voličů o důvěru

https://ok.ru/videoembed/4552474364520

https://www.necenzurujeme.cz/

sdílet na

46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
orinoko
25. 1. 2023 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Ořízl jsem to trochu víc, ale podstatné zůstalo.

Opera Snímek_2023-01-25_152312_vmail.centrum.cz.jpg
Gales
26. 1. 2023 11:13
Odpovědět  orinoko

comment image

Aleš
25. 1. 2023 21:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsme v Německu v roce 1933 a fašistická diktatura upevňuje svou moc.

sizok
25. 1. 2023 21:16
Odpovědět  Aleš

Přesně tak. Máš pravdu, příteli.

Keller
26. 1. 2023 09:09
Odpovědět  Aleš

Bohužel, je to pravda. Jenže tentokrát se nejedná pouze o Německo, ale celou EU.

janle57
26. 1. 2023 09:10
Odpovědět  Aleš

Lidé, a čummobilové především, procitnou až bude mobilizace vyhlášená
a až jim vrazí do rukou místo mobilu nebo notebooku vykotlaný 40 let
starý AK 47 a padnou do spárů generálské kliky vlastence Pavla,který
je bez milosti obětuje v boji za americké zájmy na Ukrajině,nic jiného si
tahle banda nezaslouží,včera jim to s plnou parádou oznámil náš nejvyšší
vojenský gauleiter Řehka.

Pavel
26. 1. 2023 09:56
Odpovědět  janle57

Pravdu díte, především gratuluji mužské populaci ve věku 18 až 60 let co volí gen.Pavla a doporučuji jim pohledat na půdách takové ty dřevěné kufry po dědovi z mobilizace v 38 roce! Budou se jim hodit až NATO zatroubí k útoku a oni půjdou v pevném šiku spolu se Slováky, Poláky,Maďary,Rumuny a Bulhary na Rusa. Jestli si myslí, že kecám a oni se tomu vyhnou, doporučuji jim toto video https://southfront.org/war-to-last-ukrainian-as-it-is-violent-handout-of-draft-notices-january-2023-videos/ jak to dnes funguje na Ukrajině. U nás to v případě mobilizace bude podobné, neutečou tomu a nevyhnou se! Skončí jako potrava pro děla na Ukrajině za blaho USA a NATO!!!Vítejte v lepších časech co jste si sami zvolili, první pětikolkou a nyní to dorazíte Pavlem!

Depaje
26. 1. 2023 12:36
Odpovědět  Aleš

Jsme v ČR v roce 2023 a žádný fašismus tu není. Je demokracie. A ne, president nikdy válku vyhlásit nemůže a ne, president nemůže vyhlásit ani mobilizaci. To Babišovi ve sněmovně neprošlo, když to navrhoval.

25. 1. 2023 21:15
Ohodnotit příspěvek :
     

No, můj hlas máš, Bureši. Ale důvěru? Si děláš pr-del?

Aragonit
25. 1. 2023 21:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Nuž teraz už nabieha husia koža každému aký údel nám pripravila globálna verchuška. Tu si pozrite ako sa verbuje na Ukraine pod samopalmi. Chlapov a chlapcov odvádzajú od rodín násilím ako v stredoveku
https://t.me/yurasumy/7142
Aké horory na nás ešte čakajú? Sme stále na začiatku
https://aragonit11.blogspot.com/2023/01/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny_23.html

Jan
25. 1. 2023 21:42
Odpovědět  Jan

Rockefeller, Rothschild, Soros. Jak to pekne do sebe zapada. Manzelka jednoho Rothschilda reporterum rekla: Kdyz bude muj manzel chtit, valka bude! On si totiz spocita kolik vydela na znicenych zbranich a smrti vojaku. Valka pokracuje, protoze vojensko prumyslovy komplex patrici bohatym Zidum potrebuje odbytiste. Jsou na nem zavisle i USA. TI KDO JSOU V MOBILIZACNIM VEKU MAJI SMULU.

Jan
25. 1. 2023 21:36
Pavel K
25. 1. 2023 22:03
Odpovědět  Jan

Na to se nedá dívat. Ti zmrdi by seč měli smažit v největších mukách v pekle. Něco tak zrůdného.

All
25. 1. 2023 23:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Rád se zde ptám,kdo má přehled o dohodách po II.světové válce.Byla kapitulace německa a jistě i různé mírové dohody. Platí stále,i když německo pošle proti rusku tanky ? Nebude to porušení dohod a v podstatě pokračování války s německem od tohoto okamžiku ? ( Medveděv se podobně i vyjádřil,že speciální voj.operace nemusí skončit na UK,ale opět v Berlíně)

All
26. 1. 2023 01:09
Ohodnotit příspěvek :
     

RIA NOVOSTI – Prohlášení ruského diplomata a vedoucího delegace na konf.o bezpečnosti dne 25.1.2023 ve Vídni Gavrilova : ,,Dodávku uranových granátů do Kyjeva ( jimiž jsou vyzbrojeny i tanky Leopard 2 , i USA bojové vozidla Bradley a Marder ) bude Moskva považovat jako použití špinavých jaderných bomb. ( Jde o projektily s uranovým jádrem.Tyto už byly použity i v býv.Jugoslávii) Jsem zvědav,co na to štáb v moskvě a putin,jistě se taky ozvou..

26. 1. 2023 01:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Z bláta do louže?
Citace slov A.B. pro ty, kteří i po dnešku pořád tvrdí, že A.B. je naše jediná spása a mírotvůrce (nebude se Vám to číst lehce):
Já bych s Putinem nikdy nejednal. Chtěl jsem mít nějaký plán, jak zkoordinovat EU a NATO. Proč mi stále podsouváte, že bych jednal s Putinem? Nikdy jsem nejednal s ruským velvyslancem, nikdy jsem nebyl na ruské ambasádě. My jsme vyhostili desítky ruských diplomatů. Mám jasný plán a mám kontakty a zkusil bych to,“
On se s tím názorem ještě chlubí! Nenávist k Rusku a Putinovi v přímém přenosu a to těsně před volbami.
Jediné řešení, jak ustavit na UA mír bez vyjednávání s V.V. Putinem, tedy s RF, je vojenská porážka RF, jak si přejí v NATO, EU, v Berlíně (Scholz) i v ČR. Což je ale nesmysl. Jaderná velmoc nemůže prohrát, max. může remizovat v jaderném armagedonu.
Máme dva kandidáty. Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Oba nenávidí Putina a RF.
Takhle vlézt 5demolici do zadku, i když mu to stejně nepomůže. Voliče “kavárny” atd., nezískal a spousty jiných odradil od toho, aby ho šli volit. Ne všechny, každý má právo jít či nejít volit a případně volit toho svého favorita.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
ekonom
26. 1. 2023 03:39
Odpovědět  Okolo

Jo, to je pravda. Babišovi budeme moci alespoň ale pořádně pod okny zařvat, že v kampani měl plnou hubu míru. Tak ho aspoň trochu vyplašit, aby dal zpátečku, nebo se krotil a jel pomalu, jak jen to půjde. To se o Babišovi tak jako tak ví. Že je vyplašitelný, vydíratelný a kličkuje jak zajíc. I proti nám, svým spoluobčanům ČR. A, že dělá pak podrazy.

Generál ale už nyní říká, že do války půjde při první příležitosti. Jen co dostane z NATO rozkaz.

Gales
26. 1. 2023 11:27
Odpovědět  ekonom

Ukončit vládnutí křiváků v Čechách.A bude po ptákách.

Pavel
26. 1. 2023 08:30
Odpovědět  Okolo

Bohužel máte pravdu,ale s Babišem získáme trochu víc času a šanci, že Rusové zrychlí a zlikvidují “ukáčka” spíš než dorazí posily z NATO. Je smutné, že jsme odkázáni na úspěch ruské armády a nejsme sami schopni si vyřešit své problémy vlastními silami.50 % mladší ročníky přeformátované myšlení(vše co je Ruské je čiré zlo) 25% lhostejné ovce co chtějí jen přežít a mít svůj klid no a co s tím zbytkem chcete dělat?! Státní moc je naprogramovaná na naší likvidaci jako v Německu za Hitlera a nemáme žádnou politickou sílu, která by stejně jako před II.sv.válkou vytvořila v Evropě jednotnou frontu proti fašismu!Tehdy naši dobrovolníci bojovali ve Španělsku za demokraci proti fašismu a dnes bojují na Ukrajině v řadách nacistů proti demokracii!!!Svět se v zadel obrátil!

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 10:27
Odpovědět  Okolo

Toto co zde píšete, zde již dávám několik dní. Jeho výroky musely trknout i hluché. Svým jednáním chce odpustky od kavárny, které nikdy nedostane. U mne vyvolal pouze hořkost, jeho jednání je účelové. Nevím pouze jestli jeho nenávist k Rusku a Putinovi je hraná nebo skutečná. V každém případě chce pohlazení od kavárny a hlavně ode všech těch evropských grázlů, kteří to zde řídí. Přátelé mám obavu, že v naší vlasti je rozhodnuto. Přeformátovaný lid nechápe, že tato volba nic nevyřeší. Musíme chtít skutečnou změnu, ta by mohla přijít ale pouze s vyzrálým lidem a ten tu ale chybí. Pokud by došlo ke generální stávce jako výrazu odporu vůči současným dějům i tak musí lidé jasně vědět co tímto odporem chtějí změnit. To není o přemalování jedné barvičky za druhou, to je o skutečné změně myšlení a vytvoření spravedlivé společnosti. A jak to chcete s těmito Koláři, Pavly, Křetínskými, Dvořáky a jinými udělat. Oni vám ke změně souhlas nedají. Moc lidu je v jeho jednotě a obrovském množství. Naše děti jsou ale ve většině líné myslet a berou to, co je pro ně pohodlnější. Starým rodičům a jejich touze po spravedlivém společenství se vysmějí. Náš přítel Pavel.K to zde řekl jasně.

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 10:38
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jeho zeťák přece říká, komu se nelení, tomu se zelení. Ať to ale vysvětlí děvčici co zůstala se 2 dětmi sama a maká někde u pásu nebo v obchodě u soukromníka za žebráckou mzdu. Ať to vysvětlí nějakému dělňasovi na stavbě, který má již napůl zničené zdraví ze dřiny, kterou musí odvést ve prospěch svého kapitalistického páníčka. My si ani neuvědomujeme jakou jsme měli kliku, že jsme pracovali v socialistickém společenství, které nás nevykořisťovalo. Vždy jsem pracoval v dělnických profesích, tak vím o čem mluvím. Příteli Pavle, asi cítíš tu stejnou hořkost jako já z generací, které nás nahradí. A proto tvrdím, že tato oblbovaná ohledně volby hlavy státu je účelová. Teď už nám není pomoci, to jsme pros.rali již dávno předtím.

Depaje
26. 1. 2023 12:40
Odpovědět  Okolo

Jaderná velmoc prohrála třeba v Korei (USA), ve Vietnamu (USA), v Afghánistánu (Rusko/SSSR). Jaderná velmoc by prohrála, i kdyby “vyhrála” po použití jaderných zbraní.

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 14:26
Odpovědět  Depaje

Synku, tyto střety se ale nekonaly na území velmocí. Nyní se chystají napadnout jadernou velmoc a to je sakra rozdíl. Neboj se, my se neschováme v krytech, to je pouze pro panstvo, kterému zdejší omladina tak fandí a drží palečky. Z této koloniální zemičky může zbýt také pouze prach. Této omladině nedochází, že toto není počítačová hra. Svatá prostoto, k čemu vlastníte a byli jste obdařeni tím, co máte mezi ušima.

PENNYS
26. 1. 2023 08:05
Ohodnotit příspěvek :
     
Pavel K
26. 1. 2023 08:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Hezký rozhovor a výživný, tenhle pán by měl dělat ministra obrany

Generál Pelz: Jsme ve válce, jen vám to neřekli. Totalita už je | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 10:55
Odpovědět  Pavel K

Příteli Pavle, ty ještě nejedeš osmý křížek života, ale věř tomu, že tito naši mladí hořce jednou zapláčou nad tím, jak se nechali napálit, že uvěřili grázlům, místo toho aby je odeslali tam, kam tato sebranka patří. Můj syn sice patří k nám, ale odsere to stejně jako všichni ti, kteří si tak libují v systému, který je plánuje plně zotročit. My s tím ale nemůžeme nic dělat, oni si vybrali svoji cestu. Do odporu proti zrůdné ideologii globalistů se jim nechce, protože zvítězila jejich pohodlnost. Největší hrůza mne jímá, že my staroši i kdybychom vyrazili do boje, protože většina z nás jsou tvrdí a neohrožení chlapi by skončili v pozici napadnutých těmito děcky. Jejich vymyté mozky pochopí co s nimi globalisté zamýšlejí udělat až bude pozdě. Ale oni si to musí prožít.

Pavel K
26. 1. 2023 12:13
Odpovědět  Pavel z Moravy

Já jsem teprve v sedmém patře už jsme si to psali, že jsi o dekádu starší, proto se k tobě chovám slušně a s respektem. Jsem tak vychovaný mít úctu ke starším. 🤣🤣🤣

Helena
26. 1. 2023 12:19
Odpovědět  Pavel z Moravy

Je to přesně tak, jak říkáte. Oni si to musí prožít. Bohužel ve své naivitě netuší, že je to bude na 100% stát život – proto je tam vyženou. Že zemřou zranění v krutých bolestech někde v blátě, osamoceni. Pak pochopí. Pak bude záležet na pozůstalých a pár přeživších kousků.

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 13:21
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, tak šílená představa je to, že mladí kluci, tátové od rodin mohou zemřít za zparchantělé grázly, kteří znají cenu života pouze pro sebe a svoji rodinu. Tady se k moci dostala neuvěřitelná svoloč, která nemá obdoby. Ti mladí zfanatizovanci, kteří ani ruského člověka neviděli, natož aby s někým mluvili si nedovedou představit co je v případě odeslání na frontu čeká. Myslím, že ani my staří kozáci ne. Zdejší škůdci zemští už měli být dávno odstaveni od moci, paradox ale je, že většinou ti mladí je u té moci drží. A vysvětlit jim to nejde. Také si myslím, že téměř nikdo by se nevrátil. Pan Foldyna říká, že v žádném případě by tam svoje děti nepustil. Já syna též ne, raději mu doporučím ať opustí tuto koloniální žumpu. Pro nějaké grázly jsme ho se ženou nevychovávali. Máte to určitě stejné.

Helena
26. 1. 2023 15:14
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano, je to víc, než šílená představa, že naši mladí kluci můžou umírat úplně zbytečně, jen pro zábavu amerických magorů. Je to tak šílené, že se tomu rozum vzpírá věřit, či si to jen představit. Proto tomu ti mladí nejsou schopni uvěřit. Tahle zkušenost je nepřenosná a platí se za ní nejvyšší cenou. Vždyť ty mláďata ještě ani nikdy nic nebolelo, neměli o nikoho ten trýznivý strach, jako má máma o své děti. Takže se jim ani nelze divit, že jednají takhle bláznivě, nesmyslně. I když by rodičům víc naslouchat mohli-ale kdo byl jiný?
Vinu nesou jen a pouze ti, kteří jejich nevinnost dokázali vědomě zneužít a zmanipulovat tak, že se bezhlavě ženou do strašné smrti. Vinu nesou ti, kteří vědomě, s cílem nahnat je do předčasné smrti ve zbytečné válce, lžou těmto nevinným duším, ti nesou vinu a i ti, kteří jim v tom přisluhují – herci, učitelé, komentátoři v médiích, lidé z neziskovek atd. Ti tuhle šílenou prasárnu dělají s plným vědomím, že jejich ruce budou umazány od krve těchto mladých lidí. Proto zaslouží nevyšší veřejný trest, aby to odradilo další nelidské zrůdy. A já věřím, že na jejich potrestání dojde.

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 19:49
Odpovědět  Helena

Paní Heleno, manželka mi říká, že na jejich potrestání určitě dojde, já jsem spíše pesouš, ale dal bych jak se říká na modlení, abyste měli pravdu.

Pavel K
26. 1. 2023 13:50
Odpovědět  Helena

No já si myslím že když zemřou tak to nepochopí. Ale těm co se budou vracet bez nohou a bez rukou, tak těm to možná dojde. Možná ne, při své fanatičnosti budou třeba na sebe hrdí.

Autor
26. 1. 2023 08:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Beze slov k volbám …

20992805_1518686611579404_5227282275318192405_n.jpg
unor 2022
26. 1. 2023 10:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ma smysl neco komentovat? Nema.
Statni dluh a celkovy spolecensky upadek USA spolu a technologickym a vojenskym nastupem Ciny mluvi za vse.
A Rusko stoji v ceste nastupu na Cinu..
Valka bude. Jaderna.
Nam nezbyva nez doufat, ze zacne na severoamerickem kontinentu.
Budeme umirat s pocitem Bozi spravedlnosti.

Standa
26. 1. 2023 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Něco se muselo stát!

NĚCO SE MUSÍ STÁT!
Čtěte pečlivě!!

https://www.email.cz/download/k/knS5rToZ71LBvecEt8KaUVB7e89HqqJFnsV3QKe6UL956KmKwUOnca4d8Ce6qfyz9zUIP-M/N%C4%9Bco_se_muselo_st%C3%A1t.pdf
Čtěte pečlivě! Rozešlete!

Pavel K
26. 1. 2023 12:16
Odpovědět  Standa

Co tam je Stando? Ukazuje se mě ken nějaké přihlášení Email? To tam mám napsat svoje tel. nebo email?

Standa
26. 1. 2023 12:19
Odpovědět  Pavel K

Ne nic tam nepiš. Musím se na to podívat. Mě to tady spustit jde.

acibul
26. 1. 2023 13:04
Ohodnotit příspěvek :
     

pravdu sa dozviete vo chvíli, ked sa bude hlasovať o ústavnom zákone o posielaní vojakov bez súhlasu parlamentu/snemovne/ do vojny. Je ich 108, treba 120. SPD snáď neuhne, ale ANO? Ak ano, tak to bude na pokyn predsedu/prezidenta. A to bude strašne bolieť, že ste mu naleteli.

Radegast
26. 1. 2023 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Je mně za vás hanba. Uchovejte si čest a nevolte ty dva.

Nebo třeba hackeři napadnou Český statistický úřad. :-)))))))

Radegast
26. 1. 2023 13:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Kdybyste vyběhli na ulici a odchytili kolemjdoucího, byl by milionkrát lepší prezident!

Tunelář Babiš a NATO Pavel jsou úplně stejné protičeské Sorosovo zednářské zlo. A lžou, až se jim od huby práší.

Babišův ministr obrany Stropnický (ANO) navrhl v roce 2014 Pavla do funkce předsedy Vojenského výboru NATO. Ministr financí Babiš platil Pavlovi veškeré náklady ve funkci, šokujících 90 milionů korun ročně!

V roce 2018 Babiš prosadil vyslání Armády ČR do Pobaltí na hranice Ruska, jsou tam dodnes.

Od roku 2014 Babiš válčil na Donbase a v Sýrii. Babišovi ministři obrany tam dodávali zbraně.

Babiš premiér se snažil vyhlásit válku Rusku: novičok 2018, ricin 2020 a v dubnu 2021 Babišovo slabomyslné lhaní o Miškinovi a Čepigovi ve Vrběticích.

Ještě se do toho Babiš snažil zatáhnout prezidenta Zemana, že Zeman se s Miškinem a Čepigou setkal při státní návštěvě Tádžikistánu.
Zemanova stopa ve výbuchu ve Vrběticích? Vyšetřování neunikla hradní cesta do Tádžikistánuhttps://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/677999/zemanova-stopa-ve-vybuchu-ve-vrbeticich-vysetrovani-neunikla-hradni-cesta-do-tadzikistanu.html

Babiš vyhostil všechny ruské diplomaty z Prahy, zůstala jen uklízečka.

Kromě toho Babiš ukradl půl republiky a otrávil 7 milionů Čechů injekcemi.

Je vidět, že Babiš a jeho ANO byl od roku 2011 pověřen speciálním úkolem likvidovat Čechy a provokovat Rusko.

Pavel z Moravy
26. 1. 2023 14:56
Odpovědět  Radegast

Sakra, proč tak nehorujete za to, aby voliči nešli volit toho zelenáče. Proč tu nepropíráte jeho kádrový profil? O Babišovi my víme co je zač, to zde nemusíte zdůrazňovat, ale spíše se mi zdá, že vás někdo pověřil úkolem odblokovat voliče Babiše. Já sice nevolím, ale tato vaše aktivita svědčí o tom, že vás někdo asi požádal ať uděláte rozruch mezi voliči Babišáka. Já vím jak se vyjadřuje směrem k Rusku, jeho účast na kauze Vrbětice a neodpustitelný tlak v případě očkovacího teroru. My se ženou mu nejsme schopni odpustit, takže nevolíme, ale nechte rozhodnutí na lidech zdejšího pokecu jestli oni odpustí nebo ne. V jedné věci mají pravdu, zdá se, že s jenerálem se do případné války půjde, u Babišáka to je nejisté. Holt zabejčence a vlastence Klause, ať byl jaký byl tady nemáme. Ten by si s nimi vytřel, jak s našimi škůdci tak z celou zdebilizovanou EU.

Chjo
26. 1. 2023 17:02
Odpovědět  Radegast

To je fakt házení hrachu na zeď. Oni to nepřijmou. Chytají se stébla. Realita je pro ně tak hrozná že jim to brání v jakékoli akci. Oni jsou v šoku. Mám tušení že jim už nemůžem pomoct. I když to vyhraje ten nato dement zase si najdou důvod proč nic nedělat. Nějaké stéblo. Míní dobře ale tohle nám nepomůže jen nás stahují sebou.

27. 1. 2023 11:35
Odpovědět  Radegast

Máš to marný trolldo. Jsi až moc kavárensky průhlednej.

TTT
27. 1. 2023 00:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen jedna připomínka. Autor tvrdí, že lobbista Kolář, vodící Pavla, je ten, “který boural v Praze sochu maršála Koněva”. NENÍ TO PRAVDA!!! jEDNA SE O DVĚ POSTAVY, lobbísta Kolář je otec a bourač sochy Koněva je syn lobbisty Koláře. Jinak díky.