Ruská vakcína proti Sputniku V se po odstranění bariér konečně rozhodla schválit WHO, říká ministr zdravotnictví

Ruská vakcína proti Sputniku V Covid-19 má být schválena WHO poté, co ministr zdravotnictví řekl, že po setkání s šéfem agentury OSN zbývá dokončit jen „drobné administrativní postupy“.

Všechny nevyřešené otázky, které sužovaly proces schvalování registrace, byly vyřešeny mezi Moskvou a Světovou zdravotnickou organizací (WHO), řekl v sobotu agentuře TASS ministr zdravotnictví Michail Murashko.

“Postoj Ruska k propagaci a registraci ruské vakcíny Sputnik V byl vyslyšen.”Nyní jsme úplně vyřešili všechny problémy, “ řekl Murashko.

K dnešnímu dni byly všechny zábrany odstraněny. Proto dnes nevidíme žádné překážky pro další práci. A to nám potvrdil generální ředitel WHO.

Do dokončení schvalovacího procesu zbývají jen drobné administrativní postupy, dodal Murashko s tím, že společnost podávající žádost je připravena „podepsat spoustu dokumentů [a] předložit řadu dalších dokumentů“.

Ruský ministr zdravotnictví se v pátek v Ženevě setkal s generálním ředitelem WHO Tedrosem Adhanomem Ghebreyesem, aby diskutovali o různých otázkách souvisejících s globálním zdravím. Šéf WHO popsal setkání jako „konstruktivní“ a poděkoval Rusku za jeho „silné vedení“ v boji proti tuberkulóze a nepřenosným chorobám (NCD).

První registrovaná vakcína proti Covid-19 na světě, Sputnik V, se dostala do potíží, když dostala od WHO zelenou. Schvalovací proces se táhne už měsíce a hlídací pes OSN vysílá smíšené signály o postupu.

V polovině září zástupce ředitele Panamerické zdravotnické organizace, regionální sekce WHO sloužící Americe, Jarbas Barbosa, uvedl, že schvalovací proces byl „pozastaven“ úplně. Mluvčí WHO však toto tvrzení zpochybnil a ruským médiím řekl, že situace ohledně schválení Sputniku V zůstala nezměněna a hlídací pes stále čeká na další papírování od výrobců.

Zjevný průlom ve schvalovacím procesu přichází den poté, co ruské zdravotní úřady oznámily dokončení třetí a závěrečné fáze klinických zkoušek Sputniku V. Sledován byl test u více než 23 000 starších pacientů ve věku 50 let a starších a vykazoval „vysoký profil bezpečnosti a účinnosti “, uvedl ve čtvrtek Murahsko. Očekává se, že brzy bude zveřejněna úplná zpráva o pokusech.
https://bit.ly/3is4Q8n

sdíletj na

4.3 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ZRX1200
4. 10. 2021 21:39

Chtělo by to trochu doladit, co proti čemu, kdo koho a bude to dokonalé. Jinak doufám, že ji schválí a snad ji povolí ti naši zmetci i u nás. Sice asi proti tzv. koroně nepomůže, ale hlavně neuškodí a účel splní, a to je myslím hlavní úkol Sputniku.

BB Rad
4. 10. 2021 22:30

Klika okolo Pfitzer , Modena ,Darczaka , Fauciho & spol. se budou snažit do roztrhání těla aby zabránili registraci Sputniku V . Jen doufám , že parchanti neuspějí

Ichbin
4. 10. 2021 23:31

Já se nenechám naočkovat ničím jiným než Sputnikem V, i kdyby se všechna havloidní prasata posrala v jeden okamžik najednou.

Lasičák
5. 10. 2021 13:16

A co ten přepis ministrova jména? Kde je nějaká národní hrdost?