historienezařazené

2 tisíce dronů vyletělo do nebe nad Petrohradem na počest 75. výročí Vítězství

Barevná dronová show na večerní obloze Leningradu. Byl překonán světový rekord v kategorii „největší počet bezpilotních letounů současně ve vzduchu“ se skóre 2 198.

3. září se v Petrohradě uskutečnilo neobvyklé světelné představení:
do vzduchu se současně vzneslo 2 198 dronů, které zobrazovaly živé obrazy na noční obloze nad Něvou.

Na památku Vítězství nad fašismem došlo k rozsáhlé akci. Barevnou přehlídku uspořádal Geoscan s podporou Výkonného ředitelství Roku paměti a slávy.

2198 dronů současně vzlétlo na oblohu a začaly vyobrazovat různé postavy, které odráží výkon sovětských vojáků během Velké vlastenecké války. 

Druhá světová válka skončila 3. září 1945. Rudá armáda rozhodujícím způsobem přispěla k vítězství. 
Po porážce nacistického Německa mířila sovětská vojska na Dálný východ a rychlostí blesku porazila japonskou armádu Kuantung. Operace se zúčastnilo více než 1,5 milionu vojáků Rudé armády.

Dekretem prezidenta Vladimira Putina byl rok 2020 prohlášen za Rok paměti a slávy. 

Technickému vedoucímu tohoto projektu je 27 let. Celý tým je absolventem ruských univerzit. Rozhodli se ukázat úroveň domácí školy programování: elektronický mozek každého zařízení ukládá vlastní osobní trasu a satelitní navigace pomáhá předcházet kolizím.

Hrdinství sovětského lidu by si měla pamatovat budoucí generace – proto je nutné vštípit mladým lidem a dětem zájem o ruské dějiny. A použití moderních technologií a formátů tomu může dát určitý impuls.

A taková kombinace kreativity a paměti na Velkou válku ukázala vynikající výsledek. Každá generace má svůj vlastní způsob svědectví vděčné vzpomínky potomků. Je důležité, aby existovala paměť a zde byla zobrazena tak překrásným, technicky obtížným, živým a nezapomenutelným způsobem.

Výborně! Vaši dědečkové by to rádi viděli a za taková vnoučata a pravnoučata by se nestyděli.

sdílet na