14 afrických zemí musí Francii platit daň z kolonizace ve prospěch otroctví a kolonizace

 #7. Povinnost francouzštiny jako úředního jazyka a vyučování francouzského jazyka 

Oui, Monsieur. Vous devez parlez français, la langue de Molière!

Byla vytvořena organizace pro rozšiřování francouzského jazyka a kultury s několika satelity a pobočkami, na kterou odhlíží Francouzské Ministerstvo zahraničí.

Jak je uvedeno v tomto článku, pokud je francouzština jediným jazykem, kterým mluvíte, máte přístup jen k 4% vědomostí lidstva a myšlenek. Je to velice omezující

#8. Povinnost použít francouzské kolonizační peníze FCFA

Pro Francii je to opravdovou dojnou krávou, Francie ale není připravena se přesunout ze svého systému, který ji dává 500 miliard dolarů z Afriky.

Během zavedení Eura v Evropě další evropské země odhalily francouzské vykořisťovací schéma. Zvláště nordické státy neúspěšně apelovaly, aby se Francie tohoto systému vzdala.

#9. Povinnost poslat Francii každoroční zprávu o zůstatku a rezervách

Bez zprávy nebudou peníze.

Ministr centrálních bank bývalých kolonií a ministr pololetních schůzí ministrů financí bývalých kolonií je zastoupen Francouzskou centrální bankou nebo Ministerstvem financí.

#10. Zřeknutí se vstupu do vojenské aliance s jakoukoliv další zemí není možné, pokud to Francie nepovolí

Africké země mají všeobecně menší vojenské aliance. Většina zemí má jedině vojenské aliance se svými bývalými kolonizátory!

V případě bývalých francouzských kolonií to funguje tak, že jim Francie zakazuje žádat další vojenskou alianci mimo tu nabídnutou.

#11. Povinnost se spojit s Francií v případě války nebo globální krize

Přes jeden milion afrických vojáků bojovalo proti nacismu během druhé světové války.

Jejich pomoc je často ignorována nebo zlehčována, když se ale zamyslíte, v roce 1940 trvalo Německu 6 týdnů Francii porazit. Francie věděla, že Afričané budou v budoucnu pro boj „Grandeur de la France” užiteční.

Ve vztahu Francie k Africe je něco skoro psychotického

Francie je vážně závislá na plundrování a vykořisťování Afriky už od dob otroctví. Pak je tu ten úplný nedostatek kreativity a představivosti francouzské elity myslet daleko za minulost a tradici.

Francie má 2 instituce, které totálně uvízly v minulosti, jsou obývané paranoidními a psychopatickými „haut fonctionnaires,” kteří šíří strach apokalypsy, pokud se Francie změní, a jejichž ideologická reference pochází z romantismu 19.století: jsou nimi ministr financí a rozpočtu a ministr zahraničí.

Tyto dvě instituce jsou nejen hrozbou pro Afriku, ale i pro samotné Francouze.

Je to na nás Afričanech se osvobodit bez žádosti o povolení, protože stále nemohu pochopit například to, jak 450 vojáků v Pobřeží slonoviny může ovládat populaci 20 milionů lidí?!

Hned první reakce lidí, když se dozví o francouzské dani z kolonizace, je: „Od kdy?”

Pro porovnání, Francie nechala v letech 1804-1947 (skoro jeden a půl století) Haiti zaplatit 21 miliard dolarů za ztráty způsobené francouzským obchodníkům s otroky kvůli zrušení otroctví a osvobození Haiťanů.

Africké země platí daň z kolonizace 50 let, takže si myslím, že do jednoho století to nemusí dojít!

https://bit.ly/2JKGFQ7

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
14. 7. 2019 21:16

To je hodně dobrý článek. Jenom by se nemělo zapomínat na to, že plundrování a vykořisťování Afriky (nejen) je v zájmu přežití celého západního světa, nejenom Francie. Dělají to od nepaměti, celý jejich blahobyt a vyspělost stojí na vysávání zdrojů jiných zemí. Zdroji myslím nejen nerostné bohatství, ale také lidské zdroje, mozky,…