Nezařazené

“Země svobodných” už není

© AFP 2023 / CHARLY TRIBALLEAU Socha svobody v New Yorku. Archivní foto 

Dmitrij Kosyrev

Přesně před týdnem jsme  diskutovali o fenoménu amerického života – o diskuzi, která se tam strhla o tom, jak se Donald Trump dostane k moci a pak nastolí diktaturu s další tyranií. A jen v následujících dnech se v této oblasti událo mnoho nového a zajímavého.

Za prvé: vlna názorů se změnila v tsunami, objevil se dokonce nový žánr – debriefing, publikace s  odkazy vysvětlujícími veřejnosti vše o předchozích publikacích na toto téma (kdo co řekl). Za druhé:  do rozhovoru se zapojili i Donald Trump a  Joe Biden – ten druhý se při zmínce o Trumpově diktatuře pokřižoval. 

Za třetí: jako devátá vlna (nejsilnější, zvláštní vlna – obrazný popis) se derou prohlášení o tom, že ve Spojených státech je dlouhodobě diktatura. Vyzkoušejte anglické vyhledávače na dotaz „USA tyranie, diktatura“, uvidíte nejen blogy, ale téměř všechny slušné a neslušné publikace, které se k tomuto tématu vyjádřily. To znamená, že by bylo lepší, kdyby demokraté tento rozhovor vůbec nezačali. 

A pak je tu fenomén – dvě publikace od známých autorů, které se téměř do slova opakují a vyšly téměř ve stejný den. To znamená, že nevěděli, že se tak sejdou. Jeden píše pro The American Conservative,  druhý pro The Epoch Times. A oba píší ne zcela a nejen o politickém systému, ale spíše o tom, co je pod ním. 

Někdo by si mohl myslet, že tyran a diktátor je člověk, který se zmocnil nejvyšší moci a terorizuje nejrůznější politické kruhy a instituce. Ale naši dva autoři – ti mluví o něčem jiném, o běžném životě všech, nejen senátorů nebo publicistů. 

Seznam diagnóz je obrovský. Stalo se normou, že vás prohledají, vaše výpovědi cenzurují, násilně očkují, na neurčito zamknou doma, kamery a další sledovací systémy si všimnou i těch, kteří podezřele „sklopí oči“. Loni policie vnikla do 50 tisíc domů s berany a páčidly z toho či onoho podezření. Země má 5200 jen federálních článků trestního zákoníku, o 36 procent více než v 90. letech. Ročně je zatčeno deset milionů (to neznamená, že všichni byli odsouzeni – pozn.překl.) a vězeňská populace od 80. let vzrostla o 500 procent – světový rekord. 

To je jen o té „policejní“ části a výčet by mohl pokračovat, přinejmenším o učitelích, kteří jsou mimo veškerou kontrolu a rodiče jsou zbaveni sebemenšího práva ovlivňovat to, co se jejich dětem ve škole říká. Nebo o kultuře bojkotů všech a všeho – z jakéhokoli důvodu. 

Nejdůležitější zde není to, že se tento nesnesitelný život v USA odehrává, ale to, že s ním souhlasí obrovské masy lidí a jsou zděšeny tím, co jiná část populace nazývá svobodou. A takoví lidé budou volit demokratického kandidáta, nebo dokonce Joea Bidena – to uvidíme již brzy. 

Tady v jednom ze dvou článků vyčnívá jeden údaj: asi 100 milionů lidí v USA žije z dávek a moc nepracuje (z 335 milionů obyvatel). Jsou to ti, kteří jsou spokojeni s tyranií, nebo ne? Nebo: asi třetina dotázaných mladých Američanů souhlasí s tím, že policejní kamery a další externí sledovací kamery by měly být instalovány uvnitř jejich domů a bytů, což údajně snižuje míru domácího násilí a zvyšuje jejich bezpečnost. 

Ve skutečnosti vedeme velmi užitečný rozhovor o tom, co je normální země a co je diktatura. Zjevně jde o to, že tyranie je extrémní násilí ze strany menšiny nad vůlí většiny populace, a bez toho je to jen převrat na vrcholu. Taková tyranie je každopádně dočasná: nahoře jste něco převrátili a pak bez masové podpory nebo alespoň tichého přijetí dlouho nevydržíte. 

Ale co ve Spojených státech, kde je populace po desetiletí rozdělena v doslova všech otázkách přibližně napůl? To znamená, že pro některé Trump „přišel dát svobodu“ a pro jiné je tato svoboda úplnou noční můrou? A to jsme ještě nezačali mluvit o tom, jak vypadá každodenní život například v  Německu a jak se tam vedle sebe cítí různé části populace. 

Připomeňme, že liberální ideologové běžně nazývají téměř všechny země „světové většiny“ přinejmenším autokraciemi. Ale v rámci této většiny, včetně  Ruska, existuje v klíčových otázkách národní shoda nejméně 70 procent. A hlavním problémem zemí západní civilizace je, že neexistuje takový konsenzus. Proto křičí o své vlastní rodné tyranii – tyranii jedné obrovské části lidí nad druhou. 

https://ria.ru/20231216/ssha-1916104181.html

Překlad Peter 008

sdíletj na

19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nadia369
29. 12. 2023 00:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Tyto zapadni vladni rezimy vedi,ze musi stvat lidi jednoho proti druhemu. To je jejich jedina moznost jak se udrzet u moci.Vsechny dosazene vlady toto maji za ukol. V chaosu si spousta lidi nesrovna myslenky a jedna jen na zaklade emoci. Pokud se lidi prestanou napadat mezi sebou, je realna moznost ze zameri svou nespokojenost tim spravnym smerem. A to na ty, kteri tuto jejich mizerii zpusobili. To by byl jejich rychly a neslavny konec. Proto se umele vyvolava strach,z viru, valky, nedostatku atd.. hlavne zamerit pozornost lidi daleko od tech skutecnych darebaku.

Aragonit
29. 12. 2023 00:50
Odpovědět  Nadia369

Napriek tomu sú darebáci stále na očiach len ich všetci nevidia ako darebákov vďaka výplachu mozgou masovokomunikačným prostriedkom ktoré tí darebáci vlastnia….. Na Slovensku sa nám podarilo túto masovú hypnózu prelomiť. Dúfajme že sa to chytí ako požiar všade a veľmi rýchlo
https://aragonit11.blogspot.com/2023/12/xvi.html

Pedro
29. 12. 2023 04:36
Odpovědět  Aragonit

Mozgov!!!!!

Jaro Jaroslav
29. 12. 2023 10:20
Odpovědět  Aragonit

No neviem či voľby vyhrali Slovensky vlastenci, lebo dezoláti z liberalneho hnojiska su tam dobre zakorenení, a zda sa že Fico je stále v ” opozícii”…Oni i nadalej šíria zlobu a chaos, kopú do nas kde sa da…A Fico robí malo aby sa ich zbavil! Takže chaos bude pokračovat aj v SR ešte neaký čas…Jedine Matúš Šutaj-Eštok bol a je motivovany, zbytok su apologisti a plat poberajúci ” úzadníci” v úzadí…

josef
29. 12. 2023 08:51
Odpovědět  Nadia369

Co je největším nepřítelem vládních režimů ? Vzdělání !!!

Lékořice
29. 12. 2023 10:58
Odpovědět  josef

Ano vzdělání, ale musí být kvalitní. Ne postavené na principu vymývání mozků.

Honzas
29. 12. 2023 14:42
Odpovědět  Nadia369

Je to vice nez jednoduche. Mesina musi ovladnout svet a zdroje planety proto pomalu a jiste musi ziskat totalni kontrolu. Ostatni jsou jenom keci. 90% lidi jim to zere.

29. 12. 2023 07:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Náš problém začal před 100lety…to jsme díky Chazarům špatně uhnuli…
Problém začal,když zvítězil směr Edison,Westinghouse,Marconi…
Nad směrem Tesla,Ed li Skalnin…
Náš problém je do morku zfalšovaná věda…
A záměrné potlačování pravdy ze strany všemožných církví a zájmových skupin…
To všechno ostatní už je jen důsledek toho že Planetě vládne někdo hodně zlí…
A jak nedávno chytře poznamenal Musk…nejspíš to není vůbec člověk…
Trvalo mu to chvilku déle…ale nakonec i Muskovy začíná pomalu docházet,jak se věci mají.
A že naše historie…není a nikdy nebyla,naše…
Od začátku dodnes jí píše/překrucuje někdo uplně jiný…

Přemek
29. 12. 2023 11:55
Odpovědět  Veny232

Podepisuji. Bezduchý materialismus je tak snadný k ovládání…

Pravdomluvny
29. 12. 2023 08:00
Ohodnotit příspěvek :
     

A kdy uSSa byla země svobodných……???

Pijack
29. 12. 2023 09:24
Odpovědět  Pravdomluvny

Chudí lidé začali utíkat na západ za svobodou, protože v Evropě té doby svoboda neexistovala. To je fakt. No a za těmi lidmi utíkali i zločinci, převážně pronásledovaní dvorem a korunou – Britskou, Španělskou, Francouzskou atd… Ti zločinci tvořili mafii a začali vykořisťovat prakticky ihned to chudé obyvatelstvo. Vraždění indiánské populace, otroctví… to byl počátek. A když se Židé rozhodli tuhle formu zločinu uzákonit, tak založili Unii, tedy USA. Válka severu proti jihu nebylo nic jiného, než zabíjet všechny, kteří se nechtěli židům podrobit. Žádná svoboda ani potom nepřišla. Pouze iluze o americkém snu. Přeskočím 250 let – svět zjistil, že bohatství vlivných a bohatých rodin, které se vždy podílely na vládnutí, nevzniklo z poctivé práce, ale jen a jen ze zločinu – na vlastním obyvatelstvu !!! Když se nějaký magnát rozhodl zabrat území, jednoduše (se schválením soudu) vyvraždil obyvatelstvo. To bylo celkem běžné a ti chudáci, co emigrovali, neměli šanci na odvolání. Dál to nemá smysl rozebírat, protože to u nich funguje dodnes. Jen s tím rozdílem, že Evropské elity tehdy politické a vojenské vůdce USA pronásledovaly a dnes se s těmi mafiemi spojily.

Albi
29. 12. 2023 11:05
Odpovědět  Pravdomluvny

Je jí dodnes – tak svobodná, že se v ní (údajně) mohl stát prezidentem i pouliční čistič bot.
Jen není známo, který US prezident tím čističem bot býval.
Což ale není důvod, abychom takovou “svobodnou” zemi neobdivovali, přece by nám tak nelhali. :-).

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaro Jaroslav
29. 12. 2023 10:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Žil som tam 22 rokov,(82-2004 ), ešte za ako-tak normalneho stavu, hoci som videl sionistov pri moci, ako ju zneužívali vojnami, a ako su tamojší hlúpy,pologramotní gójovia rozdeleny do zaujmovych skupiniek, a spokojni, pokiaľ mali akú-takú pracu.Vacsina tvrdila v praci ” že nenavidia svoju pracu, no plati im účty”…Pochopil som rýchlo ze v takej krajine nechcem žiť, ani keby padali holuby z nebies…A tak im treba, prajem im krutu obciansku vojnu a urobiť miesto pre Číňanov, lebo oni budú kolonizovat Ameriku!

Jaro Jaroslav
29. 12. 2023 10:15
Odpovědět  Jaro Jaroslav

V roku 2026 ma byt USrael 250 ročné imperium na hlinených nohach…Verím že v 2026 uz budu v krutej Občianskej vojne! Tam to speje, a tak to tam chcú sionisticky globalisti z Deep State u moci! A je to Chod a Cesta Nebies, precesia, ktora ich zbavi moci a posle do veku tmy a 600 rocneho úpadku!

Jaro Jaroslav
29. 12. 2023 10:23
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Kedysi za komunistov sme tvrdili že Rusi ” su najhlupejší ludia na Zemi”…Potom co som spoznal američanov, tak viem že americania su najsprostejší narod na svete s nulovym vzdelanim! A po stretavkach aj s Rusmi som zmenil nazor, viem ze su na tom daleko lepsie ako sme o nich doma placali po 68.roku, lebo sme boli my hlupy a nevedeli ze nás okupovali Ukrajinci a nie Rusi!!!

anonym
29. 12. 2023 19:25
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Vsecko jste to pekne napsal, a na konci jste to podelal.

“tak viem že americania su najsprostejší narod na svete s nulovym vzdelanim”

To je predsudek a nesmysl. Ti mocipani, co mezi nami neustale rozdmychavaji svar, vas urcite pochvali.

Administrátor
P.A.Semi
1. 1. 2024 03:06
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Precese je pro celou planetu stejná, a tvrdit, že ukazuje na tu nebo jinou zemi nebo kontinent, je podvod a lež…

A pomalu se posouvá… kromě toho, jestli jarní nebo podzimní bod ukazuje na nějaké hvězdy, to nic neudává o konkrétních rocích, to je opět podvod a lež tvrdit, že zrovna 2025 nebo 2026 nějak vyplývá z “precese”…

πα½

Přemek
29. 12. 2023 11:48
Ohodnotit příspěvek :
     

Hodně hloupé. Normálně myslící člověk ví, že on patří mezi většinu více či méně tyranizovanou vrchností a jejími služebníky

Miro 2
30. 12. 2023 13:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě před 20 roky bych si nikdy nemyslel, že k tomu může dojít, ale brzy můžeme být svědky toho, že jak bude postupně slábnout USA ve světě jejich moc, dojde tam k občanské válce. Budou to nespokojení se systémem USA proti spokojeným.