USA se snaží ‚zakrýt‘ sabotážní roli Nord Streamu

USA se snaží ‚zakrýt‘ sabotážní roli Nord Streamu – Seymour Hersh
CIA bylo řečeno, aby poskytla médiím alternativní příběh o zničení ropovodu, tvrdí veteránský novinář.


Seymour Hersh, držitel Pulitzerovy ceny, tvrdil, že USA úmyslně poskytly médiím nepravdivé příběhy, aby zakryly podíl Washingtonu na zničení ruského plynovodu Nord Stream 2.

Ve středečním příspěvku na svém blogu Substack tento veteránský reportér tvrdí, že CIA byla pověřena přípravou krycího příběhu – ve spolupráci s Berinovou zpravodajskou službou BND – aby poskytla americkému a německému tisku „alternativní verzi“ Nord Stream 2. výbuchy.

„Podle slov zpravodajské komunity měla agentura ‚pulsovat systém‘ ve snaze vyvrátit tvrzení, že Biden nařídil zničení ropovodu,“ napsal Hersh s odkazem na anonymní zdroj s přístupem k diplomatickým zpravodajským informacím.

Poznamenal, že CIA splnila svůj úkol a s pomocí Německa uveřejnila příběhy do New York Times a německého týdeníku Die Zeit. Ty odkazovaly na údajnou „ad hoc operaci ‚nezaúčtovanou‘“ prováděnou „proukrajinskou skupinou“, která údajně používala luxusní plachetnici k umístění výbušnin na potrubí Nord Stream.


„Byl to totální výmysl americké zpravodajské služby, který byl předán Němcům a jehož cílem bylo zdiskreditovat váš příběh,“ řekl Hershovi údajně zdroji z americké zpravodajské komunity.

„Dezinformační profesionálové uvnitř CIA chápou, že propagandistický gambit může fungovat pouze tehdy, pokud ti, kteří přijímají, zoufale touží po příběhu, který může zmenšit nebo vytěsnit nechtěnou pravdu. A pravdou je, že prezident Joe Biden povolil zničení ropovodů,“ dodal.

V únoru Hersh zveřejnil bombovou zprávu o výbuchu plynovodu Nord Stream 1 a 2 z loňského září a obvinil Washington z organizování útoku. Bílý dům odpovědnost odmítl. Minulý týden několik západních médií tvrdilo, že viníci mohli být spojeni s Ukrajinou. Moskva tyto zprávy odmítla jako „koordinovanou mediální podvodnou kampaň“.

Dánské námořnictvo přítomné poblíž Nord Stream 2

Dánské námořnictvo přítomné poblíž Nord Stream 2 – napsala média


Loď používaná vojenskými potápěči byla spatřena poblíž sabotovaného potrubí poté, co objevili záhadný předmět, informuje národní deník

FOTOGRAFIE: Potápěčská loď Soloven (Lachtan). ©  Dánské ozbrojené síly

FOTOGRAFIE: Královské dánské námořnictvo pravděpodobně provádí potápěčskou operaci na východ od ostrova Bornholm, nedaleko plynovodu Nord Stream 2 poškozeného výbuchem. Noviny Berlingske v úterý uvedly, že tam bylo spatřeno hlídkové plavidlo třídy Flyvefisken používané vojenskými potápěči spolu s dalšími dvěma vojenskými loděmi. Dánská armáda potvrdila svou přítomnost východně od Bornholmu, ale nebude komentovat misi lodí, řekl Berlingske.

Minulý týden dánský ministr zahraničí Lars Rasmussen oznámil, že jeho vláda může potvrdit zprávu ruského plynárenského gigantu Gazprom, provozovatele podmořského plynovodu, o podivném předmětu nalezeném poblíž Nord Stream 2.

Společnost zaslala snímky předmětu dánským úřadům, zatímco ruská vláda provedla formální šetření prostřednictvím svého velvyslanectví, uvedl ministr. Kodaň bere tento objev vážně a bude ho dále zkoumat, slíbil tehdy Rasmussen.

O předmětu se minulý týden zmínil ruský prezident Vladimir Putin v televizním rozhovoru. Řekl, že to bylo nalezeno během průzkumu Gazpromu asi 30 kilometrů od místa, kde bylo potrubí proraženo. Zařízením může být anténa používaná k dálkovému odpalování nálože, řekl prezident s odkazem na odborníky.


Moskva požádala o povolení k dalšímu průzkumu, dodal Putin, nezbytné, protože předmět se nachází v dánské exkluzivní zóně. Rusko by mohlo zorganizovat misi „sama o sobě, společně s [Dány], nebo ještě lépe s mezinárodní skupinou expertů na výbušniny, kteří jsou vycvičeni pro práci v takové hloubce.

Rasmussen řekl, že takové povolení nebude uděleno, což vyvolalo pokárání ze strany ruského ministerstva zahraničí.

Sabotáž dvou ropovodů Nord Stream, které většinou vedou vedle sebe, ale trochu se odklánějí poblíž Bornholmu, zahrnovala výbuchy na dvou různých obecných místech, jedno v dánských vodách a druhé ve švédské zóně. Tři ze čtyř strun tvořících klíčové energetické spoje byly přerušeny.

Podle zprávy zkušeného investigativního novináře Seymoura Hershe operaci nařídil americký prezident Joe Biden, přičemž vznesl obvinění armády USA a Norska. Oba národy jakoukoli odpovědnost odmítly.

sdíletj na

4.8 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
22. 3. 2023 20:06

Treba už iba dúfať, že pravda nakoniec zvíťazí. Verím, že tento teroristický útok bude nakoniec vyšetrený a vinníci budú musieť niesť plnú zodpovednosť. Toto už hraničí zo štátnym terorizmom. Lebo ako vieme, takúto operáciu nedokážu uskutočniť civilné osoby. Nemajú k tomu vybavenie a ani potrebné prostriedky a výcvik. A tiež vieme ako kto bránil výstavbe Nord Stream II. Tak isto vieme kto aké vyhlásenia dával. Tak, že indície tu sú a tie poukazujú na potencionálneho páchateľa tohto ohavného teroristického útoku.

Milan ze Zahrady Čech
22. 3. 2023 22:29
Odpovědět  aamater

Při vší úctě nehraničí – to JE státní terorismus!
Byl odstřel plynovodu namířen proti civilnímu obyvatelstvu; resp. odsr-ává to především civilní obyvatelstvo? Bezesporu. Takže svým dopadem terorismus.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
22. 3. 2023 20:59

EU a zde SPOLU teď když je znám viník tohoto teroristického činu jistě na USA dá tvrdé sankce. Pokud ne, jde o podporu terorismu.

Administrátor
P.A.Semi
22. 3. 2023 22:15
Odpovědět  Aleš

Nebyl to “terorismus”, ale “sabotáž” nebo “diverzní akce”, a je v tom rozdíl…
Terorismus jsou akce namířené proti civilnímu obyvatelstvu, anglické slovo “terror” znamená česky “hrůza”… Tady při tom žádný civilista nezahynul ani nebyl zraněn, byla to “hospodářská sabotáž”, významně poškozující hospodářství…

Ale třeba když před pár dny Rusové rozstříleli Český raketomet v Avdějevce – ten zrovna tam sloužil jedině na ostřelování civilního obyvatelstva Doněcku a byl tam naprosto a jedině jako teroristický nástroj, a Česká vláda se tou dodávkou raketometu do Avdějevky dopustila zločinu “podpora terorismu”, porušili tím zákon 253/2008 a nějaké Evropské směrnice…

http://www.infokuryr.cz/n/2023/03/19/rusky-sebevrazedny-dron-lancet-znicil-cesky-salvovy-raketomet-rm-70-vampire-u-donecka/

πα½

Velitel
23. 3. 2023 06:53
Odpovědět  P.A.Semi

Plácáte kraviny .

  1. Utok na plynovody byl jednoznačným terorismem, dokonce šlo o taxativně uvedený příklad terorismu viz , Mezinárodní úmluva o potlačování teroristických bombových útoků, kterou podepsala jak ČR tak SRN a USA o Norsku nemluvě. V té se jednoznačně praví, zločinu terorismu se dopustí ten, kdo sestrojí, umístí nebo odpálí, (stačí jedno z toho) zařízení za učelem zničení nebo poškození … rařízení energetické infrastruktury … za účelem … značných ekonomických ztrát.
  2. Naproti tomu dodávka zbraní jakékoliv zemi, která je členem OSN a nejsou na ní uvaleny sankce OSN pro ddávky zbraní není podporo terorismu at se třeba stavíte na hlavu. Důvod, celé mezinárodní právo stojí na předpokldnu, že stát jakožto suverénní subjekt mezinárodního práva, tedy i konečný uživatel zbraní je nositeem všech práv ve smyslu mezinárdního práva a tudiž i tím kdo je důvěryhodným odběratelem zbrani,
Administrátor
P.A.Semi
23. 3. 2023 17:58
Odpovědět  Velitel

Ty zbraně třeba v Avdějevce jsou jednoznačně používány ke státnímu terorismu proti civilnímu obyvatelstvu Donbasu
https://www.zakony.cz/zakony/2008/201/zakon-253-2008-Sb-SB2008253
Viz zákon 253/2008 §6 h
“klientem nebo skutečným majitelem je osoba ze státu, který nedostatečně nebo vůbec neuplatňuje opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu”

Což se přesně vztahuje na Ukrajinu…

§25
“Úvěrová nebo finanční instituce nesmí vstoupit do korespondenčního vztahu se zahraniční úvěrovou, finanční nebo obdobnou institucí”
“c) která neuplatňuje opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu alespoň rovnocenná požadavkům práva Evropské unie[1],”

§3 – je otázka, jestli je “salvový raketomet” zbraň hromadného ničení?
“Financováním šíření zbraní hromadného ničení se rozumí shromažďování nebo poskytnutí peněžních prostředků nebo jiného majetku s vědomím, že bude, byť i jen zčásti, použit šiřitelem zbraní hromadného ničení nebo bude použit na podporu šíření takových zbraní v rozporu s požadavky mezinárodního práva”

Administrátor
P.A.Semi
23. 3. 2023 18:03
Odpovědět  P.A.Semi

A ten náš zákon se odvolává zřejmě na tuhle směrnici EU:
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32002F0475:CS:HTML
Rámcové rozhodnutí Rady o boji proti terorismu

V hlavičce je sice bod 11:
“(11) Toto rámcové rozhodnutí se nevztahuje na činnosti ozbrojených sil při ozbrojených konfliktech ve smyslu mezinárodního humanitárního práva, jež se řídí tímto právem, ani na činnosti ozbrojených sil při výkonu úředních povinností, pokud se na ně vztahují pravidla mezinárodního práva,”

Jenže konflikt na Ukrajině se zejména ze strany Ukrajiny neřídí mezinárodním humanitárním právem a je to obecně známo…

—–

A ovšem máte pravdu, že tam je i
“1.d) způsobení rozsáhlého poškození vládních nebo veřejných zařízení, dopravního systému, infrastruktury, včetně informačního systému, pevné plošiny na kontinentálním šelfu, veřejného místa nebo soukromého majetku, které může ohrozit lidské životy nebo vyústit ve značné hospodářské ztráty

takže na poškození Nord Stream se to také vztahuje…

πα½

Boomer
23. 3. 2023 19:45
Odpovědět  P.A.Semi

..pánové, tohle bude možné definitivně vyřešit až v šest večer po válce U kalicha na Bojišti.

zdena
22. 3. 2023 21:11

Je zajímavé sledovat tu zbabělost ušáků, když to vypadá, že by jim někdo mohl zakroutit uchem, jak malým klukům, co rozbili okno prakem. A už to sváději na kamarády… já ne, to on…. to je tak ubohé a nedůstojné, že to prostě nelze pochopit…. A oni se považují za vládce světa…. tomu už se nedá ani smát….

skarabeus
22. 3. 2023 21:33

Západní Evropa nikdy neuzná pravdu, protože by museli priznat že celou dobu bojují na špatné straně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Administrátor
P.A.Semi
22. 3. 2023 21:38

Stále se všichni, i tento autor, bojí poznamenat, že Nord Stream byl zničen přesně na Židovský Nový Rok, 3*7 let po 11. září 2001, tedy opět na Šmitah, jako mnoho jiných pohrom předtím…

A že to byl vrchol předem plánované Energetické Loupeže, na kterou dodnes doplácíme cenami všeho včetně potravin, všechno nám “zdanili”…

Seymour Hersh je dobrý, asi dobře ukazuje JAK, a také KDO to vykonal, jen ani on zatím neukazuje PROČ, a KDO to naplánoval…
(a ovšem kdyby to někdo odpálil na Židovský Nový Rok, aby diskreditoval Židy, tak už by s tou diskreditací přišli… oni ji ale naopak použili proto, aby se nikdo neodvážil do toho rýpat…)

(předposlední věta v článku “obvinění vznesly armády USA a Norska” asi měla být “vznesl obvinění armád USA a Norska”??)

πα½