Obavy USA se po 26 letech naplnily: Biden žertem předpověděl přátelství Ruska s Čínou a Íránem


Foto: REUTERS

Sergej Kudrin

Před 26 lety, v roce 1997, tehdejší americký senátor Joe Biden posměšně prohlásil, že pokud chce Rusko vyzvat NATO, mělo by se spřátelit s Čínou nebo Íránem. Dnes, o dvě a půl desetiletí později, dostávají jeho slova zcela nový význam.

Před šestadvaceti lety mu podle Bidena Rusové tehdy řekli, že pokud bude NATO pokračovat v postupu k ruským hranicím, spojí se s Čínou. Tehdejší senátor, nyní prezident Spojených států, reagoval s úšklebkem a “jen stěží zadržoval smích”.

“Hodně štěstí, hoši. Když to nepůjde s Čínou, zkuste to s Íránem,” řekl Biden v roce 1997.

Nyní se Biden pravděpodobně nesměje, protože Rusko a Čína již dlouho plodně spolupracují a v současné geopolitické situaci je Čína jednoznačně na straně Moskvy.

KP.RU již dříve napsal, že po dlouhých jednáních mezi prezidentem Vladimirem Putinem a čínským prezidentem Si Ťin-pchingem v Kremlu 20. a 21. března bylo dosaženo mnoha cenných, strategických dohod.

Čtěte na WWW.KP.RU: https://www.kp.ru/online/news/5194036/ .

Překlad Peter 008

Obavy USA se po 26 letech naplnily: Biden žertem předpověděl přátelství Ruska s Čínou a Íránem


Foto: REUTERS

Sergej Kudrin

sdíletj na

4 6 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
aamater
23. 3. 2023 23:30

Starý dement čo potrebuje pampers, Binden zrejme nikdy nepočul. Daj pozor na to čo si želáš. Tak teraz sa mu to splnilo a je s toho posratý. Ako inak. Už sa nesmeje, že? Dnes je to realita a mohli by začať spolupracovať aj na vojenskej báze. treba aby konečne oznámili svetu vytvorenie nového obranného paktu Medzi Čínou a RF!!! A mali by prijať medzi seba Bielorusko, KĽDR, Irán, Sýriu, Venezuelu, Nikaraguu, Kubu a ak by mal niekto ešte záujem tak po spoločnej dohode aj jeho. Teroristom a fašistom z USA a EU sa treba postaviť!!!

Frank
24. 3. 2023 06:14

Americká hegemonie se hroutí jako domeček z karet a jak se trefně vyjádřila Marija Zacharovová, “jde jim pěna od úst”. A to je tak asi vše, na co se zmůžou. Nebo zase vyhlásí nějaké sankce? Třeba, že nebudou nakupovat od Ruska raketové motory pro své největší rakety a nebudou létat do kosmu? Stále více a více států se osměluje a bude se přidávat na stranu Ruska, protože přestávají mít z amerických zločinců a parazitů strach. Jen my, jako obvykle, jsme se přidali na špatnou stranu a polezeme těm šmejdům do zadků. Kolaborant Pávek už to naznačil na návštěvě v Německu.

Janka
24. 3. 2023 11:52
Odpovědět  Frank

minule som citala, ze Rusi sami oznamili, ze nedodaju motory a teraz sa uz Amici rozculuju, lebo nemaju ich dost nakupenych, asi si mysleli, ze to sa rychlo vyriesi a nedopadlo to podla ich mienky

Jaroslav
24. 3. 2023 13:57
Odpovědět  Janka

Je zaujímavé, že geniálni občania vyvoleného národa USA (američania sú obyvatelia amerického kontinentu) nedokážu vyrobiť rovnaké motory, ako “zaostali” Ivani. A k názvu článku, nie obavy USA sa naplnili, ale napr. “po 26 rokoch sa USA konečne prestalo dariť brániť zblíženiu RF a Číny”. To USA ích rozdelili metódou rozdeľ a panuj. Myslím, že je to i dosledok degradácie US věrchušky, takých Henro Kisingerov ubúda. Nastupuje generácia stratencov (povedané veľmi diplomaticky) a hneď sa to prejevuje.

Jaroslav
24. 3. 2023 14:10
Odpovědět  Janka

No Rusové již před nějakou dobou přerušili také dodávky svých přebytků zbraňového uranu do JúEsEj (jestli již naředěného pro účely energetiky, nebo ne si vygůglite). Předtím prakticky pokrývali potřebu US jaderné energetiky

José
24. 3. 2023 07:22

To je důkaz naprostého idiotství a nekonsistence americké politiky.

Eva
24. 3. 2023 08:24

Budu se opakovat.
Kdo seje vítr, sklízí bouři.

zdena
24. 3. 2023 10:13

Máte v článku chybu – ne tehdejší americký prezident, ale současný. Dále v textu už je senátor, to je O.K: 🙂 a díky za článek 🙂

Gales
24. 3. 2023 11:40

Kolektivní západ čekají zlé časy.Bohužel,díky našim parchantům ve vládě,i nás.Jestli se nepodaří včas tu jidášskou svoloč odstranit,tak u nás bude zítra znamenat hůř než včera.

Jaroslav
24. 3. 2023 14:08
Odpovědět  Gales

Galesi, bohužel jsme se cinkáním klíčemi připojili k tomu “kolektivnímu západu”. A také jsme dopustili k moci bezcharakterní lidi a dnes již dynastie, které komunisti od moci vyhnali- obrazně, metaforicky řečeno něco jako Bendovi, Kroupovi (paní učitelka z Prahy by mohla vyprávět o pravdě a lásce, že jo Kroupo!), Diensbírovi, Štětinovi a další lidi bez morálky. Ne zákon, ale morálka je základem demokracie. A oni morálku neznají a zákony si přizpůsobí, viz úprava penzí, upřednostňování náplav před vlastním obyvatelstvem, příprava války a její následná podpora etc.. Má manželka, když tehdá, v dalekém 1990 viděla co se dere k moci prohlásila, “z jakých děr to vylezlo, oni snad spadli z měsíce”. Život mne přesvědčil, že měla pravdu, tolik zlých, ublížených a mstivých lidí jako mezi bývalými disidenty a emigranty jsem předtím neviděl.

Gales
24. 3. 2023 16:19
Odpovědět  Jaroslav

To máme za trest že jsme nevolili komunisty.

Jaroslav
25. 3. 2023 19:37
Odpovědět  Gales

Galesi, nejdříve by tito měli provést vlastní defenestraci. Znám snad jediného, s. Skálu. Ostatní jsou aparátčíci