KrizeNezařazené

Musk poskytne Starlinku přístup do Gazy.

Musk poskytne Starlinku přístup do Gazy. Generální ředitel SpaceX řekl, že otevře svou satelitní internetovou síť „mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím“

foto: Elon Musk odjíždí z uzavřeného setkání předních technologických ředitelů na Capitol Hill ve Washingtonu DC, 13. září 2023 ©  AP / Jacquelyn Martin
Technologický miliardář Elon Musk řekl, že prostřednictvím své sítě Starlink poskytne satelitní internetový přístup „mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím“ v Gaze. Telefonní a internetové linky v enklávě vypadly po pátečním těžkém izraelském bombardování.

Musk to oznámil v sobotu na X (dříve Twitter) a uvedl, že divize Starlink společnosti SpaceX bude „podporovat konektivitu“ s obléhaným pásem.

V Gaze je zřejmě řada terminálů Starlink, ale v samostatném příspěvku v sobotu Musk uvedl, že žádné z těchto zařízení se nepokusilo komunikovat se satelitní sítí. ‘Není jasné, kdo má pravomoc pro pozemní spojení v Gaze, ale víme, že žádný terminál nepožadoval spojení v této oblasti,’ napsal na X.

Internetové a mobilní služby přestaly v Gaze fungovat v pátek večer po vlně izraelských náletů. Největší telekomunikační operátor v Gaze Paltel oznámil, že jeho infrastruktura byla zcela zničena při bombardování, které předcházelo nasazení izraelských pozemních jednotek do enklávy.


‘Intenzivní bombardování v poslední hodině způsobilo zničení všech zbývajících mezinárodních cest spojujících Gazu s vnějším světem,’ uvedla společnost.

Výpadek způsobil, že zpravodajské organizace a humanitární skupiny se nemohly dostat ke svým pracovníkům, přičemž dětská agentura OSN a Lékaři bez hranic nehlásili žádný kontakt se svými zaměstnanci. RT Arabic také dočasně nemohla kontaktovat své korespondenty a fotografy v Gaze.

Muskovo oznámení je podruhé, co nasadil Starlink do bojové zóny. Krátce po zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině technologický magnát oznámil, že dodá terminály Starlink ukrajinské straně a zaplatí za jejich údržbu. U Kyjeva však upadl v nemilost, když zakázal ukrajinské armádě používat síť k navádění útoků dronů na ruské lodě v Černém moři.

„Kdybych souhlasil s jejich žádostí, pak by se SpaceX výslovně podílela na velkém aktu války a eskalace konfliktu,“ vysvětlil minulý měsíc. Pentagon od té doby oznámil dohodu o pronájmu satelitů Starlink pro vojenské použití.

Izrael hrozí zničením Muskova Starlinku


Elon Musk slíbil, že pomůže humanitárním organizacím zůstat ve spojení uprostřed informačního výpadku v Gaze

SOUBOROVÁ FOTOGRAFIE: Terminál Starlink používaný ukrajinskými silami ©  Lev Radin / Pacific Press / LightRocket prostřednictvím Getty Images
Izraelský ministr komunikací Shlomo Kahri slíbil, že „Izrael použije všechny prostředky, které má k dispozici, aby bojoval“ s plánovaným poskytnutím internetového přístupu Starlink do Gazy generálním ředitelem SpaceX Elonem Muskem.

„Hamas to využije k teroristickým aktivitám,“ tvrdil Kahri v příspěvku na X (dříve Twitter) a dodal, že „o tom není pochyb, my to víme a Musk to ví“.

Technologický miliardář v reakci na to řekl, že „není tak naivní“, vysvětlil, jak by navrhované schéma fungovalo, a zároveň slíbil, že „provede bezpečnostní kontrolu s americkou i izraelskou vládou, než zapne byť jen jediný terminál“.

‘Podle mého příspěvku se žádný terminál Starlink nepokusil připojit z Gazy.’ Pokud tak učiníme, přijmeme mimořádná opatření, abychom potvrdili, že se používá *pouze* z čistě humanitárních důvodů,“ řekl Musk.

Dříve v sobotu Musk řekl, že otevře satelitní síť Starlink „mezinárodně uznávaným humanitárním organizacím“ působícím v Gaze poté, co vlna izraelských náletů přerušila poslední telefonní a internetové spojení enklávy s vnějším světem.


Internetové a mobilní služby přestaly v Gaze fungovat v pátek večer po vlně izraelských náletů. Výpadek způsobil, že zpravodajské organizace a humanitární skupiny se nemohly dostat ke svým pracovníkům, přičemž dětská agentura OSN (UNICEF), Světová zdravotnická organizace, Lékaři bez hranic, Červený kříž a Červený půlměsíc nehlásili žádný kontakt se svými zaměstnanci. RT Arabic také dočasně nemohla kontaktovat své korespondenty a fotografy v Gaze.

Muskův plán by znamenal podruhé, kdy nasadil Starlink do bojové zóny. Krátce po zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině dodal technologický magnát Kyjevu terminály Starlink. Upadl však v nemilost, když zakázal ukrajinské armádě používat síť k navádění dronových útoků na ruské lodě v Černém moři.
http://6b.cz/q6t5

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
29. 10. 2023 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Mask. Kromě jiného má v sobě velké vnitřní “dilema”. Jeho babička je prý původem z Ruska, ale jinak je to “typický” Američan … Zdá se, že ruské kořeny m,u umožňují “koukat někam do budoucna” a mylet malinko jinak, než drtivé většině ostatních Američanů. Ale iluze bych si nedělal. To jen k doplnění o něm.

Pijack
29. 10. 2023 10:26
Odpovědět  Peter 008

Taky jsem občas zapřemýšlel, kde se v něm bere ta přirozená logika a trocha kapek slovanské krve… Dejme tomu, že ho nenakazí židovská nenažranost. Ostatně, říká se, že impérium se nerozpadne vinou okolního světa, ale vlastním přičiněním. Myslím si, že Trojských koňů je v Americe dost a že mají sílu tuhle říši zla zkrotit.

Mike
29. 10. 2023 12:58
Odpovědět  Peter 008

Viděl jsem rozhovor Muska s nějakým redaktorem, kterej namachrovaně tvrdil, že se na Twitteru (X) objevují nenávistné příspěvky. Lidi, to jste neviděli, jak si ho Musk namazal na chleba. Ten rozhovor končil tím, že redaktor nakonec musel uznat, že osobně neví o žáném nenávistném příspěvku. To byla učebnicová analýza rozboru tvrzení “jedna paní povídala.” Já jsem se za toho redaktora tak hanbil..Od té doby si Musk zasloužil moji pozornost.

Putinovec
29. 10. 2023 20:15
Odpovědět  Mike

A nebo je to způsob , jak kohokoliv nasvítit davu , coby autoritu , které dav bude v rámci bezstrukturního řízení naslouchat .

Meter kubicky
30. 10. 2023 02:37
Odpovědět  Mike

Ano ten prispevok som videl. Posobive!

Putinovec
29. 10. 2023 20:12
Odpovědět  Peter 008

Já spíše vidím Muska coby tvář určité části řízení . Není důležité co říká , ale za koho tyto informace vypouští do informačního prostředí .
Jinou tváří řízení jsou například Biden , Zelenskyj , Šváb , Soros atd . Slouží k nenávisti či obdivování davem , aby ten v pozadí mohl nerušeně řídit . Opatřit si nové tváře – užitečné idioty , není tak těžké .
Jak snadné je vytvořit ikonu pro dav , Nám všem ukázala doba covid teroru , na tomto pomatenci .
https://1url.cz/xuRAe
A zde je jeden z těch , kdo tyto “autority” s předstihem tupcům nasvěcuje . https://1url.cz/CuRAN

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
30. 10. 2023 14:09
Odpovědět  Putinovec

.. Musk je prostě jen globalistickou filiálkou, záložní agenturou pro případ selhání těch dosavadních.

30. 10. 2023 14:07
Odpovědět  Peter 008

Rozen a vyrůstal (až do 18) v Jižní Africe, otec bílý Jihoafričan, matka Kanaďanka.

Pijack
29. 10. 2023 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

To zas bude vřískání proti Muskovi ze strany liberálních nevzdělanců… už se těším 🙂
Mimo téma:
Včera jsem se kochal finálovým zápasem v rugby. Vůbec jsem neakceptoval nějaké odpudivé servilní orgie Pražské kavárny, umělecké úderky a jejich obdiv k předsedovi ZO KSČ Pávkovi. Za takovou “zábavu” bych asi musel být hospitalizován s výplachem žaludku. Jen jsem trnul v obavách, jestli naše ČT nezařadí výjimečně na “přání” diváků slizkou zábavu z Hradu na všechny kanály ČT včetně sportovního. Naštěstí to aktivisty na Kavkách nenapadlo… ovšem tím si na druhou stranu u lampasáka Pávka nešplhli. 🙂
Přeji všem, aby na včerejší liberálně demagogickou šaškárnu zapomněli a uchovali si duševní zdraví…

Autor
29. 10. 2023 10:28
Odpovědět  Pijack

A Černochová navrhuje vystoupit ne z EU, ne z NATO, ale z OSN …

Frank1
29. 10. 2023 18:08
Ohodnotit příspěvek :
     

Musk a jeho Starlink jsou globalisty vyuzivani k rizeni jejich procesu proti Sionistum.

Meter kubicky
30. 10. 2023 02:48
Odpovědět  Frank1

Mna by vazne zaujimalo kto za nim stoji. Vsimnite si ze od plandemie je jediny znamy miliardar ktoreho sa ziadne postihy netykaju! Naopak miliardari ako Bezos Amazon, Ceo Alibaba, Facebook, Twitter vsade odstupili alebo zmizli ich riaditelia. Na Muska si nedovolia. Putin ho obdivuje, v Cine ho miluju (tesla) ako jedna z mala US firiem ktora tam moze podnikat. Muskova zivotna cesta je prinajmenasom “zaujimava”

30. 10. 2023 13:59
Ohodnotit příspěvek :
     

https://twitter.com/elonmusk/status/1718192456838107162
Elon Musk: “Koukněte jak těsně si dali tu jejich zemi k našim základnám…”

IRAN bases.jpg