Nezařazené

Dítě zraněné při útoku ukrajinského dronu na Voroněž — uvedl guvernér

Alexander Gusev poznamenal, že zdravotníci tuto rodinu později znovu navštíví, aby se ujistili, že nebyly způsobeny žádné další následky

MOSKVA, 16. ledna /TASS/. Při útoku ukrajinského dronu na Voroněž byla zraněna nezletilá dívka; Na místě jí byla poskytnuta lékařská pomoc, uvedl guvernér Alexander Gusev na svém kanálu Telegram.

„Podle našich kolegů z ministerstva pro mimořádné situace potřebovalo dítě lékařskou pomoc poté, co úlomky sestřeleného dronu dopadly do bytu v ulici Teplichnaja. Dívka narozená v roce 2013 utrpěla tržné rány na rukou, nohou a krku. Na místě byla poskytnuta lékařská pomoc,” řekl guvernér.

Gusev poznamenal, že zdravotníci tuto rodinu později znovu navštíví, aby se ujistili, že nebyly způsobeny žádné další následky. Úřady pokračují v prohlídkách od dveří ke dveřím, aby vyhodnotily materiální škody.

Po útoku dronu byl v regionu vyhlášen výjimečný stav.

Dříve ruské ministerstvo obrany oznámilo, že nad Voroněžskou oblastí byly sestřeleny tři ukrajinské bezpilotní letouny.

tass


Drony pro Ukrajinu: Vzkazy herci Vetchému zkoumá oddělení extremismu a terorismu

15.01.2024 22:07

Herci Ondřeji Vetchému je vyhrožováno kvůli podpoře sbírky na drony pro Ukrajinu. Případem se začala zabývat policie.

Herec Vetchý je spoluzakladatelem a předsedou spolku Skupina D, jehož hlavní činností je zajištění financování výroby dronů Nemesis a také jejich přímá distribuce k ukrajinským vojákům. Drony vyrábějí dobrovolní modeláři. Na jejich práci dohlédnou členové Armády ČR. Záštitu nad sbírkou převzali náčelník Generálního štábu Armády ČR Karel Řehka a náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Radek Hasala. Řehka je navíc také čestným členem spolku, informoval server E15.cz.

ze sítí


více na Parlamentní listy a sítě

sdíletj na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslavem
16. 1. 2024 10:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Jak by se tomu demobolševickému komediantovi líbilo,kdyby někdo sestrojil dron a děti mu létali vzduchem. Asi moc né, že? Tenhle lehkoživkům je třeba pořádné lekce života,aby si uvědomili, že to samé může potkat i je. Osobně pohrdám takovými jako Vetchý, a tvrdím že všeho dočasu. I na tyhle demobolševický soudruhy dojde.

Ladislav 💤
16. 1. 2024 10:15
Odpovědět  Jaroslavem

👍jen komediantské hovado!

Autor
16. 1. 2024 10:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Již dlouhou dobu – prakticky od “listopadu” – nekoukám na nic, kde je on a ještě několik dalších “umělců”. V Rusku začíná obroda umělecké scény od těch, co nepodporují svůj stát. Lidé na ně měli “pifku” často již dlouho a “ti umělci” žili de facto za podpory liberálů, uráželi obyčejné lidi a pohrdali jimi, dnes utekli do zahraničí a pomlouvají svou zem.
Nás tohle, pokud dostaneme příležitost, čeká. Vyhnat ty, co si uzurpovali jedinou pravdu, ty, kterým se “blahem podlamují kolena” při spatření čehokoli cizáckého.
Herci jsou prostě manipulátoři, protože nám ukazují jen úryvky cizích představ, a my jim to žereme, jako kdyby tomu co ukáží, rozuměli. V žádném případě si nezaslouží nějaké výjimečné zacházení ani platy.
Kolik bere poctivá uklízečka, která nás dnes a denně chrání před špínou, nemocemi, bez které by i nejlepší operatér byl skoro zbytečný, protože lidé by po operacích umírali na sepsi? Kdo je pak důležitější? Uklízečka nebo chirurg? Odpovídá rozdíl v platech jejich skutečnému významu? Tím nejsem proti chirurgům a jen skutečně chápaví ví, o čem to je. Hlupáci začnou řvát, že jsem blb a že tomu nerozumím.

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 19:01
Odpovědět  Peter 008

Šmíra je šmírá. Většina z nich si nezaslouží ani pohled. Čest slušným výjimkam.

Putinovec
16. 1. 2024 19:07
Odpovědět  Peter 008

Komediant byl vždy brán jako spodina společnosti . Není náhodou , že tato spodin je používána k ovlivňování telátek .

Standa
17. 1. 2024 08:47
Odpovědět  Peter 008

Dříve tato,, šmíra” jezdila s maringotkami po vesnicích.,,Novináři” se scházeli po putykách.
A dnes-šmíra se spojila s redaktůrky- a vytváří obraz českého světa a spolu po večerech se v těch putykách scházejí , aby se navzájem blahořečili a vytvářeli,, elitu národa”!

Evžen
16. 1. 2024 10:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý kdo ještě dnes pomáhá Ukrajině, ten každý si znečisťuje ruce krví dětí!

Frank
16. 1. 2024 10:22
Ohodnotit příspěvek :
     

Nosáče Vetchého jsem nikdy neměl rád. Je to jen namachrovaný frajer dobrý akorát do stupidních seriálů.

Pijack
16. 1. 2024 10:34
Odpovědět  Frank

Doufejme, že po volbách půjde kydat hnůj 🙂

Pravdomluvny
16. 1. 2024 16:33
Odpovědět  Pijack

Ten????
By dopadl jako Jasánek s tím rozdílem, že by rovnou spadnul do senkrovny a hnůj by zůstal netknutý 🤡

Rajko
16. 1. 2024 10:38
Odpovědět  Frank

Oni ti naničhodníci si sami rozšiřují dištanc od diváků, jenom jsem kolokkrát překvapen přístupem některých komediantů. Ale je tu i jeden principál. Zobou zobou z rukou nastavených pouze proto, že vrkají co po nich odpad chce. No snad po nich v budoucnu “pes neštěkne”

Pijack
16. 1. 2024 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Vetchý převléká velmi vetchý kabát. Z horlivého svazáka SSM na pravicového “umělce”, pak na sluníčkáře, který se s komunisty nebaví přešel do tábora korporátní úderky a šup, už je mezi teroristy a Banderovci. To je panečku kariéra.

Miro 2
16. 1. 2024 11:54
Odpovědět  Pijack

On je silně protiruský, přímo ta nenávist z něj sálá. Proto tak podporuje banderovskou Ukrajinu, Ti bojovali v řadách nacistického Německa proti Rusům. Kdyby se to smělo, hajloval by dnes hrdě jak za Banderu, Ukrajinu, ale tak i za Hitlera. Vůbec nerozumí tom, oč ve válce na Ukrajině jde a proč začala.

Pravdomluvny
16. 1. 2024 12:46
Odpovědět  Miro 2

Takový odpad nebyl ani Emanuel Moravec……

Pijack
16. 1. 2024 12:49
Odpovědět  Miro 2

Trefil jste to. Když se dozvídám, že začala Policie šetřit (prý) útoky na toho komedianta, tak mě napadá – proč nedokáže někdo erudovaný tohoto zmetka zažalovat za šíření symbolů nacizmu, což je trestné a žalovatelné. Vždyť organizovat sbírku na zbraně pro nacisty v Kyjevě – co už sakra může být důkazem, když ne právě tohle??? Tady by mohli pánové Rajchl, Šlachta, Soukup a další využít díry v poptávce. Politicky by na tom mohli vydělat. nechápu tu nečinnost. Vetchý by mohl posloužit jako precedent.

jiří
16. 1. 2024 15:55
Odpovědět  Pijack

Je to úmyslná nečinnost.

Gales
16. 1. 2024 12:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Panebože do čeho si tu duši dal.Vždyď je to vůl a ne člověk. Vrána k vráně sedá. – Zelňák je taky herec.Žebráci za*raní….

Pravdomluvny
16. 1. 2024 12:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Pseudoumělci dokáží jen zrazovat stát,podporovat Banaderonacisty,amiokupanta a neZISKOVKY….ovšem živit se POCTIVOU PRACÍ,TO SE JAKSI NESLUČUJE S ODKAZEM JEJICH MILOVANÉHO NETÁHLA WENZLA FALŠKY VODKOVIČE HAVLA.

Spam vlasta
16. 1. 2024 19:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Hrdý buďžes vetchý duchem nevydržel a zčernal jak chcimír zelenej !

Jaro Jaroslav
17. 1. 2024 01:06
Ohodnotit příspěvek :
     

Žijeme v cyklickom svete, a ja vidím týchto nákupcov dronov pre Okrajinu sveta ako buducich “horníkov v uranových dolech”… To zase bude kvičení v budoucí ” Svobodné Evropě”…

Pavel
17. 1. 2024 07:26
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro prachy lze udělat cokoliv i podporovat fašismus, ale nechápu ty lidi co ty peníze posílají na tyhle nesmyslný blbosti. Zřejmě se mají dobře.