Nezařazené

Apple po varování před špehováním mění zásady týkající se uživatelských dat

Americký senátor minulý týden uvedl, že vlády sledují uživatele chytrých telefonů.
foto: Costfoto/Future Publishing via Getty Images

Technologický gigant Apple nyní vyžaduje soudní příkaz ke zveřejnění údajů o push notifikacích uživatelů, což úřadům ztěžuje získávání určitých typů informací z řady iPhonů této společnosti.

Změna zásad sjednocuje podmínky společnosti Apple s podmínkami, které již platí u společnosti Google. Změny nebyly technologickou firmou oficiálně oznámeny, ale objevily se na aktualizovaném seznamu pokynů pro vymáhání práva, který byl v minulých dnech zveřejněn na internetu.

Tento krok přichází poté, co demokratický senátor Ron Wyden varoval, že se neznámé vlády snažily sledovat uživatele chytrých telefonů prostřednictvím sledování push notifikací – systému, jehož prostřednictvím je uživatel informován o přijetí zprávy nebo aktualizace z aplikace.

Údaje spojené s push notifikací by například mohly pomoci vládám nebo úřadům spojit anonymní uživatele aplikací pro zasílání zpráv s konkrétním účtem Google nebo Apple. Agentura Reuters minulý týden s odvoláním na anonymní zdroj obeznámený s touto praxí uvedla, že zahraniční a americké vládní agentury požádaly společnosti Apple a Google o údaje týkající se push notifikací.

Společnost Apple, která spolu se společností Google potvrdila, že obdržela žádosti o zpřístupnění údajů o uživatelích úřadům, ve svých aktualizovaných podmínkách uvedla, že nyní bude informace zpřístupňovat pouze “na základě soudního předvolání nebo jiného právního postupu”.

Minulý týden Wyden řekl, že obě společnosti jsou „v jedinečné pozici, aby usnadnily vládní dohled nad tím, jak uživatelé používají konkrétní aplikace“. Vyzval také ministerstvo spravedlnosti, aby „zrušilo nebo upravilo jakékoli zásady“, které mohou omezit veřejnou diskusi o sledování push notifikace.

V reakci na Wydenovy připomínky z minulého týdne společnost Apple uvedla, že senátorovy dotazy jí poskytly platformu k diskusi o vládním sledování. “V tomto případě nám federální vláda zakázala sdílet jakékoli informace,” uvedla společnost.”Nyní, když se tato metoda dostala na veřejnost, aktualizujeme naše zprávy o transparentnosti, abychom tyto druhy žádostí podrobně popsali.”

Společnost Google uvedla, že souhlasí s Wydenovým “závazkem informovat uživatele o těchto žádostech”. Ministerstvo spravedlnosti se na dotaz agentury Reuters ohledně sledování údajů o push notifikacích nevyjádřilo, ani zda bránilo společnostem Apple a Google ve zveřejňování těchto žádostí.

Wyden prohlásil, že společnost Apple “postupuje správně”, když po společnosti Google požaduje soudní příkaz k předání uživatelských údajů úřadům.

https://www.rt.com/

sdíletj na

31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ijn
14. 12. 2023 00:29
Ohodnotit příspěvek :
     

vlády KoZa se drží u koryt moci pouze špehováním a šířením strachu, cenzurováním a vyhrožováním, lidská práva ignorují, až tak jsme MY občané dovolili demokracii zničit,….!!!
řešení stávka, stávka, stávka, ++ NÁRODNÍ TRIBUNÁL ,….!!!

ijn
14. 12. 2023 00:38
Odpovědět  ijn
Standa
14. 12. 2023 05:50
Odpovědět  ijn

Zlatá slova. Přímo za současného režimu spíše ,, O zlatou mříž”!

Pavel z Moravy.
14. 12. 2023 09:47
Odpovědět  ijn

Není s kým provést změnu. S přeformátovanci to nepůjde.

x-13
14. 12. 2023 10:33
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Víte Pavle, kam se chceme posunout, když tu lidi volí jen jedny darebáky za druhé, jako kdyby nikdo jiný a nic jiného neexistovalo. Vždyť těch přeformátovanců máte i na tomto webu spoustu. Dokonce i teď to komentují, jiní stejní to lajkují, aniž by snad vůbec tušili, očem a o kom by vlastně ten pomyslný tribunál měl být…

Standa
14. 12. 2023 05:25
Odpovědět  ijn

Děkana Docenta Ševčíka vyhodil rektor VŠE za to , že se zůčastnil ,,prrotistátní” demonstrace na Václaváku. At žije svoboda slova a právo na stávku a demonstraci.Resp. za vyjádření názoru.
Třeba už je titulek,, Putinův nejúžasnější projev je trestný. Netík za to dostal 15 na tři roky! K té demonstraci! Nebyla protistátní, právě naopak. Národ v Čechách vyjádřil svůj názor a lid je nositelem moci. Nějak se ta ,, demos krácias” překrucuje….

x-13
14. 12. 2023 10:37
Odpovědět  Standa

Bordel je tu přes 30let…chvíli po hadráku to mohlo vypadat lépe, na tu “demokracii”, ale to pravé pošlapávání demokracie tu nastalo za Babiše při plandémii a tihle současní šmejdi tomu jenom dávají naprosto zvrácené grády. Dochází panu Standovi jak moc si vůbec sere pod prsty, když tu píše co píše jako zastánce Babiše?

Pablo
15. 12. 2023 14:51
Odpovědět  x-13

“Zločin jak ho pamatuju” – znáte?

Ladislav 💤
14. 12. 2023 07:46
Odpovědět  ijn

A za zradu své vlasti, tresty smrti obnovit!

Jaro Jaroslav
14. 12. 2023 02:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Apple a Big Apple( Jew Yoke City)…Lower Manhattan je kópiou LONA( GROTTA) V Mliecnej dráhe= Nebeskej bohyni a kráľovnej, teda biblickeho RAJA( Genesis 2:8-14) kde je ZLATO, kde Eva dala jej ” chlpaté? JABLKO” Adamovi aby počala( otehotnela)…A tak lokalny židia nazvali Jew Yoke City ” Big APPLE”….A taký Jablčný mýtický ostrov majú aj v Anglicku, okolo Stonehenge, a vola sa Avalon= Ava/ Eva’s lono!!! Podobne ako Babí lono= Babylon, ženska yonicka brána v lone Mliecnej drány= Yama a Cygnus X1= Labuť, Čierna diera!!! Tam vystupujú a odtiaĺ zostupujú ludské duse z Galaktickej Maternici! Aj preto použivajú židia meno Synagóga= Grécke slovo, lebo po Hebrejsky je to Minha= Minge( Mindza)!!! A to by uz svet zistil o čom sú ich ASTRONOMICKÉ náboženstvá! A mešita je Maternica v centre Galaxie, Vikingská Valhalla, s 540 branami z ktorich vyje 800 bojovnikov na konci sveta= 540×800= 432, 000 čo je dôležité astronomické číslo Lrita-jugy, a 432= v hebr.gematrii D.G.B= DaGoBa!!!

Pepa
14. 12. 2023 09:10
Odpovědět  Jaro Jaroslav

Věřím tomu, vše je o symbolech a souvislostech.

Putinovec
14. 12. 2023 06:59
Ohodnotit příspěvek :
     

Stačí si vzpomenout na covid teror , kdy bylo davu plně ukázáno , že každý trouba , který u sebe nosí mobilní štěnici , je nepřetržitě sledován . Ať u přímo , či v případě potřeby dodatečně .
Trasování – přeloženo do češtiny , šmírování , špízování , sledování .
A kolik lidí si toto pečlivě vybrané slovo dokázalo přeložit , kolik z nich si to uvědomuje a kolik lidí tu štěnici odložilo .

Standa
14. 12. 2023 07:28
Odpovědět  Putinovec

Štěnice jsou už zabudovány v chytrých telefnech. Proto nelze vyjmout baterie.
Ostatně zavolejte odkud-koli na polici a oni ihned vědí, kdy jste v které vesnici, kudy jste jel, Trasování…. atd.Ostatní instituce také.Na odposlouchávání vašeho tel. kdyko-li také. A sw je k dostání. I na IP. A třeba vás šmíruje váš PC kamerou i se zvukem , když máte pouze zapnutý.

Putinovec
14. 12. 2023 07:40
Odpovědět  Standa

To první , co vždy udělám , je přelepení kamery . Nic fašistům usnadňovat nebudu .
Ta takzvaná chytrá zařízení , dělají z lidí blbce . Nejednou jsem zažil mladého člověka , který nebyl schopen sesmolit smysluplnou větu , aby mohl vyhledat informaci , ve své “chytré” štěnici .
Kdyby měl informace dohledávat v knihách , tak zemře stářím .

Pepa
14. 12. 2023 09:15
Odpovědět  Putinovec

Četl jsem, že všechny SMART televize, vyrobené po roku 2015 už mají v obrazovce zabudovanou kameru. Ta snímá, i když je TV vypnutá. Stejně tak monitory u PC. Takže zakrytí kamery nepomůže. Já PC vypínám vypínačem na šňůře. Je zatím jen jediná možnost, vytáhnout šňůru ze zásuvky. Orwell jak vyšitý.

Pijack
14. 12. 2023 09:36
Odpovědět  Pepa

Jedná se o technologii OLED. Musí ji uživatel mít neustále připojenou v režimu “pohotovost”.

Putinovec
14. 12. 2023 16:42
Odpovědět  Pepa

Já mám notebook a po upotřebení ho prostě zavřu . Tablet po upotřebení , strčím do pouzdra . A tlačítkovou mobilní štěnici , používám místo budíku .
A když tyto serepetičky nebudu mít , tak to přežiju . Informace jsou všude kolem Nás , stačí je jen vnímat .

Autor
14. 12. 2023 09:31
Odpovědět  Putinovec

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Za tu poslední větu! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

comment image

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
14. 12. 2023 09:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolem zeměkoule lítá špionážních satelitů cirka 5000. Většina jsou Americké. Špehují každého na každém rohu. Dokonce se tím chlubí, jak dokazuje Google Earth. Můžete se z “vesmíru” kdykoliv podívat na svou chatu, nebo záhonek… Tak o čem ´je řeč?
Když vyjdu za tmy ven a podívám se na oblohu, tak vidím jeden satelit za druhým a všechny létají všemi koridory, jak potřebují. Ve skutečnosti se jedná o nepřátelský akt. A naši idioti v politice ani netuší…

All
14. 12. 2023 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Já stále častěji restartuju počítač,musím. Kdysi jsem měl vstup na seznamu,ale po jeho neustálé drzé vlezlosti a politické propagandě na jejich kartě mi ji syn překryl kartou google,bylo to lepší.Po dnešním restartu se mi objevila nová karta guglu,kde přibylo plno cizích slov z angličtiny.Já už tu jejich huhlaninu doslova nesnáším,tak jsem opakovaně 2x restartoval a zase mi naskočila starší obrazovka bez jejich huhlaniny,jazyka opic. Kdysi jsem maturoval z jazyka ruského,ale ruštinu nikde nevnucovali,žádné ruské nápisy na veřejných budovách a jinde.Náš jazyk všude dokola kazí,ničí,zpotvořují a ta hohlanina a huhlanina se u nás šíří jako mor,morová rána,morová nákaza.

Rajko
14. 12. 2023 09:58
Odpovědět  All

Ad All
To ano, samé “cizonázvy”že jeden neví jestli ještě je v Čechách československého soustátí, nebo už někde (kulantně-na dosah ruky) a k tomu ty reklamy, které už rafičí tak, že např.: vstup do diskuze na Parlamentních listech je překryt vyskakující reklamou atdatd.

Pijack
14. 12. 2023 10:06
Odpovědět  All

Naučte se ignorovat – IGNOROVAT. Budeme to potřebovat záhy všichni. Nastupuje ta umělá inteligence. Vypnout to nepůjde. Ale ignorovat to jde. Nemusím věřit, skákat na špek, podřizovat se trendu bla bla bla. Prostě nemusíme. Takže to dopadne tak, že nám někdo přes TV nebo weby něco sdělí a ochrání mne pouze jedno – nevěří. TEČKA. A bude to jejich problém, nikoliv můj.
Je to jako s reklamou – od slova “klamat” – přidáním “RE” znamená opakovaně klamat. Kdo se na reklamě spálil, ví o čem píšu. Stejný přístup si musíme vypěstovat i k umělé inteligenci. Prostě IGNOROVAT.

Ladislav 💤
14. 12. 2023 11:34
Odpovědět  Pijack

A bude ta ” umělá” inteligence i vytřít řiť bez újmy na zdraví?

Pijack
14. 12. 2023 12:15
Odpovědět  Ladislav 💤

Dobrá otázka 🙂 Kdo jí uvěří, ten bude čekat na WC hodiny, dokud nepřijde 🙂

Ladislav 💤
14. 12. 2023 11:32
Odpovědět  All

Hnusný a odporny anglicismus!

Putinovec
14. 12. 2023 16:53
Odpovědět  All

On je dnes už problém zakázat aktualizace . Když už nějaká proběhne , tak ji odinstaluji a to , co v počítači přibylo , bez milosti vykopnu .
Přesně to dělám i v poště . Pokud mne kdokoliv s něčím obtěžuje , tak okamžitě skončí ve spamu .
Své soukromí si člověk musí chránit a nikdy nesmí rezignovat , na právo své svobodné vůle .
On o tomto trefně píše pan Lubomír Vylíčil , i o tom , jak se to šmejdům sype pod rukama .
Pokud máte zájem , zde jsou jeho postřehy . Jen si to najděte podle aktuálního data . https://1url.cz/QuDkj

CZEXIT
15. 12. 2023 14:54
Odpovědět  Putinovec

Ve Win7 jde aktualizace vypnout pres msconfig. Mám v PC dualboot a do win chodím jen když nutně něco potřebuji, ale čím dál méně. Druhy systém mám Linux a ten tě rozhodně špehovat nebude. Navíc je celý a všechny prográmky do něj zadara a bez možnosti hacknutí nebo napadení systému virem. Jen blázen používá dnes windows 10 s aktualizacema a ještě za něj nedejbože platí.

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2023 19:33
Odpovědět  CZEXIT

Inu, Linux vás aktualizacemi špehuje úplně stejně… Naopak ještě hůř…

Jakýkoliv software, který má automatické aktualizace, vás jednak špehuje, druhak je to díra do systému, přes kterou vás výrobce může napadnout…

To takhle zapnete daný software, a on nahlásí jak maják – tady ten mě zase pouští, udělejte si čárku… A je při tom na téhle ip adrese… Máte zrovna pro mě dnes nějakého trojského koně na míru? Ne, dnes zrovna ne, možná příště…

A Linux (třeba Ubuntu) se také ptá na aktualizace, takže také jak maják nahlašuje, kde to kdo používá… A třeba jsem zrušil složku syntax pro vim, protože tam mají nastavené velmi špatné a zlé barvy… (já prostě nevidím tmavě modrou na černém pozadí!) Chci to černobíle a nechci při každém souboru psát :syntax off … Tak jsem tu složku syntax prostě smazal a nechal tam jen soubor nosyntax … Ale ona se tam zase automaticky vrací, někdo mi ji tam podstrkuje a já nevím kdo a jak se ho zbavit… Nevinné syntax soubory mi tam výrobce podstrčí proti mojí vůli, opakovaně… To když můžou tohle, tak můžou i trojského koně…

πα½

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2023 19:43
Odpovědět  CZEXIT

Měl jsem zajímavou rozepři s Win 10, jak jim vypnout aktualizaci… To je na vyšší level, protože normálně klikáním to vypnout nejde… Tak jsem převzal vlastnictví v registry, nastavil si práva a vypnul to. Systém si to zase zapnul. Tak jsem zase převzal vlastnictví a odebral Systému práva a vypnul to. Zase si to převzal a povolil, tak jsem mu to zase sebral a zakázal, a už jsem přemýšlel, jaký jiný klacek jim nacpu pod nohy, ale už s tím pak přestal, zřejmě usoudil, že jsem na dostatečném levelu a není to omyl… (zřejmě to řešení “problému” s převzetím vlastnictví a resetem práv zkouší jen jednou a ne opakovaně…)

Takže mám na jednom notebooku, který není můj (trvalá zápůjčka), win 10, ale bez aktualizací, přes DNS zablokované všechno špehování M$, a up-time mám běžně půl roku nebo i rok, to se samo nerestartuje, jen při nečekaných výpadcích proudu, kdy se nestihne uspat…

Na notebooku, ze kterého píšu tohle, mám win 7, uptime 234 dní… Někdy na jaře se to zadřelo a musel jsem to restartovat… Pro mě to je tak na týden, než to znovu všechno nastartuji, na 20 desktopech tu mám cca 450 programů, z toho cca 100 cmd.exe, to než zase nastartuji a nakrmím historií …

πα½

Pablo
15. 12. 2023 15:01
Odpovědět  All

ejbísídý-číejčájčej-áv – jak se snaží pitomečci zalézt anglosasům až do tlustého střeva, a od mámy nic nepochytili…
“hold” – “aby jsme” – “stovky tisíc, desítky tisíc”(statisíce-desetitisíce) – éééé – “Vaša” – “Kvemlin” – “jednak-druhak” – “budeme se soustředit” (soustředíme se) – který tupý “pvofesou” učí naše potomky těmto hovadinám na vysokých školách, když se tito nebyli schopni za 9 let ani naučit češtině?
Ale amerikanizmy, ty jim jdou, cítí se být debílkové “SVĚTOVÍ”!
Ano – vím, že skoro všichni – jsou to ti, co jak cvičené opice napodobovali Havlovo ráčkování, aby mu zalezli do rekta, doufajíc, že si jich ti popřevratoví grázli všimnou a vytáhnou je na vyšší špriclíky s vyššími platy!
Co potom chceme od národa, který zajímá jen vlastní koryto a na vzdělání nemají čas – musí sledovat tupé seriály jako například “výměna manželek”, “nebezpečné vztahy” a jiné “zajímavé” sr/vačky, které pak ve svých zbytečných životech napodobují – zatímco jejich potomci jen čumí do mobilů a přebírají každou kravinu, kterou ve svém okolí zaslechnou?!

Administrátor
P.A.Semi
15. 12. 2023 19:05
Odpovědět  Pablo

Budeme se soustředit (budoucí čas, soustředění) se běžně používá a je to něco jiného, než soustředíme se (přítomný čas), a je to něco jiného, než budeme se soustřeďovat (to se používá ve významu shromažďovat se)…

Někdo na mě vytáhl v téhle souvislosti stránku akademiků z ústavu, a já proti tomu dal minimálně pět ukázek v dobrých románech (pak jsem jich dohledal ještě víc), běžně to takhle v literatuře používáme, to je český jazyk, a ne to, co si vyteoretizují v ústavu…

πα½