Krizepolitika

Ukrajinská zástupná válka a genocida v Gaze fatálně odhalují západní pokrytectví a morální bankrot

Západní vůdci a instituce se dostali do bezprecedentní špatné pověsti kvůli své spoluúčasti na genocidě proti palestinskému lidu. To je ještě více umocněno zástupnou válkou NATO na Ukrajině.

Nejen, že je odhalena spoluúčast Západu na válečných zločinech, ale také to, co se ukazuje celému světu, je šokující dvojí metr a pokrytectví západních vůdců. Tito lidé jsou lháři, psychopati a zločinci.

To, čeho jsme svědky, je něco hluboce historického: zásadní kolaps západních představ o domnělé demokratické a morální autoritě.

Po celém světě se hromadí obrovské veřejné protesty proti děsivému vyvražďování civilistů v Gaze a na Západním břehu izraelskými státními silami. Evropská a severoamerická města, včetně Washingtonu DC, Londýna, Berlína a Paříže, jsou svědky protestních pochodů milionů občanů nejen proti zločinům izraelského státu, ale také – což je stejně důležité – zvrácené vině jejich vlastních vlád při napomáhání genocidní destrukci. probíhá palestinský lid.

Lidové pobouření vyjadřují dokonce i obyčejní zaměstnanci, diplomaté a další pracovníci ve vládách a parlamentech. Protesty dělníků zablokovaly přístavům dodávky západních zbraní do Izraele. Novináři v západních mediálních korporacích také odsuzují zaujatost svých organizací a stěžují si – právem –, že kompromitované zpravodajství napomáhá a napomáhá genocidě.

Americký prezident Joe Biden a další západní vůdci jsou veřejně kritizováni za svou spoluúčast na genocidě. Mezi demonstranty jsou židovské organizace a jednotlivci, kteří přežili nacistický holocaust.

K nárůstu hněvu veřejnosti přispívá reakční reakce západních institucí, které tvrdí, že protesty jsou nelegitimní. Úřady se pokusily – a selhaly – zakázat pochody na základě odsouzeníhodného tvrzení, že demonstranti jsou sympatizanti teroristů a antisemité. Takové špinění milionů obyčejných občanů, kteří se mobilizovali k odsouzení genocidy, je jen dalším pobuřujícím opovržením vůči západním vládám a médiím.

V Gaze již více než čtyři týdny nepřetržitě pokračuje barbarské a ohavné masové zabíjení civilistů – především žen a dětí. Spouštěcí událost ze 7. října, při níž palestinská militantní skupina Hamas zabila stovky Izraelců, je zcela nepřiměřená genocidě, která následovala. Více než 40 000 palestinských civilistů bylo údajně zavražděno nebo zmrzačeno. Celá populace 2,3 milionu je   na blokovaném území vystavena krutému kolektivnímu trestu . Obzvláště děsivé je zabíjení dětí izraelským bombardováním za použití zbraní USA a NATO.

Spojené státy, Evropská unie, NATO a G7 všechny odmítly vyzvat k zastavení palby na porážku. Místo toho naléhali na „humanitární pauzy“, které v poslední době připustil izraelský režim Benjamina Netanjahua – bezpochyby pod tlakem západních vůdců, kteří se obávají vzpoury mezi svými obyvateli. Ale takové žalostně mizerné „pauzy“ jen vrství urážku po zranění.

Celý svět, včetně Ruska a Číny a velké většiny OSN, požaduje okamžité ukončení masového vraždění nevinných lidí. Žádné nesmyslné „pauzy“ pro přezbrojení a další cykly zabíjení. Po celém světě se znovu ozývá usilovné volání po historické spravedlnosti pro palestinský lid, který snášel desetiletí odporné okupace a agrese ze strany sionistického režimu umožněné západními vládami.

Americké zbraně – placené americkými daňovými poplatníky a nepřímo i zbytkem světa kvůli privilegovanému americkému dolaru – jsou používány k ničení civilistů v Gaze. A americká vláda má v úmyslu zvýšit nabídku strojů na zabíjení dodatečnou pomocí ve výši 14 miliard dolarů. Bidenův Bílý dům a Pentagon bezostyšně tvrdí, že neexistují žádné červené čáry, které by bránily tomu, jak Izrael využívá americkou palebnou sílu. Na Gazu již bylo svrženo asi 25 000 tun výbušnin, což odpovídá síle dvou A-bomb, kterými USA zasáhly Hirošimu v srpnu 1945.

V regionu je shromážděna impozantní armáda válečných lodí USA a dalších válečných lodí NATO, včetně letadlových lodí s jaderným pohonem. Vzhledem k oficiálnímu postoji vlád USA a NATO k podpoře Izraele – pod falešným tvrzením o jeho „právu na sebeobranu – je nevyhnutelně zřejmé, že západní mocnosti genocidu plně podporují. Tato ohavná politika je bezostyšně jasná západním občanům a celému světu.

Pokrytectví a duplicita západních vůdců, jejich vlád a jejich médií jsou odsuzovány za válečné zločince, kterými jsou. Jen před několika měsíci tito západní šarlatáni odsuzovali Rusko za údajné válečné zločiny na Ukrajině. Biden, Von der Leyen, Scholz, Macron a Sunak a další západní vůdci pronášeli zbožná kázání o údajných ruských zločinech proti Ukrajině – i když ve skutečnosti byla válka vyvolána ozbrojením NATO a podporou nacistického režimu v Kyjevě.

Nyní, když Rusko z velké části porazilo kyjevský režim podporovaný NATO, je o válce v západních médiích nebo západních vládách sotva zmínka.

Co je však ohromující, je absence jakéhokoli skutečného znepokojení mezi západními vůdci ohledně skutečných válečných zločinů v masovém měřítku v Palestině.

Biden a jeho západní komplicové mluví o „truchlení za nevinné smrti“, zatímco vyzbrojují a podporují izraelský státní terorismus.

Barbarství, které se děje v Gaze a na Západním břehu, je šokující. O to odpornější je výslovná vina západních států za umožnění genocidy.

To, co zločiny v drsné realitě odhalují, je absolutní ďábelská povaha západní státní moci. Zločiny izraelského režimu jsou projevem západního imperialismu; pravá a groteskní, hnilobná povaha západní moci. Po celá desetiletí, ba staletí, Spojené státy a jejich evropští partneři vedli šarádu předstírání, že jsou vzorem demokracie – a zároveň vykořisťují a pustoší zbytek planety.

Nyní jsou všechny jejich podvody a korupce plně na očích. Jsou to zločinecké režimy, jejichž historie válečných štváčů a imperialismu byla až příliš často zatemňována převládající kontrolou médií a samozvanými lákadly. Nyní je zcela jasné, co „kolektivní Západ“ (globální menšinová elita) skutečně znamená: smrt a zkázu.

Velkou otázkou je, jak daleko a kam povede obrovský hněv a opovržení veřejnosti. Probíhá historická vzpoura. co bude dál? Lze ji konstruktivně mobilizovat ke svržení dekadentních diktatur kapitalistické oligarchie, které ovládaly západní státy pod rouškou demokracie?

Jedna věc je prokázána. Západní elitní systémy jsou poškozeny a nelze je opravit a rehabilitovat. Ukřižování palestinského lidu vytvořilo Pandořinu skříňku. Západní korupce – hluboká, systematická, historická korupce – je nyní pryč a elitní vládci, kteří se ji snaží zakrýt, ji nemohou znovu nacpat.

Genocidní zločiny západních mocností nelze tentokrát nevidět ani vysvětlit. Duplicita a bankrot poškozují existenciální jádro.

Nakonec však může existovat naděje na lepší, spravedlivější a spravedlivější svět. Ale nejprve ze všeho musí odejít starý řád ovládaný Západem, navzdory nesmírné bolesti a utrpení, které s tím souvisí.
http://6b.cz/LpgH

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jaro Jaroslav
11. 11. 2023 21:19

Pozaral som na TRT z Turecka v anglictine program z Kanady, kde sa teplý parok= buzerant Trudeau osprevedlňoval domorodým Indiánom v Parlamente za genocídu a krádeže území….Samozrejme, sionista mu zakázal čo len pomyslieť na Gazu a Palestínu! Nacistický zločinci!!!

Jaris
11. 11. 2023 23:24

Tady je jasne videt, ze VSECHNY zapadni vlady jsou obsazeny proizraelskymi svinemi. Tito zradci vlastnich narodu byli dukladne kadrove provereni samotnymi zidackymi sionisty. Za tricet jidasskych stribrnych zaprodani politici zidaky na slovo poslouchaji. Zidak rekne takovemu politickemu sabesgoji ‘skoc’ a on ponizene odpovi ‘jak vysoko, pane?’ Troufne si nekdy nejaky zapadni politik kritizovat prolhane zidy a vrazedny Izrael? V tomhle zidovskem systemu to neni mozne. Zatim.

Standa
12. 11. 2023 07:27
Odpovědět  Jaris

Jari , nevím jestli to projde. Nenadávejte mě!
https://email.seznam.cz/?i&q=label-id%3A258%20sort-by%3Adate&mid=46736

Jaris
12. 11. 2023 07:58
Odpovědět  Standa

Staniku, chteji na me na Seznamu prihlaseni. O to nestojim. Napiste, o co slo.

Eva
12. 11. 2023 09:40

Myslím, že Slováci začínají děkovat Bohu, že došlo k rozdělení Československa.
Proč, to raději psát nebudu…

Pavel z Moravy
12. 11. 2023 11:24
Odpovědět  Eva

Nu, toto je zvláštní národ, za lejno zaprodá svoji vlast.

jhh
12. 11. 2023 14:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Všichni mají tak ohnutý hřbet, že nevidí dál, než do svého koryta.