Krize

Spojené království oznámilo „největší“ balíček vojenské pomoci pro Ukrajinu

Spojené království oznámilo „největší“ balíček vojenské pomoci pro Ukrajinu Premiér Rishi Sunak slibuje více raket dlouhého doletu, desítky člunů a stovky obrněných vozidel

23.4.2024
Rishi Sunak – FILE PHOTO ©  Paul Faith / Pool via Getty Images

Spojené království odhalilo plány poskytnout Ukrajině největší balík britské vojenské pomoci. Premiér Rishi Sunak oficiálně představí nový plán pomoci, když v úterý pojede do Varšavy na jednání se svým polským protějškem Donaldem Tuskem.

Balíček má hodnotu 500 milionů liber (617 milionů dolarů) a bude obsahovat více než 400 vozidel, 60 člunů a nezveřejněný počet raket Storm Shadow s dlouhým doletem, uvedla Sunakova kancelář v prohlášení a označila jej za „největší v historii“. životně důležité munice“. Oznámení přichází v době, kdy se očekává, že USA schválí vojenský a pomocný balíček pro Kyjev ve výši 61 miliard dolarů.

„Obrana Ukrajiny proti brutálním ambicím Ruska je životně důležitá pro naši bezpečnost a pro celou Evropu,“ prohlásil Sunak. ‘Pokud bude Putinovi dovoleno uspět v této útočné válce, nezastaví se na polských hranicích.’


Poslední kolo zbraní přinese vojenskou pomoc Londýna Kyjevu jen letos na 3 miliardy liber. Bude také zahrnovat 1 600 střel pro úder a protivzdušnou obranu a téměř 4 miliony nábojů do ručních zbraní.

‘Dnešní balíček pomůže zajistit, že Ukrajina má to, co potřebuje, aby mohla bojovat proti Rusku,’ řekl Sunak. ‘Spojené království bude vždy hrát svou roli v popředí evropské bezpečnosti, bránit naše národní zájmy a stát po boku našich spojenců v NATO.’

Prohlášení přichází dva dny poté, co Sněmovna reprezentantů USA schválila dlouho pozastavený zákon o mimořádných výdajích, který zahrnuje dodatečnou pomoc Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů. Americký prezident Joe Biden se v pondělí zavázal k rychlému nárůstu dodávek zbraní do Kyjeva, jakmile Senát schválí zákon o výdajích, k čemuž by mohlo dojít již v úterý.

Šéf britské obrany Grant Shapps uvítal skutečnost, že Londýn byl prvním spojencem, který dal Ukrajině rakety dlouhého doletu a „moderní“ tanky. ‘Nyní jdeme ještě dále,’ uvedl v prohlášení. ‘Nikdy nenecháme svět zapomenout na existenční bitvu, kterou Ukrajina vede, a s naší trvalou podporou zvítězí.’ Dodal, že poslední kolo pomoci poskytne Ukrajině to, co potřebuje k zatlačení ruských sil a „obnovení míru a stability v Evropě“.


Ukrajinští vůdci jsou údajně méně optimističtí ohledně potenciálního dopadu dalších západních zbraní. Americký účet pomoci ve výši 61 miliard dolarů – téměř 100krát větší než rozsah nejnovějšího daru Spojeného království – pravděpodobně „dramaticky nezmění situaci Kyjeva na frontové linii,“ uvedl v pondělí list Financial Times s odvoláním na neidentifikované ukrajinské představitele a vojenské analytiky.
RT

sdílet na

52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Aleš
23. 4. 2024 12:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže likvidace ukrajincu může pokračovat.
Místo mírových jednání likvidace celého národa. Strašné.
https://cz24.news/brutalni-svedectvi-o-bestialni-mobilizaci-na-ukrajine-chlapi-vsichni-s-vekem-pres-50-let-alkoholici-z-venkova-s-rozbitymi-nosy-a-s-jaterni-cirhozou-velitel-afu-vylicil-na-ukrajin/

Burák
23. 4. 2024 12:24
Odpovědět  Aleš

Tak Anglie je jeden ze strůjců tohoto konfliktu, takže žádné překvapení. Ať jim dodají co chtějí. Nevyhnutelné je stejně nemine. Na východě končí a již brzo budou žebrat. Rusko je vyhladoví.

Vlado71
23. 4. 2024 13:10
Odpovědět  Burák

Príde mi to, akoby sa Sunak zo všetkých síl snažil o to aby v Londyne narástli veľké hríby … možno to berie ako pomstu za to, koľko indov povraždili angláni.

Helena
23. 4. 2024 13:37
Odpovědět  Vlado71

B I N G O !!! Celý západ kompletně je veden do obrovské pomsty za ty miliony utrápených k smrti hladem, nemocemi, dětskou prací, za smrt drsným násilím bez ohledu na to jestli to byly děti, nebo starci, či ženy. Pomsty za devastaci zemí, kde rabovali a kradli suroviny a zůstávala země v ekologické katastrofě, pokrytá jedy, odpady a smrtí. TO JEDINÉ ZÁPAD UMÍ DOBŘE, JINAK NEUMÍ NIC.
A NAŠE ZEMĚ S TÍMTO NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO, VŽDY JSME SI ŽILI ZA SVÉ.

Skolastikus
23. 4. 2024 15:13
Odpovědět  Vlado71

Čemu se lidičky čemu, vždyť je to muslimák a jeho povinností je likvidace nevěřících všemi možnými způsoby.

stan
23. 4. 2024 14:21
Odpovědět  Burák

Stačil by jeden hezky umístěnej Sarmat a spláchne je taková tsunami, že už to nerozchoděj. A myslím, že za ty svinstva co předváděj by si ho zasloužili. Pakáž to je.

Skolastikus
23. 4. 2024 15:15
Odpovědět  stan

On by stačil Poseidon, nač ničit ovzduší v okolí.

Pravdomluvny
23. 4. 2024 16:31
Odpovědět  stan

Včera bylo pozdě…..

All
23. 4. 2024 17:51
Odpovědět  stan

Anglie takjakotak skončí pod vodou i bez sarmatu. Po Atlantidě jako další a poslední ostrov.Konec svobodného zednářství,konec zmrdů.

Tom
23. 4. 2024 16:20
Odpovědět  Burák

… někde jsem četl, že nakonec jim zbydou už jen rakety badmintonové.

Pravdomluvny
23. 4. 2024 16:30
Odpovědět  Burák

Místo obrany proti muhamrdum se zbavují všech zbraní…..🤓

Helena
24. 4. 2024 13:42
Odpovědět  Pravdomluvny

Tak je to správné, tak to má být!! Pomsta bude velmi sladká !! Všichni budeme těm “muhamadům”, Sunakindům, floydům fandit a držet palce. Protože to, co oni teď dělají v záp. zemích, západní země dělaly dlouhá desetiletí v jejich domovinách.

Pavel z Moravy.
23. 4. 2024 13:10
Odpovědět  Aleš

Západ skutečně řídí ta nejodpornější sebranka, která se na planetě vyskytuje. Válkychtiví a mocí posedlí grázlové jsou schopni pro svůj mamon a moc zničit celou planetu. Žije zde nyní opravdu odporný lidský tvor. Socialismus byla společnost, která dalece předčila vše co může kapitalismus nabídnout. Když si člověk uvědomí jaká jsme byli bohatá průmyslová a zemědělská země, jak nádhernou kulturu jsme měli a to jak literaturu, filmovou tvorbu a hudbu je člověku z tohoto propadu opravdu zle. Klidný a pohodový život národ vyměnil za tento humus, který zde je. Komu není rady tomu není pomoci.

Skolastikus
23. 4. 2024 15:20
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Ale vždyť amerika byla osídlena tím nejhorším odpadem ze zbytku světa, tak co by jste chtěli, mají to v genech. Ovšem mají smůlu, zbytek světa nejsou indiáni s luky a tomahawky. Takže další rabování a beztrestné vraždění neprojde.

Gales
23. 4. 2024 18:58
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Na dodatečnou částku ve výši 300 000 000 USD, která zůstane k dispozici do 30. září 2025, na pomoc Ukrajině a zemím, které jsou situací na Ukrajině zasaženy: Za předpokladu, že tyto finanční prostředky mohou být poskytnuty na podporu Státní pohraniční stráže Ukrajiny a Národní policie Ukrajiny, včetně jednotek, které podporují ozbrojené síly Ukrajiny nebo jsou pod jejich velením: Dále se stanoví, že tato částka je určena Kongresem pro mimořádné potřeby podle oddílu 251(b)(2)(A)(i) zákona o vyrovnaném rozpočtu a mimořádné kontrole deficitu z roku 1985.

A je to venku. V americkém zákoně o balíčku pomoci Ukrajině je tedy jasně uvedeno, že peníze lze použít nejen na pomoc Ukrajině, ale i zemím, které jsou situací na Ukrajině zasaženy, rozuměj zemím EU a NATO. A rovněž prostředky lze použít nejen ukrajinskou pohraniční stráží a ukrajinskou armádou, ale i jednotkami, které podporují ozbrojené síly Ukrajiny, případně jsou pod velením těchto podpůrných jednotek.

Jinými slovy, máme to přímo před sebou, před očima. Je to přímo v kongresovém balíku finanční pomoci Ukrajině. Amerika vyčlenila peníze pro jednotky EU či NATO, které budou hlídat hranice.

Václav
23. 4. 2024 14:31
Odpovědět  Aleš

myslím že Putin už bude mít důvod použít jaderné zbraně a k tomu ho chtěj dohnat. Vakcinace nebyly až tak působivé a to by byl v tom čert, aby nedosáhli té zlaté miliardy a nejlépe půl. Proto si tu pracháči staví atomové kryty. Přeju všem vojenským štváčům , smrt jakou si zaslouží.

All
23. 4. 2024 18:25
Odpovědět  Václav

Ani atomové kryty jim nepomohou,budou jejich posledním krátkodobým příbytkem. Kvůli takovým zmrdům přijde pak ze Slunce odpověď k Zemi,rychlé částice z erupcí X 10-20.Vesmír má své zákony,tuhle sebranku nepotřebuje,jejich železobetonové bunkry hluboko v zemi je nezachrání.Ochranné pečetě se rozlomují,ruka tvůrců téhle planety začíná tresat už nyní.O ,,Velkém Záblesku” ze Slunce se ví,byli jsme varováni,ten ukončí tuhle technokratickou západní společnost navždy. Varování z Faetonu a později z Marsu neberou ani v ůvahu,pokračují. Naděje pro Zemi přišla od Slovanského národa.Slovanů. Ale ničí nás všemi způsoby a zle na to doplatí,vzali si sami veškerou možnost nápravy a záchrany svých duší.

Pravdomluvny
23. 4. 2024 16:29
Odpovědět  Aleš

To jsou hrdinní elitní vojáci Banderonacistánu 😂

Helena
23. 4. 2024 12:28
Ohodnotit příspěvek :
     

Šilhavý, momentálně zaostalý Šunak byl nazpaměť naučen, že slibuje a slibuje
– to muselo dát fachu.
Uvěřitelné trochu jsou jen ty 4 miliony? nábojů do ručních zbraní… tak už můžou všichni chciválkové s Vetchým a Pavlem v čele balit bágl pro každého jsou 2 kulky. Ukroši totiž střílejí rádi do vlastních řad ty, kteří dostanou strach nebo chtějí zdrhnout.

Pavel z Moravy.
23. 4. 2024 16:18
Odpovědět  Helena

Dnes jsem u nás po městě viděl pár plakátů SPD k volbám. Jasně a srozumitelně je tam dáno co si nepřejí. Ale teď jde o to, jestli to ti na které to cílí vnímají. Když jsme ale šli kolem školky a viděli ty malé usměvavé a nevinné děti a představili si ty grázly, kteří chtějí rozpoutat válku, hrůza pomyslet. Ti jejich rodiče by se opravdu měli zamyslet a to sami nad sebou a uvědomit si, že je nejvyšší čas tyto děti bránit, když jim už nejde o sebe. Ale předpokládám, že pud sebezáchovy jim asi moc nefunguje a nebo jsou líní a nevyzrálí něco dělat.

Slovan
23. 4. 2024 12:29
Ohodnotit příspěvek :
     

JISTĚÉÉÉÉÉ!! KoZa dodá techniku a zbraně, střední, východní Evropa dodá obsluhu (lidi). Kdo to jen říkal, dejte mě lidi a já to udělám.
Ráno mě na mobil od známého dorazilo oznámení s fotem PP, který tam něco povídá o vyrovnání sil na UA, že nyní je to 1:4 vyhoda rusů. Ale když podepíše branný zákon, tak vyrovnáme stav na 4:4 a pak je možné zlo porazit. Je to prý povinnost každé ženy a muže narukovat. Prý je to jeho pravomoc, kterou klidně podepíše. Já pod to radši připsal že je to zřejmě fake, pro sichr, ale když to tuna čtu a včera psali na PL že tam posílají odborníky z Pardubic, tak COŽE?!! Že bych se přece jen spletl?!

Pavel z Moravy.
23. 4. 2024 13:32
Odpovědět  Slovan

No jo, socialismus se všemi hodnotami a pohodou se zlikvidoval. Pohodové žití je v prd.eli. Teď tu již vládne pouze zmar a debilita. To takto musí vždy dopadnout. Chce se moc není nic. Grázlové dosáhli svého a hlupáci jim na tu jejich rétoriku o hrozném socialismu a ošklivých komunistech stále skáčou. Takže teď si to budou muset všichni vyžrat až do dna, když to ani po 35 letech nepochopili. A už mně to ani nevadí, protože komu není dáno, v apatyce opravdu nekoupí. A tady s tímto většinovým lidem je to opravdu v dupě. To snad ani není možné, říká si člověk, že mohou lidé tak zblbnout a stát se z nich takoví trotli. Podřezávat si pod sebou větev a ani to neregistrovat, to už je opravdu stav největšího ohrožení. A to jsme kujwa byli tak průmyslově, zemědělsky a kulturně bohatý národ. Vždyť nám skoro každý záviděl. Proto to chtěli zničit, proto to úmyslně špinili a ošklivili lidu, aby tady mohli zavést ten svůj marasmus. Je to fakt na blití.

Václav
23. 4. 2024 14:35
Odpovědět  Pavel z Moravy.

když máme být vazaly, radši pod Ruskem než pod západem. Myslím že srovnání už existuje. Východ vás nechá dýchat, západ nás jen dusí.

Autor
23. 4. 2024 14:50
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Tak jsem si představil dnešní Německo a tehdejší Československo … naší armády se báli i tehdy, nejvíc se báli sovětské, východoněmecké a pak naší. S tehdejší silou bychom mohli klidně dnes přejet hranice a po cestě do Berlína budovat památníky Leopardům …
A kdybychom imigrantům v Německu slíbili, že každého bude živit pětice Němců, pak by se klidně připojili … 🙂

Albi
23. 4. 2024 15:21
Odpovědět  Peter 008

Et tu, Brute?
Už i tebe strhla ta lavina fantasmagorií? 🙂

ModrýKlokan
23. 4. 2024 12:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Malá Pákistánie je v křečích. Snaží se na poslední chvíli zoufale zvrátit nezvratitelné. Pro bývalou světovou námořní mocnost bude výsledek konfrontace s Ruskem a globální mocenské přeformátování znamenat naprostý úpadek a krach. To je jediný důvod jejich válečnických choutek.

Hasta la vista Litle Baby.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pijack
23. 4. 2024 12:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Čmoud ve službách Jeho Veličenstva. Stejnej odpad jako náš lokaj Fiala, který dokonce slouží dvěma odlišným mocnostem – USA a Ukrajině. Tihle lokajové jsou nejspolehlivější. Veličenstvo si je hezky vychovalo k obrazu svému. Trvalo to dlouho. Ale náš lokaj Fiala ho trumfl – začal se klanět a sloužit dobrovolně a netrvalo to ani pár let.

ModrýKlokan
23. 4. 2024 12:59
Odpovědět  Pijack

Snaživý podučitel dějepisu Fyjala Nutelovič Krhounek slouží minimálně čtyřem pánům: USA, UA, Německu a bývalým českým němcům – někdy zvaným sudeťákům (vysídleným dle jejich říšského občanství do jejich německé říše, z bezpečnostních důvodů, vítěznými mocnostmi, ze všech evropských zemí s agresivní německou menšinou).

Petro Nutelovič Fyjalenko je Posseltův bílý kůň už od začátku 90. let. Je prostě šikovný poskok, na roztrhání. V Brně ho pase Don Pablo.

Pijack
23. 4. 2024 13:12
Odpovědět  ModrýKlokan

Dík za upřesnění. Já jeho nadšení pro sudeťáckou minulost znám zhruba 20 let. Oni to mají Fialovi v rodině. Jsou to ti tak zvaní Brněnští Němci. Synáček byl veden pod dozorem tatínka rektora MU a zdárně prolezl… i když je to dokonalý šprt a blbec, který se hodil dělat na fakultě jen nástěnkáře a předsedu místní svazácké buňky. A tohle sudeťácké lejno dnes dělá premiéra. Něco tu nefunguje.

Slovan
23. 4. 2024 15:54
Odpovědět  Pijack

🤣 🤣 🤣 🤣 🤣 👍 👍 👍 👍
Jsi mi tou větičkou “předsedu místní svazácké buňky” někoho silně připoměl. Se mohu potrhat smíchy i ta německá šleha je tam.

Pavel z Moravy.
23. 4. 2024 16:05
Odpovědět  ModrýKlokan

Zapomněl jsi na Habsburka.

ModrýKlokan
25. 4. 2024 01:32
Odpovědět  Pavel z Moravy.

Kaji se. Když von ten Pyjala je na roztrhání. Jak uvidí rektum, hned tam vleze.

Frank
23. 4. 2024 13:12
Ohodnotit příspěvek :
     

Nastává čas, kdy by ti zmetci z GB měli být spláchnutí do moře.

Slovan
23. 4. 2024 14:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Hihi, ať se do nich britové montují, aby jim taky něco brzičko nesestřelili jako na pouti ve střelnici. Tady toto ustřelili jako krepovou růži.

https://www.armadnymagazin.sk/2024/04/23/rusi-znicili-ukrajinsku-pvo-a-pristavnu-infrastrukturu-na-prijem

Slovák
23. 4. 2024 15:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Presne o tom všade píšem, príde nukleárny Armageddon= WW3, preto eskalujú vojnu na U’ krajine, kedže Rusko má úlohu St.Georgea( Jiřího= Juraja)- Stínača Hada a Draka= Ameriky- krajiny Opereneho hada! Teda USAtana či USraela a United Snakes…A Rusko, ked už bude dostatočný dôvod ohrozenia existencie Ruska, tak Rusko zasadi drtivý nukleárny úder KoZa, hlavne USAtanivi a B’nai Berit’anii!!! No nebude víťazov k oslavám , iba miliardy mŕtvol, ktoré nebude mať kto pochovať. Presne sem to speje!!! Stačí pozorovať tích bláznov a rusofóbov v KoZa!!!

Pavel z Moravy.
23. 4. 2024 16:08
Odpovědět  Slovák

Myslím si to také trochu tak jako vy. To bude potom drtivý úder, který západ spláchne, nu asi půjdeme s nimi.

zuzana
23. 4. 2024 15:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Japonská studie zjistila „významné zvýšení“ počtu úmrtí na rakovinu po třetí dávce mRNA vakcíny proti COVID-19

https://aktax.cz/japonska-studie-zjistila-vyznamne-zvyseni-poctu-umrti-na-rakovinu-po-treti-davce-mrna-vakciny-proti-covid-19/

cool
23. 4. 2024 15:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Výrobníci hrůz zrůd.

Horňák
23. 4. 2024 16:13
Ohodnotit příspěvek :
     

Je čas aby rusi zničili ukrajinské výrobní firmy v Anglii, v Německu, ve Francii a hlavně celou Prahu.

Tarantina
23. 4. 2024 20:54
Odpovědět  Horňák

preco prahu? brno je taky mesto v cechach….

23. 4. 2024 23:02
Odpovědět  Tarantina

prečo brno, tarantule? Exposia se vynachází u Pardubic – ne v Praze, ne v Brně!

23. 4. 2024 22:56
Odpovědět  Horňák

…pravil vlastenec.

zuzana
23. 4. 2024 17:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Mel Gibson: Hollywoodští pedofilové využívají Diddyho k zakrytí děsivých zločinů satanistické kabaly

https://aktax.cz/mel-gibson-hollywoodsti-pedofilove-vyuzivaji-diddyho-k-zakryti-desivych-zlocinu-satanisticke-kabaly/

23. 4. 2024 19:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ta bazuka co má pidlovok na rameni je z polystyrénu, nebo levituje? No, aspon mu nepožmoulala límeček.
P.S. Vím že váží jen asi 5 – 6 kg, ale stejně na mě ta fotka působí divně.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
23. 4. 2024 20:00

Divíš se????
Vždyť to ten jedno oko ke dveřím a druhý do řitě to drží jako jeptiška přirození…..🙋

Tarantina
23. 4. 2024 20:55
Odpovědět  Pravdomluvny

Trochu upravit slovnik prosim !!!

23. 4. 2024 23:05
Odpovědět  Tarantina

Udělám to za něj, tarantule. Mohu?
Polib nám, domorodcům, pěkně prosím, pr-del !!!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pravdomluvny
24. 4. 2024 05:53
Odpovědět  Tarantina

Na@@@@@ser si,nazdar!!!

jsladin
23. 4. 2024 21:04
Odpovědět  Pravdomluvny

Je to záludný nepřítel, nikdy nevíš na koho míří.

Markýza
23. 4. 2024 20:04

Třeba je silny jako byk 😎

Pravdomluvny
24. 4. 2024 05:54
Odpovědět  Markýza

Spíš vůl 😅

Fedor
23. 4. 2024 21:38
Ohodnotit příspěvek :
     

to bude preto, ze ich ekonomika pada na dno a staty (byvale kolonie) vo svete sa im obracaju chrbtom a Rusku celom. …aj tak padnu a vykapu tieto tzv. elity čaptavé