Krize

Shrnutí dosavadního průběhu dne…Ve městě Gaza a v Tel Avivu je 18 hodin. Zde jsou nejnovější titulky …

Zde jsou některé z nejnovějších snímků, které jsme obdrželi prostřednictvím zpravodajských médií ze scén v Jabalii, kde byly desítky lidí zabity po výbuchu v přeplněném uprchlickém táboře na severu Gaza

Palestinci pátrají po obětech na místě výbuchu v uprchlickém táboře Jabalia v severním pásmu Gazy. Fotografie: Reuters
Palestinci pátrají po obětech na místě výbuchu v uprchlickém táboře Jabalia v severním pásmu Gazy. Fotografie: Reuters
Snímek obrazovky zachycený z videa sdíleného online ukazuje lidi provádějící pátrací a záchrannou operaci pod troskami zničené budovy v uprchlickém táboře Jabalia ve městě Gaza. Fotografie: Anadolu Agency/Anadolu/Getty Images

Shrnutí dosavadního průběhu dne…
Ve městě Gaza a v Tel Avivu je 18 hodin. Zde jsou nejnovější titulky …

Od 7. října bylo izraelskými údery na Gazu zabito nejméně 8525 Palestinců, z toho 3542 dětí, tvrdí ministerstvo zdravotnictví Gazy, které je řízeno Hamásem. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Ašraf al-Kudra uvedl, že bylo zabito 130 zdravotnických pracovníků a 15 nemocnic a 32 zdravotnických středisek je nyní mimo provoz.
Izraelská armáda zvýšila počet rukojmích, jejichž držení v Gaze Hamás potvrdil, na 240. Šéf izraelské rady pro národní bezpečnost v úterý uvedl, že nevidí dohodu o propuštění rukojmích jako blízkou.
Mluvčí IDF Daniel Hagari prohlásil, že Izrael zachytil raketu ze směru od Rudého moře. “Tyto bezpilotní letouny patří státu Jemen,” řekl agentuře AFP Abdelazíz bin Habtúr, předseda húthijské vlády, který se k útokům přihlásil.
Izraelské jednotky v úterý zničily rodinný dům Sáliha al-Arúrího, exilového velitele jednotek Hamásu na okupovaném Západním břehu Jordánu. Jeho dům, který podle místních obyvatel nebyl obydlen, byl vyhozen do povětří v časných ranních hodinách.
Videozáznamy ukázaly nejméně 47 těl vytažených z trosek po náletu na několik domů v uprchlickém táboře Džabalíja na severu Gazy. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že “více než 50 mučedníků a asi 150 zraněných a desítky lidí pod troskami, při ohavném izraelském masakru”. Agentura AFP uvedla, že bylo vidět desítky přihlížejících.


Útok Hamasu na Izrael bude inspirovat nejvýraznější teroristickou hrozbu pro USA od vzestupu Islámského státu před téměř deseti lety, řekl ředitel FBI Christopher Wray v úterý na slyšení v Kongresu. Wray řekl, že od eskalace izraelsko-palestinského konfliktu v Gaze tento měsíc po útoku Hamasu ze 7. října vyzvalo několik zahraničních teroristických organizací k útokům proti USA a Západu, což výrazně zvýšilo hrozbu, kterou představují domácí násilní extremisté z USA. Agentura Reuters uvádí, že Wray hovořil na slyšení před výborem pro vnitřní bezpečnost a vládní záležitosti amerického Senátu. Během slyšení americký ministr pro vnitřní bezpečnost Alejandro Mayorkas řekl, že nenávist vůči židovským studentům v USA v posledních týdnech přispěla k nárůstu antisemitismu.


Propalestinští demonstranti dnes přerušili slyšení amerického ministra zahraničí v Senátu, zakryli si ruce červenou barvou a vyzvali Antonyho Blinkena, aby prosadil příměří v Gaze. Demonstranti Blinkena během jeho svědectví několikrát zastavili, přičemž policie jednotlivce vyvedla ze sálu.

„Zachraňte děti Gazy“: Demonstranti přerušili Blinkenovo slyšení v Senátu – video

http://6b.cz/4t1L

sdílet na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
31. 10. 2023 18:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen jestli v tom nemá prsty Putin.Všechno tohle dění mu hraje do karet.Ale nevěřím tomu,protože by mohla být vojna světová.Snad to ukočíruje.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zdendulka
1. 11. 2023 09:21
Odpovědět  Gales

Člověče, hrabe ti? dej si panáka nebo si uvař kafe s dej pokoj s takovýmito fantaziemi….. jak by mu to mohlo hrát do karet, vždyť je to jenom rozdmychávání nepokojů po celém arabském světě…. a hrozí pak tvrdá odplata…..

Gales
1. 11. 2023 10:27
Odpovědět  zdendulka

No,Putinovi stačí když vydá nějaké prohlášení na podporu Palestinců a celý arabský svět je s ním.Jak jsem napsal že v tom má prsty,tak to platí pro naši ministryni války.

Eva
31. 10. 2023 23:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem proruský a propalestinský dezolát.
Já totiž chci mír.
Chci mír na Ukrajině.
Chci mír v Gaze.

Ivo
1. 11. 2023 00:58
Odpovědět  Eva

A já jsešm k tomu všemu ještě Hcimír.

Tupý hulvát
1. 11. 2023 09:28
Odpovědět  Eva

Teď není mír v zájmu Ruska.je třeba je vyděsit k smrti,jinak si nedají pokoj.Ukrajinci mají co chtěli.

Muko
1. 11. 2023 10:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Všetky Izraelsko – Palestínske konflikty od konca vojny boli vedené zo strany Izraela len za účelom rozšírenia Izraelského vplyvu a jeho hraníc. Pôvodné palestínske obyvateľstvo bolo vždy len v pozícii brániace svoje hranice a identitu, aj keď to často vyzeralo, že konflikty vyvolávali Palestínci. Veď výsledky konfliktov vždy dopadli v prospech skutočného organizátora, čiže Izraela. Izraelci vedení predstavou o znovurealizácii historického Izraela boli vždy majstri klamu a pretvárky, ako aj povedal Ježiš v rozhovore so židovkými predstaviteľmi, ktorí ho chceli zabiť:
“Vy nie ste deti Abraháma, ale Diabla, ktorému slúžite a Diabol je otcom lži a pretvárky.”