Krize

Šéfka EU objasnila Ursula von der Leyenová nové sankce proti Rusku.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v sobotu v projevu k poslancům ukrajinského parlamentu (Nejvyšší rady) uvedla, že EU příští týden oznámí svůj 12. balíček sankcí vůči Rusku v souvislosti s Ukrajinou.

Podle von der Leyenové bude nová várka omezení zahrnovat další zákazy dovozu a vývozu a opatření ke zpřísnění cenového limitu na ruskou ropu. Blok rovněž plánuje zavést nová “tvrdá opatření” vůči společnostem ze třetích zemí, které obcházejí stávající sankce, uvedla bez dalších podrobností.

Kromě toho bude balíček zahrnovat osobní sankce vůči 100 ruským osobám.

“Příliš dlouho si mnozí v Evropě mysleli, že můžeme s Ruskem obchodovat a integrovat ho do evropského bezpečnostního řádu. To se však nepodařilo. A fungovat to nebude, dokud bude jednání Ruska poháněno blouznivými sny o impériu,” prohlásila von der Leyenová a slíbila, že Brusel “bude i nadále vyvíjet maximální tlak na Rusko, dokud agrese neskončí a dokud na Ukrajině nebude obnoven spravedlivý a trvalý mír”.

Dřívější zprávy v médiích uváděly jako možné doplňky nového balíčku sankcí také opatření proti ruskému jadernému a diamantovému průmyslu a jeho vývozu zkapalněného zemního plynu (LNG), jakož i opatření umožňující využití zmrazených ruských aktiv na pomoc Ukrajině. O žádném z těchto opatření se však von der Leyenová ve svém projevu nezmínila.

Moskva tvrdí, že sankce jsou nezákonné, a varuje, že představují větší hrozbu pro země, které je uvalily, než pro Rusko.

Podle zpráv z médií je také pro členské státy EU stále obtížnější dohodnout se na nových omezeních, protože mnohé z nich jsou proti některým cíleným opatřením vůči Rusku a tvrdí, že současné sankce nefungují.

Maďarsko minulý měsíc prohlásilo, že bude vetovat jakákoli opatření proti ruskému jadernému sektoru.

“Politika sankcí prostě nefunguje. Sankce mohou poškodit Rusko… ale rozhodně více škodí evropské ekonomice, evropským zemím. A pokud sankce způsobují větší škodu těm, kdo je uvalují, než těm, proti kterým jsou namířeny, jaký má smysl v nich pokračovat?” uvedl. Řekl maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto v rozhovoru pro RIA Novosti na začátku října.
http://6b.cz/4HOT


Ukázka hlouposti sankcí, které na sebe EU uvalila 3. listopadu 2023 Podle jpd a ekonomiky Komentář Celkový rozsah škod způsobených sankcemi Evropské komise vůči Rusku za 19 měsíců (v podobě ušlého HDP, zvýšených nákladů na energie , vyšší náklady v důsledku inflace a vyšší náklady na obsluhu zvýšeného veřejného dluhu) přesahuje 1 000 miliard eur. Mezitím Rusko loni získalo více než 200 miliard dolarů na mimořádných příjmech (ve srovnání s průměrem předchozích let) kvůli vyšším cenám ropy a plynu. To ale samozřejmě neodradilo Evropskou komisi od přijetí 12. balíčku sankcí proti Rusku. Pokud lék nezabírá, měla by se zvýšit dávka, ne? Níže je dobrým příkladem stupidity sankcí, které na sebe EU uvalila.

sdíletj na

84 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
5. 11. 2023 19:10
Odpovědět  josh-xy

No nevím nevím.Ten vychrtlec ze senátu chce napadnout Rusko a potom Čínu.Jestli na nás každej Číňan flusne,budeme pod vodou.

Jaroslavem
5. 11. 2023 10:01

Tuhle umakelenou,nikým nevolenou podvodnici,už nikdo nebere vážně. Téhle,a těch našich gaunerů,od Fialenka po to vykulené podsvinče, všechny demobolševiky likvidovat. Když se nad tím zamyslite,dojde všem proč byl únor 1948

Skeletor
5. 11. 2023 10:40
Odpovědět  Jaroslavem

Ulevujete si sice hezky, ale dokud tam budete mít pětidemolici tak se dlouho smát nebudete.

Lékořice ok
5. 11. 2023 21:57
Odpovědět  Skeletor

Nejde o ulevování. Jde o ověření si, zda jeden není se svým názorem osamocený.

Slovan
6. 11. 2023 08:24
Odpovědět  Lékořice ok

Cha cháááá a komu tím prospějete!!
Včera jsem se díval na záznam té putovní přednášky z Nymburka, kterou pořádají pánové Štěpán, Novomeský, Jandejsek, Bohuš a spol. Městký sál ze čtvrtiny zaplněný, ostudná bída. Také si během debaty pan Štěpán postěžoval na tu bídnou návštěvu, ale zárověň uvedl, že na soc. sítích to vidělo 1 a půl milionu shlédnutí. Jak řekl Štěpán, lidi se bojí, jsou apatičtí a HLAVNĚ se Miloši do ničeho nenamočit!!! Takže to je důvod proč na váš příspěvek reaguji. My všichni víme a nemuší se to už ani ověřovat, protože je nám to k hownuu, když sserreemee v koutě. Přitom by stačilo tak málo. Zvednout zadky. Hezký den.

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 09:49
Odpovědět  Slovan

Nechtěl jsem již psát, ale tobě odpovím. Nesyp si popel na hlavu. My v našem věku, já tedy určitě jsem již v předkremačním věku, budoucnost zde leží před jinými generacemi. Já jsem z historie přečetl hodně a možná, že jsem občas něco přehlédl, ale, že by 70 letí a 80 letí bojovali za mlaďochy, to jsem se tam nedočetl a do konce ani ti přes šedesát let. Normální země mají v 60 letech starobní důchod a již to slovo starobní říká vše. Toto je bohužel, možná bohudík záležitost mladých a těch ze střední generace. Sám zde již 2 roky tvrdíš a já také, že jim to je jedno co se zde děje a asi je jejich budoucnost nezajímá. My staří to nevyřešíme, my se můžeme pouze přidat, ale svůj osud musí chtít změnit tito mladí. No a pokud nechtějí, nikdo s tím nic nenadělá. Já to vidím u
lidí z okruhu mého syna, jim fakt je ve většině všechno jedno. Tedy komu budou sloužit, v jakém státním útvaru budou žít. Syn mi říká jaké názory mají jeho kolegové a to jsou všichni VŠ. Nemůžeme jim ordinovat něco co oni nechtějí, maximálně jim můžeme vysvětlovat, ale to je mlácení prázdné slámy. Pokud zde vyrostly generace apatické ke svému osudu a nedokázaly duševně vyzrát, kdo s tím dnes pohne? Jedině bída.

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 10:05
Odpovědět  Pavel z Moravy

Asi to tak bude muset být. Nemá li problém řešení, starosti nepomohou. A všechny řeči, že musíme my staří jít v předvoji jsou úsměvné. Vždyť ta děcka dnes nerespektují ani svoje rodiče. Probuďme se, je to vývojový cyklus, kterým končí klasická společnost hodnot a kde stáří dohrálo výchovnou roli. To, že dožijeme v marasmu je jisté, tak co s tím. Máš své koníčky a svůj život tak jako já. Já nejsem schopen dívat se na TV a tu pakulturu, kterou tato společnost předvádí, kino a divadlo alespoň u nás v malém městě to samé, takže zbývají ty běžné radosti a starosti všedních dnů. Dožiji to tady a ať si ty generace, které postrádají uši aby slyšely, oči aby viděly a hlavně mozek aby přemýšlely poradí. Ať si třeba v příštích volbách pokud budou zvolí za předsedu vlády copatého Bartoše. Nic nevzdávám, ale jsem realista. Tak se měj.

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 10:10
Odpovědět  Pavel z Moravy

Moje druhá část příspěvku v úplně slušném duchu bez jakýchkoliv hrubostí mi čeká na schválení. Copak vám na ní vadí, cenzoři pravdy. Já vidím zřetelně, že hlubší rozbory morálky společnosti vám nevoní. Nebojte se, brzy mne to přestane bavit tady psát a budete mít klid, můžete to přenechat své pravověrné klice, která hraje vaši ligu. Díky.

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 10:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Takže vidím, že mi opravdu druhá část slušného příspěvku navazujícího na první část zaslanou Slovanovi opravdu neprošla. Ani bych nevěděl, které slovo vyjmout. Ministerstvo pravdy zde asi zafungovalo k radosti vašeho cenzora. Náboženská témata zde bez problémů cenzorskou tužkou procházejí, různá vulgární slova též, tož z života mám již poznání, že ta hlubší povaha problémů je u většiny nelítostně odmítána, ale povrchové nechutnosti jsou s radostí vnímány publikem. Zase jsem se kousek posunul ve vnímání reality v jakém prostředí žiji.

Miro 2
7. 11. 2023 13:32
Odpovědět  Slovan

Ing. Noveský

Autor
6. 11. 2023 01:51
Odpovědět  Skeletor

Nevím kde žijete, ale co máte vy tam?
Na Slovensku? Pak následky budete cítit ještě také dlouho. A klidně se může stát, že si zase “odvolíte” Fica. Já tenkrát Slováky, co jsem znal, varoval … Kdekoliv jinde v “západní civilizaci”? No, bez komentáře, ale rozhodně si nepomůžete na účet místních “SPOLU-lejn”.
Jedině, že byste žil v Rusku nebo Bělorusku, Číně, či Severní Koreji … ale o tom dost vážně pochybuji.
A pokud “tady u nás”, tak máte miliardy? nebo co?
Takže – vy zase jeden “já jsem chytrej a daleko od vás ovčanů” – jak vy si pomůžete? Kde? V Izraeli? Pak VY jste stále nepochopil podstatu této krize.
Spíš jste provokatér, “uhašovač”, který jako souhlas, ano je zle, ale vy nic nedokážete – tupci!

Smutné je, že dost lidí na vás a podobné skáče. Mělo by jim být varováním, že ani “správná póza” neznamená jednoznačně “spřízněnou duši” a nebo aspoň podobný názor.

Každý může a nejspíš také nadává na “svou” vládu, ale každý z jiného důvodu.

Bety
5. 11. 2023 11:27
Odpovědět  Jaroslavem

Co je to platné, když si navzájem hrají do karet a výkonné složky plní rozkazy?

All
5. 11. 2023 12:03
Odpovědět  Bety

Kolik takových žump už existovalo,víme to z dějin a všechny se rozpadly a zanikly.Bohužel stálo to mnoho lidských životů. Bez obětí to zase nepůjde.Nejvyšší oběti zase přináší chlapci z Ruska.Jsou ale obětováni i lidé v Izraeli,Gaze,Etiopii a jinde,co jsou obětováni rituálně,záměrně,plánovitě.K těmto plánovaným vraždám patří i Covid a vakcinační kovidový teror nadnárodních fašistických globalistů.

Mike
5. 11. 2023 12:15
Odpovědět  Bety

Mně by hrozně zajímalo, z jakého důvodu se Zelenýho ještě nikdo nezeptal, proč pořád bere plyn a ropu z Ruska.
Ukrajina by přece měla být vlajkonošem sankcí proti Rusku místo tupé EU, které se ten konflikt absolutně netýká, pokud tedy Vladimír Vladimírovič nedostojí svého slibu, že vymlátí všechny nácky v Evropě. Pak by to dávalo smysl.

ijn
5. 11. 2023 12:54
Odpovědět  Mike

náckové Evropy musí být zřetelně odhalení a lidé je musí dohnat na šibenice, ale zatím se mazaně skrývají za liberální demokracii, poškození biodiversity kůrovcem, zástupné zdravotní potíže vakcínami poškozených spoluobčanů, klimatickou změnu, hyperinflaci, úpadek vzdělání, lstivost HSP a médií,……co ještě lze vyjmenovat ??? A nad tím vším bdí HOVADAV PSP ČR!!!

sergej
5. 11. 2023 19:33
Odpovědět  ijn

Komorníci jsou už asi jiný živočišný druh, narážím na čapkovi mloky.

Evžen
5. 11. 2023 14:13
Odpovědět  Mike

EU, USA a Kanada neodsoudila fašismus v OSN což je ostuda…!

Frank1
5. 11. 2023 19:04
Odpovědět  Evžen

Fasiste neodsuzuji prece fasisty!

Markýza
5. 11. 2023 14:19
Odpovědět  Mike

Tak to jsme dva. Tedy – ne že bychom to ve skutečnosti nevěděli. Ale omlacovat by se mělo. Já bych ještě měla otázečku na Uršuli – jak přesně si představuje tu případnou integraci Ruska do “evropského bezpečnostního řádu.” Tedy taky ne že bych netušila – ale chtěla bych to slyšet od ní.

Albi
5. 11. 2023 16:12
Odpovědět  Markýza

“Fon” ve svém projevu má víc takových složitostí, se kterými by si těžko poradil i Lavrov. Např.:
(Brusel) “bude i nadále vyvíjet maximální tlak na Rusko, dokud agrese neskončí a dokud na Ukrajině nebude obnoven spravedlivý a trvalý mír”

Existuje i NESPRAVEDLIVÝ mír? Co to znamená? Jak ho poznáme? Jak se dá jednoznačně definovat?

Markýza
5. 11. 2023 17:27
Odpovědět  Albi

Jasně, že existuje nespravedlivý mír, neuvědomělá osobo! 😎 To je takový mír, který není podle mezinárodních pravidel, přeci. Ta raketa byla Ukrajince, nebo Rusa? Počkáme, co řekne pan prezident USA. Jenže……proč nám nefunguje horká vládní linka? Pan prezident USA spinká, spinká, spinká.
Mimochodem, ten “maximální tlak” je fakt legrační – představuju si to jako zajíce, který tlačí na tu obrovitou medvědí pr.del a doufá, že si medvěd nevšimne.

j.sladin
5. 11. 2023 17:37
Odpovědět  Markýza

Případně si neuprdne.

Markýza
5. 11. 2023 17:50
Odpovědět  j.sladin

Ježišmarjá nojo! 😀

ModrýKlokan
5. 11. 2023 23:54
Odpovědět  Markýza

:-D))))))

Milan ze Zahrady Čech
5. 11. 2023 17:46
Odpovědět  Albi

Tady se musím lejna zastat. Existuje. Tak třeba u nás doba temna, ale jinak příkladů habakuk a ještě nějaký ten habaděj k tomu.

František
5. 11. 2023 12:26
Odpovědět  Jaroslavem

Kde to fon hovno přišlo na to, že Rusko chce nějaké impérium. Pokud vím tak impérium, v podobě NVO v čele s USA a panem Schvábem, chce ovládnout a zotročit celý svět.

Dardanella
5. 11. 2023 15:52
Odpovědět  Jaroslavem

Čím více vládce zakazuje, tím jsou lidé chudší, čím více má zbraní, tím jsou lidé neklidnější, čím více kontroluje, tím jsou lidé vychytralejší, čím více zavádí pravidel, tím více lidé páchají zločinů.

PepaC
5. 11. 2023 10:10

Tahle von Lejno,tak to je už opravdu síla.Nikdo přece nemůže být tak blbý.

Ladislav 💤
5. 11. 2023 10:44
Odpovědět  PepaC

Může! Viz. Němcovic stádo jalovic!

Albi
5. 11. 2023 13:34
Odpovědět  PepaC

A co naše ninistryně války, která podle toho, jak se ráno vyspí v poledne rozhoduje, bude-li ČR v OSN, či nebude-li.
A ministřík Lipavský – zaregistroval, že se mu pipka plete do “kompetencí”, nebo ještě ne?

Markýza
5. 11. 2023 14:13
Odpovědět  PepaC

Oni nejsou blbí – oni jsou pomýlení.

Milan ze Zahrady Čech
5. 11. 2023 17:50
Odpovědět  Markýza

A právě aby se válečnice nemýlila, tak si vzala jako poradce Jaroslava Naďe. Slováci z toho dostali hysterický záchvat smíchu. Škoda, že jsem si na to vidko nenechal odkaz.

Markýza
5. 11. 2023 19:12

Jakože na ten hysák? No to fakt škoda, to bych taky ráda viděla!

ModrýKlokan
5. 11. 2023 23:56
Odpovědět  Markýza

@ Milan, Markýza

Je to někde na CZ24.news

Dardanellka
5. 11. 2023 15:55
Odpovědět  PepaC

No, zda se ze prece jen.

janle57
5. 11. 2023 17:07
Odpovědět  PepaC

Ano,přesně tak,jen na vysvětlenou,nové sankce proti Rusku jsou dalším útokem na naší
peněženku,zaplatíme je všichni i s čummobily,kteří jsou všichni tak navýsost spokojení,
když jim vládnou prezidentčík Pávek,Fiala,rybí oko Rakušan a další vlastizrádná pakáž
u koryta.Tahle svoloč určitě nezařídí,aby jsme jako stát vystoupili z vyděračské energoburzy
v Lipsku a další obdobné plynové burzy v Rotterdamu a ropu s plynem jsme brali přímo
od RF.

Jaris
5. 11. 2023 10:27

Baba z Lejna je nepricetna a definitivne to nema v palici v poradku. Jak si vlastne predstavuje tahle omezena nana Evropu bez surovin, plynu a ropy je mi zahadou. Bez Ruska je Evropa vyrizena. Saudska Arabie odmitla zvysit dodavky ropy, protoze EU podporuje teroristicky Izrael. S Australii se rovnez o obchodu nepohodla nesmyslnym podminkam, ktere EU vylozila na stul se australsky ministr obchodu zasmal a ze smlouvy samozrejme seslo. Afrika sekla s kolonialnim vydiranim a EU ukazala dvere. Falesny pritel – USA Evrope nic neda, sami maji malo a nebudou prece podporovat svou konkurenci. Cina nema temer zadne nerostne bohatstvi a dovazi ho predevsim z Ruska a Australie. Tak zbyva Jizni Amerika, ale ta je dvorkem loupeznickych USA a ty nedovoli, aby se tam Evropa jakkoli prizivovala.

ijn
5. 11. 2023 13:07
Odpovědět  Jaris

VLÁDNOU-LI NÁNY, je to 10x horší, než hlupáci u moci! ..řešení: PRYČ Z EU, A TAK BUDOU NAŠE KOMPONENTY PRO HELMUTY ZATÍŽENY CLEM, oni si už neumí řadu dílů vyrobit sami, i na lokomotivy či bagry dodávají české firmy řadu stěžejních dílů,….a NHKG=Liberty ukončila po 200 letech výrobu železa,…poslední vysokou pec natrvalo odstavili Indové, co jim to nyní patří. strojírenství bude bez základní suroviny = surového železa pro výrobu oceli,……..co dál…???

Klaus by potřeboval přes držku za svůj přehnaný liberalismus, co se nevyplatí to si dovezeme, to ale předpokládá, že nebudeme škodit těm, co mají přírodní zdroje!!!!!!

Albi
5. 11. 2023 13:46
Odpovědět  ijn

Nemyslím, že by byl nějaký znatelný rozdíl mezi nánou a hlupákem u moci.
Např. ty výrazné nány máme ve vládě tři – čtvrtá Lagšádlová (ministryně pro vědu, výzkum a inovace) projevila jistou špetku chytrosti, když správně zaujala pozici “nejsem tady, nevšímejte si mne” – zbytek jsou ti hlupáci u moci a ty snad ani jmenovat nemusím. Jsou to všichni ostatní ochotně ťapkající za prvním ministrem směr Hluboká nad Propastí. 🙁

Dardanellka
5. 11. 2023 15:56
Odpovědět  Jaris

Zda sa, ze je to nevolena EU diktatorka. Sama rozhoduje…..

Ladislav 💤
5. 11. 2023 10:47

Vlastenci, kdy vykopeme ten
zlodějský , zločinecký a fašistický Fyjalovismus? Nebo nás zničí!

Rattus
5. 11. 2023 11:04
Odpovědět  Ladislav 💤

Máte možnost začít a místo vyptávání se postavit do čela.

Albi
5. 11. 2023 13:51
Odpovědět  Rattus

Taky jsem se chtěla zeptat na místo a čas.
Ale obávám se, že žádné další informace nedostaneme.

Velitel
5. 11. 2023 16:52
Odpovědět  Albi

A o co vám konkrétně jde, agenti Pávek a Bureš tedy ti co jsou nejhlouběji zaraženi v análu USA a EU maji dle volebních průzkumů pohodlnou více než 70% většinu.

Jaris
6. 11. 2023 00:04
Odpovědět  Rattus

Rattus, to je prave ten nejvetsi a nejtragictejsi problem v cesko – moravske spolecnosti.
Jeden statecny clovek se systemu vzepre a ostatni nez aby se k nemu pridali a podporili ho, tak stoji se zajmem opodal a nataceji konflikt na mobily. Proste hnus a zbabelost.

jhh
5. 11. 2023 11:49
Odpovědět  Ladislav 💤

dřív než to bude chtít většina nemá cenu

Markýza
5. 11. 2023 17:29
Odpovědět  jhh

Přesně tak. A pak už ani není potřeba defenestrovat, stačí mentální zeď.

Pavel z Moravy
5. 11. 2023 18:26
Odpovědět  jhh

Naprostý souhlas. To musí většina chtít a já tvrdím, že alespoň 60 %. Jinak to je bezpředmětné. Jenže dnes v Penny slevnili desetkrát předražený cukr krystal na 22 Kč a lidé tahali celé košíky a já pevně věřím, že pošlou celé příbuzenstvo. Tak jsem si také 1 kousek vzal, ať netratím.

msot
5. 11. 2023 10:59

Rusové mají srandu z toho, že tento balíček sankcí obsahuje zákaz vývozu do Ruska šroubováků a vyšívacích jehel. Chechtají se tomu, co Von Hovnobjeste dokáže vyblít.

Aleš
5. 11. 2023 11:02

Fašismus a jeho podpora fašismu. Mordor přezdívaný EU.

All
5. 11. 2023 11:35

Je to jen ukázka poblázněné EU, plné psychicky vyšinutých hovniválů a darebáků s ježibabou na koštěti. Rusko posiluje každým dnem,na planetě už vzniká zcela nová společnost,je to jako nový dům ,zářící čistotou a s lidmi,kteří pracují,tvoří. Jsou mimo ty šílené bastardy se stovkami bilionů dluhů s kolty u pasu. Mi zase domů přišel dopis z ČEZ distribuce z Plzně. Píšou,že mi opět musí zdražit od 1.12. 2023 elektriku,poslali jakési litanie na třech papírech,nabízí velmi podivné ,,zastropování” na 3 roky,ale tak,že v podtatě každý ,,zastropovací rok bude jinak zastropován,upravován…” alias zdražován takjakotak,prostě blbinec z ČEZ. Ne,ten dopis házím do koše,mám jich taky plné zuby. Už tak jsem silně omezil elektriku,nepeču v troubě,nedívám se na TV,dokonce i peru jinak,bez automat.pračky a používám jenom samostatnou ždímačku.Moji rodiče,taky i já dřel celé roky,kdy československo budovalo jaderné elektrárny a dneska je tu jakási banda zlodějů,která nám to,co nám patří krade a zase krade a to co ukradne prodává drze draze a víc a více draze. Hošánku pyjalo zlodějíčku tak to nebude,seru ti na elektriku,kterou nám kradeš,nakonec světlo stejně zase přijde,ono už přichází.

Helena
5. 11. 2023 13:10
Odpovědět  All

V EU nejsou blázni, to všechno má svůj účel: za každou cenu, jakkoliv rozvrátit, vyvlastnit býv. vých. blok! A oni to zadání plní na 200%. Izraelci rozbombardovali Palestincům domy, silnice-všechno-ale to jen proto, že oni potřebují ty ložiska plynu, ropy co se tam nalézají, ne jejich domy. Ale tady potřebují vyhnat lidi ze svých domů, firem, ale všechny majetky zachovat! A toho lze dosáhnout jen jednou cestou – astronomicky zdražit to, co potřebuje každý a co je krví celé země – ENERGIE a čím každého lze dostat do pasti exekutora, lidi z domů legálně vyhnat a shrábnout ty majetky za hubičku.
Proto pyjala a jeho parta dělají, kecají jedou tak a pak zase tak – účel je aby lidé neměli potuchy, a aby si nemohli spočítat, kolik za energie zaplatí, aby proti tomu nemohli nic dělat. Proto jsou ty dopisy od energetických společností absolutně nepochopitelné a nic neříkající. Všichni pochopí, až jim přijde další konečné vyúčtování.

All
5. 11. 2023 13:53
Odpovědět  Helena

No ejhle,máte pravdu,naprosto s Vámi souhlasím.Rád čtu Vaše příspěvky,paní Heleno.Vždy trefa do podstaty proč. Dluhové pasti rozjeli už za Kalouska na plné obrátky,nyní nám berou naši elektrickou energii, naši páteř,znehybnit nás a dorazit. Já žiju stále v dobré naději,že se dožiju tvrdé odplaty,jak ten fialový hnus u nás pojde i s celou EU.

ijn
5. 11. 2023 13:34
Odpovědět  All

cíl je jenom jeden: zničit většinu, a okrást většinu, a zlodějská elita si bude užívat prachy rozmarným životem,….např. proč si Křetínský investuje do pošty v Anglii z předražené elektřiny v ČR? Protože korumpuje politiky, jinak si nelze vysvětlit, že by byly politici tak hloupý a nedělili se??? Proč ČEPS kupuje net4gas předlužený 33 mld.Kč a ještě platí 6 mld.Kč s nulovými výkony,….ČR dobrá dojnice

Albi
5. 11. 2023 16:31
Odpovědět  All

Zastropování – magické slovo!
Jako veselou tečku za víkendem se podívejte na krátké video.:”Herec a režisér Ivan Vyskočil perlí v Nymburce 2023″
Dodívejte se na konec. ale před tím zpozorněte v čase 5.50, ať vám neunikne důležitá informace! 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
5. 11. 2023 17:31
Odpovědět  Albi

Nemáš na to odkaz? Idiotská trubka mi vyhodila milion nesmyslů na nehody/stavby a podobné v Nymburce plus na Vyskočily před sto lety.

Boomer
5. 11. 2023 17:50
Odpovědět  Markýza

https://1url.cz/6u3aV
Ty vyhledávače jsou čím dál tím drzejší až oprsklé, se svým podstrkováním a uhýbáním od požadovaného tématu. A Bing je všech potvor kápo…

Markýza
5. 11. 2023 17:52
Odpovědět  Boomer

Děkuju. Ale to mně řekněte, proč mi to debil trubka teda nenašla, když jsem zadala prakticky název videjka?? Že uhýbají, mrchy, to je pravda.

Boomer
5. 11. 2023 19:00
Odpovědět  Markýza

.. hledala jste ajfounem nebo počítačem?

Markýza
5. 11. 2023 19:06
Odpovědět  Boomer

Počítačem, ajfouna nemám ze zásady.

Boomer
5. 11. 2023 19:14
Odpovědět  Markýza

.. zkuste kouknout do Natavení, na parametry pro vyhledávání, ale doporučuji ať vám s tím pomůže někdo počítačově uživatelsky zdatný. Win 10 ještě jakoš takoš, ale 11 jsou swině.. tedy spíše jejich tvůrcové.
K ajfounu jsem byl dotlačen okolnostmi souvisejícími s mými aktivitami v regionu, ale co do aplikací jsem ho vykuchal jako rybu na gril… ;o)))))

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
5. 11. 2023 20:18
Odpovědět  Boomer

Bohužel žádného zdatného hekra v okolí nemám 🙁 a Nastavení jsem zkoušela, ale co poberu, to je k prdu.
Mně pořád masí rodina, že si mám pořídit ajfouna kvůli vocapu, ale já odolávám!

Boomer
6. 11. 2023 08:47
Odpovědět  Markýza

.. tak potom nezbývá než zapracovat na pregnantních formulacích dotazu, a/nebo trpělivě pročesávat nabízené odpovědi.
Schválně jsem si na tomhle konkrétním případě odzkoušel dvě formulace, byl rozdíl mezi výsledky u dotazu “Vyskočil v Nymburce” a “herec Ivan Vyskočil v Nymburce”.

Nesmíte šmejdovi šmejdilovi dát možnost k uhýbání.. jinak je to jako slavné Donutilovo “ptejte se mě na co chcete a já vám odpovím na co budu chtít..”
Ten vocap bude asi něco extrovního, jenže u mě WhatsAp šel první ke zdi, páč se dožadoval osobních údajů a tím si podepsal rozsudek. No a nedávno jsem řešil po drátě zaslání návrhu nějaké dohody a na dotaz “a máte vocap?” jsem pár vteřin šrotoval jako blázen, co že to mám mít, než mi docvaklo že asi ten WhatsAp…

Milan ze Zahrady Čech
5. 11. 2023 18:08
Odpovědět  Markýza

Kde jinde hledat, než u zlopověstných bolševiků 😀

https://www.youtube.com/watch?v=-WSZ9Ni4zuA

Jo, a tohle https://odysee.com/@Petrburestv:3/mudr.-ctirad-musil-z%C3%A1kony-na:8 u komárů sleduji v seriálovém modu – právě jsem u 20. min. Najednou se to nedá, že to žere čas, ale po kouskách to jde.
Ono je to taky na YT, ale na odysee je to bez reklam.

Markýza
5. 11. 2023 19:09

No vidíte, Bureš mě nenapad. Díky za ten odyseovej odkaz, toho si založím. Já na ni semtam zabrousím, ale nějak blbě se mi na tom hledá, mají podivný systém, což mě mrzí, protože to vypadá, že se tam stěhují samé zajímavé věci.

Vladimír
5. 11. 2023 12:14

11 sankcí na Rusko nemělo skoro žádný vliv, ale nám zajistilo zdražení všeho!! Jak velkým musí být člověk blbcem, aby to zkoušel po dvanáctý!!

Albi
5. 11. 2023 13:55
Odpovědět  Vladimír

V tom případě KoZa je velikánem, jaký tu ještě snad nikdy nebyl.
A naše demokratická vláda hrdě kráčí hned za tou eurounijní sebrankou, aby se neztratila někde v davu na podřadném místě.

Markýza
5. 11. 2023 17:32
Odpovědět  Vladimír

Velkým. Tuším Einstein to definoval jako jasnou známku idiocie – když něco děláte pořád stejně a očekáváte jiný výsledek 🙂

Milan ze Zahrady Čech
5. 11. 2023 18:11
Odpovědět  Markýza

Akorát s výrobou potomstva to funguje. Stejný postup a pokaždé z toho byl (je) jiný exot.

Markýza
5. 11. 2023 19:13

😀 😀 no namouduši, to je pravda! Tak holt je to možná tak, že to má patentovaný příroda, tenhle postup.

Boomer
5. 11. 2023 19:23

..jo, to máte jako v sadaření, stejný strom a každou sezónu je to ovoce krapet jinačí.

Frank
5. 11. 2023 13:10

Je to zkrátka kráva nebeská.

All
5. 11. 2023 14:00
Odpovědět  Frank

Spíše z podsvětí.Ta,co mléko nedává.Jen síru a smrad.To jméno taky dostala z podsvětí,sedí.

Milan ze Zahrady Čech
5. 11. 2023 17:39

Poslední, co KoZa zakázala vyvážet do Ruska, jsou šroubováky a ještě nějaká pýčovina. To už není ani k smíchu.

Markýza
5. 11. 2023 17:48

Óó! No to museli Rusové hořce zaplakat, šroubováky ze dřeva tvrdého vyřezat a pěkně Kozu odprosit, aby měli čím šroubovat stíhačky! 😀
Hele a nevymejšlíte si??

Pavel z Moravy
5. 11. 2023 18:16

Jéje, evropské impérium, které sotva dýchá stále vyhrožuje. Zavolejte psychiatry, ať provedou celkovou diagnózu EU aparátu.

Keller
5. 11. 2023 18:37

Chcete posílit Rusko? Vyhlašte vůči němu sankce.

Frank1
5. 11. 2023 19:02

Vzdyt je vsechno tak naplanovane. Cilem je hospodarske zniceni EU.
Lejno vyzyva i ke zcizeni zmrazenych ruskych aktiv na KoZa a jejich poslani na Ukrajinu! To ovsem porusuje smlouvy psane i nepsane, tykajici se spravy ciziho majetku. Lejno si stale mysli, ze svet je porodnice a vykonava jen prikazy Sionistu.
Zapadni financnici uz varuji, ze by to bylo nerentabilni, protoze aktiva nenazraneho zapadu v Rusku ta zmrazena aktiva Ruska na KoZa znacne prevysuji. To znamena, ze by Rusko profitovalo. Zabavilo a znarodnilo by degeneratum vsechny investice v Rusku.

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 10:26
Odpovědět  Frank1

To už měli Franku dávno udělat. Já si Putina velmi vážím, ale dle mne měli již Rusové dávno přitvrdit a tuto bandu omezenců poslat k čertu. Rozvázat s nimi jakékoliv styky.

Jura S
6. 11. 2023 11:55

Mě se často zdá krásný sen, v Brusele je narvaný sál, v dálce bzučí Kindžál, dopadá doprostřed boudy a vytváří obrovský kráter, nikdo nepřežije…. 🙂

Vladimír
6. 11. 2023 12:56

Se gynekoložka nezapře – nepřestane, dokud nebude Evropa v *iči.

Miro 2
7. 11. 2023 13:31

EU ani nepotřebuje cizí zavinění, ona se umoří protiruskými sankcemi a bojkotem ruského plynu a ropy sama. USA ještě na hlouposti politiků z EU něco vydělají. Putin se doma politikům EU směje, až se plácá ze samé radosti do stehen. Přitom se nemusel snažit dělat vůbec nic. Hlupáci EU, kterým nenávist proti Rusku zatemnila rozum si zadělali na problémy sami. Jediné čeho dosáhli je to, že milionům evropských občanů podstatně snížili životní úroveň. Když měli levný plyn a ropu přímo pod nosem nechtěli ho. A teď ho musí dovážet kdoví odkud a ještě v současné době z válečnou krizí postiženého blízkého východu. Holt, každá zem, která těží ropu a plyn se má. My, to bohužel nejsme a ještě jsme se sami zbavili kvůli vlastní zaslepenosti a zášti levného a stabilního ruského zdroje. Když malý fracek něco provede, trucuje a dostane od táty výchovně pár na zadek je to v pořádku. Ale naplácej na zadek politikům. Ti by zasloužili něco jiného.