Žoldnéři z Británie a Maroka částečně přiznali vinu u doněckého soudu. VIDEO

DONĚCK 8. června – RIA Novosti. Britští občané Sean Pinner a Aiden Aslin a také marocký občan Saadoun Brahim, kteří bojovali na straně Ukrajiny, částečně přiznali svou vinu, vyplývá z videa  zveřejněného Nejvyšším soudem DLR.

Zadržení se přiznali k porušení článku 232 trestního zákoníku DLR „Výcvik k provádění teroristických činností“. Trestné činy podle tohoto článku se trestají odnětím svobody na 15 až 20 let s omezením svobody na jeden rok až dva roky, nebo odnětím svobody na doživotí.

Podle provedeného vyšetřování je konstatováno, že Britové a Maročan se účastnili ozbrojené agrese Ukrajiny, aby za úplatu násilně převzali moc v DLR.

Kromě toho se Pinner a Brahim také přiznali k činům zaměřeným na násilné převzetí moci, což je trestný čin stanovený článkem 323 trestního zákoníku DLR. Hrozí jim odnětí svobody na 12 až 20 let s omezením svobody až na dva roky a v případě přitěžujících okolností, nebo ve válečné době – trest smrti s propadnutím majetku.

Oba zároveň nepřiznali vinu podle části 3 článku 430 – „Účast žoldáka v ozbrojeném konfliktu nebo vojenských akcích“. Britové Sean Pinner, Aiden Aslin a Maročan Saadoun Brahim se vzdali v Mariupolu v polovině dubna. Oficiální představitel ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov , zdůraznil, že „žoldáci, kteří dorazili na Ukrajinu, nejsou bojovníci, to nejlepší, co je čeká, je dlouhý pobyt ve vězení.“

O den dříve britský vicepremiér Dominic Raab řekl, že britská vláda hodlá podat protest v souvislosti s trestním řízením proti Aslinovi.

Britská ambasáda označila občany zadržené na Donbasu za válečné zajatce.

Britská ambasáda vyzvala k humánnímu zacházení s občany zadrženými v Donbasu.

MOSKVA, 8. června – RIA Novosti. Britská ambasáda v Rusku řekla RIA Novosti, že ví o zadržování britských občanů na Donbasu a je v úzkém kontaktu s jejich rodinami.

„Jsme si vědomi zadržování britských občanů a jsme v úzkém kontaktu s jejich rodinami,“ uvedla ambasáda. „Britští občané jsou váleční zajatci a mají nárok na humánní zacházení v souladu s požadavky mezinárodního práva,“ dodala diplomatická mise.

Generálmajor Igor Konašenkov, mluvčí ruského ministerstva obrany řekl, že „zahraniční žoldáci, kteří dorazili na Ukrajinu, nemají podle mezinárodního humanitárního práva postavení bojovníků.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3Q6jt0e

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
8. 6. 2022 20:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Vlastně, když se nad tím zamyslím, tak jim trest smrti nepřeji. Příliš rychlé, za ty svinstva co maj na triku. Lepší by bylo doživotí v pracovním táboře, s jejichž výstavbou by měli na Donbase začít. A denně 12 hodin makat, včetně sobot a nedělí a všech svátků, aby pomohli budovat to, co pomáhali ničit. Jo. To by se mi páčilo víc.

zuza
8. 6. 2022 20:21
Ohodnotit příspěvek :
     

áno, treba s nimi humanitárne zaobchádzať, hnUSAkovo nám to názorne predvádza už dobrých 10 rokov v Guantanáme a zelenského heroji vyrobili aj inšruktážne video, ako sa to robí