Krize UKRAJINA

“Zirkóny” zrušili kontrolné body SBU

25 | 03 | 2024 I Ivan Mihale

Zahraničie

Fregata „Admirál Gorškov“ prvýkrát vystrelila raketu Zirkon na morský cieľ umiestnený v Barentsovom mori. Foto: Tlačová služba Ministerstva obrany RF

V Kyjeve zahrmeli silné explózie. Zdroje uvádzajú, že útoky boli vykonané s použitím vysoko presných hypersonických zbraní. V zničenej budove v centre ukrajinského hlavného mesta boli dôstojníci Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU).

Ruské ozbrojené sily spustili niekoľko raketových útokov na rozhodovacie centrá v Kyjeve. Informoval o tom telegramový kanál Military Observer.

Ukrajinská protivzdušná obrana sa zaspala

V centre Kyjeva bolo počuť tri silné explózie. Okrem toho sa stalo známym o silnom výbuchu v blízkosti letiska Zhulyany v Kyjeve.

Podľa vojenského experta Borisa Rožina bolo podľa predbežných informácií ukrajinské hlavné mesto zasiahnuté hypersonickými raketami. Je potrebné poznamenať, že v prvých minútach sa protivzdušná obrana skutočne “stratila” a pracovala s vážnym oneskorením.

Explózie potvrdil starosta Vitalij Kličko. Okrem toho sú hlásené útoky v mnohých ďalších regiónoch Ukrajiny. Povedal, že “jeden z priestorov (na športové účely) trojpodlažnej budovy, štátnej vzdelávacej inštitúcie, bol zničený”.

“Zirkóny” fungujú

Ukrajinské zdroje uvádzajú, že v hlavnom meste krajiny operovali hypersonické rakety Zirkón. Pretože raketa prešla 600 kilometrov asi za dve minúty, píše vojenský špecialista Jurij Podolyaka.

Ak sa to potvrdí, bude to prvý potvrdený bojový útok týchto najnovších ruských hypersonických rakiet.

“Predbežne boli zasiahnuté pozície systému protivzdušnej obrany Patriot v oblasti letiska Žuljany a niečo v oblasti centrálneho bytu Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny. Ak áno, je to súčasť odvetných útokov. Čakáme na podrobnosti v správe ruského ministerstva obrany,” napísal Podoljaka na svojom kanáli Telegram.

SBU bola zlikvidovaná

V Kyjeve bola zasiahnutá budova, v ktorej sa nachádzali ukrajinské bezpečnostné sily. Ihneď po útoku o tom napísal na militaristickom telegramovom kanáli.

Neskôr túto informáciu potvrdili ukrajinské noviny Kyiv Post s odvolaním sa na zdroj z Bezpečnostnej služby Ukrajiny. Podľa nich boli v budove vysokí dôstojníci špeciálnej služby.

Americká veľvyslankyňa na Ukrajine Bridget Brinková uviedla, že na Kyjeve boli použité hypersonické zbrane.

Mapy naznačujú, že veliteľstvo civilnej obrany sa nachádzalo v budove poškodenej Akadémie dekoratívneho a úžitkového umenia. Budova sovietskej éry mala s najväčšou pravdepodobnosťou podzemný úkryt.

https://novorosinform.org/content/images/19/95/81995_720x405.webp

Foto: Štátna pohotovostná služba v Kyjeve

Lietali aj Kinžaly

Podľa ukrajinských ozbrojených síl ruské ozbrojené sily začali kontrolný útok s Kinžalmi 24. marca po masívnom útoku, ktorý údajne odrazili nezávislí protilietadloví strelci.

„Dnes ráno, 24. marca 2024, ruská armáda zasiahla aerobalistickými raketami Kinžal jeden z objektov kritickej infraštruktúry v blízkosti Ľvova. K tomuto úderu došlo po zrušení leteckého poplachu o 09:31,“ napísali noviny Mesto Ľvov.

Oficiálne počet Ch-47, ktoré preleteli nad hlavným mestom „kultúry“ Ukrajiny, nebol oznámený. Ale gubernátor ľvovskej OVA Kozickij uviedol, že zaznamenali prílety Kinžalov na kritickú infraštruktúru, ktorá bola už počas dopoludnia zasiahnutá masívnym ostreľovaním.

Dodajme, že že Kozytskikj nemal na mysli samotný Ľvov, ale takzvané Medzinárodné centrum pre udržanie mieru a bezpečnosť na cvičisku Javoriv (v Ľvovskej oblasti), ktoré má silnú protivzdušnú obranu. Rôzne zdroje hovoria, že napriek americkým, francúzskym a nemeckým systémom protivzdušnej obrany najmenej tri riadené strely prerazili dáždnik protivzdušnej obrany a zasiahli ciele.

Medzi tými, ktorí išli do Bandery, boli Francúzi, pravdepodobne Macronovi vyslanci. Prvý úder podľa nepotvrdených správ padol na sklad obrnených vozidiel, ale druhý už na pracovnú silu. V diskusii sa objavil názor- viac ako 100 zabitých alebo zranených, väčšinou cudzincov.

sdílet na

51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
25. 3. 2024 23:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Takže zirkony byly úspěšně ozkoušeny testem v boji. Ted se chocholové těšte.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ladislav 💤
26. 3. 2024 06:24

👍a pro jistotu naházet FAB 3000 a dožehlit!
Pak a ještě vyzkoušet na teroristický Londýn!
A Makarone, jak se ti bude nyní spát?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Ijn
26. 3. 2024 06:44
Odpovědět  Ladislav 💤

Hlava zločinu musí být úseknuta, jinak klid na obnovu nebude nikdy,… Londýn po staletí rabuje cizí společnosti až k zaniku civilizace…. celosvětový cíl zbavit se centra zkázy = Londýna,…..copak jsme zapomněli na vzkazy Tatcherove

Ladislav 💤
26. 3. 2024 07:10
Odpovědět  Ijn

Je jasné, proč proběhla 🇷🇺zkouška Zirkonu?

zdendulka
26. 3. 2024 09:47
Odpovědět  Ladislav 💤

no schválně…dopovězte to…..

Ladislav 💤
26. 3. 2024 11:12
Odpovědět  Ladislav 💤

Aby od Makarona, Sulce, Sunaka, teroristu usa až po nákupčího munice i s vypatlanou Černoškou, Řehkou začali přemyšlet!
Teda, jestli mají čím!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
26. 3. 2024 13:04
Odpovědět  Ladislav 💤

Jo, takhle chirurgicky přesně, to ještě máme naději, že nezařve celá Praha. Tedy my Pražané.

jarysek
26. 3. 2024 14:04
Odpovědět  katango

Pokud to někde u nás dopadne tak v první řadě na pardubice. Tam jde o synthesii kde se vyrábí nitroceluloza, bez které nevystřelí nikdo ani jeden dělostřelecký náboj. To by byly dvě mouchy jednou ranou. Jelikož si eu zlikvidovala tovarny na výrobu nitrocelulozy (jsou neekologické) a v cele eu jsou jenom 2 z toho jedna ve francii, kde to před nedávnem bouchlo a kdo ví jestli pracují aspoň na půl plynu a druhá ta zásadnější v pardubicích tak se jedná o nejlogičtější cíl. Tohle trefit by dalo dostatečně najevo, že to rus myslí vážně a zároveň by ochromili a v podstatě zastavili dodávky na ukrajinu. Co se týká prahy- no škoda mluvit…. Kdysi krásné město momentálně úložiště nejrůznějších šmejdů ze všech koutů republiky a světa -čest světlým výjimkám.

Pravdomluvny
26. 3. 2024 18:36
Odpovědět  jarysek

Ústí, Litvínov…..a máme na rok dopředu co hasit.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
27. 3. 2024 10:38
Odpovědět  jarysek

Myslela jsem zejména sídlo vlády a parlamentu.

Hafan
30. 3. 2024 18:41
Odpovědět  jarysek

Údajně jsou problémy s dodávkami celulózy.
Dovážela se hlavně z Ruska, teď snad z JV Asie.
Bude to stačit?

26. 3. 2024 14:13
Odpovědět  katango

Moje bejvání je vzdušnou čarou cca 10 kiláků od chemičky – bude to stačit, až se Gosudar nas-ere?

Slovan
26. 3. 2024 14:57

….si blázen 10km? To tě s foukne. Klidně tě za desítku měsíčně ubytuji.

Pavel z Moravy
26. 3. 2024 15:32
Odpovědět  Slovan

A bude to i se stravou a nějakou příjemnou společností?

26. 3. 2024 17:28
Odpovědět  Slovan

Do tý tvý zemljanky? To si ji radši vykopu sám a mám to zadara.

Slovan
27. 3. 2024 07:57

Nó totok!! Co ty jsi za vepřovou samici, můj malý domeček a prý zemljanka. Jen počkej, ještě budeš škrabat prstíkem a žádná společnost, jako bonus práce na zahradě, když si nevážíš kamarádské nabítky.

Gales
27. 3. 2024 17:23
Odpovědět  Ijn

Mám takovej dojem že Ukrajinci budou ochotně hlásit Rusům stanoviště cizích vojsk.

Putinovec
26. 3. 2024 07:03

Nejen chocholové , těšit se mohou zejména jejich pasáci a užiteční idioti , kteří s benderstánem spojují svůj politický vzestup .

26. 3. 2024 14:18
Odpovědět  Putinovec

Jedna přesná pecka do strakovky by to třeba zpravila. Do hradu né – ten je za á symbolem (i když poněkud pokáleným), za bé největším a nejstarším nepřetržitě obývaným hradem na světě, a za cé by se PePa pos-ral už dopředu, takže netřeba kvůli jednomu krerénovi ničit cennou kulturní památku, jaká nemá na celém světě obdoby.

Mreik Rozmik
26. 3. 2024 10:41

Milane, chochlove…

zdendulka
26. 3. 2024 13:54
Odpovědět  Mreik Rozmik

chocholové je v pohodě, protože se jim tak říká pro zvláštní mužský účes, ktery byl pro Ukrajince typický – vlasy svázané na temeni do chocholu nebo aspoň štěštičky, dle vlasů 🙂

26. 3. 2024 14:27
Odpovědět  Mreik Rozmik

Nehádej se se mnou, kurwa! Je to místní – v okolí Lucka, kde žil můj rod po mašli, než vzal před Stalinem čáru do staré vlasti, chocholové, jinde chochlové, jinde chochli, a jinde zas chochlavé. Vím jak to bábrle s matkou zapsaly ve svých denících (mám je v držení). Úryvek z deníku matky, když na Volyň vstoupili Němci: “A chocholové taky konaj svý dílo. Ožrali se, zapálili stoh, a křičej svoboda.”

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
26. 3. 2024 11:08

Prej dva obrana sestřelila. Cha chá.

Ladislav 💤
26. 3. 2024 11:13
Odpovědět  Gales

👍 jen do svých gatí!

26. 3. 2024 14:31
Odpovědět  Gales

Na ruswebech maj z toho, jak obranná raketa letící rychlostí cca 2500 km/hod, sestřelila raketu letící rychlostí cca 12 000 km/hod, taky vohromnou bžundu.

Bruno
26. 3. 2024 15:19

Pokud rakety letí proti sobě je z principu jedno, že je jedna raketa pomalejší než druhá.
Problém není v rychlosti rakety, ale v pomalosti výbušnin, problémech s naváděním a letových hladinách .

26. 3. 2024 18:47
Odpovědět  Bruno

Nebudu tvrdit, že právě přes rakety jsem expert, ale i tak jsem to napsal blbě, že jsem jen opsal, z čeho si Rusové dělali legraci.
Co mě se týká, tak ve svých úvahách o zirkonech vycházím z toho, že tuhle konkrétní dráhu cca 600 kiláků zmák zirkon za necelé tři minuty, z čehož jsem si odvodil, že než zirkona detekovali a zaměřili, už neměli šanci, páč mezitím bum bác. Ale i kdyby to všechno za tu krátkou stíhali, tak by ho asi mohli dostat jen čelně – jenže když je během letu naváděn, vysvětluji si to tak, že může zavčasu uhnout. Ono se totiž o zirkonu nic moc neví, že to Rusové tutlaj, takže se ani neví, zda může “kličkovat”. Osobně si myslím že jo, ale nikde nejde nic dohledat, jen dohady.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
27. 3. 2024 20:20

.. Zirkon je střela s plochou dráhou letu, dokáže během letu vyhledávat cíl, tudíž musí být také schopen manévrovat, jinak by mu vyhledávání bylo na pendrek. Při odhadované rychlosti 9 Mach navíc dochází ke specifickým jevům, které Zirkon řadí do kategorie stealth, nastávají problémy s jeho detekcí, současné systémy PVO na to prostě nemají buňky.
V této souvislosti se např. dvě nejnovější britské letadlové lodě, zařazené do služby v roce 2020, HMS Queen Elizabeth a HMS Prince of Wales, se systémem PVO schopným záchytu maximálně střely o poloviční rychlosti Zirkonu, ocitají v …. šak víš kde. A s nima investice 8,1 miliardy éček…

Punk
26. 3. 2024 07:21
Ohodnotit příspěvek :
     

Vidím dva signály, abych použil slovník našeho milého nuteliéra a aby to bylo srozumitelné i pro naše libtardy.
Vliv oligarchické úderky v Rusku upadá, takže je možné bombit i jejich majetečky na ukraruině.
Nakrklo je také dronování jejich ropuzpracujících podniků v Rusku, takže už nic nenamítají proti úderům na načálstvo SBU.

Ladislav 💤
26. 3. 2024 07:43
Odpovědět  Punk

Však on je pan Putin rozhýbe, po volbách má ještě větší důvěru od lidu! Bude jen přitvrzovat!

Punk
26. 3. 2024 07:24
Ohodnotit příspěvek :
     

A ještě jeden postřeh. Když byly použity Zirkony, znamená to, že už se vyrábí cosi lepšího.

Ladislav 💤
26. 3. 2024 07:44
Odpovědět  Punk

👍👍

All
26. 3. 2024 08:13
Odpovědět  Punk

Bojové aparatury s neomezeně dlouhým letem a vlastní elektrárnou,schopné kdykoliv zasáhnout jakýkoliv bod na Zemi.

Pavel z Moravy
26. 3. 2024 09:42
Odpovědět  All

Nu, na tenhle vývoj už zápaďáci nedosáhnou a to je jedině dobře.

Pavel
26. 3. 2024 11:30
Odpovědět  Punk

tak tak ale většina našich gaučových generálů to nechápe osobně si myslím že už je mají od lonského podzimu zaparkované v kaliningradu máme se na co těšit

Jura S
26. 3. 2024 10:50
Ohodnotit příspěvek :
     

Kurňa, kde byly zázračné F35 ?? Jsem zmaten…. 🙂

zdendulka
26. 3. 2024 13:56
Odpovědět  Jura S

spinkaly v hangáru… 🙂

Jura S
26. 3. 2024 17:41
Odpovědět  zdendulka

Aby né, když jejich kilogramová cena je vyšší než ryzí ZLATO ! Já bych to co vobjednala Černochová zavřel do trezoru !!! Samo amíkům za to pošleme tisíc tun zlata, proto ho ČNB nakupuje…. my za to dostanem plechy a šroubky…. (k hownu…)

Pravdomluvny
26. 3. 2024 18:39
Odpovědět  Jura S

V opravě…..🤔

Jura S
26. 3. 2024 18:57
Odpovědět  Pravdomluvny

Nebo venku moc pršelo, bylo moc velký vedro, fučelo, lítalo moc much nebo vlaštovek, v noci moc netopejrů….

Pravdomluvny
27. 3. 2024 19:37
Odpovědět  Jura S

Za všechny potíže amišrotu může Putin a Vy,pane kolego 👍🥂😊

Jura S
26. 3. 2024 17:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolegové diskutující, měl bych dotaz, ještě snad předloni byly na netu dostupné fotky banderovských zločinů- fatální byly “děti přivázané ostnatým drátem na telegrafní sloup” nebo “děti přitlučené hřebíky na dveře stodoly” …. To srdce rvalo…, mám to dodnes na očích…
Já si tohle bohužel neuložil a zřejmě “chciválkové” to potlačili, nebo totálně smazali historii…. nemá někdo odkazy ?
Chtěl bych si to vytisknout pro diskusi se svými již dospělými potomky…. co a jak je pravda… a co je třeba udělat…. DÍKY !

cool
26. 3. 2024 18:37
Odpovědět  Jura S

Čistka inkvizitory netu byla už po roce 2000. Běžně se multikulturalisti předváděli třeba s rožněním švédek. Zmizely toho kvanta ale nosiče mozků v ruce to nezajímá, jsou aktualizovaní on-line. 🙂 Jedou další akce paličů knih s hony na čarodějnice a rouhače.

Robin
27. 3. 2024 06:37
Odpovědět  cool

Stačí film Volyně, Andrej Gajda, dá se stáhnout z databáze.

Pravdomluvny
26. 3. 2024 18:45
Odpovědět  Jura S

Šokující záběry! Proč chtějí volyňští Češi z Ukrajiny zpět domů? Podívejte se na fotky a pochopíte
Krajské listy.
P.S.
Fotky jsou až na konci článku 🙋

Unter
26. 3. 2024 21:21
Odpovědět  Jura S

Pravděpodobně to bylo na nějakém webu Břetislva Olšera, ale nenašel jsem to, zkuste hledačské štěstí: https://olser.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=441954

Hany
26. 3. 2024 23:59
Odpovědět  Jura S

Mám článek v PDF s hromadou fotek. Napiš, kam to mám poslat.

Martin
29. 3. 2024 14:01
Odpovědět  Jura S
marie
31. 3. 2024 08:23
Odpovědět  Jura S

Kupte si knihu Kdo donutil Hitlera přepadnout Stalina od Starikova. Tahle situace na Ukrajině je jak přes kopírák, dozvíte se věcí, které jste předtím nevěděl. Samé dokumenty. Nevím jestli jsou tam tyhle fotky, ale vím o tom, co za prasárny dělali naši zpřátelení Ukroši. I náckům Němcům už se to zdálo příliš. Myslím, že jsem to viděla v nějakém dokumentu, ale to víte, kdybych to shlédla tak jsem dodnes v Bohnicích. Samá krutost i vůči miminům. Ale knihu doporučuji všem, kteří prahnou po pravdě. Tak hezký Velikonočky.

Slovan
31. 3. 2024 09:01
Odpovědět  marie

Tak si vyhledejte film Volyně z r. 2016. Snad jsem to napsal dobře. Tam ty prasárny jsou z filmovány, né tedy všechny, celkem i tak hustý.

Kelly
26. 3. 2024 21:27
Ohodnotit příspěvek :
     

A teď si držte klobouky, Macaroni, pojedeme z kopce.