Krize UKRAJINA

Zelenskij na radu britských poradců osobně nařídil útok na Hadí ostrov. Ukrajina přišla o 14 letadel a vrtulníků, 30 bezpilotních letounů a 50 lidí

Rozkaz k útoku na Hadí ostrov vydal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij na radu britských konzultantů. Přičemž Generální štáb Ukrajiny se proti takovému rozhodnutí postavil.

9. května ministerstvo obrany RF oznámilo, že ruská armáda odrazila útok ozbrojených sil Ukrajiny na Hadím ostrově v Černém moři.  Provokace k obsazení ostrova začala 7. května. Ukrajinští nacionalisté se dva dny pokoušeli na ostrově vysadit ukrajinské vzdušné a námořní útočné síly, ale nepodařilo se jim ostrov dobýt. 

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskij osobně vydal rozkaz zmocnit se Hadího ostrova do 9. května navzdory námitkám ukrajinského generálního štábu a útok Ozbrojených sil Ukrajiny (AFU) byl vymyšlen britskými bezpečnostními silami. 

RIA Novosti se o tom dozvěděla ze zdroje z ruských donucovacích orgánů.

Podle mluvčího agentury Zelenskij požadoval dosažení „mediálního“ výsledku do 9. května. 

“Podle již potvrzených informací byl Valerij Zalužnyj a jeho generální štáb proti této sebevražedné operaci, jejíž myšlenku navrhli Zelenskému jeho britští poradci,” uvedl zdroj.

Také dodal, že na konci této akce bylo plánováno učinit společné prohlášení o „vítězství“ britského premiéra Borise Johnsona a Zelenského. 

“Ale nakonec včera promluvil pouze Johnson, aniž by se zmínil o katastrofě operace útoku na Hadí ostrov,” řekl zdroj.

“Příkaz k neúnosně hloupému útoku na Hadí ostrov vydal osobně Zelenskij a požadoval dosažení “mediálního” výsledku do 9. května. Podle již potvrzených informací byl Valerij Zalužnyj a jeho generální štáb proti této sebevražedné operaci, kterou Zelenskému navrhli jeho britští poradci,“ poznamenal mluvčí agentury.

Během pokusů o obsazení Hadího ostrova ukrajinské jednotky ztratily 14 letadel a vrtulníků, stejně jako 30 bezpilotních letounů a 50 lidí, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Podle oficiálního představitele resortu generálmajora Igora Konašenkova skončilo toto dobrodružství pro Ukrajinu katastrofou.

„Bezmyšlenková PR akce kyjevského režimu s cílem zmocnit se Hadího ostrova v předvečer Dne vítězství vedla k nesmyslné smrti více než pěti desítek ukrajinských ozbrojenců a vojenského personálu elitních jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny, ztrátě čtyř letadel, deseti vrtulníků, tří člunů a třiceti bezpilotních vzdušných prostředků,” řekl generál RIA Novosti.

Kyjevský režim ztratil v oblasti ostrova tři bombardéry Su-24 a jednu stíhačku Su-27.

Bylo zničeno 10 ukrajinských vrtulníků. Z toho byly ve vzduchu sestřeleny tři vrtulníky Mi-8 s výsadkovými jednotkami a jeden podpůrný vrtulník Mi-24. Šest vrtulníků Mi-8 a Mi-24 bylo zničeno na zemi u obce Artsyz v Oděské oblasti. 

„Za poslední tři dny kyjevský režim v této oblasti ztratil 30 vojenských bezpilotních letounů. Dovolte mi připomenout, že devět z nich jsou útočné drony Bayraktar-TB2″, upřesnil generál.

https://bit.ly/3wlK14D
https://bit.ly/3wiJrVl

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Akos
10. 5. 2022 23:19

Ten zelený kokot by měl převzít kompletní velení a bude do července vymalováno.Jo, válka není taková sranda jak hrát sulinem na piano.

skylla
11. 5. 2022 07:12

bohužel gaunery kteří vedou vovce do války dnes nikdo nesoudí……

Pavel
11. 5. 2022 09:28

Co můžete od těchto lidí čekat, jsou to všechno zbabělci, kteří pracují pro nadnárodní složky plutokracie, ať je to tenhle komik, nebo naši nepovedení rváči. Sami by do takové akce nešli, od toho mají své plebejce, ale brzy jim dojdou i oni. Jestli si i u nás myslí, že budou donekonečna rozdávat zbylou trošku toho bohatství, které ještě máme, potom pochopí, kde je jejich místo.

Vladimír
11. 5. 2022 10:04

Ti britští konzultanti se mi začínají líbit. Snad díky nim skončí operace dříve a bude méně mrtvých. Proč Ukrajinci tak bojovali za mrňavý ostrůvek je mi záhadou.

janle57
11. 5. 2022 10:39

Na kanále Goebbels24 byly trochu jiné zprávy ve stylu: nezměrné hrdinství ukrajinských
vojsk umožnilo dobytí Hadího ostrova a způsobilo nevyčíslitelné ztráty ruskému agresorovi
a celá ukrajinská armáda pod velením Zelenského se připravuje k útoku na Moskvu !!

Lubek
11. 5. 2022 12:26

Na viacerých zdrojoch som videl a čítal, ako spojenci po úvahách odstránenia Hitlera zmenili svoj zámer a zanechali úvahy ako Hitlera odstrániť, lebo vyhodnotili, že wehrmacht pod jeho velením bude menej nebezpečný, než keby mu velil niekto, kto odborne a realisticky vie čo robí.

TTT
11. 5. 2022 16:23

Na ruských kanálech se objevila zpráva, že útok měli koordinovat s NATO americký a britský důstojník, kteří se přímo zůčastnili akce. Oba důstojníci NATO jsou však od první vlny útoků nezvěstní a neví se, jestli zahynuli nebo jsou v ruském zajetí. Proto na nátlak NATO následovaly další útoky s cílem oba vojáky nějak zachránit nebo osvobodit, ale nic z toho se nezdařilo, jen to zvýšilo počet obětí. Tak nějak to líčí Rusové. Je to hodně podobné vysíláním vrtulníků do Azovstalu, když tam údajně uvízli vojáci NATO. Pokud je něco z toho pravda, NATO fakticky začalo válku proti Rusku. Je to už začátek 3. světové nebo budou Rusové uvážliví a neoplatí to útoky na Polsko, Slovensko a Česko, které jsou v první linii nepřátelství?.

All
11. 5. 2022 22:45
Odpovědět  TTT

Nejspíš první by to schytali potroublí pšonci,poláci. Prahu by čekala dozajista denacifikace a výlov pyraní.