Zelenskij legalizuje obsazení Ukrajiny Poláky

V neděli přicestoval do Kyjeva na neohlášenou návštěvu polský prezident Andrzej Duda. Během projevu v Nejvyšší radě, kde byl přítomen i ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij, Duda vyzval mezinárodní společenství, aby „požadovalo, aby Rusko zastavilo svou agresi a zcela opustilo území Ukrajiny“. 

Dodal, že mezi Ukrajinou a Polskem v budoucnu nebude žádná hranice a oba státy budou moci budovat společné štěstí.

Zelenskyj oznámil předložení návrhu zákona o zvláštním právním postavení polských občanů na Ukrajině.

Rostislav Iščenko:

Volodymyr Zelenskij se chystá předložit Radě návrh zákona „O právním postavení polských občanů na Ukrajině“, podle něhož Poláci získají téměř stejná práva jako občané Ukrajiny, včetně práva být jmenováni do vedoucích funkcí v státním aparátu, funkcí soudců včetně Ústavního soudu a také na velitelská místa v ozbrojených silách. Poláci samozřejmě získají také právo sloužit v ozbrojených silách Ukrajiny.

Tato myšlenka přišla Zelenskému na rozum po rozhovoru s polským prezidentem Dudou, který navštívil Kyjev a dokonce promluvil v Radě. 

Potom, samozřejmě, ne nutně jako důsledek, ale myslím si, že v tomto případě Zelenskij prostě vyslovil návrh předem připravený Poláky a přivezený Dudou do Kyjeva již v hotové podobě. Sotva náhodou se hned po Dudově odchodu objevila nepotvrzená, ale také nevyvrácená informace, že v Pavlogradu (levobřežní část Dněpropetrovské oblasti) jsou již dva polské prapory. Právě v tomto městě se mohou uzavřít kleště velkého kotle kolem donbaského seskupení ukrajinských jednotek, jehož porážce už Kyjev nemůže zabránit.

Nevíme jistě, zda jsou na Ukrajině polští vojáci, a pokud ano, zda jsou to jednotky pravidelné armády nebo prapory „dobrovolníků“, ale pokud zákon oznámený Zelenským vstoupí v platnost, může polská armáda vstoupit na Ukrajinu kdykoli a to ve stavu Ukrajinské armády a v ukrajinské podobě. 

S přihlédnutím k časové náročnosti pro přijetí návrhu zákona a také na přípravu polských jednotek na ukrajinské tažení lze polskou armádu na Ukrajině očekávat v polovině července, některé jednotky dokonce v červnu.

Na jednu stranu můžeme říci, že tato možnost je dokonce dobrá. Ostatně, pokud Poláci bojují na Ukrajině jako Ukrajinci, nepředpokládají se žádné problémy s jejich zničením. V tomto případě se polští vojáci a důstojníci stanou Ukrajinci (ne členy NATO).

Více zde:
https://ukraina.ru/opinion/20220523/1034012037.html

Kyjevský režim, který uplatňuje zvláštní právní status pro polské občany, na ně převádí práva svého státu a tím legalizuje faktické obsazení Ukrajiny, řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova.

Poznamenala, že při snaze zachování vlastní identity ji kyjevský režim ničí, osm let střílí do svých a nyní dělá něco bezprecedentního – legalizuje faktické zabavení své země.

Připomeňme, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poukázal na Polsko jako na jedinou zemi NATO, která si přeje přímý vojenský konflikt s Ruskem. 

Šéf zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin již dříve řekl, že Spojené státy a Polsko připravují  plány na zavedení vojensko-politické kontroly nad „historickým majetkem“ na Ukrajině.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3wAZyyP

sdíletj na

4.9 9 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
23. 5. 2022 20:58

Pokud Poláci na Ukrajinu, na internacionální pozvání Zelenského,který je již evidentně v koncích
a neví kudy kam,protože se mu armáda rozpadá,skutečně vojensky vstoupí,vloží se do toho okamžitě Bělorusko,což již Lukašenko avizoval,protože to bere jako ohrožení vlastní bezpečnosti,
ten jak známo má vojenskou smlouvu s Ruskem a potom to již nikdo nezastaví,sázím ale na Němce
a Francouze,kteří dají jasně najevo,že si tu svojí válku budou muset Poláci vybojovat s Ruskem sami,to pak bude jejich konec,protože Mickey Mousové si kvůli Polsku pálit v tomhle případě
prsty nebudou,můžeme se těšit na milióny polských uprchlíků z rozsekané země !

MoKlokan
23. 5. 2022 23:11
Odpovědět  janle57

žádní uprchlíci… ať ta banda retardovaných dementů chcípne doma

Ladislav
24. 5. 2022 05:25
Odpovědět  MoKlokan

Přesně! Polákům se nedá nikdy věřit! Tam dělá ten bordel jejich církev!

krtek
23. 5. 2022 21:21

Když někdo ignoruje dějinné zkušenosti, pak si ponese následky. Nepoučitelní poláci.

Milan ze Zahrady Čech
23. 5. 2022 21:51

10… 9… 8… 7… 6… 5… 4… 3… 2… 1… … ???

zdena
23. 5. 2022 22:30

Pokud jsem to dobře pochopila tak : Polák co vleze na Ukrajinu se stává Ukrajincem, čili politicky i vojensky vše v původním stavu.

zdena
23. 5. 2022 22:34

Duda je ovšem takové “hrrr potrhlo”, že je schopen vypsat brannou pohotovost pro Poláky a řítit se hájit Ukrajinu…To bude ještě zmatků a krve….. panebože…. Navíc – Polští vojáci se stranou automaticky Ukrajinci, čili právně se nic nemění…

Ladislav
24. 5. 2022 05:26
Odpovědět  zdena

Chce to novou Volyň, aby se probudili? Hlupáci!

skylla
24. 5. 2022 07:14

pšonci a banderovci se bratříčkují….svůj ke svému

Pavel
24. 5. 2022 09:20

Nu aby to nakonec nebylo tak, že budou mít brzy jeden druhého dost. Něco jiného je když se muchlují vůdci, něco jiného je jak se budou snášet mezi sebou běžní občané. Jinak je jisté, že Zelenský svůj národ prodal.

zuza
24. 5. 2022 14:46
Odpovědět  Pavel

svoj národ nie

Hana
24. 5. 2022 13:55

Takhle zdáli to vypadá s Poláky jednoduše – chcete válčit za Ukrajinu, jste hlupáci a budete mít co chcete. Jenže i za obyčejné Poláky mluví jejich vláda. Nevím, jaký názor mají Poláci na svoji současnou vládu, ale i u nás zhruba půl národa fandí vládnoucí garnituře a podporuje jí a druhá naopak. Dalo by se říci: svrhněte vládu, která vás žene do zbytečné války. Jenže ta naše nás také vtahuje do válečného konfliktu a my tomu neumíme zabránit. Co s tím ?

Gales
24. 5. 2022 18:00

Dva buzeranti v objetí. Ať chcípnou.