Krize UKRAJINA

Zášť a msta za ztrátu Severodoněcka?

Ozbrojené síly Ukrajiny ostřelovaly centrum Děněcka.

V důsledku ostřelování Vorošilovského okresu v Doněcku bylo zraněno 10 lidí včetně dítěte.

Podle zastoupení DLR začali ukrajinští nacionalisté ostřelovat Doněck kolem 21:00 z „Gradů“. Odpáleno asi 50 raket.

V důsledku ostřelování začaly hořet domy a auta, byly poškozeny školy a krytá tržnice.

Šéf doněcké administrativy Alexej Kulemzin na svém kanálu Telegram oznámil, že trolejbusy byly v centru města pozastaveny kvůli nebezpečí útoku. Vyzývají místní obyvatele, aby se z bezpečnostních důvodů nepohybovali po městě.

Mapa úderů ukronacistů na školy a školky ve Vorošilovském okrese v Doněcku, 4. června.

Slabí jsou schopni úspěšně bojovat pouze proti školákům a školkám. Zášť za ztrátu Severodoněcka?

Zatímco sledujeme situaci v Doněcku, ukrajinská média se drze snaží ukrajinskému čtenáři vtlačit, že město je ostřelováno ruskou stranou.

Rusové ostřelují Doněck! Ještě jednou – Rusové ostřelují Doněck! Střílejí na své!

Kdo jsou všichni ti lidé, kteří věří v něco tak divokého? Jak někdo může být tak zombie? Goebbelsovi se o takovém vymývání mozků ani nesnilo.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3xkYv6E

sdíletj na

24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav
5. 6. 2022 06:37

Gebbls 24,tak ta tomu musí věřit!

Albi
5. 6. 2022 06:59
Odpovědět  Ladislav

Nějak se mi to nezdá. Přece školy, školky, nemocnice a svatby ostřelují výhradně Rusové.
🙂 🙂 🙂

Pijack
5. 6. 2022 08:15
Odpovědět  Albi

Taky mi připadá, že Ukrajinci bojují a zasahují imperialistům tvrdé údery, ale zase nestřílí a nevypouští rakety, protože všechny domy a infrastrukturu ničí jen imperialistický agresor 🙂 Tak teď nevím, k čemu chtějí od západu těžké zbraně, když neničí svou zemi a ruskojazyčné obyvatelstvo? To je asi ta armáda, která úspěšně bojuje s mírovými holubicemi a mávátky 🙂

Gales
5. 6. 2022 10:58
Odpovědět  Pijack

Taky to mohli bejt pšontkochazaři.Těm je jedno na koho střílí.

ladik
5. 6. 2022 07:51

Jak typické pro nacisty. Zvrácení nelidé nemohou jednat jinak.

Pijack
5. 6. 2022 08:07

Článek je pravdivý. Dokonce to potvrdila ČT v jednom vstupu. Jeden z jejich komentátorů v reportáži (filmové záběry na budovu a vojsko) jaksi omylem popsal situaci, jak se Ukrajinské síly seskupili a opevnili v budově místní školy a školky, kde si převzali i další dodávku zbraní… Ono to půjde. Propaganda se už víckrát prořekla. Jsou to neumětelové a aktivisti, kteří neoplývají inteligencí… pouze opakují propagandistické žvásty…. a jelikož jin kreativita a inteligence NIC neříká, vždy se prořeknou a tím v podstatě potvrzují, že jen lžou a manipulují s diváky a posluchači. Prostě nacisti v uniformách Ukrajiny jsou stále podporováni Českou vládou proti vůli většiny národa.

Pijack
5. 6. 2022 08:34

Ještě dodatek – když útočí Rus a musí dobýt pozice, tak nemůže vědět předem, že cílem je budova školy nebo nemocnice. Tu pozici jim určí v podstatě nepřítel, tedy Ukrajinská nacistická armáda. Tím, že z této pozice střílí, takže se dá snadno identifikovat. Jen trouba v České televizi to neví. Osvoboditel si nemůže ve vlastním zájmu dovolit lehkovážnost a takovou pozici obejít nebo tak něco. To strategie boje nepřipouští nikde na světě. Je to vina vždy armády, která používá lidský štít. To by si měli Zelenského nacisti uvědomit.

Lubek
5. 6. 2022 09:13
Odpovědět  Pijack

Andora Šándora spovedal výrazne zaujatý, mladý chalan. Ale výrazne zaujatý. Domáhal sa rakcie Šándora na to, že Rusi útočia na škôlky, školy nemocnice. Šándor sa zmohol na vyhýbavú odpoveď, že keď sa strieľa neriadenými raketami, nedá sa zaručiť, kam dopadnú. Asi pán Šándor chápal, že zaujtému, zmanipulovanému zombie ťažko vysvetľovať, že ak budú vojská zakopané v poli, lese, za riekou či v horách, bolo by iba míňanie streliva ostreľovať školy a nemocnice, keď sú tam iba civili.
Napríklad v minulosti Dukla. Namiesto ostreľovania nemeckých pozícií na návršiach, mali sovieti zničiť všetky školy po okolí a nemocnice?

Pijack
5. 6. 2022 09:42
Odpovědět  Lubek

Rozhovory s panem Šándorem rád sleduji. Je to velmi erudovaný člověk a o tématu vždy něco ví. Ten rozhovor jsem viděl, děs běs. Dokonce jsem si ho vychutnal na TV Barandov, kde pro změnu diskutoval s tím idiotem Soukupem. Soukup Šándora označil za proruského propagátora. Neuvěřitelné. Soukup je výplod České právnické školy…, ale že bude tak blbý a na realistické závěry Šándora bude takto reagovat je nepochopitelné. Pan Šándor se nestačil divit a trvalo mu dost dlouho, aby Soukupa uklidnil…

Albi
5. 6. 2022 12:40
Odpovědět  Pijack

Soukup je hlavně “univerzální” génius – všechno ví, všechno zná, všude byl nejméně 3x a co řekne, přes to vlak nejede.
Kdysi (ještě před Covidem) jsem se dívala na jeho rozhovor na téma očkování proti tehdy chřipce s Prymulou a jakousi lékařkou (jméno si nepamatuj)i. Soukup a Prymula – fanatičtí zastánci očkování nedali té lékařce ani jednu šanci dokončit jedinou větu. Takže – nikdo z diváků u TV se nemohl dozvědět, jaké třeba novější informace ta lékařka měla – prostě muselo sačit slovo Soukupa a Prymuly, jiný názor neměl šanci.

Milan ze Zahrady Čech
5. 6. 2022 19:03
Odpovědět  Albi

Jeden takovej tu už před ním byl.Jistý brouk Pytlík.

Joseff
5. 6. 2022 14:04
Odpovědět  Pijack

Erudovanost nezaručuje, že není loutkou.

Pijack
5. 6. 2022 14:42
Odpovědět  Joseff

Loutkami jsme všichni. Někdo malou, někdo velkou a záleží kdo s nimi manipuluje. pokud já jako loutka nemám s názory jiné loutky problém, pak mi nevadí, že je loutka. Pravděpodobně bude loutkou někoho, proti komu nemám výhrady 🙂

janle57
5. 6. 2022 09:04

Kdy už normální lidi na Ukrajině nakopou fašounskou Zelenského bandu konečně
do řitě? co jim tenhle hajzl a ti před ním přinesli? Bídu,hlad,neustálý strach z nájemných
zabijáků typu Azov a fašistickou propagandu na každém kroku, v Rusku je pro ně práce,
levné bydlení a perspektiva života v míru,co z toho mají na té své Ukrajině?

Albi
5. 6. 2022 12:45
Odpovědět  janle57

Drsný Zelenskyj má podle Budapešti psychický problémhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-drsny-zelenskyj-ma-podle-budapesti-psychicky-problem-205007#source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

„Obvykle je to tak, že ti, kdo potřebují pomoc, o ni žádají zdvořile. Jsou vytrvalí, ale ptají se, nepožadují ani nevyhrožují. Člověk obvykle ohrožuje nepřátele, ne ty, které chce mít za přátele,“ řekl na adresu ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dlouholetý předseda maďarského parlamentu László Kövér.

Markýza
5. 6. 2022 14:52
Odpovědět  Albi

No tak on má každý narkoman psychický problém, ne?

Milan ze Zahrady Čech
5. 6. 2022 19:05
Odpovědět  Markýza

Už je jen otázkou času kdy to svalej na zelený flus a pak s ním udělaj krátkej proces. Musí bej krátkej, aby se nerozkecal.

Markýza
5. 6. 2022 19:59

Já bych ho dala do tlapek těmhle mužskejm.
https://sk.news-front.info/2022/06/05/rusko-nie-je-nas-nepriatel-nasim-nepriatelom-si-ty-na-zelenskeho-sa-obratili-zajati-ukrajinski-vojaci/
Jak se rádo říkává – video není pro slabé povahy.
Dlouho mi nebylo takhle líto dospělých lidí.

Gales
5. 6. 2022 10:55

Starého psa novým kouskům nenaučíš.Holt,zvyk je železná košile.Už by bylo načase aby chcípli.

jiří
5. 6. 2022 14:08

„Ti elitáři čili predátorská třída už poznali, že už v tom uvízli. Jestli se pokusí o ústup, nebudou mít kam ustoupit. Lidé se probouzí tak rychlým tempem, že oni se nachází v okamžiku, že budou muset zkusit průlom a zkusit uvalit celou tu agendu a všechno rozbít a hnát se plnou parou vpřed, nebo se dostanou do hrozných potíží. Budou stíháni. Právě v tomto okamžiku po celé zemi probíhají v kancelářích ministrů spravedlnosti rozhovory a to je problém. Lidé se dožadují trestních stíhání…“
https://pravyprostor.net/hlubokemu-statu-se-to-bud-ted-povede-nebo-zhyne-potrebuje-tedy-vsechny-vydesit/

Markýza
5. 6. 2022 14:54
Odpovědět  jiří

Bodejť. Jenže ono je tohle tlačení na pilu strašně kontraproduktivní…naštěstí.

Přestali se bát, parchanti.jpg
Pijack
5. 6. 2022 14:48

 
Ruské ministerstvo obrany připravuje velkou tiskovou konferenci k situaci v Mariupolu.
Koho tam Rusové chytili? V Azovstalu se vzdali:
Americký generál Eric Olson, Britský podplukovník John Bailey a čtyři vojenští instruktoři NATO, Instruktoři městského boje s taktikou lidských štítů od civilistů – zaměstnanci IDF z Izraele (vyslanci ukrajinských oligarchů židovského původu se je pokusili vykoupit – přišli do Moskvy, ale byli odmítnuti). Vysocí francouzští důstojníci vojenské rozvědky, zaměstnanci německé rozvědky BND – zajišťovali kontrarozvědku fronty a předních zón (odtud skandální chování německého kancléře Scholze, který dnes začal tykat Putinovi). Specialisté britské zpravodajské služby SIS, známější jako MI6; byli nejen v Mariupolu, ale i v Kyjevě.

Markýza
5. 6. 2022 14:59
Odpovědět  Pijack

A to jich prý ještě stihli pár rozfašírkovat, aby se neproláklo všechno.