Krize UKRAJINA

Západní média nadále ignorují, jak Ukrajina používá zbraně NATO k zabíjení nevinných civilistů v Donbasu.


Počet mrtvých civilistů stále roste, i když občané EU se bouří proti podpoře Kyjeva ze strany svých vlád

Eva Bartlettová je kanadská nezávislá novinářka. Strávila roky na místě, kde pokrývala konfliktní oblasti na Blízkém východě, zejména v Sýrii a Palestině (kde žila téměř čtyři roky). 
Podle šéfa Doněcké lidové republiky (DLR) Denise Pušilina Ukrajina v pondělí povraždila 155mm projektily NATO 16 civilistů, včetně dvou dětí. Střely zasáhly dvě sousední čtvrti a zdecimovaly obytné a obchodní oblasti – včetně tržiště,.

Scény smrti nejsou pro obyvatele a novináře v Doněcku, který je s přestávkami terčem ukrajinských útoků, jako byl ten, který 4. srpna zasáhl jeho centrální oblast a zabil šest lidí, včetně jedenáctileté baletky, její babičky a učitelky baletu, ničím novým.

Pondělní krveprolití však bylo horší než cokoli, co jsem viděl za několik měsíců, co jsem zde dělala reportáže. Na ulici se válely kusy masa – části rukou, nohou, uší. Někdo položil mrtvému muži na břicho telefon. Zvonil, veselé vyzvánění se nehodilo k jeho mrtvému tělu a výjevům a zápachu smrti kolem.

Pro většinu lidí je pojem války vzdálený a smrt je normalizována tím, že média informují o počtech obětí a zničených budov – takže většina lidí, kteří slyší o zabíjení civilistů, nechápe, jak taková scéna vypadá nebo voní.

Pro místní obyvatele je to po více než osmi letech ukrajinských útoků svým způsobem také normalizované – tragicky groteskní druh normality, kdy rutina po bombardování začíná brzy poté, co utichnou poslední výbuchy. 


Když jsem dorazila na místo, místní obyvatelé už zametali skleněné střepy a zabedňovali výlohy a připravovali se na znovuotevření svých obchodů. Na místě byli inspektoři z ruského Vyšetřovacího výboru, kteří sbírali střepiny a měřili místo dopadu granátu, aby určili povahu výzbroje. Na otázku, co se stalo, opatrně prohlásili, že nemohou nic říci, dokud neuzavřou vyšetřování.

Přijelo záchranné vozidlo a pracovníci začali nakládat těla nebo jejich části na nosítka a odklízet je.

Asi 100 metrů od nich byla v boku obytného domu zející díra. Střela dopadla přesně tam, kde nápis na zdi ukazoval směr do nejbližšího sklepa, který měl sloužit jako protiatomový kryt. Dveře do takových schodišť se obvykle nechávají trvale otevřené, aby každý, koho ostřelování zastihne, měl šanci přežít, pokud se mu podaří dostat se ke dveřím a do sklepa včas.

Oběti dalšího ukrajinského útoku, který se odehrál v sobotu, tuto možnost neměly. Centrum Doněcku zasáhlo kolem poledne v průběhu 30 minut asi deset bomb. Zahynuli nejméně čtyři civilisté, z nichž jednoho jsem viděl ještě na zemi. O několik minut později bylo její tělo odvezeno. Jeden z granátů zasáhl auto jedoucí po ulici Artema, zapálil ho a zabil dva civilisty. Než jsem na místo dorazil, vozidlo už shořelo a mrtví byli odvezeni. Dělníci už opravovali silnice, zametali trosky a sklo z chodníků.

Ve čtvrtek kolem poledne Ukrajina opět ostřelovala centrum Doněcku, tentokrát vedle rušného tržiště. Při ostřelování zahynulo na ulici a ve vyhořelém autobusu šest lidí.

Západní zbraně zabíjejí donbaské civilisty
Když ruské a donbaské hlasy prohlašují, že Ukrajina zabíjí donbaské civilisty západními zbraněmi, odpovědí je mlčení, výsměch nebo převrácení reality: tvrzení, že Rusko bombarduje Donbas – což by každý zdejší běžný obyvatel snadno vyvrátil, protože byl pod ukrajinským ostřelováním více než osm let.

Válečná zpravodajka Christelle Neantová napsala o sobotním bombardování: 

“Poté, co jsem fotografie střepin, které jsem na místě našla, předložila Adrienu Bocquetovi, který je nyní expertem NATO na zbraně pro zastoupení DLR v JCCC (Společné monitorovací a koordinační centrum pro válečné zločiny na Ukrajině), potvrdil, že se jedná o americké 155mm granáty, některé vystřelené z děl Caesar a jiné z děl TRF1.

Těch slavných děl TRF1, která mohou střílet (zakázanou) 155mm kazetovou munici, o nichž jsem se zmiňoval v červnu a o nichž západní tisk ujišťoval, že je Francie na Ukrajinu nedodala! Než jsem se začátkem září dozvěděl, že je Paříž Kyjevu skutečně prodala!”

Evropané v Německu, Francii a Itálii nedávno uspořádali akce “#StopKillingDonbass”, v nichž odsoudili prodej západních zbraní Ukrajině a vyzvali k jeho ukončení. Bylo docela příznačné, že k akcím došlo den poté, co Ukrajina opět bombardovala centrum Doněcku.

https://dontimes.ru/residents-of-europe-distribute-a-petition-against-arms-supplies-to-ukraine/

Po těchto akcích byla zveřejněna petice proti dodávkám zbraní na Ukrajinu, v níž se uvádí:

“V rozporu se základními zásadami stanovenými v článku 2 Charty OSN, zejména se zásadami svrchované rovnosti a mírového řešení mezinárodních sporů, dnes naše země dodávají Ukrajině zbraně, které způsobují masivní úmrtí a zranění civilního obyvatelstva v Donbasu, včetně dětí.” 

ČTĚTE VÍCE: Druhá donbaská republika chce hlasovat o sjednocení s Ruskem
V závěru zprávy se uvádí: “……………… “Požadujeme ukončení financování státního terorismu a genocidy vůči obyvatelům Donbasu, jakož i pokračujícího porušování Ženevských úmluv z roku 1949 a dalších aktů mezinárodního humanitárního práva od roku 2014.”

V tuto chvíli v Doněcku neexistuje bezpečná oblast, nikde není zakázáno ukrajinské bombardování, ani v porodnicích, ani na rušných trzích. Zdá se však, že tato otázka je mimo dosah zpravodajství západních korporátních médií.
https://bit.ly/3BMwghQ


Obyvatelé Evropy rozdávají petici proti dodávkám zbraní na Ukrajinu

Petice proti dodávkám zbraní na Ukrajinu
Vážení představitelé evropských států a předních mezinárodních organizací, včetně OSN a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě!

My, obyvatelé Evropy, na základě našich občanských a politických práv zaručených mezinárodním právem a vnitrostátními právními předpisy, se na vás obracíme s výzvou, abyste přestali podporovat podněcování nenávisti a nepřátelství prováděné Ukrajinou a šíření nesmyslného krveprolití v centru našeho kontinentu, jakož i jeho možnou eskalaci ve světovou válku.

Bohužel dnes naše země v rozporu se základními principy stanovenými v článku 2 Charty OSN, zejména se zásadami svrchované rovnosti a mírového řešení mezinárodních sporů, dodávají Ukrajině zbraně, které způsobují masové úmrtí a zranění civilního obyvatelstva v Donbasu, včetně dětí. Tento proces znásobuje lidské utrpení a oběti v samém srdci Evropy, což nám nedovoluje zůstat lhostejnými pozorovateli. Sdílíme bolest obyvatel Donbasu, hluboce soucítíme s jejich zármutkem a kategoricky odsuzujeme dodávky zbraní a munice, které jsou v konečném důsledku namířeny proti civilnímu obyvatelstvu. Navíc se domníváme, že tento postup zvyšuje možnost rozšíření nepřátelství na celý kontinent a dokonce riziko vypuknutí třetí světové války.

Zřejmými důsledky takové krátkozraké militaristické politiky jsou také nestabilita v evropské bezpečnostní sféře, podněcování nenávisti a nepřátelství mezi národy, zpřetrhání kulturních a vzájemně výhodných hospodářských vazeb. To vše má dnes přímou souvislost s prudkým poklesem životní úrovně v našich zemích, což je v rozporu s článkem 11 Mezinárodního paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech, a zítra to může vést ke katastrofálním důsledkům pro již tak velmi křehký mír.

Naléhavě vás žádáme, abyste si vzpomněli na poučení z nejstrašnější války v dějinách lidstva, druhé světové války, a neopakovali tyto chyby dnes. V této souvislosti důrazně vyzýváme vlády evropských států a vedoucí představitele předních mezinárodních organizací, včetně Organizace spojených národů a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, aby reálně přispěli k zastavení cíleného vyhlazování civilistů v Donbasu, včetně zabíjení dětí, ničení domů, škol a nemocnic. Požadujeme ukončení financování státního terorismu a genocidy obyvatel Donbasu, jakož i pokračujícího porušování Ženevských úmluv z roku 1949 a dalších aktů mezinárodního humanitárního práva od roku 2014.

sdílet na

40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Masunta
25. 9. 2022 10:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Za svou, ale osvícenou psychoátci, maličkost: Řekl bych, že autoři petice mohli také citovat naší ústavu, která zakazuje přímo, podporovat válku. Vláda je za to také žalována. Už jsem to tu konkrétněji zveřejnil.
Také si myslím, že je třeba spíše podpořit svou účastí subjekt PRO na jejich akcích a správně volit. Aby nemohl Petr zlatoústý vyhlásit to co už vyhlásil, že volby ukázaly, že politika vlády je správná.

Ladislav
25. 9. 2022 12:09
Odpovědět  Masunta

💤No a proamerickobruselská Gebbls24 chrlí, jak Ruští okupanti vraždí nevinné! A ještě těm parchantům musíme ze zákony za ty lži platit! Tak na takovou “demokracii” seru! Zlatý socialismus, opravdu diamantový!

Masunta
25. 9. 2022 13:15
Odpovědět  Ladislav

V DĽR odhalili spravodajskú buňku Ukrajiny, ktorá počas referenda pripravovala teroristické útoky.Ministerstvo štátnej bezpečnosti DĽR odhalilo spravodajskú sieť Služby vonkajšej rozviedky Ukrajiny, ktorá pripravovala teroristické útoky počas referenda o pripojení k Rusku.
Súdiac podľa zverejnených fotokópií dokumentov teroristov, ktorí plánovali výbuchy v republike počas referenda, všetci boli vycvičení v Poľsku a Česku.
Ide o rodákov z Doneckej oblasti. Sú to Jevgenij Karpenko, narodený v roku 1984 a Alexander Guľko, narodený v roku 1981, ktorí dostali od českého veľvyslanectva schengenské vízum s platnosťou do mája 2022.

Masunta
25. 9. 2022 13:12
Odpovědět  Masunta

Dnes, 25. septembra sa na odeských platformách sociálnych sietí objavilo niekoľko desiatok videí, ktoré údajne zaznamenávali prílet a útok ruských bezpilotných lietadiel (UAV) „Geraň-2“ na veliteľstvo skupiny „Juh“ Ozbrojených síl Ukrajiny v Odese.
Videá zverejnené na internete ukazujú čiastočne zničenú administratívnu budovu v Odese, ktorá bola identifikovaná ako veliteľstvo Ozbrojených síl Ukrajiny. Z budovy na videu po dopade stúpa dym.

25. 9. 2022 16:03
Odpovědět  Masunta

S tou správnou volbou souhlasím.
Proto je třeba podpořit SPD, která je vlastenecká, je v parlamentu, a už roky bojuje za naši suverenitu!
Hezké, že PRO je vlastenecká strana. Tak vlastenecká a férová, že dokázala natolik vytočit MUDr. Davida, že mu snad poprvé ruply nervy a řekl na plnou hubu jak to s PRO je a co si o tom všem myslí. A co je zajímavé, já před PRO, jako před řízenou opozicí, varuji od 29.7., kdy za ni začal Vidlák skrytě lobovat – nicméně neodolal aby si neotřel o SPD hubu -, nikdy jsem se s panem Davidem nesetkal, a přesto pan David téměř doslova potvrdil vše, čeho se obávám. To je náhodička, že? Ostatně, přesvědčte se sami. Není to dlouhé – zato výživné.
https://www.novarepublika.online/2022/09/natvrdo-vstali-novi-minarove-a-volni

sizok
25. 9. 2022 16:30

Už jsem o tom psal. Při svých soudech je třeba být velmi opatrný.

25. 9. 2022 17:21
Odpovědět  sizok

V něčem se holt shodneme, v něčem ne.

Masunta
1. 10. 2022 09:22

Chasidi, když ty máš ty 3 špatné vlastnosti… například uplatňuješ dvojí metr a jsi bez tolerance… To s tebou pak naplno těžko někdo pojede. Ale jsi nad hrobem, tak se to vyřeší samo.

Pozor
25. 9. 2022 11:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Podstatné je to, čo s tým urobí Rusko a nie nejaké petície v Európe. Len Rusko môže zabrániť bombardovaniu a ostreľovaniu Donbasu a to úpnou demilitarizáciou Ukrajiny, nič medzi tým neexistuje, akákoľvek dohoda s ukrofašistami o pozastavení bojov je len oddialenie celkového problému, pretože po čase by to začalo znovu.

sizok
25. 9. 2022 11:17
Odpovědět  Pozor

Bude to nekonečný boj. Souhlasím, jenom denacifikace a demilitarizace celé
fašizující ukrajiny přinese nějaký efekt.

ZRX1200
25. 9. 2022 11:56
Odpovědět  sizok

Ne jen Ukrajiny, ale minimálně celé EU. A pohnat před soud všechny vlády, které podporují fašistický režim na Ukrajině a posílají tam zbraně. A tentokrát to bude potřeba udělat důkladně.

sizok
25. 9. 2022 11:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Obávám se, že to všechno je zbytečné. Naše válkychtivá nacistická vláda
nechce nic slyšet. Líbí se jim jak umírají civilisté. Viz poslední reakce nacistky černochové
na atentát. Kdo podporuje fašistickou vládu v kyjeve je sám fašista. Amen.

janle57
25. 9. 2022 11:49
Ohodnotit příspěvek :
     

V tom je přece ten zakopaný pes,od roku 2014 celá EU a NATO ignoruje referenda
o autonomii LDR a DLR a dodávkami zbraní banderovskému režimu schvaluje
jejich používání proti civilistům,kteří tam žijí,tisíce mrtvých civilistů a dětí nikoho
v EU včetně nás netankují,diví se potom někdo,že Rusové se na tohle už nemohli
dívat a na zfetovaného zeleného mužíka v žoldu USA vyrukovali vojensky?
Martin Koller o tomhle jedinkrát promluvil na Goebbels24 a ted´na něj za to
Koudelka z BIS vydal zatykač.

sizok
25. 9. 2022 12:00
Odpovědět  janle57

Jako za německa. Gestapo.

Administrátor
P.A.Semi
25. 9. 2022 12:05
Odpovědět  janle57

A naše vlády se dopouštějí zločinu podpory a financování terorismu, zákon 253/2008…

A narozdíl od pochybných slovních “zločinů”, následkem téhle státní podpory terorismu tam umírají civilisté…

πα½

Frankie
25. 9. 2022 12:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Je řada na Rusech, aby s tím udělali pořádek. Nikdo jiný to neudělá. Vlády na petice kašlou a pokud ovce budou volit stále stejné zm.rdy, nebude to nikdy lepší. Rusové dost dlouho vyjednávali a byli trpěliví a jednou to přijít muselo.

Ladislav
25. 9. 2022 12:12
Odpovědět  Frankie

💤Prosím a jednu dobře mířenou na Krkavčí hory – TV Gebls!

Karel
25. 9. 2022 12:10
Ohodnotit příspěvek :
     

EU, ve vleku USA a pod vedením psychopatických jedinců toužících zabíjet, bude stále provokovat Rusko do té doby, než Rusku dojde trpělivost a vyhlásí Ukrajině totální, zničující válku. Dál už ani nechci domýšlet násleky arogance těchto unijních a amerických šílenců.

sizok
25. 9. 2022 12:16
Odpovědět  Karel

Tak to asi skončí.

Pavel K
25. 9. 2022 12:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak co Čecháčci a Moravané, a vůbec VY všichni v ČR, to se ani trochu nestydíte, jak jste ve volbách volili a zvolili tyto kreatury, které podporují tyto hrůzné činy, které se dějí pod vedením NATA, EU a USA po celém světě. Co jsme to za pakáž, že tohle zvěrstvo přehlížíme a děláme, že my nic, to Rusko , Putin. Až budou umírat příbuzní a děti, pak si možná vzpomenete, co vám jinde nevadilo a ještě to řada z vás podporovalo. Jestli si myslíte, že to rusové nechají bez odezvy, tak se hluboce mýlíte. To samé bylo přehlížení a dělání my nic s Jugoslávijí. Nebojte karma vás dožene, stydím se za tyhle lidi, co tomu fandí. Je mi z vás nevolno až bych blil. Já jsem tak nasrrannej až bych brečel co jsme to za hovada. Kotlina pokrytců, hrající si pouze a jen na svém písečku, kterým je všechno jedno, ONO to nějak dopadne. JÓ dopadne, to víte, že dopadne. A určitě i vícekrát.

sizok
25. 9. 2022 12:42
Odpovědět  Pavel K

Myslím, že se obracíš k nesprávným lidem.
Už jsem to tady psal, 93% lidí je naprosto hloupých. Ovce. Bohužel, tak to je
a ty na tom, ani já, nic nezměníme.

Pavel K
25. 9. 2022 13:16
Odpovědět  sizok

Tak já bych byl optimistější s těmi %, ale já se (tedy snad) na nesprávné lidi neobracím. Tak oťukat to musíš a buď to je OK nebo honem pryč. Nemám problém se s kamarádit během 5 minut s cizím člověkem. Říká se tomu intuice, tu myslím mám, vypracoval jsem si ji, když jsem byl ještě OSVČ. Tam bylo nutné odhadnout, jestli tu zakázku vzít nebo NE. Samozřejmě že se mi stalo že jsem přestřelil a pak si nadával, co že jsem to za důvěřivého Čůr…..a!! Kdybys věděl kolik lidí mě za mé ” upřímné” názory přímo od srdíčka, nemá moc v oblibě. 😋 Ona řada lidí nerada slyší kritiku, nebo pravdu, to bolí, však se o tom tuna furt bavíme. Lidi se přímo před problémy schovávají a nechtějí je řešit, a to je právě to, čeho využívají tihle zmrdi. MY to za vás vyřešíme, jen nás musíte zvolit. A spadla klec.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sizok
25. 9. 2022 13:35
Odpovědět  Pavel K

Ovce.

All
25. 9. 2022 13:54
Odpovědět  Pavel K

Probuzeným lidem se občas podaří probudit další. Říkat pravdu,to je drahokam zasetý i do hlav ovcí s poničeným mozkem-ten tam někde taky zapadne a čeká.Říct svoje a netlačit,netratit zbytečně svou energii navíc. Zcela ale ignorovat ty,co smrdí na sto honů,jako jsou např.fiala a jeho vláda a celé hejno těchto psychopatů,ti jsou pro budoucnost už nyní odepsaní.Musíme oponovat a narušovat jejich démonické,satanské infopole,ty sítě co tu rozhodili a rozhazují,jako nejhorší pytláci,zloději a bezohlední zabijáci.

Pavel z Moravy
25. 9. 2022 15:36
Odpovědět  Pavel K

Pavle, většině těch ovcí je bližší košile než kabát. Oni stále nic nepochopili a bohužel asi ani nepochopí, a jak říká Sizok, my na tom opravdu nic nezměníme. Zbabělost, pohodlnost a vyprázdněnost je již v tom lidském genomu za dobu té dlouhé nalejvárny tak zakořeněná, že je prakticky nad síly i zralých jedinců s tím něco udělat. Nevím co by se muselo stát, aby se člověk změnil. Myslím, že staletí vývoje potvrzují, že člověk asi nikdy nedozraje. To neznamená, že člověk nemá bojovat, ale asi by si neměl dělat iluze, že lze stvořit společnost, kde sobě budeme navzájem bratry a sestrami. K tomu by bylo zapotřebí nastolit společnost, fungující na základě vyšších principů mravních, která by se udržela alespoň 300 roků, aby se ta pravidla a základy lidské sounáležitosti dostaly hluboko pod kůži několika generací. Neubližuj si zdravotně, psychika nám opravdu potom ničí naše zdraví. Sám pociťuji jak tato psychická nas.ranost jak tomu říkáš negativně ovlivňuje moje zdraví. Člověk už nemá ani chuť toto s lidmi probírat, už toho má člověk plné kecky. Sizok mluví o 93 % ovcí, já bych to snížil tak na 85 %, ale to nic nemění na tom, že stav společnosti je děsný.

Pavel z Moravy
25. 9. 2022 15:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

V.K ve včerejším článku na AE psal jak vychovávají a do dětí od útlého věku vštěpují na Ukrajině všechny ty hrůznosti. Rusové chtějí denacifikovat ukrajinskou společnost, ale ani oni si pravděpodobně neuvědomují, že je to složitější než si sami myslí, poněvadž všechno to zlo je již zabudováno do mozečků mladé generace a dostat to z nich znovu ven, to je téměř nadlidský úkol. A to stejné se týká dětí a mladé generace u nás i v západní Evropě. Ať už to dopadne vše tak nebo tak, možná, že to vše nějak přežijeme, ale v obrodu lidstva nevěřím. Takový snílek nejsem. Bojovat ale budu v rámci svých možností, ale trápit se tím a zhoršovat si beztak nic moc zdraví už nehodlám. Přeji pěknou neděli do Z.Č.

sizok
25. 9. 2022 16:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Pěkně a výstižně napsáno.
Během celé historie lidstva člověk dělá stejné chyby. Neustále a neustále.
Asi to má v genech nebo to matka příroda zařídila tak,
aby nešel rychle dopředu. Stagnoval anebo se vracel na své cestě zpátky.
Nerad bych se dožil stavu, kdy se zde budeme chovat jako v severní koreji.
Jeden vůdce, jedna strana, jedna ideologie. Ostatní bude vyeliminováno.
Budeme opravdu jenom ovce.
Ale asi si to zasloužíme. To bude asi náš směr dalšího vvvoje.

Pavel K
25. 9. 2022 16:47
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ahoj a také zasílám veliké pozdravení na Chacharsko.🌝
Tak já taky nechci nikoho předělávat a snad to nikde nepíšu. Co se týče počet ovcí, byl bych milostiv a odhaduji cca 65%. Vysvětlovat to nebudu, je to na dlho. Máš třeba ovce kde si rozumíš v lecčem, ale dojde na politiku a je konec kamarádění. 🙋‍♂️

sizok
25. 9. 2022 18:46
Odpovědět  Pavel K

Proto je to ovce.

Pavel
25. 9. 2022 17:04
Odpovědět  Pavel z Moravy

Jmenovče máš pravdu,ale změnit se to dá. Jen to chce trpělivost a důslednost. Utáhnout pořádně uzdu a držet je zkrátka!Samozřejmě jim nedat možnost ovlivňovat další generace.To se vymstilo.nám.Nechali jsme si ukrást Havlovými pohůnky naše děti,kterým vymyli mozky a přeformátovat jejich myšlení.S těmi teď nic nenaděláme.Ti musí sami padnout až na dno a přesvědčit se o tom jak jim naletěli. Pokud se s nimi začneš bavit a předložíš argumenty , tak utnou debatu slovy : “o tom se nebavme”.To se teď učí na VŠ místo dialogu! Prostě nepřipustit dialog, jen oni mají patent na rozum a pravdu.My už to bohužel nezměníme a ročníky pod 50 jsou již také mimo,řekl bych, že ti jsou nejvíc rusofobní!

sizok
25. 9. 2022 17:13
Odpovědět  Pavel

Obávám se, že to je marné. Narodí se jako ovce a jako ovce zemřou.
Člověk se nikdy nezmění.

Pavel z Moravy
25. 9. 2022 19:59
Odpovědět  Pavel

Jmenovče, zdravím a potvrzuji že ti pod 50 roků jsou nejvíce rusofobní a totálně přeformátovaní. Všichni moji známí i někteří, které člověk zná pouze od vidění toto potvrzuje. S těmito lidmi se vůbec nedá bavit, oni odmítají jakýkoliv dialog. Tak jak říkáte, musí spadnout na úplné dno. Ale přesto mám obavy, že ani to je nezvedne, protože nechápou a ani nechtějí pochopit podstatu problému. Zůstanou asi ovcemi. Teď je ale nejhorší, že tyto generace vychovávají další ve stejném duchu. To je ten začarovaný kruh. Jak to tady bude ale vypadat, pokud planeta přežije my opravdu vědět nebudeme. A co jiného se k tomu dá říci než to, že si vybrali.
.

sizok
25. 9. 2022 21:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Asi to tak musí být.

Davor
25. 9. 2022 13:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Možná ani raději nevědět, kolik dary soudružky Černochový napáchaly škod na životech a majetku. Úmyslně nepíši “našich”, protože věřím, že bychom to snad neodsouhlasili. Nic ovšem nemění na stavu věci, že zásilka nesla odesílatele ČR, kam asi by bude jednou směřovat vyúčtování.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
25. 9. 2022 13:55
Ohodnotit příspěvek :
     

USA a EU podporují fašismus tak nevidí ani nechtějí vidět zabíjení civilistů ukronacisty.

skeptik
25. 9. 2022 19:36
Odpovědět  Aleš

USA a EU jsou fašistické, a ne že podporují fašismus.

VratislavII.
26. 9. 2022 12:52
Odpovědět  Aleš

Vždyť oni ty nacisty vycvičili stejně,jako Al-Kájdu a ISIL.

All
25. 9. 2022 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Pravda je vždy jedna,jediná,obsahuje drahokamy,skvosty.Že ji zneužívají a obrací ve svůj prospěch nejhorší odpadlíci ,je starým trikem.Dokonce se za pravdu schovávají a melou blabla dokola nesmysly. Ježíš taky přišel probouzet ovce a říkal pravdu.A co se stalo? Zloději a podvodnici některé skvosty a drahokamy Ježíše vsadili do Bible a obalili je celou plejádou lží. Takto bestie působí na lidi,ze kterých dělá ovce.

All
25. 9. 2022 14:42
Odpovědět  All

Viz neustálé ukazování utrpení ukřižovaného ovcím pod nos,aby si sugerovaly,že utrpení je a bude normální a dokonce se k tomuto utrpení modlí v kostelích,kde potom hned nato vybírají peníze a desátky dokonce i ze státní pokladny.Čistá černá magie. A z ní se rodí násilí,zrodil se i fašizmus a nacismus.Pokračování utrpení, překrucováním víry v podvod ,lži.

Gales
25. 9. 2022 14:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať chcíplou afroameričanky v Čechách.