Zahraniční žoldáci prchali v noci ze Severodoněcku

Asistent ministra vnitra LLR Vitalij Kiselev řekl, že v noci zahraniční žoldáci uprchli ze Severodoněcku a zanechali tam své zbraně. Je známo, že mezi nimi byli Francouzi, Poláci, Američané a Němci.

„Žoldáci odtud uprchli. Běželi tak rychle, že opustili všechny své hlavní zbraně a nesli jen to, co mohli, co je nemohlo zdržovat,“ cituje asistenta agentura TASS.

Žoldáci se podle Kiseleva přemisťovali jenom v noci, ve skupinách po dvou nebo třech. Řekl to jeden z ukrajinských zajatců, který jim ukázal cestu. 

Je známo, že všichni ozbrojenci mířili do Lisičanska. 

V Lisičansku se pracuje na zadržení zaměstnanců kanceláře prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského. Informovaly o tom 26. června Lidové milice Luhanské lidové republiky (LLR).

„V Lisičansku je kromě mnoha zahraničních žoldáků několik vysoce postavených zaměstnanců kanceláře prezidenta Zelenského. Nyní jsou přijímána všechna nezbytná opatření, aby se nemohli vyplížit z města,“ citovala agentura TASS zdroj.

Dne 26. června dosáhly síly LLR průmyslové oblasti Lisičanska. Podle velvyslance republiky v Rusku Rodiona Mirošnika se na jihu města aktivně provádí operace.

Pro Pokec24 přeložila Janinna.

https://bit.ly/3bxqXta
https://bit.ly/3xVIbYV

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.8 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel K
26. 6. 2022 23:09
Ohodnotit příspěvek :
     

Ať je ženou šmejdy. Rajská to hudba pro moje ouška. Dohledat a zničit.

VAL
26. 6. 2022 23:26
Ohodnotit příspěvek :
     

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

me2d44
27. 6. 2022 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Bacha, oni jen trénují na tu olympijskou medaili „za bystrý úprk z pozic“. Za normálních okolností by se s během na tu olympiádu ani nedostali. A se západní výzbrojí se špatně běhá, proto jí mají Rusové plné sklady…..

me2d44
27. 6. 2022 20:03
Ohodnotit příspěvek :
     

Ještě poznámka: Už někoho na západě napadlo nabídnout Ukrajincům praky?? Husitské děti s nimi měly docela dobrý úspěch, je to levné a jako munice stačí kámen. Není to sice na útok, ale je to taky obranná zbraň. A navíc – kdo viděl „Pána prstenů“ – v těžké verzi boří i města… No není to na vyskakování, ale rozhodně levnější, než Ukrajině dodávat tanky a děla bez zaměřovačů a protitankové systémy bez baterií. A až půjde do tuhého, tak se doba zeptá našeho ministerstva obrany: „A do čeho teď posadíte povolané aktivní zálohy, když jste uloženky dodali na Ukrajinu“ – no asi jim zůstane jen ten prak….