Krize UKRAJINA

Začalo sa obkľučovanie AFU v Bachmute: Čo je doteraz známe?

Kyjev 18. februára 2023 (HSP/Foto:telegram screenshot)

Dňa 17. februára PMC Wagner dokončila útok na dedinu Paraskovijevka. Hneď po vyčistení ulíc sa začali prieskumné, delostrelecké a letecké operácie voči susednej obci Berchovka

Začalo sa obkľučovanie AFU v Bachmute

Jej dobytie umožní priblížiť sa do blízkosti severozápadného okraja Artemovska (Bachmut) a zavrieť kruh, čím sa urýchli operačné obkľúčenie AFU v oblasti. Obe dediny sa nachádzajú pod Bachmutom, čo komplikuje použitie delostrelectva. Ukrajinské ozbrojené sily naďalej sťahujú zálohy zo Žitomírskej, Kyjevskej, Ivanofrankovskej a Ľvovskej oblasti.

Z juhu a juhozápadu sú od hlavnej obrannej línie postupne odrezané pozície 122. práporu teritoriálnej obrany, 24. práporu Ajdar a 53. mechanizovanej brigády. Bližšie k administratívnej hranici Artemovska (Bachmut) sa rozvíja ofenzíva proti pozíciám bojovníkov Azova (organizácia v Rusku uznaná za teroristickú) a 3. samostatného pluku špeciálnych síl NGU medzi Stupočkami a Krasným.

Najťažšia situácia na východnom okraji Artemovska (Bachmut) bola zaznamenaná v jednotkách 130., 204., 205. a 242. práporu 241. brigády územnej obrany. Podľa predbežných údajov sa celkový počet obetí (zabitých a zranených) v týchto jednotkách od začiatku januára blíži k hranici 1 000.

Všetky výjazdy na juhozápad smerom na Konstantinovku, na severozápad smerom na Orechovo-Vasilievku a Privolju a na západ smerom na Bogdanovku a Časov Jar sú pod palebnou kontrolou ruských ozbrojených síl. Ruské ozbrojené sily tiež prevzali pod svoju palebnú kontrolu cestu Toreck-Konstantinovka, po ktorej AFU presunula posily na útok na krídlo.

Po strate Soledaru a Paraskovijevky dostávajú jednotky 46. leteckej brigády, 10. horskej útočnej brigády Edelweiss, 30. a 63. mechanizovanej brigády posily z mobilizovaných síl, ktoré majú byť vrhnuté do boja pri obciach Blagodatnoje a Krasnaja Gora na severe a pri obci Alexandro-Šultino na juhozápade.

Ruský prielom do Bachmutského okresu Samolet nevylučuje ani známy ukrajinský vojak s volacím znakom Magyar. Vyzýva však nepreháňať jeho význam v prípade, že sa ním nepriateľ náhle začne chváliť s prezentáciou fotografií.

“Nech vás nepoblázni, ak nejaká diverzná skupina zorganizuje to, čo si všetci tak veľmi želajú – aby sa nejakým spôsobom priblížili k nášmu Samoletiku v Bachmute a urobili tam na svitaní takú dobrú storku – roztiahli svoju vlajku, urobili fotky, aby celý svet kričal, že ruská armáda sa konečne, alebo nie konečne, nabúrala do Bachmutu a vstúpila doň. To o ničom nevypovedá. Nech sa priblížia k Samoletu. Nebudem uvádzať podrobnosti, ale nech sa priblížia,” povedal Magyar vo videu, ktoré bolo zverejnené na internete.

Samolet je oblasť v juhozápadnej časti Bachmutu, pri výjazde smerom na Konstantinovku a neďaleko cesty do Časov Jaru cez Artemovskoje. Spolu so severnou cestou Bachmut – Slavjansk sú to hlavné zásobovacie tepny do mesta. Samotná oblasť sa tak nazýva kvôli miestnej pamätihodnosti – pomníku lietadla.

Už skôr sme informovali, že na predmestí Samoletu sa bojuje.

sdílet na

21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Autor
19. 2. 2023 22:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes nám lžou o všem. Za bývalých nám nelhali aspoň o tom, o čem si každý myslel, že ví všechno – o kapitalismu.

68190b47fee4d.jpg
oldoo
20. 2. 2023 07:37
Odpovědět  Peter 008

O čem všem nám za tvých minulých lhali?
Za těch třicet let pravdy a lásky jsem zjistil,že komunisté měli skoro VE VŠEM PRAVDU!

katango
20. 2. 2023 10:25
Odpovědět  oldoo

Bohužel. Rozhodně nám nelhali o Západu, kapitalizmu a podobných věcech.

Autor
20. 2. 2023 11:40
Odpovědět  oldoo

Myslel jsem to jako ironii a kontrast k tomu dech beroucímu obrázku. Vypadá to ve stylu “vtipných komentářů”, ale zkuste se nad tím zamyslet. Jen zamyslet.
Jinak s vámi souhlasím. To, co jsem se tehdy dozvěděl naprosto běžně, a mohl to tak dělat každý, platí stále.

Aleš
19. 2. 2023 22:28
Ohodnotit příspěvek :
     

…10. horskej útočnej brigády Edelweiss …
Fašistická bestie s podporou EU a USA, příšerné.

Frank
20. 2. 2023 00:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Je to divná válka, Rusové bojují rok a jsou rádi, když dobudou nějakou další vesnici. Opravdu nechápu, když mají takové zbraně, kterými se chlubí na přehlídkách, v čem mají takový problém ? Není to v tom, jak stále říká Pjakin, že ve velení ruské armády jsou kolaboranti?

All
20. 2. 2023 02:25
Odpovědět  Frank

Jo,v Rusku je každý druhý ůředník kolaborant,díky Gorbačovovi a Jelcinovi,kteří do ruska dotáhli cizáky ze západu a začalo tam rabování a zlodějna. A oni i tu vojenskou operaci brzdí,jak mohou.Kdyby šlo opravdu do tuhého ( zatím to nebylo nutné) tak duma a Putin vyhlásí válečný stav,zlikviduje-postřílí vnitřní nepřátele-prozápadní kolaboranty a do vedení dosadí pouze vlastence.Pak to půjde vše velmi,velmi rychle. ( mnoho vlastenců a velmi schopných lidí se už nyní rodí na frontě v boji-a toho se kolaboranti velmi bojí, vědí že přijdou o koryta..! proto brzdí i frontu při dodávkách munice a vybavení..)

All
20. 2. 2023 02:37
Odpovědět  All

Putin si zatím stačí s klasickými zbraněmi a minimální armádou při denacifikaci ukronacistů.Zpočátku byl i dost ,,mmírný”,šetřil infrastrukturu a obyvatelstvo,kterému umožnil odchod z nebezpečných oblastí.Pokud ale západ přitvrdí svými převlečenými vojenskými ůtvary a modernějšími zbraněmi,půjde do tuhého.Rusko má velmi výkonné,moderní zbraně a použije je.Při vyhlášení válečného stavu by došlo i k rychlé likvidaci vnitřních nepřátel,olízavačů západu a je možné,že by rusové znovu osvobozovali Berlín,Prahu a Varšavu.

me2d44
20. 2. 2023 11:02
Odpovědět  All
me2d44
20. 2. 2023 11:00
Odpovědět  All

Situace v Rusku mi připomíná starý fór z dob socialismu: Jedou dva na dvojkole, první šlape, jak při závodu míru a na vrcholu z něj vypadne z posledních sil: “To jsem se namakal, abychom vyjeli!”. Druhý mu odpoví: “A víš, co jsem se nabrzdil, abychom nesjeli?”

Autor
20. 2. 2023 11:43
Odpovědět  me2d44

Budete se smát, když vám řeknu, že tenhle vtip a podobné duchem používali, jak se ukázalo později, zaručení “tehdydnešní i dnešní” liberálové “naší” společnosti? I tím se “bojovalo”.

me2d44
20. 2. 2023 13:27
Odpovědět  Peter 008

Smát se nebudu – jen mi dáváte za pravdu. Menšina parlamentu šlape – jak na tom kole, dnešní pětikolka brzdí o život – nezdá se Vám?

20. 2. 2023 05:30
Odpovědět  Frank

Jo kdyby to brali jako USA v Iráku, tak denně slyšíme o stovkách mrtvých civilistů. Zatím slyšíme denně víc o mrtvejch v Palestině a v Syrii po raketách z Israele.

Ukrajinské tanky jsou zašitý (concealed) mezi baráky na sídlištích, jak nám prozradila a ukázala (min. 0:50) UK stanice SKY news: https://news.sky.com/story/the-rumbling-percussion-of-artillery-echoes-as-a-david-and-goliath-battle-takes-place-in-the-city-of-bakhmut-12792917

me2d44
20. 2. 2023 13:39
Odpovědět  primak

Odborníku, kdyby to bylo podle Iráku, tak by zařvalo nejen civilní obyvatelstvo, ale i ruské síly. Pokud se Rusi rozhodli šetřit živou sílu, tak šetří i tu, co je zatím pod vlivem nepřítele – většinou Rusky mluvící. Ale nebojte, pokud speciální operaci protáhnou až na západ, tak nás, co umíme Rusky už tu mnoho nezbývá. Děti už převážně nerozumí ani Slovenčině. Zato blábolit americké písně špatnou Angličtinou umí každý blb. A takový blb taky umí rozhodnout o kobercovém bombardování – navíc bombami s ochuzeným uranem. Od Rusů to ale nečekejte! Poznal jsem je, jejich kulturu, povahu a až bude nejhůř: Денис Майданов “Сарматушка” (оригинальная версия) – YouTube.

oldoo
20. 2. 2023 07:52
Odpovědět  Frank

Mám podobné pocity,nechávají jezdit vlaky se zbraněmi,zásobují Ukrajinu plynem,dodávají suroviny na výrobu zbraní,vůbec tomu nerozumím.Utěšuji se tím,že vědí co dělají a proč.

Boomer
20. 2. 2023 14:56
Odpovědět  oldoo

.. inu, poměr nákladů a zisků ze strany Západu mi ze všeho nejvíc připomíná obdobu křižáckých výprav proti muslimům, obzvláště tu osmou a devátou.

ladik
20. 2. 2023 16:47
Odpovědět  Frank

Doporučuji přečíst článek na Nekorektní TOP-CZ/ vševidoucí oko. Mnohé se vyjasní.

miro
20. 2. 2023 09:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokud si poslechněte Pjakina tak vám řada věci bude jasna,není to jednoduché fronta má 1600km.
https://vk.com/video351663392_456239387

Gales
20. 2. 2023 10:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Gosudar ví co dělá.Na Ukrajině se neřeší jenom místní boje ale i další směrování světa.A proto to tam probíhá tak jak to probíhá.

Ojíř zFridberka
20. 2. 2023 14:35
Odpovědět  Gales

Přesně tak, svět se hluboce transformuje a to je proces složitý. Je to jako s kynutím těsta – také má svůj čas. A “západ” pálí zrychleným tempem své veškeré kapacity na okrajině – přičemž stále platí páně Napoleonovo: “Nikdy nerušte svého nepřítele když dělá chyby”.

PENNYS
22. 2. 2023 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Dnes Turecko psalo ,že ten”MAMLASZuss” OPĚT SPADL NA SCHODECH PŘI NÁSTUPU DO LETADLA.