VIDEO: Na ruské televizi zazněla výzva k varovnému raketovému úderu na Bratislavu za porušení mezinárodní smlouvy a za dodávku stíhaček MiG-29 na Ukrajinu! 

Ministr zahraničí Sergej Lavrov informoval novináře, že mír na Ukrajině je v nedohlednu, protože kolektivní Západ nechce válku na Ukrajině ukončit! Konec světového řádu Pax Americana byl zahájen a pouze válka na Ukrajině může oddálit definitivní konec unipolárního světového řízení po rozpadu Sovětského svazu!

Již minulý pátek v pořadu ruské televize NTV zazněl od moderátora Romana Babajana výrok, který by měli vzít na vědomí především členové slovenské vlády Eduarda Hegera. Moderátor uvedl výsledky průzkumu, podle kterých 90% respondentů navrhuje, aby Rusko namířilo na Londýn své strategické rakety za to, že Velká Británie chce Ukrajině dodávat munici s ochuzeným uranem. Průzkum televize poměrně věrně reflektuje odhodlání ruské veřejnosti otevřít konflikt s kolektivním Západem do plně rozvinuté III. světové války. Moderátor ale vzápětí dodal, že existuje řada ruských studií a názorů odborníků, že kdyby Rusko vystřelilo jednu konvenční raketu proti členské zemi NATO jako varování, že by to vedlo ke změně politiky vlády dané země a přestala by tak lehkovážně vyzbrojovat Ukrajinu.

Těch studií je hned několik a nejsou jen z dílny ruských plánovačů, podobné studie existují i v rámci NATO, kdy USA jako varování vystřelují rakety s plochou dráhu letu proti různým zemím, na zastrašení místních vlád. Naposledy to udělal Donald Trump, když krátce po své inauguraci v roce 2017 nařídil raketové údery na Sýrii jako varování vládě Bašára Asada. Co je ale dovoleno Američanům v Sýrii, to není dovoleno Rusům v Evropě.

Moderátor totiž navrhl, že kdyby Rusko vystřelilo konvenční raketu do centra Bratislavy, kde sídlí vláda a slovenský premiér, případně do centra Rigy, Varšavy a dalších zemí, které posílají Ukrajině zbraně, donutilo by to ty vlády myslet jinak. Teoreticky ano. Raketový úder do centra Bratislavy, na náměstí, kde stojí české a americké velvyslanectví vedle sebe, a kde o kousek dál je prezidentský palác paní Zuzany, by měl na slovenskou veřejnost obrovský katalyzační dopad.

Vystřelená ruská raketa do centra Bratislavy má změnit myšlení Hegerovy vlády, zaznělo na ruské televizi

Část slovenské a pro-mírové opozice by vyšla do ulic a pokusila by se svrhnout Hegerovu vládu z důvodu obvinění, že Hegerova politika právě zatáhla Slovensko do situace, kdy na hlavní město dopadají už ruské rakety. Nepokoje a protesty proti pokračování dodávek zbraní na Ukrajinu by se zesílily a země by byla politicky paralyzována. Jenže stejný katalyzační proces by se odehrál i na straně neoliberálů na Slovensku, kteří by v takovém útoku viděli fantastickou příležitost k vyhlášení válečného stavu, k mobilizaci lidí a zejména k válečné internaci podezřelých osob, které by byly ad-hoc obviněny ze spolupráce s Ruskem.

Velmi reálně by se to stalo záminkou pro vstup vojsk NATO na Ukrajinu, v zájmu obrany NATO, na které právě bylo zaútočeno raketou. Otázkou by tedy bylo, jestli by po takovém úderu převážily protesty v ulicích proti vyzbrojování Ukrajiny, anebo by převážila moc a síla režimu a policejní kordony. Každopádně je vidět, že na ruských médiích se už operuje s naprosto reálnými a adresnými variantami odezev proti zemím, které vyzbrojují Ukrajinu a namísto snahy o mírové vyřešení konfliktu na Ukrajině, který tam vypukl již v zimě roku 2014, se dočkáváme masivní eskalace a výhrůžek, protože nic jiného vlastně ani nepřipadá v úvahu. Kolektivní Západ má vroucí přání války, a to je stav duševně choré osoby, která tak moc touží po vlastní sebevraždě, že prostě k tomu jednoho dne dojde.

VIDEO: Mír je v nedohlednu, kolektivní Západ si nepřeje konec této války na Ukrajině

Úplně stejně je na tom kolektivní Západ. Ta snaha o válku s Ruskem jednoho dne v té proxy podobě ukrajinské armády skončí a nadejde okamžik vstupu vojsk NATO na Ukrajinu, pod nějakou záminkou, která se prostě vymyslí a předloží se veřejnosti a médiím, která spustí masivní propagandu na podporu vstupu do války na Ukrajině. Přesně o tomto hovořil i ministr zahraničí Sergej Lavrov, který novinářům odpověděl, že mír v současné době nepřichází v úvahu, protože kolektivní Západ si nepřeje ukončení této války na Ukrajině a americký protějšek Antony Blinken dokonce před několika dny prohlásil, že mír na Ukrajině nelze připustit, protože by to vyhovovalo Rusku.

A tím je to de facto dané, že Slováci, Češi i Poláci se musí připravit na eventualitu, že se to našim šíleným politikům nakonec opravdu povede a zatáhnou nás do války proti Rusku a nařídí mobilizaci. Většina lidí bude mobilizační vyhláškou zaskočena, překvapena, přijde to naráz a najednou. Premiéři ČR a SK vystoupí v televizích a oznámí mobilizaci poté, co ruská raketa dopadne na nějaký objekt nebo město v členské zemi NATO. V té chvíli již budou uzavřeny státní hranice, aby nikdo nemohl ujet do ciziny.

Vlastně to ani nebude potřeba, protože mobilizaci vyhlásí většina evropských zemí. Rusko může v nějaké chvíli opravdu jednat zkratovitě a trefí raketou něco, co bude na území NATO, a v tom okamžiku to začne. A i když netrefí, země NATO si najdou záminku, jak poslat své vojáky na Ukrajinu, kde se střetnou s ruskými jednotkami. Prašť jako uhoď, vyjde to nastejno.

Demilitarizace zemí NATO běží naplno, dobrovolně vyprazdňují sklady a odevzdávají všechno ke sešrotování na Ukrajinu

Dodávka stíhaček MiG-29 v rozporu s mezinárodní smlouvu podepsanou mezi Slovenskem a Ruskem v roce 1997 o používání sovětské vojenské techniky na Slovensku, kde je sjednaný výslovný zákaz prodeje či darování sovětských zbraní třetí straně bez souhlasu ruského výrobce, pouze ukazuje tu zkázu a destrukci mezinárodního práva a dohod. Hegerova vláda musela o té smlouvě vědět, musela i vědět, že vláda v demisi potřebuje souhlas parlamentu k odevzdání zbraní třetí zemi, ve které probíhá válečný konflikt, jenže problém je v tom, že Hegerova vláda má za sebou americké velvyslanectví v Bratislavě a potažmo americké ministerstvo zahraničí, tedy velkého Bratra, který těmto slovenským politikům garantuje nedotknutelnost.

Smlouva mezi SR a RF o používání ruských zbraní

1 of 4

Výsledkem tak jsou procesy demilitarizace Slovenska, což je neuvěřitelný paradox, protože demilitarizaci si za úkol stanovila Moskva na Ukrajině, ale že bude probíhat demilitarizace zemí NATO, a navíc dobrovolně, to nikdo nečekal. Kdyby teď Rusové na tu Bratislavu vystřelili raketu, doletěla by do svého cíle, protože slovenská PVO je demilitarizována. Všechno bylo odevzdáno na Ukrajinu a Patrioty neumí ruské Kalibry zachytit, protože létají moc nízko. To je známý nedostatek PVO Patriot, který okusila na vlastní kůži Saúdská Arábie po útok povstalců z Jemenu na těžební rafinérii Aramco v září roku 2019. Systémy Patriot se neaktivovaly, protože drony s náložemi letěly příliš nízko.

Svět se rozdělí na sféry vlivu mezi Londýnské a Moskevské kanceláře

Až dosud byla světová moc určována tzv. trans-atlantickými silami ovládanými Londýnskými kancelářemi a americkým vojensko-průmyslovým komplexem. Toto uspořádání světa ale končí a bude vytvořené euro-asijské mocenské řízení, které se bude rozkládat mezi Moskevskými kancelářemi (Chasidská Rus) a Pekingem pod kontrolou komunistické strany. Ruští Židé a čínští komunisté budou ovládat nový světový řád. Ten starý ovládají sionističtí židé z Londýna a kapitalisté z Washingtonu. A to je co? To je válečný střet mezi ž a Ž s výsledkem, kdy nový světový řád bude určován halachisty, zatímco poražený Západ si bude lízat rány a sionističtí v krizovém režimu řízení utáhnou goyim šrouby v zemích kolektivního Západu. Tak jest dáno.

Ruský prezident Vladimir Putin při návštěvě Židovského muzea a Centra tolerance v Moskvě s předsedou Federace židovských organizací Ruska Alexandrem Borodou (vpravo) a vrchním ruským rabínem Berelem Lazarem (vlevo), dne 19. února 2013.

To utažení již pociťujeme. Utažení šroubů svobody slova, svobody pohybu, inflace nám ničí životní úspory, vysoké ceny likvidují komfort života, omezuje se spotřeba všeho, energií, paliv, potravin. Krize je tady, zatímco euro-asijský systém poroste k prosperitě a konjunktuře. Sankce na Rusko nezabraly, jenže zabraly na západní země, které je na Rusko uvalily. Je to důkaz a důsledek zániku moci trans-atlantických elit. Čím déle válka bude pokračovat, tím více bude kolektivní Západ chudnout a slábnout. V určitém pohledu je tohle skutečný důvod té války na Ukrajině. Je to katalyzační střet Londýnských a Moskevských kanceláří o podobu světového řízení nad tímto světem. Bratislava i Washington v těchto plánech hrají jen zástupné role kanceláří z Londýna.

-VK-

Šéfredaktor AE News

sdíletj na

2.7 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
60 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Jozef
30. 3. 2023 22:04

Diví sa Rusom niekto? Neboli to snáď v prvom rade voliči v Bratislave (kde ostatne sídlia aj všetky sorošove masmédia) a v druhom rade zvyšok Slovenska, ktorí zvolili p-rezidentku Čaputovú a túto vládo-nevládu alias bandu anglosaských poskokov?
Slováci sú veľkou väčšinou milí, dobrí a pracovití ľudia, prajúci si mier. Ale práve ich názory “ani ryba, ani rak” doviedli Slovensko do tohoto marazmu. Inu, národ volí takých politikov, akú zastáva morálku. Nechcem hovoriť za Čechov (a Moravákov, a …), ale podľa mojich životných skúseností daných vekom 🙂 to bude veľmi podobné.

Frank
31. 3. 2023 00:51
Odpovědět  Jozef

Ano, je to velmi podobné. Otázka ale je, jak z toho svinstva ven, když je stále velká množina ovcí, které tuto svoloč podporují.

janle57
31. 3. 2023 11:31
Odpovědět  Jozef

Čím dříve si pánové Fico,Pellegrini a Uhrík udělají ve své zemi pořádek,tím lépe pro všechny
normální Slováky,kterým tu mi v Čechách držíme všichni palce,oni mají šanci ve volbách
na konci září,my bohužel budeme muset čekat na svou šanci ještě 2.5 roku,snad se od podzimu
situace na Slovensku obrátí,po Orbánovi to bude další země,která nakope proradnou bandu
jménem NATO a EU někam a obnoví normální vztahy k RF,lepší příklad nám tu dát nemohou.

Autor
30. 3. 2023 22:16

Zásadně nevěřím médiím. A to ani alternativě. Bez ověřování a kontroly. Jedna věc je co kdo kecne v TV nebo napíše, ale vždy se jedná o jeho její názor. Reální a zkušení politici se rozhodují jinde a jinak.
Ostatně já také mohu napsat cokoliv a s jakýmkoli pohledem na věc.
Je dobře znát názory, ale jak opakuji reálná (velká) politika (rozhodnutí) se dělá jinak, jinde a ne na “mikrofon”.
Neubírám autorovi žádnou mylenku, která se kdy uskutečnila, ale “záhadně” vždy poněkud jinak. Proto jsem přestal chodit na AE i pro informace. Holé informace.
Snažím si názor udělat sám a na základě porovnání. Nikoho od ničeho neodrazuji, stejně by to k ničemu nebylo. Názor a tím volbu musí udělat každý sám.
Kromě toho si prosím uvědomte, jak jedná po dobu nejméně dvaceti let ruské vedení. Pokud něco udělá, bude to na základě reálné hrozby v reálné situaci. Raketový útok by nic nevyřešil, ba naopak. Mnohem silnější odpovědi jsou takové, které bolí hlavní viníky.
Nebo si někdo vážně myslí, že Putin a jeho “komanda” jsou tak pitomí, že jedním “troufalým” gestem “a lá” Amerika zničí to, co budovali mnoho let a stálo je spoustu úsilí?
Že nahrají všem svým nepřátelům a odradí všechny ty, které získali na svou stranu právě svým profesionálním, lidským a diplonatickým jednáním?
Jestli ano, je mi ho líto, ale musím říci, že je to vůl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
sergej
30. 3. 2023 22:24
Odpovědět  Peter 008

Nepředjímal bych jak se zachovají potomci boiovníků kozáků a atamanů. Je tam určitě jistá tradice kodexu a nechat se fackovat určitě určitě nepatří mezi způsob reakce.

Autor
30. 3. 2023 22:52
Odpovědět  sergej

To také netvrdím, že to neudělají. Ale ne jen tak a ne bez skutečného důvodu. To je vše. A “ostatnímu” světu – mimo té “naší civilizace” to musí být jasné, proč by to udělali.
Ostatně, kolik nahodili podobných “keců” třeba americké, německé a konec konců i “naše televize” o nejen Rusku, ale třeba o tom, jak si už už budeme dělit Rusko, jak budeme obnovovat Lugansk, jak slavně zvítězíme v té válce s Ruskem a pak (potichoučku) jak se vrhneme na tu prokletou Čínu … kolik? Jednou, dvakrát nebo spíš tísíckrát?
Já jen vyzývám k přemýšlení a ne hurá přijetí, co se”nabízí” teď … k řešení. po tom volám. Jinak si každý může myslet co chce.

Albi
30. 3. 2023 23:54
Odpovědět  Peter 008

Bohužel už si ani nemůžeme myslet co chceme. Protože často se neubráníme říci něco nepovoleného. Ten vtip – “Nemysli. Když myslíš, nemluv, když mluvíš, nepiš, když píšeš, nepodepisuj. A když podepíšeš, tak se ničemu nedicv” už je tady. A začíná žít.

“Olympijský vítěz v moderním pětiboji a předseda Komise sportovců ČOV David Svoboda se ve středu v České televizi dopustil několika nešťastných výroků týkajících se možného startu ruských a běloruských sportovců v kvalifikacích či na olympijských hrách”
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-cernochova-proveruje-moznosti-potrestani-olympionika-za-jeho-vyroky-k-rusum-228659
Jak mohou sportovci ovlivnit válku a její výsledek? Jak ji mohou ovlivnit pouhá slova kohokoliv. Ještě neexiastuje ani zákon, Černoška zatím jen HLEDÁ jak trestat. A protože definice praví, že “věta je vyslovená nebo napsaná MYŠLENKA, tedy už se začínají trestat i myšlenky = Nemysli. Když myslíš, nemluv ….
A bude hůř.

Albi
31. 3. 2023 01:38
Odpovědět  Albi

další:

“Naprosto komická reakce přišla před pár hodinami na rozmístění ruských jaderných zbraní v Bělorusku od ministra zahraničí EU Josepha Borrella, přezdívaného Šílenec. Ten rozmístění zbraní označil za nezodpovědné a ohrožující bezpečnost EU a začal vyhrožovat dalšími sankcemi pokud Rusko své zbraně dobrovolně nestáhne. Komické na tom je, že ještě v říjnu 2022, ten stejný Joseph Borrell vyhrožoval Putinovi, že mnoha přesnými raketovými útoky nechá zničit celou ruskou armádu jednou pro vždy. Komisař Borrell je v Bruselu už dlouho veřejně považován za nebezpečného blázna”

A několik dalších zajímavostí, které naznačují, že v “centrále EU” by se snad vyplatilo zřídit trvalý psychiatrický stacionář. 🙂

Albi
31. 3. 2023 01:41
Odpovědět  Albi

Omlouvám se, tento příspěvek patří níž pod Nadia369
31. 3. 2023 01:33, který čeká na schválení.
Proto jsem přehlédla to špatné umístění 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
31. 3. 2023 09:27
Odpovědět  Albi

Ovšem Borellovi se přezdívá Šílenec – signifikantní, ne? 😉

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 19:39
Odpovědět  Albi

Borrellovi prezdivaji uz v EU silenec.

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 01:40
Odpovědět  Albi

Že jsem já vocas na ten odkaz vůbec lez! Že je Afropýča prašivá hyena postižená vzteklinou jsem přece věděl, a stejně jsem na to klikl. Svobody je mi líto – ale ještě více líto mi je, že cítil potřebu se obhajovat. Holt koho chleba jíš… Ach jo.
A jinak klídek Albi – kyvadlo už téměř dosáhlo kritického bodu, co nevidět vezme švunk zpátky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
31. 3. 2023 02:43

Já přečetla taky jen kousek textu, na víc jsem neměla. Tak ani nevím, co vlastně řekl a jakého to zločinu se tím dopustil.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 16:21
Odpovědět  Albi

Na veřejnosti žádného, na sobě nevratného.

Markýza
31. 3. 2023 09:30

Nojo, Milane, když on není každý taková palice dubová jako vy, nebo třeba já. Ale taky mi to přišlo škoda – zač se sakra měl omlouvat?? Vůbec za nic.
Ale jako s tou Ukrajinou – nakonec bude dobré, když tahle mrcha dožere všechny. Jen doufám, že mezitím nestihne udělat něco nenapravitelného.

PENNYS
31. 3. 2023 07:30
Odpovědět  Albi
Pavel z Moravy
31. 3. 2023 10:46
Odpovědět  Albi

Albi, s hlupáky se nedomluvíte a ani s nimi nic neprodiskutujete. Černošku a spol neberte za bernou minci tohoto národa. Možná, že je většina zblblá, ale až alespoň 2/3 lidí zjistí jakými týpky se nechali celé roky vést, bude jim na blití. Nerad urážím jakékoliv lidské stvoření, ale tito lidé by si opravdu zasloužili žít mimo lidskou společnost, nepatří mezi normální občanstvo. Horší je , ale jak by řvali, jak jsou jim ubírána jejich lidská práva.

Jozef
30. 3. 2023 22:45
Odpovědět  Peter 008

Mám za to, že VK a AE News treba brať hodne zľahka. Netvrdím, že vedome klamú, ale myslím si, že vedome preháňajú a tak trochu si pri tom pomáhajú krútením pravdy. Ale tiež si myslím, že pri zachovaní všeobecnej opatrnosti, nie je zlé si ich prečítať.
Keby bol však svet podľa AE News, tak už tú máme 5 potopu, Slnko je čiernou dierou, a prechádzali by sa tu UFO-ni, ktorí prišli doraziť zvyšok ľudí po intergalaktickej atómovo-psychotronickej vojne.
(A hlavne nikdy nezabudne podsunúť obrázok Putina spolu so Židmi, ako keby práve oni boli tými hlavnými režisérmi svetového diania.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 00:32
Odpovědět  Jozef

Přičemž ten zakomplexovaný kre-tén ani neví, že “ruský žid” Gosudar je Veps, “ruský žid” Lavrov Armén, a “ruský žid” Šojgu Tuvin.

Jozef
31. 3. 2023 00:53

Tak nejako mi to AE pripomína miestami riadenú opozíciu, alebo sú tam v redakcii len “trochu” premotivovaní? (Básnická otázka.) 🙂

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 01:23
Odpovědět  Jozef

Celá ta slavná redakce aerenetu se skládá z tohohle jednoho jediného kre-téna. Kam se na něj hrabe trojjediný pánbů! Tenhle šmejd je nejméně šestijedinej – šéfredaktor, redaktor, editor, sekretářka, pokladník i uklízečka. Takže zas tak bl-bej není – jedna hromádka příspěvků, jedno dělení příspěvků. A taky mu nikdo nemůže čumět do kuchyně, pro koho a za kolik vaří.
Takovej Ferda Brablenec, drobná práce všeho druhu, akorát že u něj to jsou všemožná swinstva všeho druhu. To je vlastenec asi jako já rabín.
Dle mého je troll – ale ne řízená opozice, spíš bych řekl, že trojský kůň v opozici. Akorát nevím, v čí režii. Je mi totiž tak odporný, že už přes rok si chci přečíst či poslechnout povícero jeho vejblitků a zanalyzovat si je, abych jen tak sám pro sebe odhalit, za toho tenhle šmejd kope, ale nedokážu se k tomu ukecat, že mi je líto toho času. Ale nevylučuji, že trollí jen sám za sebe. V každém případě je pracovitej, to se mu musí nechat, ale všivá lidská bytost. Tady máte na revanš 😀 , než se zase kousnem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
31. 3. 2023 02:50

Taky jsem Aeronet přestala už dávno číst, ale ani nevím proč.
Ty se s ním znáš osobně?

Mike
31. 3. 2023 08:36
Odpovědět  Albi

Chápu, že ten doom saying aeronetu bere čtenářům naděje. Ale nerozumím čtenářům alternativy, kteří nevidí rozdíl mezi weby psané z pozice pisatele, čili subjektivní (Aeronet, Vidlák, Protiproud a celá řada dalších) a weby, které přináší zprávy z tiskových agentur ze zemí, o nichž se v česku nesmí psát.
Za úpadek alternativy bych považoval situaci, kdy sami čtenáři se stanou nějakými Šafry, a sami budou dehonestovat alternativní weby, které jim nejsou pochuti.

Jozef
31. 3. 2023 09:27
Odpovědět  Mike

Čím sa potom budeme líšiť od hltačov hovínek, iděs, ČT, STV, NOVA, JOJ, SME, Dredník N, …, keď nebudeme podrobovať kritike to čo čítame?
Presne takýto postoj si prajú vládnuce elity. Im nezáleží, akým hnojom vás budú kŕmiť, či liberálnym, kapitalistickým, hurá-patriotickým, či odovzdano-karmickým. Dôležité je aby ste im ho zožrali, na nič sa nepýtali a šli za mrkvou na špagáte tam, kam vás chcú doviesť ako osla.
Keď niekto vypisuje hlúposti, ničím sa nelíši od mainstrímu. Robí tú istú robotu – oblbuje masy.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Mike
1. 4. 2023 10:16
Odpovědět  Jozef

Nemluvím o nekritickém přijímání článků na alternativě, ale o informacích, které se mimoděk skrývají i v banálních sděleních od autorů, s kterými nutně nemusím souhlasit.

Všichni dobře víme, že Vedoucí kolotoče na stránkách Aeronetu hojně publikuje o postavení židů v naší společnosti. Zprvu jsem to přecházel. Po nějaké době mi to nedalo a začal jsem si hledat informace o této problematice, která mimochodem sahá až před počátek našeho letopočtu, abych se dokázal v těchto otázkách orientovat a zaujmout nějaké stanovisko a nesnižoval se k hlupáckým výkřikům v leckdy pokleslých diskuzích.

Takhle já chápu alternativu – jako námět k sebevzdělávání.
Někdy je ale dobré nazout gumáky a projít se žumpou mainstreamu. Člověk si tvoří názory pomocí srovnávání – dějů, věcí a v současné době především informací.

Jozef
1. 4. 2023 17:22
Odpovědět  Mike

V podstate s vami súhlasím, je tu jedno “ale”. Nie všetci si budú overovať informácie, a aj alternatíva je presiaknutá kdejakými … a ak ste pozorne študoval tie dejiny (naschvál “dejiny” a nie “his-tóriu”), tak zrejme viete, že niektoré informácie môžu byť hodne (povedzme to mierne) zavádzajúce. No a o tom som ja hovoril. 🙂
Ale tiež som písal, ako ste si možno nevšimol, že s patričnou dávkou pozornosti, AE môže byť k prospechu.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 00:26
Odpovědět  Mike

Až na to, že Velký Kok-ot tvrdí, že je ve své pozici objektivní – padni komu padni.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 20:50
Odpovědět  Mike

Tohle hodnoceni alternativy a prislusny filter zalozeny na poznani si kazdy musi vytvorit sam. Ja k lidem, kteri delaji alternativu mam uctu, protoze se obetuji pro lidi. I kdyz s otaznikem, skutecne se obetuji a kopaji jen za sve presvedceni?
Nenavistne komentare a urazky sem ovsem nepatri, odhaneji lidi.

Jozef
2. 4. 2023 13:55
Odpovědět  JKkklkkkkk

Tak na to “obetovanie” by som sa moc radšej nespoliehal. Poznáte pojem “riadená” opozícia alebo imitačno-provokačná činnosť?

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 16:26
Odpovědět  Albi

Zaplaťpánbůh ne. Jaks na to přišla, že ho znám osobně?

Jozef
31. 3. 2023 07:07

Sa mi nechce veriť, že je sám. Zhromažďovať a skladať rešerše z toľko informácií nezvládne jeden človek, tobôž, keď niektoré majú štýl spravodajských. Je to kopec práce a úsilia. Divil by som sa, keby to mal robiť z lásky k našej informovanosti. 🙂 Za ním s najväčšou pravdepodobnosťou niekto bude. Podobne Michal Svatoš. Niekedy sú na nerozoznanie, i keď Svatoš sa mi zdá mierne realistickejší.
(Nemám potrebu kúsať, som v celku mierumilovný človek. Dokonca sa dokážem ospravedlniť, keď niečo zle pochopím. Na niektoré príspevky som zrejme nemal reagovať. No, niekedy sa neudržím, hlavne keď proklamované je v protiklade s myšlienkou. A keď namiesto protiargumentu k veci príde argument “ad hominem” alebo podobne, strácam motiváciu šetriť protistranu. 🙂 )

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 21:35
Odpovědět  Jozef

Svatoš informuje, Velký Ko-kot (VK) manipuluje.
Krom toho Svatoš je jaký je – nemá problém s tím, že je vystudovaný politruk a stojí si sám za sebou, Pešl se skrývá v anonymitě.

P.S. K tomu že to jeden nestíhá – už jste na aeronetu někdy viděl článek od někoho jiného než od Velkého Kok-ota?

Markýza
1. 4. 2023 15:05

Svatoš má taky všude uvedeny zdroje.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 20:03
Odpovědět  Markýza

BINGO !!!

Jozef
2. 4. 2023 13:44

To, že je každý článok podpísaný ním, snáď nechcete považovať za dôkaz, že ho aj on musel napísať.
Ja síce nemám ako dokázať, že to naozaj nepíše on sám. Len tu vkladám nepriame argumenty, že sa mi to nezdá dosť dobre možné. Časovo aj informačne náročné. Rovnako mi nedáva zmysel, že by to robil tak vehementne pre nás. Je tu veľa “proti”, preto mi u AE svieti veľké oranžové “POZOR!!!”.
Berte toto skôr ako môj postreh a nie ako môj uzavretý názor.

Pepa
31. 3. 2023 08:08

Nemel kraviny. To tě za ně někdo platí?

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 21:04
Odpovědět  Pepa

(_!_)

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 19:59

S prispevkem nesouhlasim. Mam ovsem take vyhrady k panu VK.
Rozhlasove relace pana VK na Svobodnem vysilaci kazdy patek vecer si poslechnete a udelejte si sami usudek. VK je vseznalek, ktery strasi lidi dystopickymi predpovedmi a pritom se neustale pochechtava jako nejaky uchyl. Jakoby mu delalo radost, tyhle tragedie zvestovat lidem, strasit je a ukazovat jim, jake jsou ovce. Nastesti se jeho predpovedi vetsinou neuskutecnuji. V druhe casti relace pak v odpovedich na telefonaty pak VK reaguje i na nejruznejsi otazky spojene treba s okultismem, na otazky viry, ci jestli zil Jezis, atd. Relace se tak stava filozofickym rozjimanim, ktere vetsinu posluchacu nezajima. Ja tyto relace uz neposloucham.

Mercur
31. 3. 2023 08:00
Odpovědět  Jozef

Víš, to máš celé tak, nejspíš pravdu najdeš na Deník-N a podobných přiblblých novinek, že mě nestojí ani za vytřít si s nimi celou prdel.

Jozef
31. 3. 2023 09:39
Odpovědět  Mercur

Vieš, klamstiev a poloprávd je neúrekom z každej strany, ale pravda je len jedna. Prečo si myslíš, že zrovna AE je jej šíriteľom? Aj krokodíľ, ktorý pohryzie žraloka útočiaceho na teba, musí byť tvojim priateľom?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
31. 3. 2023 19:13
Odpovědět  Jozef

To je právě ten brutální omyl. Pokud je pravda “jen jedna”, pak natolik rozlehlá, že z ní stejně můžeme vidět jen maličkatý výsek a navíc každý úplně jiný a úplně jinde.
Odhlédnuvše od toho, že “pravda” je to, co je vpravo.
Uskutečněná myšlenka, sen.

Jozef
1. 4. 2023 17:37
Odpovědět  Markýza

Pravda je objektívna realita, milá Markýza, žiadny sen alebo strana, a preto môže byť len jedna. Navyše je absolútne nezávislá od nášho poznania, či názorov. Neexistuje žiadna moja, vaša, ich, … pravda. Buď ju máte (poznáte) alebo nie. Nie je žiadny výsek pravdy. Je len pravda (takto sa to za týchto okolností stalo, toto to je) alebo nie je (tam patrí každá polopravda, ktorá či už úmyselne alebo nie vnáša ľudí do omylu). Vaše pohľad na svet je založený na relativizme (popretia pravdy), a práve z tejto ideologickej rozpoltenosti vyplývajú vaše závery, s ktorými som ja nesúhlasil. Nedá sa totiž sedieť na dvoch stoličkách. Nemôžu mať dvaja rozdielnu pravdu, môže ju mať maximálne jeden alebo nik. Z fyzikálneho hľadiska by ste popreli prírodné zákony, svet by nebol schopný existovať. Z jedného stavu by mohlo vzísť niekoľko rôznych. Kauzalita by nebola možná, svet by sa rozsypal, žiadny prírodný (vrátane sociálnych a pod) zákon by nemohol platiť. Viete si to predstaviť? Nemohla by ste ani zapnúť sporák, lebo by ste nemali ako predpokladať, čo sa stane. A mohlo by sa stať následne čokoľvek – doslova.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Nadia369
30. 3. 2023 23:25
Odpovědět  Peter 008

Naprosty souhlas Petre. Za tech 20 let, co si informace hledam sama a jeste 3x overim, jsem mozna pochopila, jak president Putin reaguje.” Nikdy se nevmesuj do snahy nepritele, ktery se ze vsech sil snazi znicit sam sebe!” Vim, ze je treba si zachovat odstup od kazde informace a pockat, az zapadne do kontextu s celkem. Kazdy, kdo pise nebo rika, co ten ci onen president zarucene udela nebo ne, posuzuje veci jen ze sve vlastni perspektivy. Podle prislovi “Podle sebe soudim tebe”. Ale tak veci urcite nefunguji!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
31. 3. 2023 01:33
Odpovědět  Nadia369

Situace na Ukrjině zřejmě dospěla do stavu, že je třeba ty oficiální řeči a anakýzy brát s rezervou. Něco jiného říkají do éteru přes média, něco jiného mezi sebou.
Podívejte se na poslední analýzu MaP – navíc je tentokrát i zábavná.
https://www.michalapetr.com/map-1639-us-diplomat-hlasi-z-kyjeva-moralka-na-dne-vudce-uz-neveri-ve-vitezstvi-zeme-je-na-pokraji-porazky-25-armady-uz-tvori-zeny-washington-odpovida-zvysit-ukrajincum-dane/
“Včera 29.března večer oznámil bývalý americký vyslanec ve Finsku, který se vrátil z Ukrajiny, Earle Mack, že na Ukrajině prudce upadá morálka, že to na vlastní uši slyšel při hovorech s “vůdci”, kteří podle Macka sice ještě stále stejně správně na veřejnosti hovoří, ale už svým slovům nevěří.

A ta zábavnost? Např.: k rozmístění jaderných zbraní v Bělorusku…..
“V Bělorusku nicméně zavládla radost a ve vládní televizi moderátor Grigorij Azarenok skandoval: Varšava se vypaří! Vilnius se potopí! Z Polska bude bažina! “

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
31. 3. 2023 09:26
Odpovědět  Peter 008

Taky mám dojem, že je to nějaká ta “diplomatická mlha”.
Stejně, jako bylo nedávno to vyhoštění ruských diplomatů z Německa, jen tam mi to přišlo průhlednější.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 19:38
Odpovědět  Peter 008

Moudry prispevek, souhlas! Neni treba kopirovat strategii zapadnich idiotu!

Pozor
30. 3. 2023 23:45

Len plno úvah, polopravd a želaní, pritom akoby si nik nevšimol, že vojna medzi západom a Ruskom je už v plnom prúde.

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 00:17

Kreatura a ostuda české alternativy, Marek Pešl, alias “pan” VK, nezklamal. Opět pravdy, polopravdy a jeduflusné lži v jednom cucku.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pepa
31. 3. 2023 08:20

Kde konkrétně jsou v tém článku ty pravdy, polopravdy a jednoflusé lži?

Milan ze Zahrady Čech
31. 3. 2023 21:39
Odpovědět  Pepa

Je toho povícero, ale stačí toto:
 
Ruští Židé a čínští komunisté budou ovládat nový světový řád. 

Markýza
1. 4. 2023 15:11

To je právě ta pravda. Znáte to, jak mravenci vylezli na slona, aby zjistili, jak to stvoření ve skutečnosti vypadá, protože z pohledu ze země byl prostě příliš veliký? A mravenec, co lezl po chobotě, křičí – už to mám! Slon je dloouhý a úzký a samý hrbol! Nene – křičí ten, co lezl po uchu – slon je strašlivě rozlehlý a placatý! Všichni se mýlíte, všichni – huláká ten, co leze po ocase – slon je malý, tenký, dá se přejít z jedné stany na druhou, příšerně se mrská a strašlivě smrdí.
No. Co mně se týče, pevně doufám, že jsem na chobotu 😀 ale holt někdo na ocásku a tak……

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 20:07
Odpovědět  Markýza

To jako myslíte, že to Putin a spol. neustojí? Že se co nevidět kousnem! 😀

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 20:47
Odpovědět  Markýza

Nemyslim, ze tomu Milanovi tvuj polopatismus prospeje.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 20:11

Usvedcil jsi se, ze zadnej rozsvicenej luster nejsi.
To je prave, kde VK ma pravdu. A nemusi si hrat na vseznalka!
Kazdy , kdo se alespon trochu vyzna v geopolitice to nemuze poprit.

Milan ze Zahrady Čech
1. 4. 2023 23:54
Odpovědět  JKkklkkkkk

Copa copa, novej trolda? No, ale hlavně že se vyznáš v geopolitice. Aspoň sem hodíš nějaký zasvěcený komentáře, znalče.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JKkklkkkkk
2. 4. 2023 12:31

Potrefena huso, prestan tady s nenavisti a uc se!

miro
31. 3. 2023 09:44

Někdo napsal že rizikem demokracie je že se k moci dostanou idioti kteří budou katastrofou pro národy,je to krutá pravda,podívejte se kdo stoji v čele EU,jednotlivých států a podle toho to tak vypadá. Co je platný že 80% národa s nimi nesouhlasí dělají si co chtějí,devastuji,ožebračuji ….. a lidé sedí u PC v teple a zmůžou se akorát tak na komentování,zatím to ještě není tak zle, ale až bude, bude již pozdě.

Jozef
31. 3. 2023 10:18
Odpovědět  miro

Ten “niekto” bol Platón. 🙂

unor 2022
31. 3. 2023 09:46

Jak se tak ruzne cesticky a cesty sbihaji na naves tak je cim dale tim vice jasnejsi kdo je kdo.
Ten jednoznacne slusnejsi je na navsi Rusko. Slusnejsi ale ne hloupejsi.
I kdyz jako prvni nehodi kamenem nemini hazet po darebacich chlebem. To by vedlo jen k dalsim kamenum dopadajicim na jeho hlavu.
Dnes ma spolu s Cinou a dalsimi nase sympatie.

JKkklkkkkk
1. 4. 2023 19:34

Ctu i zapadni tisk, resp. preletnu ho. Karieristi prestituti, majici se za novinare tam uspesne oblbuji verejnost. I v takovych novinach jako jsou NZZ a Frankfurter allgemeine. Jejich odporne ucelove lzi a neustale ponizovani Ruska a jeho politiky a politiku jsou chyby, na ktere zapad chcipne!
Roman Babajan z prvniho videa je sefredaktor vysilani Govorit Moskva, ktere casto posloucham. Tento vlastenecky kanal prispiva velkou mirou k politicke gramotnosti ruske spolecnosti.
Osobne vidim v mediich vsude snahu zapadu provokacemi dohnat Rusy ke zkratove reakci, kterou uz 90 % Rusu vyzaduje napadenim nepratelskych zemi raketami, zatim konvencnimi. Koordinaty cilu uz Rusove zemim NATO dokonce ohlasili!
Ja se domnivam, ze se tomuto vyvoji Rusove nemohou vyhnout ani ubranit. Zapad je k tomu donuti, stejne jako je donutil k valce na Ukrajine. Je to v v zajmu USA, ktere tak potrebuji vyresit svou krizi a zaroven znicit Evropu hospodarsky, protoze maji chorobny strach z jeji spoluprace s Ruskem a Cinou.
Nejaky akcent musi Rusove nasadit. Zniceni tajneho bunkru na Ukrajine s 300 NATO oficiry a specialisty nebyl na zapade nikde zmineno! Zriceni US dronu u Krymu , vyvolane preletem stihacek vyvolalo hysterii. Vysledek je pro Rusy pozitivni. Anglosasove se uz neodvazi Rusa takto drze provokovat u jeho hranic. Britove uz nenajizdeji valecnou lodi na Krym, protoze Rusove rekli, ze priste uz nebudou strilet pred prid lode.