Velvyslanec Antonov vysvětlil potřebu speciální operace neochotou Kyjeva zastavit genocidu

Speciální vojenská operace Ruska na ochranu civilního obyvatelstva Donbasu byla způsobena neochotou Kyjeva zastavit genocidu Rusů. V pátek 8. dubna to oznámil ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov.

„Speciální operace na Ukrajině je výsledkem neochoty kyjevského režimu zastavit genocidu Rusů plněním závazků vyplývajících z mezinárodních dohod,“ zdůraznil v rozhovoru pro magazín Newsweek .

Diplomat dodal, že k vojenské operaci přispěla i touha členských zemí NATO využít území Ukrajiny „k zajištění opory v boji proti Rusku“.

Již dříve, 4. dubna, poslanci ze strany LDPR navrhli na legislativní úrovni uznat skutečnost, že ukrajinské úřady spáchaly od roku 2014 genocidu ruského obyvatelstva. Odpovídající projekt byl předložen Státní dumě . Autoři dokumentu na podporu svých slov citovali dekret ze 14. dubna 2014, podepsaný bývalým předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny a tehdejším úřadujícím prezidentem země Oleksandrem Turčinovem. V něm byl na regulační a právní úrovni stanoven „kurz fyzické likvidace“ pro obyvatele Doněcké a Luganské lidové republiky, z nichž drtivou většinu tvoří Rusové. LDPR také připomněla, že genocida ruského obyvatelstva se neomezila pouze na DPR a LPR, což potvrzují i ​​události z 2. května 2014 v Oděse.

Ukrajina podala 27. února k Mezinárodnímu soudnímu dvoru v Haagu žádost o zahájení řízení proti Rusku Zejména podle zástupců země „Ruská federace nepravdivě tvrdila, že v Luhanské a Doněcké oblasti na Ukrajině došlo ke genocidě“. Ukrajina „kategoricky popírá“, že by v těchto oblastech došlo ke genocidě. Ukrajina v prohlášení rovněž obviňuje Ruskou federaci z „plánování aktů genocidy“.

Dříve, 19. února, německý kancléř Olaf Scholz řekl, že vede historickou diskusi s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o konceptu „genocidy“ . Takže po jednání s německým vůdcem v Kremlu 15. února Putin přirovnal to, co se děje na Donbasu, s genocidou . Scholz se však domnívá, že slova ruského prezidenta by neměla být brána doslovně, protože by to nebylo „příliš optimistické do budoucna“.

O den dříve oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova uvedla, že postoj ukrajinských úřadů k obyvatelům Doněcké a Luhanské lidové republiky (DLR a LLR) je genocida .https://iz.ru/video/embed/1317872#inside

24. února Putin oznámil zahájení speciální operace na ochranu civilního obyvatelstva DLR a LPR. Předcházelo tomu vyhrocení situace v regionu, odvolání vedení republik Donbass k Ruské federaci s žádostí o pomoc a následné uznání jejich nezávislosti Ruskem.

Ukrajinské úřady provádějí vojenskou operaci proti obyvatelům Donbasu, kteří odmítli uznat výsledky státního převratu na Ukrajině, od roku 2014.

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Gales
9. 4. 2022 11:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Deratizace.Jedinej možnej způsob ukončení bojových choutek západu.A co česko?

Karel
9. 4. 2022 20:04
Odpovědět  Gales

Česko deratizovat důkladně. Pro jistotu dvakrát.

vlastisl
10. 4. 2022 19:33
Odpovědět  Karel

český fašista je taky fašista akorát jezdí pětikolkou a lže !