Ve Velké Británii začíná výcvik pro tisíce ukrajinských vojáků

9 Jul, 2022 – Ministr obrany Spojeného království Ben Wallace přivítal první skupinu z celkového počtu téměř 10 000 členů služby.
Ve Spojeném království začíná výcvik tisíců ukrajinských vojáků
FOTO: Voják ukrajinské armády pozoruje svou pozici v Irpinu na Ukrajině. © Diego Herrera / Europa Press via Getty Images

Do Velké Británie dorazila první skupina ukrajinských vojáků, kteří se zde podrobí specializovanému vojenskému výcviku, přičemž se očekává, že v následujících měsících se programu zúčastní až 10 000 příslušníků služby.

Ben Wallace

Britský ministr obrany Ben Wallace vojáky osobně přivítal.

Podle prohlášení, které v sobotu zveřejnilo britské ministerstvo obrany, se ukrajinští vojáci s nejvyšším vojenským představitelem setkali na začátku tohoto týdne.

Wallace označil výcvikový program za další fázi britské podpory ukrajinské armádě.

„S využitím prvotřídních odborných znalostí britské armády pomůžeme Ukrajině obnovit její síly a zvýšit její odpor při obraně suverenity její země a práva zvolit si vlastní budoucnost,“ prohlásil ministr.

Podle vlastních odhadů ministerstva obrany Londýn dosud vynaložil na vojenskou pomoc více než 2,3 miliardy liber (2,7 miliardy Kč), aby „podpořil Ukrajinu v jejím boji proti nevyprovokované invazi Ruska“.

Přibližně 1050 britských příslušníků bude provádět výcvik na několika nezveřejněných místech ve Velké Británii, přičemž každý kurz bude trvat několik týdnů.

Podle ministerstva byl program speciálně navržen tak, aby „poskytl dobrovolným rekrutům s malými nebo žádnými vojenskými zkušenostmi dovednosti, které jim umožní efektivně bojovat v první linii“.

Mezi oblasti znalostí, jimiž se kurz zabývá, patří zacházení se zbraněmi, první pomoc na bojišti, polní řemesla, taktika hlídkování a také právo ozbrojeného konfliktu.

Aby se ukrajinští vojáci seznámili se zbraněmi, které budou během výcviku používat, nechal Londýn „urychleně pořídit“ útočné pušky typu AK. Další potřebné vybavení, jako jsou přilby, neprůstřelné vesty, polní uniformy a boty, rovněž poskytuje hostitelská země.

V prohlášení se zdůrazňuje, že Británie „dlouhodobě podporuje ukrajinský vojenský personál“, neboť v letech 2015-2022 poskytla výcvik přibližně 22 000 vojákům.

Rusko vyslalo vojáky na Ukrajinu 24. února s odkazem na to, že Kyjev neplní minské dohody, jejichž cílem je poskytnout doněcké a luganské oblasti zvláštní status v rámci ukrajinského státu. Protokoly, jejichž zprostředkovateli byly Německo a Francie, byly poprvé podepsány v roce 2014. Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko od té doby přiznal, že hlavním cílem Kyjeva bylo využít příměří k získání času a „vytvoření silných ozbrojených sil“.

V únoru 2022 Kreml uznal donbaské republiky za nezávislé státy a požadoval, aby se Ukrajina oficiálně prohlásila za neutrální zemi, která se nikdy nepřipojí k žádnému západnímu vojenskému bloku. Kyjev trvá na tom, že ruská ofenziva byla zcela nevyprovokovaná.
https://bit.ly/3IouHK8

3 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 12 hlasy
Ohodnotit příspěvek
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Teuton
9. 7. 2022 17:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Pro vaši informaci – Strážmistr Jitka Hovniválová, příslušnice BIS, Bezpečnostní informační služby, která má monitoring a případné bonzování těchto stránek na starost, je na dovolené. S Hovniválem je deset dní na Mallorce. Její agendu po uvedenou dobu plně přebírá nadstrážmistr Jiří Řiťopich. Buďte, prosím,k tomuto čučkařovi ohleduplní.

sizok
9. 7. 2022 17:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Angličané si stále myslí, že se jim nemůže nic stát. Pro Rusy je totiž lamanšský průliv
velký problém. Oni si fakt myslí, že je to ochrání.

Josef
9. 7. 2022 18:07
Odpovědět  sizok

On ten problém je tak trochu jinde. GB v posledních padesáti létetech, možná i déle, spíše dostávala na kalhoty. No a výcvik od takhle po vojenského stránce úspěšného státu. No nevím. A hlavně, hlavně aby se nakonec měli kam vrátit. A hlavně aby o ně někdo stál.

VAL
9. 7. 2022 18:13
Odpovědět  Josef

Slunce holt zapadlo nad říší, nad níž slunce nezapadá a maj z toho mindrák.

Pat
9. 7. 2022 18:02
Ohodnotit příspěvek :
     

Opět z toho bude trapné fiasko.
Polovina ukroušů se během výcviku v Británii ztratí ….. i s přidělenými zbraněmi.

sizok
9. 7. 2022 19:15
Odpovědět  Pat

Souhlasím.

zdena
10. 7. 2022 21:39
Odpovědět  Pat

tohle je nejpravděpodobnějšáí varianta… 🙂 🙂 🙂

Hanba Uk
9. 7. 2022 18:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Britové sice válčili s nacistickým Německem ale, jak se ukazuje, jsou zachváceni nacismem víc než Němci. A touha šířit nacistické násilí, zvlášť proti Slovanům, je v těch anglosasech zřejmě geneticky zakódována.

VAL
9. 7. 2022 18:26
Odpovědět  Hanba Uk

Však ne darmo byl Churchil zanícený eugenik a nácek jak když ho vyšije. Sterilizaci chtěl „v zájmu zabránění úpadku britské rasy“ zavést v Británii generaci před Raichem.

VAL
9. 7. 2022 18:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Heršvec, na první dobrou jsem se leknul, že na té fotce je Charles Winchester III. z MASHe. Jinak musím ocenit tu urputnost, s jakou anglosasové tlačí chocholy do vítězné války. Hm… Takže anlosasové už vycvičili cca 100 000 (britové 22 000, „zahraniční poradci“ cca 70-80 000 od majdanu cirka 10 000 za rok) kanonenfutru? A furt ještě je to málo?

Hans
9. 7. 2022 18:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Co sem tak koukal, ukroši v první linii jen leží v zákopu z tiše se modlí, aby aktuální dělostřelecký přepad přežil. Tak nějak nechápu v čem konkrétně ne budou v té zemi kde je nejběžnšjí jméno pro novorozence Mohamed školit?

Josef
9. 7. 2022 21:24
Odpovědět  Hans

Měl jste někdy možnost být někde poblíž , kam pálí baterie 152mm ? Já se ani těm „cukroušům“ moc nedivím, že leží. Řekl bych, že občas pustí i pižmo hrůzy. No a jestli to mají X hodin denně ? Hrůza pomyslet … .

Hans
10. 7. 2022 07:31
Odpovědět  Josef

Měl jsem možnost byt poblíž dopadu miny ráže 120mm, odraženou střepinu jsem si pak vytahoval z lýtka. Nevšední zážitek,doporučuji.
To není o tom zda se ukrošům divím nebo nedivim, to je o nesmyslnosti celé ukrajinské taktiky a výcviku NATO.
Tohle není první světová v které proti sobě stojí dvě zakopané skupiny sypající na sebe mliony dělostřeleckých granátů. Tady jsou zakopaní jen jedni zoufalci proti kterým stojí mobilní jednotky s drtivou převahou v dělostřelectvu a letectvu.
Ukroši vedou válku odpovídajcí začátku dubna 45,neustále básní o tajných, pardon západních zbraních, komik přesouvá neexistujc divize a relita je taková, že násilně nobilizuje děti a posílá je na smrt

me2d44
10. 7. 2022 20:30
Odpovědět  Hans

Takovou smůlu jsem neměl. Ale při pyrotechnickém výcviku na škole, který vedl nějaký pplk Rešl (15 let zastavený hodnostní postup za to, že v Tatrách posbíral celý vozík munice z 2WW a postavil ho ke kanceláři DVT), když jsem viděl, jak někteří měli problém zapálit doutnák s rozbuškou u 250g výbušky, a on nás na čáře odpalu držel do chvíle, než zapálí poslední – taky mi nebylo všechno jedno. (mimochodem – údajně, krom sportovního tance, dělal poradce pro trhací práce – u polského seriálu Čtyři z tanku a pes – a co se týče trhavin, měl je v malíčku a věděl co, kde a kdy…… pak jen rána)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Gales
9. 7. 2022 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Pochybuji že se tam šli cvičit dobrovolně.Jedině s úmyslem emigrovat.Určitě to jsou branci ve věku 15-18 let. Zelenský odvolává vyslance,tak se něco bude dít.

Pavla
9. 7. 2022 21:27
Odpovědět  Gales

No, v Itálii prý každé UAčko mužského pohlaví musí vyplnit dotazník. Stěžoval si jeden, který tam je na pracovním vízu na telegramu. Takže se asi už něco děje.

miro
9. 7. 2022 18:38
Ohodnotit příspěvek :
     

Zdegenerovaní angláni včetně pedofilní kralovské rodiny kde ve stech největších městech včetně Londýna starostu-ji muslimové už nic nezmůžou !

Aleš
9. 7. 2022 18:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Výcvik wafen SS v Britanii ? Aneb boj do posledního Ukrajince dle plánu Západu. Místo mírových jednání válka. Prostě zločinecky Zapad.

jirka52
9. 7. 2022 18:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Ono se totiž malé „Velké“ Británii stýská po koloniích, otrocích, vládě nad světem, vyvražďování domorodců a sní o tažení na Východ, jak to požadoval Churchil na konci II.ww. Ale zapomněla, že už hraje jen druhé housle a sama nezmůže nic jen provokovat, což se jí ovšem může vymstít! Možná se spoléhá i na naši hrdinnou a početnou armádu tak, jak jsme se kdysi spoléhali my na jejich „Smlouvy“ ! Prostě by si zasloužili …

me2d44
10. 7. 2022 20:44
Odpovědět  jirka52

Jiří, bacha, i nás považují jen za domorodce! Takže osud Ukrajiny může být jednou i naším osudem (pokud nepřejdeme – jako předci – na tu správnou stranu)….

Pavel K
10. 7. 2022 21:07
Odpovědět  me2d44

Tak já si myslím, že právě to tak jiří myslí. Však si vezměte co po IIWW udělali nám.Nechali si přece zmetci vyplatit o republiky veškeré výdaje za nače letce, kteří tam za ně pojovali až po tkaničky od bot. To bylo jako poděkování. Jak tu všichni píšete, ti nás musí mít rádi. Kdyby došlo nyní na akorát, tak nás ZASE hodí přes palubu. Dobře nám tak, je čas na přesdržku.

sizok
9. 7. 2022 19:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Myslím, že situace na Ukrajině přiostřuje. Převezli své zlaté rezervy do Polska. Dokud se situace nestabilizuje. Údajně už část zlata byla rozkradena. Mělo ručit za úvěr 1,5 miliardy
euro Evropské banky. Samozřejmě, že je pozastaven.

Otázkou teď je, co udělá Rusko, jestli bude prohlášeno za zemi podporující terorismus.
Vyhlásí údajně Kyjevu válku.

zdena
10. 7. 2022 21:48
Odpovědět  sizok

Pokud bude Ruská federace uznána za sponzora terorismu, jak o to žádá Ukrajina, Moskva do 24 hodin vyhlásí Kyjevu válku. Poté budou do 72 hodin zničeny Kyjev, Lvov, Dněpr, Krivoj Rog, Charkov a Nikolajev. Zbytek území Ukrajiny bude vystaven masivním raketovým a bombovým útokům, budou zničeny mosty přes Dněpr, civilní letiště a celá železniční infrastruktura.
Spící DRG (speciálně vycvičená jednotka určená pro průzkum a sabotáž za nepřátelskými liniemi ve válečné a předválečné době za účelem dezorganizace týlu, pozn. red.) v Kyjevě zadrží nejvyšší vedení země, a pokud to nebude možné, budou na místě zničeni.

zdena
10. 7. 2022 21:48
Odpovědět  zdena

pokračování – bylo to moc dlouhé….

Bělorusko odřízne všechny pozemní únikové cesty na západě země a tři divize S-400 sestřelí všechna soukromá letadla, která se pokusí vzlétnout ze Zakarpatí a Oděské oblasti.
Do září mají Zelenskij a jeho kurátoři z „washingtonského regionálního výboru“ čas na měkkou kapitulaci se ztrátou pouhých 30 % území, po níž bude ukrajinská státnost navždy ztracena a legitimizována podle principu rozdělení na tři části pod kontrolou OSN. (Telegram RU)

Lubek
9. 7. 2022 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Čo asi tak ukrov naučia? Niečo na spôsob, ako nahnali austrálčanov do Galipoli? Zdrhnutie z európy cez kanál v Dunkerque? Alebo testovacie vylodenie v Dieppe, kam poslali kanaďanov? Alebo Monte Casino, ktoré angláni akurát tak hrdinsky zrovnali zo zemou a kam potom nahnali juhoafričanov, zélanďákov a na záver poliakov? Ku pšonským letcom sa po vojne tiež zachovali dosť odmerane a ČSSR musela zaplatiť všetky réžie za svojich letcov v anglických službách. Tuším v 80tych rokoch sa platba realizovala. A čo Singapur? A neskôr hrdinský a čestný boj o Malvíny? V anglickom ponímaní FairPlay potopenie Admirala Belgrana mimo bojovú zónu? Kde vlastne anglický hrdina skutočne úspešne a významne bojoval? Čo chce on ukrov učiť? Bojovať proti Rusom je iné, ako proti indom, afričanom a ďalším kolónyám.
Zjavne nechápu základný atribút bojov na ukrajine. Rusi bojujú na územiach, kde majú väčšinu „svojich“. Bojujú za svojich, ktorými ukrovia pohŕdajú, ktorých šikanujú, otravujú a vraždia. Ako chcú angláni motivovať ukrov od Ľvova, Kieva, Užhorodu, aby šli bojovať proti východnej ukrajine? Hádam nevyslepičia, ako už bolo v zopár článkoch, že pri osobnej návšteve v Kieve sa preberali nie len otázky politiky a boja, ale aj preprané peniažky v kufroch.

sizok
9. 7. 2022 22:09
Odpovědět  Lubek

Pohrdají i námi.

Gales
10. 7. 2022 10:47
Odpovědět  Lubek

Su to vyhladnuté prasce hľadajuce plné koryto.

Pavel
10. 7. 2022 21:33
Odpovědět  Lubek

Ale naučí a učí je už od r.2014. Učí je taktiku nacistů a ISIS! Místo útoku na ruskou armádu palba na civilní infrastrukturu s cílem zastrašit obyvatele,zničit klíčovou infrastrukturu a tak zpomalit postup Rusů. Velmi dobře ví, že Ukáčka nemají šanci na vítězství,tak se snaží rusům zanechat spálenou zemi a pozabíjet co nejvíce proruských separatistů.Je to stejné jako US nálety n r.1945 u nás na Plzeň,Prahu,Litvínov,Brno všude bombardovali klíčové fabriky! Jo, pardon,to byly omyly v navigaci!