Krize UKRAJINA

V USA prozradili, čím skončí zasahování Pentagonu do ukrajinské krize

Zasahování USA do krize na Ukrajině napomáhá její přeměně v mnohaletý konflikt mezi Západem a Ruskem, napsal americký odborník Ted Galen Carpenter ve svém článku pro portál 19fortyfive.

Spojené státy už mají dlouhý seznam států, zasahování do jejichž záležitostí mělo nezvratné následky. Pozorovatel připomenul Kuvajt, Somálsko, Bosnu, Kosovo, Afghánistán, Irák, Libyi, Sýrii, a teď i Ukrajinu.

„Američtí předáci by si měli uvědomit, že bývá často rozumnější přijmout nedokonalou, dokonce i nepříjemnou situaci, aby bylo zabráněno katastrofě. Bohužel, většina členů zahraničněpolitického establishmentu nejeví žádné znaky toho, že si vzali ponaučení z předchozích chyb,“ soudí Carpenter.

Podle jeho názoru by bylo důstojným prvním krokem „uznání toho, že domýšlivá vytrvalost Washingtonu v rozšiřování NATO k hranicím Ruska ignorovala hlavní zájmy jeho bezpečnosti“.

Autor vytýčil také několik rozhodujících činitelů, které by mohly USA navrhnout pro urovnání sporné situace.

„Logickým pokračováním by bylo napomáhání jednáním o mírové dohodě, která by zaručila přísnou neutralitu Ukrajiny. Podobné urovnání ponechá pod kontrolou Ruska jak Krym, tak i Donbas, a potvrdí, že se Ukrajina ocitne ve sféře vlivu Moskvy,“ zdůraznil pozorovatel.

Podle názoru Carpentera, „místo aby se smířil s tak nepříjemným, ale přece jen snesitelným výsledkem, využívá Washington Kyjeva jako pěšce ve zprostředkované válce NATO proti Moskvě“.

Ve svém příspěvku připomenul, jak zasahování USA do záležitostí balkánských a blízkovýchodních zemí způsobilo velmi těžkou sociální krizi a nenechalo mnoha státům žádnou šanci na obnovení. Podle slov odborníka může Ukrajina zopakovat osud těchto států.

„Spojené státy a jejich spojenci v NATO už vyvolaly zbytečnou tragédii kvůli své neobratné, hluché politice vůči Rusku a strategickým zájmům Moskvy na Ukrajině,“ napsal v závěru pozorovatel.

Zdroj : Nová Republika

sdíletj na

20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pedro
20. 1. 2023 23:16

Američan žil v blahobytu za cizí mozoly, dnes už cizí mozoly nejsou k dispozici a svoje ruce má jen v peněžence, ale tam nic není, uskromnit se neumí a chce ukrást peněženku Rusovi. Je naučený od mala, že se ho všichni bojí a najednou čumí, že Rus se ho nebojí a anglosaský tupec to nemůže pochopit. Chce zbít Rusa, ale najednou dostane ruskou facku a bude po navoněném blbečkovi, jenže až bude padat, drží se nás a my upadneme s ním.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
21. 1. 2023 08:32
Odpovědět  Pedro

👍 👍 👍 👍 👍 👍

Jan1
21. 1. 2023 08:53
Odpovědět  Pedro

USak vi, ze ho vsichni a vsude nenavidi, ale ze se ho boji. Boji se jeho lzi, podrazu a podlosti, ekonomickeho, financniho a vojenskeho tlaku. Politici se obavaji o svuj zivot a svych rodin.
Vyvoj ve svete ted ukazuje, ze se zeme prestavaji bat. I pres 1000 zakladen USA a vydirani Londynem ! Svet chce zit jinak, spolupracovat, ne ve strachu a pod tlakem hrozeb.
SOS a BRICS zeme brzy prevezmou ekonomicky i politicky vliv.

Jan1
21. 1. 2023 09:06
Odpovědět  Pedro

Geopoliticke zapoleni nebere zadny ohled na situaci vetsiny obcanu. Zeme jsou zadluzene, danova zatez neunosna, inflace, drahota a nezamestnanost berou lidem jistotu a domovy. O jejich svizelich se nikde v mediich nedozvite. Media jsou plna dystopickych zprav o zmene klimatu, o ”vitezstvich Ukrajiny a nutnosti dalsich penez a zbrani. Lide musi mrznout, aby Ukrajina vyhrala a potrestala Rusa. Lhani ovsem jednou skonci a odskacou to zase lidi.

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 09:46
Odpovědět  Jan1

Nemám ponětí o tom, jestli Babiš ještě vlastní nějaká tištěná média nebo jeho rodinka atd. Měl možnost přece naši společnost informovat co se blíží ze západu, co je západ za hnus a jaká tam probíhá degenerace. Stále se probírá, že kdo je vlastníkem médií, je král. A král by přece měl svůj lid informovat, když chce být na trůnu. Zatím se chlubí jak vyhošťoval ruské diplomaty a jel na první návštěvu po zvolení premiérem do Washingtonu. Nějak mi to celé nehraje. Škůdci zemští to rozjeli směrem k válce, protože jim končí ve spojení s cizími západními predátory žně v cizích zemí. Saudové již ohlásili, že budou s ropou obchodovat v jakékoliv měně. Dolar časem ztratí na hodnotě a to výrazně a euro ho bude následovat. Budou to nekryté papírky leda tak na vytření zádele. Přijde hyperinflace a nebo to mocní zařídí jinak, aby nás o všechny čmrdlíky obrali. A tady všichni včetně Babiše, kterému jde samozřejmě předně o svoje podnikání řvou Slava EU, Sláva EU a jeho pistolnici paní euro.

zdena
21. 1. 2023 09:24
Odpovědět  Pedro

Bravurně a elegantně shrnuto ….

Gales
21. 1. 2023 11:06
Odpovědět  Pedro

Von se drží Fialenka a jeho gruppy.Takže je budeme muset odstavit a tím se zachráníme.

Jaris
21. 1. 2023 01:13

Amerika – zeme zlodeju, valecniku, hlupaku, vyzranych tlustochu, nafoukancu a velkohubych dacanu. Pycha predchazi pad. Pro USA uz brzy.

Standa
21. 1. 2023 05:15
Odpovědět  Jaris

Dívko, co chcete?
Američané je genová směsice.
Utíkali tam trestanci,vyvrženci z celého světa, židé,Čínani, náboženští fanatici , ti , kteří se neuživili nikde jinde,vyhnanci ,blouznivci všeho druhu,zloději, vojclové , kteří prohráli, co se dalo —země zaslíbená pro všechny( mimo původních obyvatel)-do toho hispánci,černoští otroci .
Všechno se míchalo v podivném genetickém kadlubu!
Mají agresivitu ve svých genech .
Kultůra dřevěných baráčků( mimo ,, velkoměsta” a papírových pytlíků s jídlem.
Termity na ně!

Lékořice ok
21. 1. 2023 07:02
Odpovědět  Standa

Naprostý souhlas. Je však potřeba, aby lidé o americké společnosti a o tom z čeho pochází, začali více přemýšlet.

Jan1
21. 1. 2023 08:59
Odpovědět  Lékořice ok

Radovy American nepremysli, nema cas ani naladu. Musi si uhajit svou existenci ve stizenych podminkach. Ve volnem case cumi do TV na prolhane komentare prospikovane reklamou na vsemozne sracky.
Je stejne politicky negramotny jako Evropan. Oblbeny medialnim mainstreamem. Cenzura v mediich potlacuje jakykoliv jiny nazor.

Pavel z Moravy
21. 1. 2023 10:05
Odpovědět  Lékořice ok

Vždyť vám stačí shlédnout nějaké jejich filmy a pozorně se dívat a vnímat. Co takhle třeba filmy Její případ, Holly Hunter, Loreta Lynn- první dáma country, všechny tři shodou okolností podle skutečnosti a další a další. Jste v šedesátých a sedmdesátých letech v USA a vy si myslíte, že vás přenesli do středověku. A když si tak vzpomenete na ta stejná desetiletí u nás, na život u nás v sedmdesátkách, tak pokud jste čistého srdce a upřímní, tak přes všechny nadávky na komunisty si musíte říci, tady to bylo skvělé. Více k tomu není co dodat.

skeptik
21. 1. 2023 14:39
Odpovědět  Pavel z Moravy

Doporučuji ke shlédnutí filmy, které ukazují pravou tvář Ameriky. Zastrašování, umlčování, kriminalizaci lidí s “nevhodnými” názory a sociálním cítěním:

Trumbo, Chaplin.

Jan1
21. 1. 2023 08:45
Odpovědět  Standa

Od pocatku ovladli Zide Ameriku. Svymi penezi, korpci, podrazy, podlosti, nelitostnym valkami proti vsem co se nechteli podrobit. Zacalo to vyhlazenim milionu indianu, kterym za koralky a chlast ukradli jejich zemi a je pak vysidlili do pustych regionu, kde neni nic a spatne podminky k zivotu. Pokracovalo to ukradenim uzemi Mexika, Nove Mexiko, casti Texasu a Arizony. Ukradeni Aljasky, za kterou dosud nezaplatili. A pokracovali agresemi ve slabsich statech, ktere kolonizovali. Apartheid, nadrazenost a cennosti jako LGBT, BLM, nad kterymi normalni clovek zvraci. Da se libovolne pokracovat.

Aleš
21. 1. 2023 08:37

Americký satan.

Jan1
21. 1. 2023 08:37

Kretenum zacina svitat.

Jan1
21. 1. 2023 09:12

Parazitum v USA a Londyne jejich krasny zivot konci. Saudove uz nebudou prodavat za $, Rusove a Cinani taktez. Budou chtit za suroviny a vyrobky namisto potistenych bezcennych bankovek realie jako drahe kovy a podily na firmach, bankach, pristavech, atd. To bude jejich konec. Nasilim se uz surovin kolonii nikde nemohou zmocnit.

Veny232
21. 1. 2023 11:46

V USA prozradili, čím skončí zasahování Pentagonu do ukrajinské krizeVyhubením Fašingtonu Avandgardem…? 😀

PENNYS
21. 1. 2023 12:16

NAŠI BRATIA “SUUUDRUHOVNIAz o západu ” DO E = Bali celou zeměkouli!!!

DUVĚŘUJTE_usa_(cesta_rájem)GIV.gif