V ukrajinské armádě začal rozkol. Kyjev rozdělil vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny na „hrdiny“ a „prasata“

V ukrajinské armádě začal rozkol. Uvedl to poradce vedoucího Kanceláře prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič, když komentoval možnost protiofenzívy ozbrojených sil Ukrajiny.

Poznamenal, že čas peprných hesel pominul a na protiofenzívu ozbrojených sil Ukrajiny a stabilizaci na frontě lze čekat dlouho.

„Nyní začalo v armádě štěpení, respektive ne štěpení, ale dělení lidí na ty, kteří morálně padli a neudrží situaci a na ty, kteří jsou připraveni bojovat až do konce,“ řekl poradce.

Vychytralost této kyjevské rétoriky odhalil Boris Rožin.

V ukrajinské armádě začal rozkol. Kyjev rozdělil vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny na „hrdiny“ a „prasata“

Alexej Arestovič oznámil rozkol v ukrajinské armádě a rozdělil vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny na „hrdiny“ a „mizerná prasata“, která nechtějí být potravou pro děla. 

Expert Centra pro vojensko-politickou žurnalistiku Boris Rožin se v rozhovoru s korespondentem z Cargradu vyjádřil k prohlášení poradce kanceláře ukrajinského prezidenta Alexeje Arestoviče o rozkolu uvnitř ozbrojených sil Ukrajiny.

Ten uznal tuto skutečnost a poznamenal, že vojáci byli ve skutečnosti rozděleni do dvou táborů: někteří jsou morálně rozdrceni a stěží mají situaci pod kontrolou, zatímco jiní jsou odhodláni bojovat až do konce.

Rožin zdůraznil, že v poslední době je skutečně stále více pozorováno, že jednotky ukrajinské armády odmítají plnit rozkazy a zaujmout pozice, svévolně opouštějí svá stanoviště, stěžují si na velké ztráty a nedostatek zásob.

Protože takových epizod je příliš mnoho, nyní se ukrajinská propaganda snaží prohlásit, že jsou hrdinové, kteří stojí až do konce a pak jsou mizerná prasata, která nechtějí dále bojovat a odmítají hrát roli potravy pro děla, vysvětlil Rožin.

To znamená, že Kyjev se ve své rétorice snaží rozdělit vojáky Ozbrojených sil Ukrajiny na zbabělce a skutečné hrdiny. Protože jednak nemůže popřít zjevný rozkol a také nechce nést odpovědnost za nepořádek v jednotkách.

Jde o pokus ukázat, že věc není ve špatném zásobování, ani v absenci těžkých zbraní, ale prostě v údajné osobní zbabělosti jednotlivých vojáků. Je to nutné, aby z velení a okruhu [ukrajinského prezidenta Volodymyra] Zelenského sňali vinu za to, co se děje v armádě, za masivní případy dezerce a odmítání plnit rozkazy,“ shrnul expert.

Pro Pokec přeložila Janinna.

https://bit.ly/3tr1Azr

4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 5 hlasy
Ohodnotit příspěvek
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
9. 6. 2022 02:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Dobrá zpráva na dobrou noc.

Vladimír
9. 6. 2022 05:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Jediný hrdina je Elenský, užívající si koks ve své noře. Ostatní jsou zbabělci…

Ladislav
9. 6. 2022 06:39
Odpovědět  Vladimír

Kdy to ukrajinci pochopí, aby toho nacistu Zelenýho sami pověsili?

Pat
9. 6. 2022 09:11
Odpovědět  Ladislav

To by jim stejně nepomohlo.
USA by tam dosadila jinou loutku.
A pokud se občas budeš bavit s ukrajinskými uprchlíky.
Bez zášti, bez ideologické barikády, bez emocí.
Tak to jich hodně řekne, že se nebojí Ruska, ale lidí okolo Zelenského.

Frank
9. 6. 2022 07:13
Ohodnotit příspěvek :
     

A největším hrdinou je zhulený zelený mužíček.

Lubek
9. 6. 2022 08:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Príde na to, z akého obdobia je táto informácia. Či pred, alebo po návšteve istej dámy v štylizovanej prilbe a trojitej nepriestrelnej veste. Po plamennom, standupom odmenenom príhovore predsa každý vojak aj nevojak zoberie do rúk posledný granát, rozhrnie si košeľu na hrudi a vykročí s hrdo vztýčenou hlavou smerom k nepriateľovi. (…tedá ale naši asi nie. Aj naposledy v SNP západ slovenska nebojoval, východ sa vzdal, alebo teda bol odzbrojený, ods…kákali si to stredoslováci. No a v 68mom sme iba hrozili päsťou. …keď okupnanti nepozerali.) Teda tú plamennú reč možno zhodnotiť ako :“Chytanie hada cudzími rukami.“

Gales
9. 6. 2022 09:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Se těm obyčejnejm vojákům divím že furt bojují.Beru v úvahu i to,že je,pokud se tímhle způsobem projeví, fanatici zastřelí.Bejt jima,tak už dávno zpívám častušky s rusákama.