Krize UKRAJINA

V Rusku je chlapec Aljoša

Jáhen Theodosius:

“Jakou kolosální morální podporu ruským vojákům a celému ruskému lidu poskytl malý Aljoša svým upřímným dětským činem! Jemu a jeho rodičům patří velký dík! S takovými dětmi je Rusko neporazitelné!”

Ruský člověk nemůže být lhostejný k tak důležitým okamžikům jako bábuška Anja, která vyšla vstříc ukrajinským vojákům s vlajkou Sovětského svazu v domnění, že je to ruská armáda, nebo malý chlapec jménem Aljoša, kterému lidé také píší básně a věnují kresby.

Zjevně toto naše duše tolik postrádala, toto světlo, tato bezprostřednost v naší konzumní bažině. V srdci tohoto mladého, ale velkého občana naší země žije smysl pro vlast, který mnozí ztratili.

Aljoša, který běhá salutovat našim vojákům, dal dospělým lekci morálky.

V Rusku je chlapec Aljoša.

Chlapec Aljoša z oblasti Belgorod, který se za pár dní proslavil po celé zemi, když začal vybíhat a zdravit ruskou armádu.

Za každého počasí běží na silnici a salutuje, zdraví projíždějící bojová vozidla. Začal zdravit od samého začátku speciální operace. Video, kde běží vstříc vojákům, umístil na internet kamarád jeho matky a video začalo okamžitě lámat rekordy ve sledovanosti.

O svém snu promluvil chlapec Aljoša, který se stal symbolem podpory ruské armády.

Aljoša, prvňáček, řekl, že chce sloužit u tankistů a sní o tom, že se stane generálem, uvádí RIA Novosti.

https://bit.ly/3LgDZaW

sdíletj na

7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
15. 5. 2022 08:59

To je nádherné, ten jeho úsměv. Už od dětského věku má ve svém srdci vlast. Navíc je vidět, že toho chlapce k tomu nikdo nenutí. U nás ani dospělí nebyli schopni přijít na den osvobození od fašistů položit květiny k památníku obětem. Oficiální představitelé města ani náhodou. To, že by tady nebyli, nebýt Rudé armády jim ještě nedošlo. Bylo nás na kladení věnců 50 občanů, z toho asi tak 2 mladí, otec se synem. A většina byli manželé, takže asi tak 25 rodin z naší oblasti si váží života, který dostali. Na jiné akce přišly ale stovky lidí. Jestli se má vyplnit předpověď Vangy, že Evropa zmizí, tak k současnému stavu duševních hodnot euroobčanů není co dodat, i když samozřejmě nelze všechny házet do jednoho pytle, bylo by to nespravedlivé.

Pavel K
15. 5. 2022 12:21
Odpovědět  Pavel

Je škoda že řada z nás si tyhle hodnoty uvědomuje až nyní. Píšu za sebe. Za posledních deset let to vidím jinak a vím, že jsem chyboval. Na ostatní se nezlobím, kdybych nebyl v ID, tak rozhodně nebudu mít čas tolik času trávit na netu a shánět informace. Byl bych v zápřahu a byl zřejmě tupej jak řada mých spoluobčanů. Možná ne!! Ale jsem rád, že jsem prozřel a snad nezemřu úplně blbej a bez cti. S tím chlapcem a stou starou paní, co nevyměnila žvanec za zástavu, to dojme. Vím, že těch příběhů je více. ??‍♂️

zdena
15. 5. 2022 10:26

Je to úžasné – lidé v těžkých dobách potřebují symboly – živé symboly, ne vymyšlené…. A tak malý ruský Aljoša a ukrajinská bábuška Anja zaplňují místo v srdci vojáků, kteří za ně jedou bojovat… a nejen za ně….

Milan ze Zahrady Čech
15. 5. 2022 18:52
Odpovědět  zdena

Hm… Symbolem Prahy tudíž bude hřib satan, Řeporyjí svině divoká, a Brna fialový chrchel?

Kolem
16. 5. 2022 16:43

Vzhledem ke “kvalitě a počtu” kovaných voličů v oněch lokalitách to tak klidně může být. Je jedno, jak velký deprivant by oním symbolem byl – podstatné je, že si je místní dobrovolně SAMI zvolili, a že to o nich cosi vypovida – vrána k vráně sedá… Přiznejme si konečně jednu věc, jednu pravdu: Zparchantělý volič volí pouze zparchantělé kandidáty, anebo zparchantělé kandidáty volí pouze zparchantělý volič …

GALES
15. 5. 2022 20:00

Je vidět že mu to politicky myslí.Ne jako naši vládě.

GALES
15. 5. 2022 21:42

U nás máme taky jednoho.Fiala.Ten ale vysílá jasné signály na druhou stranu.