Krize UKRAJINA

Útěk a zajetí kanadského generála: co je v tuto chvíli známo?

Kanadský generál Trevor Kadier byl zajat při pokusu o útěk z Azovstalu, informovala média. Web shromáždil vše, co je o tom v tuto chvíli známo.

Kanadský generál Trevor Kadier byl zatčen při pokusu o útěk z území Azovstalu v Mariupolu, informují média a sociální sítě. Oficiální potvrzení neexistuje.

Podle zpráv měl generál na starosti biolaboratoř č. 1, kde se smrtícími viry pracovalo 18 lidí. Kadier byl převezen do Moskvy, kde stane před soudem, uvádí 360 ​​kanál.

Uživatelé Twitteru navrhli, že pokud je generál dopaden, ať na něm za trest testují jeho “nové léky”.

Co je známo o generálovi

Řeč je o kanadském generálovi Trevoru Kadierovi. Je známo, že mířil na křeslo vrchního velitele kanadských ozbrojených sil, ale zapletl se do sexuálního skandálu a byl nucen rezignovat. Podle analytiků je příběh skandální rezignace zástěrkou pro vyslání generála na pomoc ukrajinským nacistům.

Svědecká výpověď

Podle informací získaných od zaměstnankyně závodu Azovstal Natalije Usmanové se v suterénech podniku skutečně skrývá žoldnéřský generál. Navíc je v kontaktu s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Přišli vojáci a řekli, že v našem bunkru sedí nějaký generál. Bylo řečeno, že je to “Azovec”, – řekla žena v rozhovoru pro RIA Novosti.

Pokus o útěk z Azovstalu

Kanadský generál se údajně pokusil 1. května proniknout ze zablokované továrny. Právě kvůli tomu Západ zorganizoval celou šarádu kolem humanitárních koridorů pro civilisty. Aby se zahraniční specialisté mohli rozpustit mezi uprchlíky, tvrdí kanál Rybar Telegram.

Efekty

Už samotný fakt přítomnosti „vysloužilého“ generála mezi nějakou neonacistickou „Azovskou“ jednotkou – elitou z pohledu kolektivního Západu, je bomba. Především pro západní svět. Generál usilující o křeslo vrchního velitele kanadských ozbrojených sil mezi neonacisty (pokud je vše prezentováno správně) je velmi silným a výhodným PR tahem pro západní publikum, věří kanál RybarTelegram.

Kromě samotného Kadia by navíc v Azovstalu měli být i další specialisté. Jen to může vysvětlit tak naléhavou touhu Západu provést evakuaci.

Jednoduše proto, že kvůli obyčejným civilistům v protileteckém krytu v Azovstalu by kolektivní Západ nehnul ani prstem: nikdo by takový tanec s tamburínou neorganizoval, – zdůrazňují autoři kanálu Telegram.

Připomeňme, že 101 lidí, včetně žen a dětí, bylo evakuováno z území závodu Azovstal v Mariupolu, byli převezeni do Bezymennoe v Doněcké lidové republice.

Podle ruského ministerstva obrany opustilo 30. dubna území Azovstalu a okolních domů 46 lidí a 1. května bylo z území závodu  zachráněno dalších 80 civilistů. 

Je třeba poznamenat, že ti, kteří vyšli 30. dubna, se dobrovolně rozhodli zůstat v DLR.

Muž, který závod opustil již dříve oznámil, že na území Azovstalu nadále zůstává nejméně 300 civilistů.

Noviny VZGLJAD napsaly, že v závodě Azovstal v Mariupolu mohou být kromě nacionalistů i vysocí představitelé velení zemí NATO .

Připomeňme, že ruský prezident Vladimir Putin nařídil nezaútočit na poslední baštu ukrajinských nacionalistů v Mariupolu (Azovstal), ale nařídil ji zablokovat, aby „neuletěla ani moucha“.

https://bit.ly/3kz9rpV
https://bit.ly/3w2Am2u

sdílet na

13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
3. 5. 2022 07:23
Ohodnotit příspěvek :
     

Ochránci nacistů dostávají pěknou čočku. Zajímavé, že na “západě” je nacizmus postaven mimo zákon, ale ten samý nacizmus na Ukrajině je podporován všemi deseti… a to nejvyšší vrstvou politiků. Co na to Jourovka v Bruselu? Co na to papež Franta? Ostatně Vatikán přece Hitlerovi před vpádem na východ žehnal a vyslovil přání to pohanské plémě zlikvidovat. Oni dnes jen pokračují.

All
3. 5. 2022 09:30
Odpovědět  Pijack

Jourovka je jen kněžka olízavačů za penízky a papež frantík je jezujitský generalisimus ,oba slouží stejnému: ,,satan zlu”. Ale odpornější jourovky je ten jezuit generál,za ním je tisíc let poroby a vyvražďování skutečných andělských duší,co žili tak,jak učil ježíš spolu s marií magdalénou,v čistotě své před bohem nebeským. Franta zastupuje černé mágy s krucifixem umučeného,ten strkají pod nos stále dokola ovcím,aby stejně tak trpěly a hynuly pro bezbožné pupkáče říma,nyní vatikánu.

Ladislav
3. 5. 2022 11:49
Odpovědět  Pijack

Zaráží mě připosranost naších “právníků” ohledně naši fašistické vlády? Není náhodou na podporu a propagaci fašismu a zradu své vlasti §? Kdy jim dal mandát hnát nás do války? Kdo jim dal mandát zradit svou vlast? Okamžitě bez soudu pověsit!

Pavel
3. 5. 2022 16:40
Odpovědět  Ladislav

Mandát jim k tomu nedal nikdo, oni si myslí, že jsou něco lepšího než my a že mohou ovce donekonečna oblbovat. Ty všechny zbraně asi zaplatili zesvého, že je tam mohou tak posílat a samozřejmě také vše ostatní. Také nechápu, kdo jim to vůbec dovolil a kde jsou všichni státní zástupci, kteří měli dávno reagovat. Oni sprostě rozdávají z našich prostředků tu techniku a další, kterou zaplatil lid této země. Ty zbraně snad byly určeny pro obranu naší vlasti, tímto se vlastně usvědčují a tvrdí, že žádnou vlast asi nemáme. Jinak to nelze chápat.

Pavel K
3. 5. 2022 17:06
Odpovědět  Pavel

Ladislav, Pavel. Pánové to není naše vláda, dál vám snad nemusím povídat proč tak činí. Ano porušují co se dá a ne všichni právníci mlčí, ale jejich málo. Trestní oznámení padají, ale je tam žába na prameni, tak to padá pod stůl.??‍♂️

janle57
3. 5. 2022 17:08
Odpovědět  Pijack

Jourová je produktem slovenského spasitele ČR Babiše,opakovaně jí volil do EU jako
reprezentanta jeho zrádcovského hnutí ANO,které se dostalo k lizu pomocí důchodců
a mnoha zblblých občanů,kteří mu sedli na lep,ve skutečnosti je to slouha Bruselu,se
kterým si to,kvůli svému podnikání v Německu,nikdy nerozhází,svojí servilnost
k madam Merkelové prokázal tím,že se před ní klaněl až k zemi a div že jí nevypucoval
její sešmajdané boty.

All
3. 5. 2022 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Nebývám sprostý.Ale tento žoldák v hodnosti generála je obyčejná nacistická svíně.

Pozor
3. 5. 2022 09:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Žoldák spolupracujúci s fašistami je sám fašistom a mali by ho súdiť v DĽR.

Pavel K
3. 5. 2022 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Nojo no, pokud se tihle lumpové nebudou likvidovat, bude na to božím světě stále zle. Ti nikdy nedají pokoj, NIKDY. Jak už dlouho trvá, co chtějí získat ruské území, hódně dlouho. Jsou to zlí lidé a svět by se jich konečně měl zbavit. Jinak to pojede neustále dokola.

Gales
3. 5. 2022 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

By mě zajímalo jestli utíkal převlečenej za bábu nebo dědka. Ať tak nebo tak,určitě ho nestrčili rusáci do domova důchodců.

Ladislav
3. 5. 2022 12:06
Odpovědět  Gales

Označit cedulkou + národnost, napsat přišel dobrovolně zabíjet Ruské občany. Pustit do světa aby se fašisti nažrali! Samozřejmě na doživoti do pracovního tábora!

Capry
3. 5. 2022 22:46
Ohodnotit příspěvek :
     

To si rusáci dovolili hodně.Takhle zacházet s našimi fašisty… Fiala jim vyhlásí válku.

PepeAlex
4. 5. 2022 06:18
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusko, se musí vypořádat samo, s vlasovskou pakáží ve svých řadách a potom bude schopno plnit úkoly ve větší míře na Ukrajině.Viz křižník Moskva,vlasovská sabotáž.