Krize UKRAJINA

USA sehrály “rozhodující roli” při teroristických útocích na Krymském mostě

USA sehrály “rozhodující roli” při teroristických útocích na Krymském mostě řekl Seymour Hersh


Ukrajina použila při druhém útoku americkou technologii, sdělil renomovanému novináři zdroj.

“Samozřejmě, že to byla naše technologie,” řekl Hershovi americký úředník s odkazem na dron, který 17. července poškodil most. “Dron byl dálkově naváděný a napůl ponořený – jako torpédo.”

Hersh svůj zdroj neidentifikoval, ale svůj poslední příspěvek popsal jako pohled na nedávné události na Ukrajině “z pohledu těch z americké zpravodajské komunity, kteří nemají pocit, že mají ucho prezidenta Joea Bidena, ale měli by”.

Na otázku, zda americká zpravodajská komunita zvažuje možnost ruské odvety za útok na most, Hershův zdroj odpověděl: “Tak daleko neuvažujeme.”

“Naše národní strategie spočívá v tom, že [ukrajinský prezident Vladimir] Zelenskyj si může dělat, co chce. Neexistuje žádný dohled dospělých,” dodal.

Počátkem října 2022 vybuchla na Krymském mostě nálož v nákladním automobilu a zabila tři civilisty. Most byl vážně poškozen a vyžádal si několikaměsíční opravy. Při červencovém útoku dronu zahynuli dva lidé a osiřela čtrnáctiletá dívka, která jen stěží přežila.

Kyjev oba útoky oslavoval, ale oficiálně odmítl jakoukoli odpovědnost. Americké zpravodajské služby však říjnový útok nákladním automobilem rychle připsaly ukrajinské rozvědce. Šéf hlavní ukrajinské zpravodajské služby SBU se na začátku tohoto týdne konečně přihlásil k odpovědnosti za výbuch.

Washington údajně požádal Kyjev, aby nepoužíval zbraně poskytnuté USA k úderům na ruské území, ale trvá na tom, že Krym – stejně jako oblasti Cherson, Záporoží, Doněck a Lugansk – jsou ve skutečnosti ukrajinským územím, a tudíž legitimními cíli. To znamená “naprostou toleranci” Kyjeva a riziko eskalace konfliktu, varoval v lednu ruský velvyslanec v USA.

Rusko v odvetě za červencový útok na most zaútočilo na přístavní zařízení v Oděse. V důsledku útoku byla také vypovězena takzvaná černomořská “obilná dohoda”, která Ukrajině umožňuje vyvážet kukuřici a slunečnicová semena, především do EU.

Podle amerického úředníka, který hovořil s Hershem, Oděsa vyvážela také “nelegální věci, jako jsou drogy a ropa, kterou Ukrajina získávala z Ruska”.

Hershův zdroj si také stěžoval, že Washington zdvojnásobuje podporu Kyjevu, naposledy se snažil nakoupit desetileté dodávky 155mm dělostřeleckých granátů z Pákistánu. Ukrajině “tato munice dochází a my jí máme málo,” řekl nedávno Biden televizi CNN a snažil se ospravedlnit dodávku kazetových bomb Kyjevu jako provizorní opatření.

Spojené státy “nemají skutečnou představu o tom, co si Zelenskij a jeho parta myslí,” dodal úředník a ujistil, že ukrajinský vůdce “nemá žádný plán, kromě toho, že se bude držet”. Spekuloval také, že americká podpora Kyjevu je způsobena “Zelenského znalostí Bidena, a to nejen proto, že se staral o Bidenova syna” Huntera.
https://rb.gy/vyrbw

sdílet na

10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
janle57
27. 7. 2023 22:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Vše nasvědčuje tomu,že Rusové hodlají zničit všechno,co doposud banderovci ještě
mají a nechat je za 2 měsíce totálně vykrvácet,v září přijde ruský průlom fronty po kterém
se banderovská armáda totálně sesype hlavně proto,že její vojáci toho mají již tak akorát
dost a položit život za zelené tričko se už jim nebude patrně dále chtít,pár fanatiků
z praporu Azov a jim podobných to už nezachrání,už aby to bylo,abychom si všichni
v Evropě konečně oddechli.

Pavel z Moravy
28. 7. 2023 11:10
Odpovědět  janle57

My si v Evropě oddechneme, až se zdegenerovanci uchýlí na nějaký ostrov, kde si budou moci své rituální orgie nerušeně užívat. Ale jelikož zdegenerovanců přibývá, tato budoucnost je ještě v plenkách a to docela zaneřáděných. Kdyby si tak ti znovuzrozenci chtěli najít svůj ostrůvek štěstí, já bych jím pár stovečkami zdevalvovaných korunek i rád přispěl.

laskra
28. 7. 2023 12:16
Odpovědět  janle57

Já už jsem se lekl, že zničit vše co banderovci vybudovali. Oni jsou totiž taková malá odnož od ušáků, kteří krom vybudování band hrdlořezů nic nevybudovali.

28. 7. 2023 00:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Jen si hraj, Šmueli. Ale pak se nediv, až ti tsunami odšplouchne tu opaprskovanou lesbu se zmrzlinou a kalendářem i se soklem.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
28. 7. 2023 01:20
Ohodnotit příspěvek :
     

Rusové ukrajinu osvobodí,celou. Až po Užgorod a . po slovenské hranice. Vždyť ukrajia je z pohledu dějin výsostné ůzemí Ruska a Slovanů. Je to čístě slovanská enkláva,kde chazarové,USA a celé NATOUSA tam nemají co pohledávat.NATO je spolek zaprodaných slouhů loupeživých sil anglossasů zdegenerovaného západu a je to agresor,tak koná.Sláva bogom,naším predkom,slovanom.CHci se dožít osvobození Prahy,Varšavy a Berlína a znovu přivítat už počtvrté osvoboditele,naše slovanské bratry a sestry.Nikdy jsme západu nepatřili,jsme slované. Všude po evropě dosadili blbce a šašky do vlád,nemyslící sluhy, děvky prestitutky.Největší boj nastane,až se slované opravdu naserou a to se už děje.Bláboly degenů z USA i našich originálních fialových primitivů na ůrovni štěkajících čoklů, sluhů a poskoků jsou směšné a trapné.Rusové bojují jako náš Jan žižka,nepřátel se nelekají,na množství nehledí a vítězí.Mor ho ! Sláva slovanům,dětem bohů.

Frank
28. 7. 2023 06:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Zločinecké USA mají prsty téměř ve všech svinstvech, které se dějí ve světě.

laskra
28. 7. 2023 08:01
Ohodnotit příspěvek :
     

Vím, je to hypotetické, ale co tak poslat taky dáreček do pentagonu a Britům k zamyšlení.

Gales
28. 7. 2023 09:46
Odpovědět  laskra

Kinžál potřenej novičokem.

Pavel K
28. 7. 2023 11:12
Odpovědět  laskra

To je vcelku dobrý nápad, ty mě, tak já tobě.

Pavel
28. 7. 2023 16:14
Odpovědět  laskra

Možnost je v Sýrii, “amíci” tam nelegálně okupují ropná pole a mají zde svoji základnu.Není problém dodat Syřanům nějakou tu prskavku a poslat je i s těmi zmetky co tam cvičí k Alláhovy.A argumentovat stejně jako ušáci,že Syřané si ve své vlasti mohou dělat co chtějí!